Първи ден на градина

  • 14 946
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Да си поплача при вас Cry.Дъщеричката ми е на 2и9мес,общо ходи на градина 5 дни.За тези пет дни тя само плаче там ,а сутрин като я оставям и най вече следобед се дере от рев ,истирично плаче ,не да си пореве или да хленче.Там не яде ,не спи ,взимам я с червени подпухнали очи ,а сърцето и имам чувството ,че ще се изскочи.В къщи само плаче и повтаря неискам на градината ,така до безкрай....Спи много неспокойна,буди се много пъти .Гледа ме само в очите с един влажен поглед и само повтаря МОЛЯ ТЕ МАМО НЕ МЕ ВОДИ ТАМ.Днес не издържах и понеже следват четири почивни дни ,не сме на градина.Милото не може да повярва ,че няма до ходим и още е в леглото ,лъже че много и се спи ,преструва се ,че кашля .
Много ми е тежко и на мен ,до сега тя е плакала само няколко пъти като е падала.Изключително общително и спокойно дете.Незнам какво да правя .

Имам същият проблем, първата ми дъщеря вече е на 5 години, записвахме я в 3 различни ясли и 2 градини, не можа да се адаптира и това е, при положение че съм в къщи с по-малкото си дете я спрях и я гледах досега, сега  Tired от утре тръгва отново на градина, предучилищна група заедно с по-малката си сестричка; не знам какво ме очаква и не знам дали този път ще се адаптира, искрено се надявам, градината, в която е записана е отлична, персонала е много добър, а и има някои нейни приятелчета в групата, дано..

# 166
  • Мнения: 9 776
И аз да се включа пак с моят проблем. Whistling Четири почивни дни в къщи, никакво напикаване. Днес на градината пак се напикал още преди обяд. Следобяд предполагам, че е спал с памперс. Утре ще разбера, защото мъжа ми го прибра и не е питал за подробности. Twisted Evil Госпожата, която е била втора смяна му казала, че лично го е водила няколко пъти до тоалетна, но сутринта какво е станало, не знае. Whistling

# 167
  • Мнения: 498
Привет и от мен, надявам се да ме приемете поне за моя утеха и да споделя за нашия първи ден.
Тъкмо стана моето момченце на 3 годинки и вчера всъщност ни беше първи ден на градина. Подготвях го от доста време, разказвах му какво ще прави, ще си играе, ще има лели който ще го учат на буквите и т.н. Отидохме с усмивка и влезна детето, седна си на масичката със столчето до другите деца, учителката не ми обърна никакво внимание (подозирам че точно този ден нещо не беше нейният ден, но мен това не ме вълнува) бях занесла мокри, сухи кърпи, тоалетна хартия, течен сапун(такива са изискванията в нашата градина) и чаках на пейката пред стаята да ми каже поне кое шкафче да ползвам за детето, а тя само фучеше нещо, ох немога сега да ви обърна внимание (тъй като идваха и други деца) и започна да ги побутва да влизат в стаята и след всяко да затваря вратата, аз си мислех че ще кажа чао поне на моето ( а той само това и чакаше и като наду гайдата, като започна да вика и крещи че ме иска, на мен сърцето ми се....  сви, направо се разревах и аз, така никога не е крещял, а съм го оставяла на детски кътчета без да ме вижда.) Явно беше усетил и той нервността на учителката, която продължи да ми вика че неможела да ми обърне внимание, напъха ми една тетрадка в ръцете да си запиша имената, телефон и месторабота на мен, на таткото и имената на детето. И ме ме накара да сляза по стъплбите надолу( нашата група е на 2-рия етаж в сградата) ок - това е нормално че като излизат и влизат да не виждат родителите децата. После и оставих сок за детето (защото той пие само сок от бебешко шише, не иска да пие вода въпреки че му е предлагано и т.н. и тя отказва и спориме аз казвам да го вземе, тя не иска, накая с директорката говорих и обясних че той просто (не по медицински показатели или моя приумица пие сок) а си пие сок, защото се успокоява с шишето и не иска да пие вода много, а сок изпива по 2 литра на ден. Без това да му замества ядене и т.н. През цялото време децата стояха сами в стаята, рев, крясъци, писъци, и т.н.мен сълзите ми текат от очите, тази ми вика че не може да ми обърне внимание, и никой не отиде да гушне моето дете, да му избърше сополите и да го успокои в продължение на 15-20 минути... е това за мен не е нормално. Другата учителка днес като го оставих, тъй като до градината не рева, но като звъннахме на звънеца и се разрева, каза гушкате се, казвате си чао, дадох й сока, взе го без никакъв проблем и угвоорки, гушна го, казах и да му забърше сополките, каза не се притеснявай и го взе. Плака много по-малко. Но искам такова да е отношението всеки ден било към моето било към другите деца. А не един ден с едната учителка да е нервно положението и аз да се изнервям ( а в конфликти влезна ли с нея, лошо за моето дете), а на другия ден всичко да е ок(((... Та.... ще видим как ще е оттук нататък... Стискайте палци да привикне по-бързичко  Hug

# 168
  • Мнения: 15 379
Ина, храна и напитки, които са внесени отвън не се допускат в групата на децата. Шишета с биберони пък съвсем. И това трябва да е обяснено още на първата ви родителска среща.

# 169
  • Мнения: 498
Ина, храна и напитки, които са внесени отвън не се допускат в групата на децата. Шишета с биберони пък съвсем. И това трябва да е обяснено още на първата ви родителска среща.


Нито сме имали първа родителска среща, нито някой е казал. Т.е. на сайта на градината и т.н. стана ясно че трябва да сме махнали памперса, да има някакви хигиенни навици, но за сок никъде нищо. А той след като не пие друго, просто помолих учителката да го изведе навън и за да не гледат другите деца да му даде да пие, докато свикне с водата от шише. Той пие от шише, но е адски нетърпелив и след първата глътка обръща шишето и излива водата, колкото и да му е обяснявано и говорено.

# 170
  • Мнения: 15 379
Аз напълно те разбирам. Добре е, че учителката е взела шишето, за да му даде да пие.
Ще го оттучат обаче.

# 171
  • Мнения: 498
Аз напълно те разбирам. Добре е, че учителката е взела шишето, за да му даде да пие.
Ще го оттучат обаче.


За мен не е проблем да го отучат, въпроса е в разбирането на едната и в неразбирането на другата. Дано се адаптира по-бързо Praynig

# 172
  • Мнения: 15 379
Дано се адаптира по-бързо Praynig

И да боледува по-рядко Peace.

# 173
  • Мнения: 498
Дано се адаптира по-бързо Praynig

И да боледува по-рядко Peace.

Мерси, дай-боже!  Praynig сега баща му като го е взел казали че бил спокоен, но се е разплакал като го е видял. Не е искал изобщо да яде((( Пробвал е всичко и го е изплювал( Вчера поне диня е ял, днес нищо.

# 174
  • Мнения: 15 379
Ина, така е. В първите дни не ядат, не спят, плачат. Нормално.
Не показвай своята тревожност и притеснение пред него. Бъди ведра и усмихната- така ще му помогнеш по-бързо да свикне.

# 175
  • Мнения: 498
Sourcherry Днес не е на градина, тъй като щяли да ги водят на Витоша... незнам как се наемат толкова малки деца да ги водят, но... аз не го пуснах. Сутринта му казах, че аз отивам на детска градина и ще уча от учителките музика, песнички, ще си играя с дечицата))) И той ми каза, отивай-аз отивам в парка)) Питам го ще ме вземеш ли от градианта и той - "Да бе!" Един вид, как не ахха  Mr. Green Малко ведро настроение да вкарам))) Утре ще видим как ще сме. Дано не ви досаждам само) Но сте ми голямо успокоение!   bouquet

# 176
  • Мнения: 1 492
Мили майчици, моля за съвет, как да постъпя?
Дъщеря ми ще тръгва на градина в понеделник за първи път/не е ходила на ясла/. Днес имаме родителска среща и се чудя, дали да я взема със себе си. Предполагам, че като е в 17 ч. децата, които вече ходят, ще са още там, а ние родителите ще сме в същата стая. Надявам се, че ще се заиграе с децата и ще е спокойна, че аз съм там и в понеделник ще и е по-лесно.
Какво мислите?
И друго, има възможност да тръгне още в петък. По-добре ли ще е за нея да ходи един ден и след това два дни почивка или направо в понеделник?

# 177
  • Мнения: 15 379
Камелия, пусни я направо в понеделник.
За родителската среща - не я води. Вариантите са - да се заиграе с децата,които ще бъдат с дежурна учителка и на прибежки да идва по време на срещата при теб, а другата - да бъде до теб и ти да се притесняваш, защото децата колкото и да мируват, все пак са деца.
Желая и на двете ви бързо адаптиране и никакво боледуване!

Ина, чудесно е, че са поели инициативата да ги заведат на планина. 2-3 часа чист въздух е направо разкош, предвид мръсотията в града.
Аз бих го пуснала, но не са ни устройвали подобни екскурзии в първа група.

# 178
  • Мнения: 498
....
Ина, чудесно е, че са поели инициативата да ги заведат на планина. 2-3 часа чист въздух е направо разкош, предвид мръсотията в града.
Аз бих го пуснала, но не са ни устройвали подобни екскурзии в първа група.


Признавам, не разпитах, а само като чух и настръхнах. Т.е. като си представям в колата как окопчавам детето в стола, и като си представих как бягат из (предполагам че ще е някакво малко микробусче) едва ли с градския транспорт ще ходят. И то докато тръгнат, трябва да се върнат, т.е. едва ли там ще ядат, и времето само в път ще мине... незнам дали е така, само мои си предположения. Следващия път ще се поинтересувам повече, но на този етап за мен лично е много рано за такива походи)))

# 179
  • Мнения: 1 492
Чери, благодаря!
Ще я пусна направо в понеделник!
Вчера я заведох, защото много настоя да дойде с мен. Нямаше проблем. Децата бяха навън, а тя си седна на килимчето с една играчка и не гъкна час и половина:) Много е доволна, но явно още не осъзнава, че следващият път, мама няма да е с нея.
Живи и здрави, ще видим в понеделник!

Общи условия

Активация на акаунт