КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 78 574
  • 534
  •   1
Отговори
# 510
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей го и моето козуначище - стана огромен Crazy:





Заявка за конци /не смея да го разчупя, че е за гости/:

# 511
  • Мнения: 1 054
Аз онзи ден правих, живяха кратко горките, но поне го снимах!
Със стафиди

и шоколад...

# 512
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мама Цоцоланка, чудесни пухкави козунаци.
Alexandra, радвам се много, че си доволна от козунаците ти. Това всъщност е най-важното.
Еликсир, прекрасни козунаци, с много конци. Комплименти!
Mari.eta, не мога да се нагледам на козунаците ти. Хем пухкави, хем големи, хем с конци ммм.
Тази година видях прекрасни козунаци, за което много се радвам Комплименти.   bouquet

# 513
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вени, благодаря Hug!

Аз малко нескромно, ама да се похваля  Blush - това беше най-страхотният козунак на вкус,  който някога съм правила - за първи път пуснах машината да меси втори път и в резултат тестото пукаше цялото на мехури...във всеки фитил сложих различна плънка - локум, стафиди и портокалови корички, накиснати в ром...ако не бях на гости, щях да си го омета сама целия   Crazy
Отчитам и факта, че го правих с любов и желание за една дама, която ми помогна в труден момент - снощи доволно гледах как изяде една след друга 3 дебели филии и каза, че от детството си не е яла такъв козунак...

# 514
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
... снощи доволно гледах как изяде една след друга 3 дебели филии и каза, че от детството си не е яла такъв козунак...

Това е най-голямата награда и най-вече духовно удовлетворение, че труда и любовта, с която сме го правили, са си заслужавали, нали.  Hug

# 515
  • Мнения: X
3xi,ласкаеш ме приятно,благодаря ти,мила! Hug
Мари-ета,благодаря за високата оценка,истински майстор да ме титулова за майстор си е невероятен стимул!Козунакът ти,а и зайчето са били страхотен кулинарен ансамбъл за гостите!  bouquet
poli555,много ти е хубав козунака,с една такава карамелова коричка,сууупер! Crazy
Касиер,сигурно се шегуваш Party,като се има предвид,че твоите тутманици са ми еталон Peace!Но ако поканата е за Италия събирам куфара веднага и ще си месим двенките! Hug
BubolecheMeche,и твоите са станали отлични! thumbsup
Вени,благодаря ти за комплиментите,а за конците-мъча се да те догоня,ама ти си недостижима в този аспект!  bouquet

# 516
  • Мнения: 1 804
Най-после намерих време и аз да снимам! Mr. Green
Правих ги за пореден път по рецептата на Скарлет с разясненията на Тандури - страхотно тесто за начинаещи - неревоятни конци се получават! Много им благодаря за труда и разясненията!  bouquet
Благодаря и на другите момичета, които ми отговаряха на тъпите въпроси! Simple Smile  bouquet

От една доза - излезе този козунак и цяла тава с кифлички! Извинявам се за грозните снимки - направо от тавата! Опитах се да снимам и конците, но не се виждат, а има наистина много! Crazy



# 517
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Днес пак правих козунак по рецептата на Венета. Стана чуден. Благодаря още веднъж за споделената рецепта и подробното обяснение!  bouquet Hug

# 518
  • Мнения: 1
  Да козунака става много сполучлив и е много вкусен.

# 519
  • Мнения: 4 447
Привет, козунакоправачки!
Мнооого сте добри!  bouquet
Записвам се да Ви следя, защото ставам все по-добра и аз. Embarassed
Миналата година по Великден правих козунак по рецептата на Тандори -  стана "връх", но тази година не ми се получи.
 После пробвах рецептата на Макс мама - стана чуден! Вчера правих пак , бяха ми останали накиснати в ром кайсии и стафиди (изводът - в хладилник могат да се съхраняват дъъъълго време накиснатите сушени плодове),  и ....не мога да си се нарадвам направо! Вкус, вид, по нищо не отстъпва на вашите тук. Flutter Не съм снимала, но някой друг път и това ще направя.
Направила съм си мои мънички промени по рецептата - замених маста с мас + масло (1с.л. мас и 2с.л  масло), защото иначе усещах някакъв дъх на мас (може и от маста да е било) и стана страхотно.
Благодяря за споделеното!  bouquet

# 520
  • Мнения: 388
Здравейте Simple Smile

Най-накрая (с доста закъснение) ми остана време да си покажа и аз козунаците от Великден:


http://pgeorgieva.multiply.com/photos/album/13/13

Рецептата е на бабата на милото, по която правим вече трета-четвърта година и винаги се получават страхотни Simple Smile

Този уикенд ако ми остане време мисля да пробвам някоя от вашите рецепти и ще покажа Simple Smile

# 521
  • Мнения: 1
козуначени маргаритки

# 522
  • Мнения: 487
Защо не пишете момичета?Аз тая година за сефте ще правя козунаци,и мисля да е в хлебопекарната.Коя е най-изпитаната рецепта за там?

# 523
  • Мнения: 3 727
И аз се чудих какво стана с тази тема. Те козунаци се ядат не само по Великден! Сега ще разгледам за хубава рецепта!

# 524
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  И аз да се наредя сред чакащите за рецепта в хлебопекарната.

Общи условия

Активация на акаунт