Първи ден на градина

  • 14 923
  • 197
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 723
Моята дъщеря ходи два дни на градина с огромно желание, на третия ден категорично ми заяви, че не иска да ходи. Проведох подробен разговор с нея, обясни ми,че има деца, които я удрят без причина.Тя е зряла за възрастта си, има батко, вероятно това е от значение, говори смислено, оправя се с битовизмите, сама ходи до тоалетна.
Емоционално се срути детето, пита ме "Защо ме водиш на място,където ме удрят без да съм направила нищо??" Обяснявах,че има деца, които не разбират още всичко, реагират спонтанно, не се замислят.....ОБАЧЕ.....
Ясно ми е, че вербалната комуникация в първата група няма как да е съвсем развита, има деца, които са си още бебета, реагират с действие на въпрос, има хапещи, скубещи, биещи....
Самата госпожа ми каза,че детето ми е за втора група,но няма как да стане преместване.....
Резултатът-детето започна да не спи нощем,събужда се и ме търси, плаче , разболя се-сигурна съм ,че емоционалното състояние е от голямао значение за имунитета.
Та така,тъй като си имаме и момиченце на годинка и половина,така че още съм в майчинство, реших да спра градинарката от градина.Ще изчакам да стане на четири, предполагам,че тогава взаимоотношенията на децата ще са на друго ,по-адекватно ниво.
Не мога да приема доводи от рода,че детето трябва да свиква на всичко.На какво да го свиквам, да търпи удари, или да удря!! Няма как две жени -учителка и леличка да се справят с 30 деца на възраст две и половина-три години,
това е мое мнение,не задължавам никого с него
Хубава вечер...... 

# 136
  • Мнения: 2 530
Проведох подробен разговор с нея, обясни ми,че има деца, които я удрят без причина.
...
Ще изчакам да стане на четири, предполагам,че тогава взаимоотношенията на децата ще са на друго ,по-адекватно ниво.
...
Няма как две жени -учителка и леличка да се справят с 30 деца на възраст две и половина-три години,
По-добре проведи подробен разговор с учителките, не с детето. Детето е право, но учителките са тези, които не само могат, но и трябва да не допускат удряния и хапения в групата.
Въобще не предполагай , че на 4 години взаимоотношенията ще са други. Пак ще има агресивни деца. Моят син е във филиал, там групите са сляти първа и втора и после - трета и предучилищна. Миналата , когато беше първа група децата бяха във възрастова разлика от току що навършили 3 години, до такива които вече са навършили 5 години,  по-голямата част от агресивните деца бяха 4 годишни.  Въпросът за биенето , блъскането и хапането е въпрос по-скоро на домашно възпитание. Моят син след двумесечно посещение се научи и той - по закона на джунглата. Но е имало случаи като го взимам, някое дете да ми се оплаче лично на мен. Изяснявам въпроса и ако моят ангел е виновен го наказвам директно - примерно тази вечер филм не ти се полага или разходка няма да има, защото си ударил х,  пред детето / групата. Действа превантивно.

# 137
  • Мнения: 15 379
Еластина, аз ще те разочаровам.
Моето дете е във втора група. Общувам с приятелки и познати с деца на възрастта на моето. Общото мнение и мое наблюдение е, че при 4-годишните агресията, удрянето без причина са много по-явни. Повечето говорят по-добре, заяждат се, блъскат, бият, бутат.
Агресията вече е целенасочена и обмислена. Ужасно е, но е истина.

# 138
  • Мнения: 723
Момичета,вие ме оставяте без думи Confused.....
Говорих с учителката, естествено, каза ми,че има такива деца, едно например вече си е нарочено,че хапе /след като е изпохапало групата/, но ми обясняват,че причината да се удрят ,е че не могат да се изразят с думи. Ако едно дете ,в случая дъщеря ми, отиде до друго и го попита може ли да си играе с играчките му,твърде вероятно е, другото да не му отговори, а директно да отреагира физически.....Все си мислех, че с възрастта диалогът върви  по-добре,но вие ме обезкуражавате Confused.....

# 139
  • Мнения: 15 379
И аз си мислех и дълго време живях със заблудата, че невъзможността да се изразяват вербално прави някои деца по-агресивни. Оказа се, че не е така.
Днес разговарях с моя близки приятели. Дъщеричката им е на 4 години точно, и тя е втора група, като синът ми. Редовно е поступвана и то от деца, с които от първа група са близки.
Нещо подобно наблюдавам и в групата на синът ми. Масово децата удрят.

# 140
  • Мнения: 723
Ужас Confused,
Това е неприемливо за мен, дете,
което е възпитавано да не отговаря на физическа агресия,как ще се защити, и то момиче??
Освен да се научи да лавира, но на 3,4,5 години-едва ли могат да се придобият такива умения.....
Синът ми го пуснах на 5г. в "Монтесори". Един ,единствен път имаше конфликт,учителката ме убеждаваше, че това е направо в реда на нещата Rolling Eyes/ставаше въпрос за многократно ритане в корем/, но бащата на детето, което беше извършил деянието, взе случая  при сърце ,и успя да укроти сина си.....после ,в предучилищна е нямало проблеми, сега е първокласник и казва,че е спокойна атмосферата......
На мен все ми се струва,че такъв тип изблици са характерни за онази бебешка,неориентирана възраст и след това за пубертета,.....но сега като ви чета,ми се развяват косите Confused

# 141
  • Мнения: 126
Здравейте, днес е втори ден на дъщеря ми в първа група.Вчера всичко бе наред, дори като я взех каза че иска утре пак да я заведа.Днес също бе спокойна докато не видя едно детенце да плаче истерично и се разплака и тя. Оставих я хлипаща и се надявам бързо да се е успокоила.Нямам представа дали госпожата и лелките си правят труда да ги успокояват или просто си действат по задачи докато детето само не се умори и спре да плаче. Sad
Иначе за удрянето,хапането, щипенето и т.н. и аз се притеснявам, защото съм се постарала да я науча на добро поведение и диалог, а повечето деца не са.Съжалявам ако косвено убиждам някой.

Ако едно дете ,в случая дъщеря ми, отиде до друго и го попита може ли да си играе с играчките му,твърде вероятно е, другото да не му отговори, а директно да отреагира физически.....Все си мислех, че с възрастта диалогът върви  по-добре,но вие ме обезкуражавате Confused.....

Да, мен също.........

# 142
  • Мнения: 9 776
Тъкмо се оглеждах за тема, в която да споделя притесненията си и аз. Whistling Не прочетох назад, може и да има някой писал за сходен проблем. Ще се върна после.
Та значи. Синът ми е на градина от предният понеделник. Преди това ходеше на ясла, изписаха го, поболедува малко и хоп в градината. При нас работи схемата - захвърлям и изчезвам. Така избягвам ревовете. При кака му, вече 13-годишна процедирахме по същият начин. Пиша го, защото дори и да поплаче, не го приемам за проблем. През деня е спокоен, храни се, малко трудно заспива, но спи. Обаче започва да се напикава там. Първите 3 дни всичко беше наред, следващите 3 се напикава като спи следобед, или като играе /подскачали на някаква игра/. Изрично заръчах да го изпикават преди сън, след сън, заявиха ми, че точно така правят. Днес се принудих да му занеса памперс. Госпожата каза, че не заспал веднага, поканила го да пиша, и въпреки това после пак пикал в памперса. Супер странно ми е. За 6 месеца ходене на ясла само веднъж се беше напикал, но там ги гледат по различен начин. Без дневен памперс е отдавна, за следобеден сън до скоро слагах за всеки случай, но той не пишаше, а нощем му слагам всяка вечер, пак за всеки случай, и се случва да се изпиша веднъж на 10 дни примерно, и то сутринта, ако не го сложа на гърнето веднага след сън. Госпожите твърдят, че го изпикават редовно. Аз като си познавам детето, не мога да го повярвам. Съгласна съм, че обстановката и хората са нови, може би има някакъв стрес, адаптация. И въпреки това имам чувството, че някой там не си върши работата както трябва. Whistling
Има ли някой, който се е сблъскавал с подобен проблем и как се справихте? Hug

# 143
  • Мнения: 15 379
Полина, моят син не е ходил на ясла. Тръгна направо на градина на 3 години и 2 месеца.
В началото се напишкваше по време на следобедният сън. Помолиха ме и занесох пелени за креватчето и пелени за него. По това време изобщо не слагах памперс, когато спеше у дома на обяд, но там започна да се напишква. Премина. За около 2-3 месеца и край.
Съвет - не го приемай за проблем и не бъди така критична към персонала, който се грижи за детето ти. Преди сън винаги ги изпишкват. Под строй и в тоалетните. Мият ръчички и лягат.
Просто напишкването е резултат на новата обстановка, новите приятелчета, новите госпожи, ред, режим и пр.
Със сигурност до месец-два и това ще отпадне Simple Smile.

# 144
  • Мнения: 9 776
Месец-два? Shocked Много се надявам по-скоро да премине. А иначе имам и други поводи да съм критична, да. Като цяло ми се струва, че персонала трудно превключва от предучилищната група към Първа група. Не ми се пишат подробности защото ще ахнете. ooooh! А съм чувала прекрасни отзиви точно за нашите госпожи. Май и те са ги чували обаче. Whistling Тази сутрин госпожата се изпусна, че вчера не е била при децата като са лягали /в нейната си смяна/. Thinking Много ми е чудно как една леля успява да изпикае всичките двайсе и няколко деца. ooooh! Другата госпожа пък следобед ми заяви, че лично четири пъти предният ден е водила сина ми до тоалетна. Той е кърмен доста време и като цяло трудно пропи каквито и да било течности, и въобще рядко пишка. Не ми се вярва там да се налива с вода. Naughty И въобще много ме изненадва всичко случващо се в момента. Rolling Eyes
Дано наистина да е период и да премине скоро. Rolling Eyes

# 145
  • Мнения: 723
Полин а , и аз мисля като Sourcherry, в детската градина,която дъщеря ми посети четири дни Simple Smile, лично на обяд видях, че връщат обратно към тоалетните бебоците, които не са се изчуркали,
вероятно е притеснено детето,но ще мине Simple Smile,
относно емоционалното състояние на децата, наблюдавайте нощния сън,той е най-показателен,тогава тялото "говори" какво "чувстват" ума и душата,
по този повод, моето дете в момента,освен ,че спи неспокойно, става през нощта да ме търси и плаче, си е И променило стойката на спане, спи сгушено , на кравайче-извънредно нетипична позиция за нея, всъщност досега никога не е спяла по този начин.....

# 146
  • Мнения: 15 379
Явно трудно превключват от предучилищната към първа група. Голяма част от мъниците не могат да се обличат, хранят и обслужват сами и пр., просто разликата е огромна.
Но пък с изпишкването - аз знам, че не им помагат като в ясла, защото се предполага, че едно 3 и нагоре годишно дете се самообслужва в тоалетната и има единствено нужда от помощ при бърсането на дупето.
Синът ти може да спре да се напишква и утре или след седмица. Божа работа.
Миналата година, дъщеричката на моя близка приятелка също беше в първа група и започна да се напишква по време на следобедния сън в градината. А не носеше пелени от годинка и малко. И при нея премина много бързо. Просто е период, през който повечето деца преминават.

Еластина - да. Нощният сън е показателен, както и позицията на спане.
Поза "ембрион" е защитна, когато не е специфичната сънна поза за едно дете.
Въобще първата раздяла с мама е много стряскаща за повечето деца.
Истината е, че не искам да си спомням.

# 147
  • Мнения: 723
Полин а,относно водата си права, казвали са ми, че умишлено не им дават вода, за да не се начуркват,
възможно е и да са подходили небрежно във вашия случай, права си,че една жена не би могла да се справи с тоалета на двайсет и повече деца,те гонят време за обяд, а после и за сън.....

# 148
  • някъде там
  • Мнения: 97
Ние в момента сме втора група на 4годинки без месец.Махнали сме памперса през деня когато бяхме на 2г.и7-8месеца.1ва група в градината винаги носех памперси за следобед,а вкъщи нямахме проблеми/или многоо рядко/.Махнахме през пролетта окончателно и нощния памперс,но продължаваше да бъде с памперс на градината за улеснение на лелите,ако случайно се напишка.Сега сме 2ра група и съм решила,че и да ми поискат памперс няма да занеса!За 2 седмици не сме имали проблеми,надявам се и да няма.Някой път си мисля,че може и от стрес да се получава така при дечицата Confused
А иначе първите дни  имах големи притеснения,че бяхме ваканция 3месеца.Нооо за сега се  спряваме геройски,ако изключим сутрешните 3-4 сълзи  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 9 776
Благодаря ви за разбирането, момичета!  bouquet
Ох, не знам. Синът ми е спокоен. Поне видимо градината с нищо не го тревожи. Спи си спокойно нощем. Все пак от подобно заведение идва, не е като да не е ходил изобщо. Thinking Ето защо, познавайки детето си отлично, някакси това с адапатацията не ми се струва да е причината в нашия случай. Tired Ето, при вас, Еластина, виждаш промяна в поведението, тревожност. При нас това го няма. Казват ми, че е послушен / а той принципно е доста див/, помага, общителен е, няма нищо в поведението му, което да ми покаже, че се тревожи. Нищо. Ще изчакам още известно време разбира се. Не искам в никой случай да си създавам негативни отношения там. Ще му нося памперси и ще си трая. То имам ли и избор. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт