КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 78 582
  • 534
  •   1
Отговори
# 480
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Да е жив и здрав малкия рожденник! И много весел и доволен. Да покажеш тортата, ей..... Тук, в тортената - където искаш...... Ама да видя  Flutter Hug

# 481
  • The point of no return
  • Мнения: 822
3 ч.л. за килограм брашно ли? Ако е за килограм- ок, но смятам, че ако е за по-малко идва в повече маята.
Нека и другите да кажат  Rolling Eyes


Диамантче, за малко повече от половин кг  newsm78
Някой може ли да опише как изгледжа добре шупнала мая, да не би там да избързвам аз - прибавях я, когато се надигне или удвои обема си  Simple Smile

# 482
  • Мнения: 37
Някой може ли да опише как изглежда добре шупнала мая, да не би там да избързвам аз - прибавях я, когато се надигне или удвои обема си  Simple Smile

Погледни назад.  В един пост на Венета имаше линк към снимки на нейни козунаци и там видях и активирана мая.

# 483
  • Мнения: 1 804
Питах по-назад, но може би не ме забелязахте! Sad

Пак ще се повторя - Simple Smile Какво правите ако замесите по-голяма доза - как така докато единия козунак се пече, другия не превтасва!? newsm78

И последно - печенето с вентилатор по-добре ли е, аз ги пекох само на фурна по навик!? newsm78

Благодаря предварително! Grinning

# 484
  • Мнения: 307
Питах по-назад, но може би не ме забелязахте! Sad

Пак ще се повторя - Simple Smile Какво правите ако замесите по-голяма доза - как така докато единия козунак се пече, другия не превтасва!? newsm78

И последно - печенето с вентилатор по-добре ли е, аз ги пекох само на фурна по навик!? newsm78

Благодаря предварително! Grinning
Ами аз не съм от големите експерти в месенето, но се спасявам като втория го слагам на по-хладно. Например не върху печката където другия се пече ами някъде в стаята където топлината от фурната не достига. Тази година втория стана по-хубав от първия, но е имало случай кагато втория превтасва. Въпрос на късмет. Ще се радвам, ако има някакъв чалъм и ако някой го сподели тук  Peace

Относно фурната и вентилатора , смятам че с вентилатор става по-бързо и по-изпечено.

# 485
  • Варна
  • Мнения: 316
Да питам и в тази тема ако може някой да помогне Praynig .Тази година за първи път се хванах козунаци да правя. Досега изпробвах 3 рецепти. Последната беше на Макс мама. Ето резултата

Проблема е, че и по трите рецепти козунака ми няма вкус на козунак, а на сладка питка Twisted Evil Помагайте каква е тайната  newsm78 , нещо не правя както трябва    Embarassed

# 486
  • Мнения: 824
Ако си сложила достатъчно лимонова кора,няма как да не мирише на козунак!

# 487
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
borixbg , според мен не усукваш фитилчетата преди плетене - разбира се, може да има и друга причина , но за това се сещам в момента.По тази рецепта правила ли си ?:

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/04/blog-post_21.html

Тази година правих по нея  козунаци, много съм доволна.

# 488
  • Варна
  • Мнения: 316
borixbg , според мен не усукваш фитилчетата преди плетене - разбира се, може да има и друга причина , но за това се сещам в момента.По тази рецепта правила ли си ?:

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/04/blog-post_21.html

Тази година правих по нея  козунаци, много съм доволна.

Аааа абсолютно си права не усуквам, това е което ще променя следващият път само ги оплетох, но си губи оплетката може би защото не съм ги усукала  Cry

А колко е количеството лимонена кора което трябва да сложа и като я стържа гледах да е само жълтата част, да не би бялата да горчи. Правилно ли е това???

# 489
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз стържа кората на 1 лимон, когато правя козунак с 500гр. брашно. Допълнително слагам 1/2 от капсулките Цитрус на д-р Йоткер и се получава чуден аромат  Peace.

# 490
  • Варна
  • Мнения: 316
Искам пак да уточня цялата кора ли стържете жълтата и бялата част???

# 491
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Само жълтата част, без бялото.

# 492
  • Мнения: 75
Жълтата.

# 493
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Да питам и в тази тема ако може някой да помогне

По мое мнение, като гледам снимката, козунака е сух, може би брашното му е в повече или е брашно, което е неподходящо. Има брашна, които дори и да сложи човек от тях указаното в рецептата количество, пак това количество е в повече. Тестото трябва да е меко, като го месиш с бъркалките за тесто на миксера, спокойно да може да се отделя от стените на съда. Можеш да прибавиш и ванилия, не само лимонова кора. Като каза, че не си усуквала, предполагам че не си виждала моята рецепта. Ето тук съм обяснила всичко стъпка по стъпка, също има и въпроси и отговори. Надявам се тази информация да ти е бъде полезна.

# 494
  • Варна
  • Мнения: 316
Да питам и в тази тема ако може някой да помогне

По мое мнение, като гледам снимката, козунака е сух, може би брашното му е в повече или е брашно, което е неподходящо. Има брашна, които дори и да сложи човек от тях указаното в рецептата количество, пак това количество е в повече. Тестото трябва да е меко, като го месиш с бъркалките за тесто на миксера, спокойно да може да се отделя от стените на съда. Можеш да прибавиш и ванилия, не само лимонова кора. Като каза, че не си усуквала, предполагам че не си виждала моята рецепта. Ето тук съм обяснила всичко стъпка по стъпка, също има и въпроси и отговори. Надявам се тази информация да ти е бъде полезна.

Правих го с брашното което ползвам за хляб 'Перса'. Самото тесто беше много меко, бих казала прекалено меко, че чак трудно направих плитката и сега като се замисля не знам как щеше да стане усукването с толкова меко тесто  newsm78 . Но това няма да ме откаже при следващият опит да се опитам да го усуча   Confused Дали е било от вида на брашното или е трябвало да сложа повече или по малко брашно  ooooh! Много ме е яд, че не мога да го докарам на истински козуначен вкус. А ванилия  нямах и затова сложих едно пакетче ванилена захар + лимонената кора настъргана.

Общи условия

Активация на акаунт