ПЪРВИ КЛАС - епизод 23

  • 44 198
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Сливен
  • Мнения: 207
Деси, важно е той да се приема положително. В класа на Мариела има деца с очила и не е казвала някой да се е подигравал, даже един ден искаше и тя да носела. Може би причината е, че и аз съм с очила и е нещо, с което тя е свикнала. Само преди няколко днисе чудеше , че на един нейн съученик и двамата му родители носели очила, не знам защо е решила покрай нас с баща й, че само единия може да бъде с очила. Laughing
Аз съм в чуденка какво да приготвям за Великденския базар - майките с опит моля да помагат. Мислех си за курабии, ама в същото време ми се иска и нещо по-интересничко като за деца newsm78.
Аз не мога да намеря още резултати за нас. Thinking

# 61
  • София
  • Мнения: 15 261
Деси, в класа на Иво има няколко деца с очила. Мисля, че очилата вече се приемат съвсем нормално от децата-не съм чула на някое дете да са му се подигравали заради тях. Иво никога не е правил каквито и да е коментари в тази посока. Изобщо не отдава значение на това кой носи очила и кой-не.
Важното е твоето дете да се чувства добре с тях, да е спокойно, че му отиват. Не го приемайте като нещо неприятно. А и понякога наистина очилата ракрасяват лицето.  Hug

# 62
  • софия
  • Мнения: 2 543
И в класа на Габи има дечица с очила, никой не им се смее и подиграва. Но не е така със скобите на зъбките. Подиграват се на едното , че фъфлило. Дъщеря ми има криво зъбче и цял ден си го бута с език . Изпитва страх да не би да й се наложи същото и да й се смеят.
Днес се сбили по физическото с едно момиченце. Три пъти я предупредила , че тренира карате. Simple Smile. Онази я ударила по лицето и наранила друго момиченце. Моята си проявила знанията и я обезвредила. Добре , че госпожата била наоколо,  та не станало по-лошо. Оказа се , че моята девойка е била доста търпелива според госпожата. Все пак ни викна двете мами да разясни случая. Аз не й се карах ,защото не бих търпяла някой да ме шамароса два пъти, за да си покаже силата. Габи даже получила травма, леко забелена кожичка 1 мм , но без кръв. Отишла при сестрата и поискала лепенка , защото можело да се стигне до инфекция. Grinning

# 63
  • Мнения: 229
Аз само тихичко си надничам, обаче най редовно ви следя............ Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 15 261
Моето дете е в екстаз от зеленото училище.  Grinning За първи път му е и е тотално щастлив, че е там. Расте момчето.  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 2 474
Моето дете е в екстаз от зеленото училище.  Grinning За първи път му е и е тотално щастлив, че е там. Расте момчето.  Heart Eyes


Много се радвам за Ивчо!Сигурно ти е с една идея по-срокойно знаейки,че му е хубаво. Hug
Брей,много е "опасна" нашата Габи! Laughing
Адашче,аз също не съм чула децата да се подиграват за очила. Peace
п.п Вижте в какви часове ставам без половинката вкъщи. Crazy

# 66
  • Мнения: 4 116
Дейзи, ама ти с петлите ставаш бе жена  Laughing Що така не спиш без половинката? Аз като съм без моята тооолкова хубаво си спя  Mr. Green Снощи даже го ръчках да ходи някъде командировка (че децата много са се разлигавили, да въведа ред, както само аз си мога) , а и да си отспя порядъчно де...
Да си похваля Монката, диктовките са му вече почти без грешка, тук там има нещо сбъркано, но не е чудото от началото. Беше написал юг - Юк. И на конторлно по математика имаше отличен, но те там задачите са супер лесни, в сравнение с дадените на състезанието.
И по англиийски пишат вече букви, скоро ще започнат и думи. Макар че малко късно се сетиха май, тя годината свършва.

# 67
  • Мнения: 2 474
Теди,ставам с петлите щото си лягам с кокошките пак поради причина,че с липсата на половинката вкъщи ми отпада един ангажимент в повече. WinkБраво на Монката! Hug
Ох,чак сега оцених колко много разчитам на мъжа ми и колко по-лесно е като е тук.В петък се наложи други родители да прибират Петьо вкъщи,вчера си тръгнах по-рано от работа,за да го взема навреме,а днес пак се налага да работя до по-късно.За капак си забравих мобилният в зарядното и днес съм без личен телефон и добре,че имам записани номера на някои родители в тефтера та издирих кой да го вземе днес.Дано поне детето не разбере колко ми е напрегнато.С нетърпение чакам великденската почивка.Ай де,оплаках се. Embarassed

# 68
  • Мнения: 4 116
Дейзи, завиждам ти, че можеш да разчиташ на мъжа си. Аз разчитам само на себе си и може би затова се радвам моя като замине- един ангажимент по- малко (само това отчитам Laughing)

Мони тази сутрин ми иска левче (джобни), обаче аз нямах дребни и го пратих да иска от баща си. Питам го после- даде  ли ти баща ти левче? Той- Не! Аз- е, как, нямаше ли? Той- Нямаше! Даде ми два. (ама говори троснато, все едно са му дали 2 стотинки) Аз- Ами значи ти е дал повече. Той- Е, да, само с 1лв повече.  hahaha Голямо ми е мрънкало...

# 69
  • Мнения: 14 133
Тедка, браво на Монката.  Hug
deyzi, и твоята не е лесна.  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 15 261
Един зъб на Иво се клатеше, но не чак толкова уж, въпреки че постоянният беше започнал да расте. Представях си как майка ми му го вади като се видим по Великден. А Иво взел, че си го извадил снощи сам, като си легнал. Това добре.... Но го сложил под възглавницата в очакване на Феята, която, разбира се не се появила.  ooooh! И сега сме в драма.  Crazy Обясних му, че толкова мъничка феичка се бои да ходи по толкова големи хотели и че не знае зъбчето в коя стая е. Ще си го сложи под възглавницата в къщи и Феята ще дойде да си го прибере от тук. Усещам, обаче, че днес ще разкаже на децата за падналия зъб и някой брутално ще разбие една от илюзиите му.  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 14 133
Vivi, уви, една по една илюзиите им ще бъдат разбивани.  Sad

# 72
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 Милият Иво. И при нас в неделя,една приятлка на Светослав му обясняваше как няма феичка,защото веднъж майка и се успала, и нямало подарък. Светослав и той се сети за подобен случай,но тогава изиграхме сценката с хвърлянето на зъбчето през прозореца и появяването мигновенно на подарък под възглавницата.Бях почти като илюзионист. Алибито беше,че е легнал късно,както винаги и феичката минава при такива деца последно,даже може и да не мине.  Twisted Evil Аз още вярвам в чудеса и ми се случват такива ,дано и той я съхрани и да му се случват.

   При нас българският и диктовките са без грешка,обаче вчера му дадох великденските задачи да прегледа. Той си избра да реши веднага 2 от тях. Първата естествено,като най лесна и 12 му се сторила безобидна. Е половин час му обяснявах и с лего го правихме и го рисувахме десетки пъти,абе не вижда връзката и повтаряемостта и това е.Накрая му казах,че ако не може да я реши,отива да спи следобеден сън веднага я насвятка.  ooooh! Ама пак си мисля,че логика не вложи,ами включи нещо интуитивно.

# 73
  • Мнения: 150
Поизгубих се момичета, ама ви следя от едната страна Simple Smile
Виви, браво на момчето, че се справя на Зеленото училище - на нас все още ни предстои да се отделим и да станем съвсем самостоятелни.
За Феята - кофти малко се  получило, но ако си по-убедителна, може и да успееш да задържиш илюзията по-дълго. Аз доста усилия положих за дядо Коледа, и се получи Simple Smile

Как сте с Великденските приготовления? Очертава се много шарен четвъртък - след боядисване в училище, ще продължим и у дома. Като знам каква мацаница пада...

# 74
  • Мнения: 14 133
maiadate , за нашите, не се чува да боядисват яйца в училище.
В четвъртък те ще правят огромно почистване на училището.  Laughing
У нас ще боядисваме яйца в събота, защото в четвъртък съм на работа.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт