АВГУСТ-инчета 2006-тема 6

  • 58 497
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
 Привет!
 На Ина-здраве,радост и да е щастлива кака след време  bouquet.

 Супер минаха празниците в безкрайни разходки и трапези,но ежедневието пак ни повлече.Всички тичаме нанякъде.
 С. обаче, вместо да се оправи,оглуша,та ваканцията й продължава. Правиха й аудиограма в ИСУЛ. Сравнително е добре. Ще пие сега 10 дена противоалергични и после ще видим.
 Казаха,че не пречи да ходи на градина,но да се пази.
 Но днес Джипито ме уби,,каза не-няма да дам бележка,ще седи вкъщи докато мине и този курс на лечение.
 Тичахме до ДГ-слава богу,са ни одобрили заявката за летните месеци (а този месец почти не са ни виждали очите). Писала съм я да си ходи на ДГ. И така.

 По-късно ще пусна една снимка с мечките-да ми мине лошото настроение само.

# 76
  • Мнения: 743
Христос Воскресе,

Аз малко се по загубих тук но май не се усети  Laughing

За Великден ходихме на бунгала на местенцето където бяхме и преди за Thanksgiving day.
Много хубаво беше, въпреки че първия ден имаше още сняг, на другия духна топъл южен вятър и го стопи, а последния ден имаше и хубаво слънчице.

Заредих се от липсата на цивилизация, от хубавото пролетно време, чистия въздух и добрата компания, много съм доволна, успяхме да покараме и кану по реката , беше вълшебно , толкова тихо и спокойно...
Тази година оставих яйцата на Ели и на другите деца, занесох ги там, сварихме ги връчих им по една престилка и боите и ги оставихме да действат Simple Smile Справиха се много добре.
Козунака го омесих вкъщи и го изпекох там, стана повече тесто от предвиденото и напраших единия със стафиди а другия със сладко от ягоди. Станаха ммммм, много вкусни ...само дето едва не запалих бунгалото със окапалото сладко  Crazy

Направихме си барбекю с агнешки пържолки , кюфтенца и шишчета. И с бира в ръка и край огъня вечерта мина много приятно.
На другата сутрин украсихме, и организирахме на децата лов на яйца, бях купила пластмасови в различни цветове и вътре сложих мини шоколадови яйца и бонбони, връчихме им по една кошничка и на лов, много весело беше!

За жалост сега сме пак в ежедневието, днес почиствах терасата и си сложих малко нови цветя, кошница с петунии , ново мушкато каскадно и бегонии, но днес излезе такъв силен вятър че само ги дебна кога ще паднат.

Тук също се постопли вече но мине не мине и дойде дъжд, гръмотевици, или силен вятър, днес дори тока ни спря в целия блок, пролетна му работа.
Тази канадска трева обаче е уникална, както беше цялата жълта за има няма няколко дни стана зелена, ама ярко зелена и никой нито я тори нито нищо, опасна работа!

Оставям ви, че досадих  Blush

Целувки на Ина за именния ден!! Целувки и на болното ушенце на С, както и на момчетата на Пух Simple Smile

Ще се радвам да видим и малко снимки от Великденските ви разходки.
До скоро!

 



# 77
  • София
  • Мнения: 5 792
Привет!  Simple Smile
Сега усещам треската по прием в ДГ  Crazy , Ивчо нали влезе съвсем неочаквано и не съм ги следила даже, а сега ги зачаках от сутринта, но още нищо няма. Crazy
Блан, милата С.!  Sad И аз като малка много страдах от уши, и моят слух се намали и ми слагаха оперативно едни "тръбички" (сега май друго им викат) в ИСУЛ, после ми ги свалиха. Дано ви помогнат противоалергичните!  Praynig Hug А мечките и ние много ги харесахме  Simple Smile Чакам да видя вашите снимки  Simple Smile
Марго, твоите ги видях, ама ми се стори, че си е било студено - пак сте си зимно облечени  Rolling Eyes
За планирането на летните месеци в нашата ДГ още нищо не казват, не е ли рано  newsm78 Thinking

# 78
  • Мнения: 989
Добро утро и от мен!

Елфче, в едно състояние сме с теб. И аз чакам да видя дали Павел ще го приемат в едно ОДЗ и не мога място да си намеря. Иначе сестра му със сигурност трябва да е приета там, защото беше първа в списъка по точки, но за него не знам - за 6 места са 10 деца с еднакъв брой точки.

Блан,
дано детенце се оправи бързо  Hug

Мама Марго, завидях ти... Толкова подробно си го описала, че чак се пренесох там  Grinning

Аз вчера бях рожденичка и препих с вино  Wine Glass Спала съм по-малко от 6 часа, главата ме боли адски много, а съм и с двете деца накуп вкъщи и изобщо не знам как ще изкарам деня  Crazy

# 79
  • София
  • Мнения: 5 792
Полито, чрд на патерица тук!  Hug Защо не си "приятелка" с повече хора от темата във ФБ?  Blush Hug Успех за ДГ!  Praynig Peace

# 80
  • Мнения: 989
Полито, чрд на патерица тук!  Hug Защо не си "приятелка" с повече хора от темата във ФБ?  Blush Hug 

Ами защото не им знам профилите там. Иначе бих се радвала, за да разгледам снимки на дечицата  Grinning Успех и на вас  Praynig

# 81
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
 Полито,всичко най-най за РД  bouquet

 Елвинг,нали в градината на Ивайло? Трябва чудо да стане,та да не влезете. Много големи шансове имате там. Но резултатите ще видите утре.
 Стискам палци и на двете ви с Полито.

 Мечките довечера евент.,че не сме вкъщи.

 Марго,учуди ме с тези петунии. Моите виреят на адски пек, а на мрачно и студено -хич.
Гледам да си окича цялата тераса. Колкото повече-толкова по-добре.Доста пари троша за тях Simple Smile

 Велмар, а Дария къде ще ходи на плуване?

# 82
  • София
  • Мнения: 5 792
Блан, има вероятност да не го приемат. Нямаме кой знае какво предимство - с 8.1т е, т.е - 0.1 е от Ивайло. По общ критерий има 11 свободни места. 13 деца са с повече или равен брой на неговите точки. Така че реално, 2 ще бъдат аут. Хубавото е, че от тези с многото точки точно две са сложили тази градина на второ и трето желание, така че силно се им стискам палци да ги приемат на първото им  Crazy  Laughing И остава да се надявам Алекс да не е чак такъв карък...

# 83
  • Мнения: 4 970
Ето ме и мен. ДОживях да седна спокойно  пред компа с кафенце.Жадувам го от сутринта... Пратих Дария петъшно на градина до обед, че да посвърша малко работа.А и имали театър днес, репетиции...Аз търчах до общината да променя адресната регистрация на Дария че да не се води в този квартал и районно,че ина4е към центъра и Лозенец  ,където се водеще досега ми става супер неудобно.Тия дни ще хоя да й пускам заявление за задграничен паспорт  в близкото РПУ.Ходих и да си подавам данъчната декларация че, както традицията повелявам, хващам последния влак Crazy, хайде до  банката да тегля пари, после до другата да внасям... Crazy и - то станало обед.Отидох да я взема от градина, взехме багажа и   поехме към басейна.Голяма радост- голямо нещо.Толкова превъзбудена отдавна не съм я виждала.Като видя големия басейн и буквално ахна.А аз като разбрах  колко е дълбоко( 2,70м Shocked)- охнах.С две думи-  много  ми харесаха на мен условията, на Дария- емоцията.Не се е закашляла нито веднъж,Сега чакам и обриви да видим  дали  и колко ще избият и .... продължаваме смело напред Simple Smile Дано няма проблеми Praynig Дария си легна Shocked #Crazy Shocked Не мога да повярвам.Героите явно са уморени WinkЕто и снимка на плувкинята http://media.snimka.bg/8499/023252853.jpg?r=0  Утре пак ще ходим, а оттам поемаме  към Плевен да погостуваме малко  на бабите че от няколко месеца не са се виждали и вече мрънкат.
Стискам палци на кандидат градинарчетата Peace Стискам палци и бързо да минават ушенцата на С.( Блан, и аз си имам  такъв документ от аудиограмата.Можеш да я правиш  моя колежка Laughing)
Марго, снимките ти ги видях - наистина  са страхотни.Винаги ми е приятно да ги разглеждам.Носят страхотно настроение и емоция.Наистина на човек му се иска да се пренесе там( въпреки че хи4 не си падам по  студа......)
И не на последно място ЧРД на Полито.(Друг път да не си траеш Wink )

Последна редакция: пт, 29 апр 2011, 16:37 от velmar

# 84
  • София
  • Мнения: 12 270
velmar  пропуснала съм за вашето плуване, къде я водиш и какви са условията. За Нана си спомням, че е споделяла. Май  ще се наложи някъде и аз да ги водя моите госпожици, че това в детската е по-скоро аз плацикане и игра, пък и Ваня се отказа. Много я скубели, докато и слагали шапката, моля ти се... Николета и харесва и ходи, но не мисля, че нещо е научила...
Аз пък се подготвям за РД на малката. Поръчах торта, купих едно колело без педали на Пуки, че с педали си има от каките. Остава да запазя някое клубче и да поканя гости Simple Smile
blanc   Hug

Последна редакция: пт, 29 апр 2011, 17:26 от Aila

# 85
  • Мнения: 574
Аз се включвам, преди да си тръгна от работа.
Полито, честито на патерици  bouquet Да си жива и здрава Hug
Бързо оправяне на С. Praynig Hug Знам какво е да те боли ухо Sad  Петунии и аз слагам на прозорците, но още ми е студено. Срам, не срам, ние палим парно вечерно време  Blush
Баща ми ми направи три сандъчета със сакъзчета, но още не съм си ги наместила. Още не съм си насадила и гладиолите на двора.
Късмет на Алекс и Павел за ДГ Peace
Аз намерих такъмите на Деница за плуване, тъй че и тя ще ходи в събота и неделя Peace
Ако не се включа, хубави почивни дни и приятно време Hug

# 86
  • Мнения: 4 970
Айла,днес ни беше сефтето.В Дианабад я водя.За условия... не сме договаряли още  такива, тъй като трябва да видим кога  и как ще мога да я водя.То , с моя график ще е когато успея. Трябва да кръстосвам десетки километру от работа, къщи, басейна...СУпер неудобно ми е.НО- нямам по-удобна алтернатива. в района или поне близките квартали.Така или иначе  целта ми е не спортни успехи, а преодоляване на алергията.Малко на принципа клин клин избива  го карам.Треньора  ми е приятел и се занимава с  децата към отбор по скокове във вода на НСА.Председател е на клуба. С Дария ще се занимава по-скоро по изключение.Състезателите са при него Wink ПОне на ред и дисциплина ще се научим.Ако има някой който  ще я научи на нещо в този спорт, то това е той.ПО-голям цербер е и от мен Simple Smile Дария много го хареса засега.Тя го е виждала в друго амплоа и сега малко се учуди от поведението му Laughing В детската градина имаме басейн и то много хубав, но за мен  заниманията  там не са вариант, а плацикане без контрол и загуба на време .Ще видим как ще  се случат при нас нещата де..Не смея още да се надъхвам

# 87
  • София
  • Мнения: 12 270
  Мерси, а да знаеш в Дианабад дали има по принцип някой който да се занимава с деца, защото не съм чувала? Хубаво е че има някой, който да може да се занимава, да иска и когото ще слуша  Simple Smile
  Наскоро четох постове и на Мама Иги, че и тя е за плуването за укрепване и справяне с различни алергии и проблеми, дори пусках поста и на една приятелка, ще се радвам да споделиш как ви се отразява и на вас Simple Smile
 albena_vlady, а вие къде ще ходите?

# 88
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
 Следя ви за информация за басейни. На мен ми похвалиха Спартак (защото било много гъвкаво откъм часове). Но там въпросното дете плува с родителите си, а не с треньор.
 Ще търся нещо ,удобно с метрото.

 Велмар,звукорежисьор ми звучи много добре за бъдеща професия. Или тон оператор. (налучквам ли ги изобщо правилно Simple Smile)

 Сега по бтви са давали нашите щъркели (само да не са ме информирпали грешно,не съм гледала още).Нощес имаше акция по спасяване на единия от найлонова торба на главата му. Откачиха тока на квартала преди това,за да се катерят от енергото на стълба с гнездото. Светеха с фенери.май имаше и алпинист. Но със сигурност-и пияници. Един се развикваше-да го местите това гнездо,не го ща тука, а друг му скачаше-този щъркел е МОЙ,нЕма да ми го пипаш Joy. А ние накацали по терасите да зяпаме.


 Няколко мечки и...маймуни
http://avgustinki.snimka.bg/children/proletni-t-rjestva-2011.580366.23255306 Mr. Green
http://avgustinki.snimka.bg/children/proletni-t-rjestva-2011.580366.23255323

# 89
  • София
  • Мнения: 5 792
Хаха, Блан, интересно е било.  Laughing А точно тези мечки не ги видях  Rolling Eyes , пак ли са при Св. Неделя? То верно, че не успях да ги разгледам както трябва от гонене по децата , но тези изобщо не се сещам да съм ги мяркала  Crazy Страхотни маймуни сте  Heart Eyes И Дария е супер  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт