Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 6-та тема

  • 132 766
  • 936
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 652
Angel_Dust, на устата ми беше да поизчакаш с операцията, но после се спрях. В крайна сметка такива съвети са неудачни, камо ли по интернет. Виж този линк http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/007010.htm, пише, че тръбички се поставят, ако серозният отит не се повлиява над 4-6 месеца. Да не говорим за носната сливица.

По-напред в темата бях дала 2 уреда, от които съм страшно доволна. Поръчах на познати да ми ги пратят от щатите, продават се в амазон. Earcheck е домашен тимпанометър със зелена, жълта и червена зона, и показва наличието на течност в ухото. Другият е Eardoc - вибриращо устройство, което се слага зад ухото, вибрациите по механичен начин отпушват евст. тръба и така се дренират ушите. Провери си ги в нета.

Друго, което правим, са промивки, шмъркане на солена вода, упражнения и масажи. Упражненията са отваряне широко на устата, дъвчене на дъвка или каквото и да е непрекъснато, запушва се носа и устата и се надува силно. В интернет продават и едни балони с накрайници, които се духат - всичко това е за отблокиране на Евст. тръба и дрениране на течността от ушите.  

# 271
  • Мнения: 2 652
I see you - а Eardoc  от къде го поръча и за колко?

Писали сме едновременно. И двата уреда от амазон. За по около 50 долара бяха и двата някъде. Но после моите познати ми ги препратиха по пощата до Бг.

# 272
  • София
  • Мнения: 44 284
да надувания и дъвки, вече са ежедневие, преди няколко дни видях и клипа с масажа, който беше пускала - правя му и него... освен това като спи следобед му слагам памучета с шведска горчивка в ушите...

аз питах, понеже масажора беше пуснала в някакъв друг линк, намерих го и него в амазон...ще ги поръчаме и двете...
много се надявам така да се разминат нещата...

а за колко време ти пристигнаха по пощата?

# 273
  • Мнения: 2 652
По пощата съм го казала без да искам. По човек, който си идваше от там ми ги пратиха. По поща нещата пристигат за около 2 седмици някъде. Eardoc-a, иначе, го имаше преди и в английския амазон, само че от там доставката е доста по-солена. Бих ти препоръчала и книги да си поръчаш от там, например тази, а това е балона.

# 274
  • Мнения: 4 309
Здравейте,
при операция за махане на трета сливица каква упойка използват? Предполагам обща анестезия, но дали мускулно или с интубация?
И колко време е добре да са минали между две операции с пълна упойка?

# 275
  • Мнения: 18 037
Вярно, не съм се замисляла за интубация  Confused А като ръгнат тръба как ще стигнат до сливицата  newsm78, ама нека кажат миналите /ох, блазе им  Wink/

# 276
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
 HugНяма интубация - авоката се слага за - както те казват - петминутна обща упойка. Слагат го след като са ги приспали с едно вдишване на райски газ - надуват балончета .............. и вдишват. При дъщеря ми това беше истерията - бях й обещала да не я боцкат и тя поставянето на авоката го е проспала, но после, като го е видяла ............ настана истерията, съчетана с рев и захласване ............ И изкърви наново....... Както й каза док - диване такова...........  Mr. Green

# 277
  • София
  • Мнения: 44 284
а искам да ви попитам лимфомизот колко време мога да давам?

# 278
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
а искам да ви попитам лимфомизот колко време мога да давам?

По принцип може да се дава дълго, но най - добре питай лекар.
Дъщеря ми го пи два месеца.
Без никакъв резултат обаче, но това е друга тема  Wink

# 279
  • София
  • Мнения: 44 284
моят пи едно шише, от 10-тина дни не е пил... и се зачудих има ли смисъл да давам още...
аз питах УНГ-то но според него и с него и без него все тая...всъщност май според него, само противоалергичното имало смисъл...но аз все си мисля, че всъщност имаше хубав ефект лимфомизота...

# 280
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
......всъщност май според него, само противоалергичното имало смисъл...

Моят опит с детето показва същото  Confused

# 281
  • София
  • Мнения: 44 284
ужасява ме в момента, че нещо се опитва да се разсополиви...почнах да му давам ехинацея и клеева тинктура, пък дано  го подмине...

# 282
  • Мнения: 4 309
Моят син също пи лимфомиозот, но дали поради скептицизма ми, или просто така - ефект 0.
Даже УНГ специалистът беше учуден, че не му действал и ни изписа и спонгия тоста и самбукус и после калий, фосфор и т.н. /това последното беше шега/.
Да споделя добър опит при препаратите за промиване на носа. Обикновено досега съм промивала със стеримар, низита, физиологичен разтвор във флаконче от олинт.
Но случаен УНГ настоя да купя риномер спрей за прочистване от секрети и съм много доволна. Толкова, че вече трета опаковка ползваме и дори да го няма в аптеката, настоявам за него и го поръчват.
Освен разлика в състава има и разлика във вида на спрея като впръскване. Спазвайки точно инструкциите, детето да е легнало и после да се наклони главичката, да се изчака около минута и тогава да се издуха - излизат неподозирани количества, складирани секрети.
За съжаление цялата процедура му е ужасно неприятна дали играе /пиша го, защото като сме само двамата, всичко минава без сцени/ или наистина е гадно, но е борба на живот и смърт да се промие носа.

# 283
  • София
  • Мнения: 2 082
И синът ми е с трета сливица, връщам се назад да ви чета.

# 284
  • Мнения: 75
Здравейте момичета, дъщеря ми е с 3-та сливица от преди 2 години са нашите драми (даже и в момента е на антибиотик заради отит). Тя задържа течност в ушите и това е големия проблем не чак толкова постоянните хреми и кашлици. Сега съм решила като я закрепя малко да я извадим тази 3-та сливица. Някой да има скорошни отзиви за д-р Френгов от Транспортна болница? Или ми препоръчайте добър УНГ от Военна болница.

Общи условия

Активация на акаунт