Детоксикацията на д-р Михайлов-ТЕМА №7

  • 57 629
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 556
Според мен трябва да се внимава с храната винаги! Ако се тъпчиш през останалото време като прасе с каквото ти попадне - детокса няма да успее да се оправи със всички негативи.
Има някои прости и лесни неща, зазадени от д-р Михайлов, които ако съумееш да ги спазиш - пак ще направиш много....
Отношението към храната постепенно се променя. Поне при мен е така. Вече се замислям какво ям, особено след стоицизма по време на детокса. Защо трябва да залича всичко хубаво, което се е постигнало с детокса с тъпкане с вафли, торти, меса, бял хлаб и други вредности. Дори моя любим кашкавал, към който съм пристрастена, намалих.  
А от новата книга на д-р Михайлов научих много! Някои неща интуитивно съм ги усещала, че са нередни, но сега намерих научното обяснение. Много обичам да намирам логичното обяснение на всичко (с което между другото съм издразнила не един лекар - като задавам въпроси, а не може да ми се отговори). А книгата е написана страхотно - така че да я разберем и ние - лицата без медицинско образование.
Който се интересува би намерил много информация! И с дискусия става - но информацията наистина е много.....

# 721
  • Мнения: 1
Как сте, момичета? Държите ли фронта?Аз засега се справям.

# 722
  • Мнения: 3 089
бутвам се в темата за подкрепа.
с разни системи и диети свалих излишните 7-8 кила от себе си и успях да си върна нивото и фигурата от 2004та година (което беше и целта ми). сега реших, че е време да прочистя себе си и да блесна и вътрешно Simple Smile е, истината е, че няма да се обидя, ако сваля още 3-4 кила и се върна до нивото си от 2003та година, но това не е причината да започна детокса. все пак 3-4 кила са нищожна цифра и имайки цяяяяял живот пред себе си, за да ги махна, точно това не ме мотивира да гладувам.

за сега съм малко под 24 часа на детокс - чак снощи се сетих, че идва луна и закъснях с 3-4 часа със старта. избрах 1ви вариант с цитрусов сок, защото вчера се върнахме от път и само това имах налично у дома; като че ли толкова киселина ми идва в повече, а нищо чудно и гарстритът ми да се обади, но докато не стане, ще карам на цитруси. току-що лапнах шепа зрънца грозде, хартисали от децата, но беше от разсеяност - изобщо не помислих, че планирам да карам на сокове още ден; надали това ще повлияе, нали?

за днес очитам солта на гладно, сутринта пих кафе, изпих около литър цитрусов сок (разреден с вода) и шепичка гроздови зрънца. за сега не усещам глад; не се и изкуших с храната на домашните, а менюто им днес е много добро; имам оригинално мате от перу, така че може и това да си направя по-късно, но спомените ми от там са за гаден вкус на чая и много мед, за да го оправя > и ще се опитам да мина и без него;

толкова от мен. във вторник по обед ще докладвам разултатите си. дано имам де. и дано издържа...
...
а, още нещо - английската сол никак не ми повлия. очаквах ефект като от рициново масло като че ли...

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 17:03 от маик

# 723
  • Мнения: 1 020
Здравейте  Hug

Не съм пропускала детокс, въпреки че не съм писала от доста време и в таблицата не съм се отчитала  Embarassed
Вчера не можах да си намеря анг. сол, в аптеките наоколо нямаше и пропуснах вчера... Затова днес  ми е първия ден, а ще приключа във вторник и захранване в сряда  Crazy

Нещо това лято злоупотребих със сладоледа  Embarassed Свалих едни 2 кг на морето, а когато се върнах и мъжа ми поде с "а какво ще ядем сега", "е на един таратор и салата"... и така... понеже съм си лакома  Embarassed

Успех на всички  Hug

# 724
  • Мнения: 21
Имам главоболие и световъртеж, втория ден винаги ми е най- труден, а и течности почти не съм приемала, сега ще наваксам с чай мате и много диня, което ме подсеща, че трябва да си купя диня за утре, а може и пъпеш, а.....може и двете! Приключих с  clean clean clean prostor clean Утре ще намеря ново занимание

# 725
  • Мнения: 556
И на мен втория ден ми е най-тежък. Днес ми е доста безсилно и заспало. Знам, че утре ще съм по-добре, но днес съм леко унила. Като стана рязко ми се вие свят.
За разлика от миналия пък обаче не ми е студено. Предишния път брах такъв студ, че се принудих и чорапи да слагам. Сега в това отношение съм ок. Опитва се сякаш да ме заболи глава, но аз гаврътвам поредната чаша вода и прекратявам това.
Но това разстройство ме разкърти. Още тичам до тоалетна. И корема ми е доста подут. Но ме беше пиптал някакъв летен  вирус точно тази седмица и имах един ден леко разстройство и 3 дни колики и подуване. Всъщност подуването си е от тогава и не спада.
Утре няма да пия сол. Но ще продължа с чайовете, водата и плодовете.
Това е за сега.

# 726
  • Мнения: 1
И при мен се оказа тежък втория ден.Вие ми се свят- леко.И ми е едно уморено и отпаднало.Днес и аз имам разстройство и то повече следобяд.Да пия ли сол утре?Или да продължа по план, но без сол?

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 734
И при мен се оказа тежък втория ден.Вие ми се свят- леко.И ми е едно уморено и отпаднало.Днес и аз имам разстройство и то повече следобяд.Да пия ли сол утре?Или да продължа по план, но без сол?
Галина 74, СПОРЕД МЕН СИ ПИЙ СОЛТА/ тя извежда токсините/.Можеш да намалиш малко количеството.

# 728
  • TX
  • Мнения: 593
Галина, разтвори си солта в много малко течност и не приемай нищо в следващите 30 мин. днес си изхвърлила всичките остатъци от храни, а солта е важна, тя създава онова осмотичното налягане и дърпа токсините, за да бъдат изхвърлени с приема на течности. Ако е студено чай с мед и лимон и топла вана, или краката в гореща вода вършат идеална работа.
Винаги втория ден е най-труден  Tired

# 729
  • Мнения: 21
да попитам, някъде назад в темата бях чела да се приема пробиотик за възстановяване на чревната микрофлора, че след това дрискане......

# 730
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Привет мацки! Детокса тече с пълна пара,справяте се чудесно!
Наталия-течности,течности,течности!!!!Ще си докарашш беля бе мацко! При главоболие -чай от мента с мед.Дано си наваксала днес Hug Peace
Аз бях планувала днес да започна,ОБАЧЕ се изкуших.... ooooh!  Embarassed ...похапнах си и не започнах Embarassed Много ме е яд на мене си,че не проявх воля Twisted Evil Утре обаче съм на линия,ще продължа и във вторник,а в  сряда ще се захраня.А и съм на работа и ще ми е по-лесно Wink Вкъщи хем изкушения,хем домашните ме гледат странно...
Стягайте дупетата-утре е важен ден-последния!Не се предавайте,не остана! Hug
mira_m66 не пропускай солта утре.Ако искаш намали я на 1 чаена лъжица,но не я пропускай Peace

# 731
  • Мнения: 21
Благодаря,  БубаЛина старая се с течностите, допивам 3тия литър чай мате. Утре мисля да стана по- раничко, да се поналея с чай, защото имам доста натоварен ден на вън 

# 732
  • Мнения: 449
Аааа, Бубе, няма предаване, държим се, как  Grinning
На мен днешния ден ми беше ок, около 2 л течности и плодове умерено, ама по ефекта от английската сол смятам, че ми е дошло добре  Wink
Утре сме на линия пак, последен напън вече е настал  Laughing

# 733
  • Мнения: 4
Здравейте, детокс - момичета !!!   bouquet
И на мен днес, ми беше втори успешен детокс ден, на сокове , вода и мноого диня. Аз пък по -леко изкарах днешният прекрасен,топъл ден. Вчера първият ми, беше мнооого труден с голямо главоболие, гадене  въпреки изпитите 3- 4 л течности , но като знам ,че това е лечебна криза, която няма как да ти се размине, ми ставаше по - леко. Вечерта пак получих крампи на единия крак но бързо ми се размина,
може би защото организма ми се насити с магнезия който пия. Аз си купих Магнум антиспазми, добавката която рекламират по телевизията и съм доволна, не можах да намеря магнерот.
Утре продължавам с пълна пара. Успех на всички детоксикиращи   bouquet  bouquet

# 734
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Заповядайте в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=610205.msg19698129#msg19698129
Следобяд ще я дооправям Wink
Успешен последен ден Hug

Общи условия

Активация на акаунт