Здравословно хранене за децата - 5

  • 50 148
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 5 217
Нарът ако е български и домашен не се пръска и тори, защото няма нужда. Питала съм различни хора.
За масово отглеждане не знам, но вносните нарове, грамадните и адски сладки са ми много съмнителни. Силно ме интересува и мен повече информация, защото децата ми искат по-лесно ядящия се  нар - вносния Simple Smile

# 661
  • Мнения: 393
търся си ник, как различаваш вносните от бг? Аз знам, че някъде около Асеновград се гледат нарове, но нямам идея как да се сдобия с такива?? Само на сок ли ги правите, или ядете със семките? Моята  хрупа целите "топчета".....

# 662
  • Мнения: 2 132
Едно време нямаше сокоизтисквачки или поне не такива като съвремените и нара си го ядяхме със семките. Лично аз ги плюех де, но не виждам проблем да си ги хапва детето с тях. Те ще излезат от другата страна Simple Smile Едната ми леля имаше/сигурно още го има/ нар в двора си(живее в Петрич и так им казват калинки Simple Smile) и мисля, че така си растеше Simple Smile Обвивката му е твърда и мисля, че няма нужда от пръскане. Peace

# 663
  • София
  • Мнения: 5 217
Да, в София на пазара си казват, че са от района на Сандански. Значи са чисти.
Запазете корите изсушени за чай срещу диария. Не че сме го пробвали, но когато съм сигурна за поризхода и си суша.

# 664
  • Мнения: 11 830
... И дали е възможно да се консумират със семките или е препоръчително само на сок (което доста ме затруднява).
Нар аз изстисквам успешно от няколко години с най-обикновена цитрус преса като тази

Просто го режа на 2, поставям като цитрусите и натискам, е, по-ефективно е с мъжка силна ръка..
Иначе и ние ги хапваме и със семките, често слагам и в салати..

# 665
  • Мнения: 84
Момичета,добре,но какъв хляб консумирате-истински плътен бял или черен от къде и как Thinking

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Аз харесвам този по БДС стандарта - взимам най- често типов, когато няма - и бял. Има и един много добър, в книжна торба го продават, ръчен, пак типов и бял, но не знам на коя фирма беше...
И други купувам - пълнозърнести и ръжени разни, но тези най- често.

Последна редакция: сб, 15 окт 2011, 22:31 от *Бенджи*

# 667
  • Мнения: 502
Харесвам хлябовете на Слънце-Луна или на Био маркет Балев.

# 668
  • Мнения: 741
Пълнозърнест. "Джейелпи" и "Нилана" са едни от най-качествените.

# 669
  • Мнения: 425
Обикновено правя хляб-мешам  разни брашна ,понякога с квас,купувам от тези готовите смеси немските-пълнозърнестите им хлябове са чудни.Напоследък  правя хляба с хлебна сода.В краен случай купуваме "Вита".

# 670
  • Мнения: 782
До скоро консумирахме само домашен хляб, но машината ми се счупи  Sad Пробвах почти всички купени, ми не е като домашния, да не говорим, че пълнозърнестия хич не ми прилича на такъв ... та почнах пак с месенето на ръка, докато машината ми се завърне  Laughing

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Аааа, и ние бяхме с машинка, ама от няколко месеца е за ремонт и не могат да ми я оправят..Та затова сега пак купувам...

# 672
  • Мнения: 2 132
Какви са ви машинките?

# 673
  • София
  • Мнения: 5 217
Вита е с толкова много консерванти, че всяка полезност се губи.

# 674
  • Мнения: 3 869
Аз карах известно време с машина, но сега предпочитам да правя от разни смесици от рбашна - купувам предимно био, на Слънце и Луна много ми харесват; за квас нямам нерви, но намерих нещо, което се води бакпулвер - на Алнатура "винен камък" - с него се поручава много добре, дори безглутенов хляб.

Общи условия

Активация на акаунт