При аутопсия на бебе,моля помогнете...

  • 3 779
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Посъветваха ме да се съглася с аутопсия след 7 операции на чревцата на моето бебе-неуспешни,защото се съмняваха че имаме хиршпрунг,но на решението не фигурира това заболяване.Трябва ли да чакам други допълнителни иследвания или това е просто лекарска грешка?Моля ако има запознати в тази област да ми пишат и ако искате подробности,също.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 259
Здравей мило майче, много съжалявам за загубата на твоето бебче. Аз не съм запозната с това заболяване, но лично аз не бих се съгласила на аутопсия. Когато почина моето бебенце ме попитаха искам ли да му направят аутопсия, аз отказах. Прекалено много се беше мъчило. Не можех да му причиня и това страдание. Достатъчни му бяха мъките за кратките два месеца които живя. Мой съвет - и да му направят аутопсия едва ли ще разберат защо си е отишло. По добре недей - остави го да почива спокойно! Кураж мило майче, знам че не е лесно, но ти самата трябва да вземеш решение. Ако имаш въпроси пиши, насреща съм.

# 2
  • Мнения: 94
Миличка,ако не си разбрала ние вече я направихме аутопсията.Може някой да ме съди за това,а пък и ти си права,достатъчно се е мъчила,но това заболяване казаха че е генетично и ако имаме такова значи че всяко следващо живородено дете ще го има и ще бъде подлагано на операции.Затова се съгласихме,за да разберем дали ще правим опити занапред.

# 3
  • Мнения: 1 056
djidji135 приеми и моите съболезнования Hug
За малкото ангелче Flowers Rose Flowers Rose
 Няма защо да те съдим за това,че си се съгласила на това.Пожелавам ти много късмет,кураж и дай Боже да си имате здраво детенце  Hug Praynig

Извини ме за нетактичния въпрос,но доц Кременски ли заключи ,че е гeнетично заболяване?

# 4
  • Мнения: 94
Не мила док.Георгиев от Пирогов има такива съмнения от детска херургия,но дай боже да нямаме такова.

# 5
  • Мнения: 259
Мило майче, аз не мога да те съдя за това, че сте разрешили аутопсия на бебето. Кураж, мило майче!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Миличка, хубаво си направила, че си се съгласила. Нормално е да поискаш аутопсия, най-малкото, че след това ще имаш отговори на някои от въпросите си. Аз постъпих много емоционално и не се съгласих на аутопсия, много се мъчи и моето мъниче приживе, не исках да и причинявам страдание отново  Cry после съжалявах, може би щях да имам още информация...
Кураж и сила мило майче хиляди  Hug
За детенцето ти Flowers RoseFlowers Rose

# 7
  • Мнения: 991
Ние пък правихме аутопсия и след това съжалявах...
При всяко положение, мисля че майката се обвинява. След това си мислех, че са ровичкали в детенцето ми само, за да ми е спокойно на мен...

# 8
  • Мнения: 94
Благодаря ви много мили мами.Само тези от вас които са минали по този път знаят какво е,но все пак човек колкото и да е силен няма ли подкрепа...Радвам се че мога споделя с вас,давате ми кураж.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 741
Мила, ужасно е майка да обсъждат аутопсията на децата си.. Cry Много съжалявам за твоята загуба  Cry Cry Cry На моето бебче също правиха аутопсия. Като четях резултатите сърцето ми се обръщаше и плаках като си представях какво е станало с малкото телце. Обвинявах се.. Аутопсията не ми даде и кой знае каква информация (или поне така аз си мисля), но сигурно повече щях да се измъчвам ако не беше направена. Мисля, че е хубаво да се открие причината, за да знаеш какво да правиш в бъдеще.. Кураж, миличка! Hug
 Flowers Rose Flowers Rose - за твоето детенце

# 10
  • Мнения: 218
Все пак са ви попитали... Ние този късмет нямахме...

Съжалявам за загубата ви!  Cry

# 11
  • Мнения: 1
Скъпа djidji135, аз съм майка на 3 месечно бебе,но преди година и половина загубих първото си дете.Почина на 35 дни.Когато беше на 12 дни постъпихме в Пирогов и му правиха изследвания,след което на снимката се видя,че има спукване на червата.Установи се,че дебелите черва не му фунционириат.След 3 операции почина.Аз се съгласих на аутопсия и се оказа болест на Хиршпрунг-тотална форма.И него го оперира д-р георгиев.Аз се интересувах много за тази болест,ходих къде ли не и се оказа,че е генетична болест, но свързана само с гените на детето т.е. не се наследява.Сега бебето ми е добре, въпреки че и аз се притеслявах.Ако имаш нужда от още информация ми пиши.Бъди силна и знай,че болката се лекува с друго дете!Пиши ми имам още много да ти казвам

# 12
  • Мнения: 94
Миличка писах ти лично писмо,незнам дали си го получила но моля те пиши ми за повече информация или в форума или на djidji135@abv.bg.Благодаря ти предварително.

Общи условия

Активация на акаунт