КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 78 580
  • 534
  •   1
Отговори
# 495
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
borixbg, усукването и сплитането на мекото козуначено тесто става върху добре намазнена повърхност и с добре намазнени ръце Wink.

# 496
  • Мнения: 1 804
Относно фурната и вентилатора , смятам че с вентилатор става по-бързо и по-изпечено.

Много благодаря за отговора!  bouquet

По изпечен от вътре имаш предвид, нали! newsm78

# 497
  • Мнения: 11 607
Момичета, ако знаете какъв боклук майка ми бе купила за Великден от уж изпитана фурна в града.......Въобще не го ядох......И се запазва традицията цяла година да правя козуунаци, а точно за Великден - не!

Та днес, гледайки Кралската сватба, спретнах набързо 1 доза козунак.........

# 498
  • София
  • Мнения: 18 679
Днес извадих последния великденски козунак, по рецептата на Джемма за традиционен, който бях изпекла в неделя и увила във фолио след пълното му изстиване. Исках да го запазя за по4ерпка. Е, не е истина, днес направо се втрещих - той е като току що изпе4ен Shocked Не съм предполагала, 4е фолиото може да съхранява 4ак толкова добре Rolling Eyes Ве4е все така ще правя - не в плик, а във фолио.

# 499
  • Мнения: 7 779
Относно фурната и вентилатора , смятам че с вентилатор става по-бързо и по-изпечено.
Много благодаря за отговора!  bouquet
По - изпечен от вътре имаш предвид, нали! newsm78
...и от вън  Laughing

# 500
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Пиша отново в темата, за да се похваля че ми се получи страхотно козунака на Венета. Бях писала по-напред, че по рецептата на Танита не ми станаха конци. Този път обаче стана много добре, месих и втасвах в машината за хляб, а след оформянето във фурната. След това ги извадих от фурната, докато загрее фурната, докато предните пъти ги бях оставяла вътре през цялото време. Много съм доволна, и благодаря   bouquet

# 501
  • Мнения: 3 727
Днес правих тези  http://rummylicious.blogspot.com/2010/10/blog-post_12.html  , ноооо не се получиха като на снимката. Моите не станаха бухнали, иначе са вкусни. Направих една доза и ги сложих в две тави, като оставих разстояние помежду им и те не се надуха нагоре, а втасаха на страни. Дали е трябвало да ги сложа на гъсто, за да могат да се надуват, а не да се разстилат? Приемам съвети!

# 502
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Взех си хлебопекарна "Мулинекс" за 700 и 900 грама. 5-6 пъти се опитвам да догодя рецептата за козунак но все ми се лепи за капака. Ползвам рецепта за 1000 грама, като всички съставки ги намалих с 30 %, но пак не се получава. Някой може ли да предложи рецепта точно за 700 грама кунак на мулинекс?

# 503
  • Мнения: X
Момичета,тази година сте още по-активни и продуктивни,всяка с прекрасни козунаци е украсила празничната трапеза Peace!Разгледах тази вечер цели 18 страници с красоти Crazy Crazy .

Благодаря на Лукс,xondroula,3xi и ariell за доверието,радвам се,че са ви допаднали моите рецепти!  bouquet
Докато все още темата е актуална и не е отишла в архива да си покажа и аз козунаците от Великден,по рецепта на Ели Ганова са,направих и малко от страхотните кифлички по идея на Мина:

козунак Ели и охлювчета Мина








# 504
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Елексирче,както винаги си на ниво.Страхотни красоти си показала  bouquet  chef

# 505
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Еликсир, и тук да кажа - красота, майсторка си  bouquet!

И аз сега забърках един, че довечера сме на гости, псле ще показвам...

# 506
  • Мнения: 1
http://paollapz.snimka.bg/holidays/kulinarni.589305
Ето го и моят козунак.

Последна редакция: нд, 01 май 2011, 13:25 от poli555

# 507
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Поли, разкошен е  bouquet!

# 508
  • Мнения: 1
Много благодаря. И много вкусен стана.

# 509
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218

Еликсирче,каня те на гости да ме научиш да правя такъв козунак,и нЕма си тръгнеш докато не го докарам такъв  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт