Великденски яйца красиви - чукат ЮЛКИТЕ щастливи!

  • 26 357
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • Holland
  • Мнения: 32
Калоянис мила -  Честит Рожден Ден - да си жива и здрава, и юли месец на термин да се сдобиеш с едно розово пухкаво бебче!! Grinning

Сега да дам малко отчет от днешния ден - бях на глюкозен тест за гестационен диабет.
 Всичко мина добре, като изключим само че теста се състоя по-малко друг ред.
 Сестрата ми каза че са ми дали грешна брошура и че не се взима венозна кръв а само капилярна (от пръстта) и то на 2 часа .Нивата на кръвната захар бяха в норма, кръвното също. Та поне се оттървах от този тест .
И аз имам проблем със спането, ето снощи съм спала само 4 часа .После се опитвах да заспя, но не стана. ConfusedЦял ден ми бе отпаднало и като се върнах от болнинцата поспах още няколко часа - та сега съм свежа като репичка .
Май като гледам ще превърнем дните в нощи и нощите в дни.
sensenitka честита ти възглавница - с кеф да си я ползваш. Flutter
Франсе стиснала съм палци за изпитите, дано да ги вземеш! Peace Peace Peace

# 706
  • София
  • Мнения: 1 123
Калоянис, честит рожден ден! Да си жива, здрава, щастива и много обичана жена! Пожелавам ти най-хубавия подарък за рождения си ден да го получиш през юли  Laughing

Щурчаки, darato, Наталчето, tonynette поздравления за хубавите резултати от прегледите  Simple Smile

Ник4е, и аз съм като теб. Все по-трудно си намирам удобно място за спане през нощта, въртя се като шугаво магаре  Mr. Green , пръхтя като кон и заспивам чак на сутринта( хаха с какви животни се оприличих).  Горкия ми мъж  Laughing

Гали, радвам се, че вече си по-добре  Simple Smile

forest_veil, благодаря за линка. Според тоя калкулатор съм +5 кг, ама голямУ важнУ  Laughing

Рита, браво за хубавите резултати!

Джен, днес на лекцията нямаше кой знае какво. Всичко, което ни казаха, сме го чели в нета или както някои от вас - са го минали с първото си детенце.

MocaQueen, пази се и хич не се настойвай за осмаче. Бебчето ще се появи тогава, когато трябва  Wink

Момичета, на 11 и 25 май от 14.00ч са отворените врати на Шейново. Има ли желаещи освен мен и Юлиана да ги посетим?






# 707
  • Мнения: 714
sensenitka,честита ти възглавница-да си я ползвате със здраве заедно с рожбите скоро! Heart EyesЗа Феталната-странно ми е,че не сте правили такива-особено ранната в 12седм и втората към 21-22 седм са доста важни при  многоплодните бременности!Но от друга страна,щом казваш,че твоят лекар те е гледал постоянно на видеозон,вярвам,че всичко е наред!Не е нужно да е 3Д или 4Д,така че най-важното е че сте добре и скоро ще се гушкате! Hug
 Рита  bouquet,радвам се много за теста ,че всичко е наред!
 
 На всички мамчета стискам палци за все такива добри новини!  love001

# 708
  • Мнения: X
Калоянис, Честит Рожден Ден!

MocaQueen – почивай и никакво осмаче. Още малко ни остана  Hug
emito__ - за лекцията утре, аз все още се колебая. Нещо ме е налегнал мързела.
Sensenitka – честита покупка   bouquet
Рита – поздрави за добрите резултати   bouquet
Относно запис на тонове – на мен ми казаха от 30 г.с.
Спокойна вечер ви пожелавам   bouquet

# 709
  • Мнения: 283
Привет!  Hug
Четох ви малко набързо Embarassed

Калоянис, да си жива и здрава, мила, на лято с прекрасно здраво бебче в ръце!!!  bouquet

Аз днес се вкарах в едни филми ooooh!, ужас, добре, че се оказа, че всичко е ОК с бебето!!!
Сутринта не го усещах и хукнах по лекари, правиха ми запис на тонове, гледаха ме на видеозон - бебето си има даже мозъчни гънки - умничко ще е, като батко си bowuu hahaha  
За пола, не запомних, но важното е, че всичко друго е наред!
Другият месец пак съм на преглед при доки в Майчин дом, тогава ще решим кога ще се ражда бебето и всичко останало!

forest_veil, според този калкулатор аз съм ПОД нормата Flutter

Рита, Щурчаки, darato, Наталчето, tonynette, Hug все така - само с хубави резултати до края! Hug

MocaQueen и Джен, пазете се, още съвсем малко остава!!! Hug

На всички ви пожелавам лека и спокойна вечер!!! Hug вчера от сервиза

П.П. Имам едно питане - Някой да знае къде могат бързо и качествено да ни поправят фотоапарата? Че още не бил готов и куп глупости ни наговориха, та се ядосах и за това #2gunfire

# 710
  • Мнения: 3 248
Калоянис, Честит Рожден Ден!
Жива и здрава, а най-хубавият подарък поне след месец да си го гушнеш!!!



МокаКуин, добре съм, благодаря ти! Ти също дръж фронта!  Hug

емито, аз също съм се записала, но не съм сигурна дали ще успея да отида. Ще ти пиша на лична по-късно.

Франсе, стискам ти палци тая вечер!

Ох, аз си отдъхнах днес! Микробиологията ми също е отрицателна, явно просто си е нормално, но обилно течение...

Според онзи калкулатор за теглото съм няколко кг. ПОД ДОЛНА граница...  #Crazy Но то с това голямо отслабване в началото, какво друго?!

Браво на всички за хубавите резултати!   bouquet

Хубава вечер на всички! Аз на този етап се хоризонтирам...  Whistling

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 19:54 от Епона

# 711
  • Мнения: 329
Калоянис, жива и здрава и на лято с пухкава бебка в ръце  Hug newsm59 Tada

Поздравления за добрите новини около бебчетата, само такива до края на юли  Hug
Ритка, много се радвам че теста е отрицателен  Hug
Танче, немога да помогна за фотоапара. Ама ти верно ли не запомни пола на бебчето  Shocked  Wink
Сенсенитка, честита ти възглавница   bouquet

Та по този повод да ви питам: вие как спите - на ляво, на дясно , по гръб  newsm78 Четох, че не е хубаво да се лежи/спи по гръб, защото се притискала вена кава и така намалявал достъпа на кислород до бебчето, четох и че мами си спят по гръб без да се притесняват за това  Thinking А на мен ми е много удобно по гръб, но не си го позволявам повече от минута (имам предвид напълно легнало положение на тялото) Иначе в полу легнало по гръб ми е много добре  Flutter  А само на ляво и на дясно така се схващам  ooooh! и вече започнах да си подпирам гърба с възглавници...
Днес лекцията много ми хареса. Докторката много хубаво обясняваше  Heart Eyes
А след това си купих лятна рокля и обувки  Mr. Green , добре че се изморих та непазарувах още  Laughing 

# 712
  • София
  • Мнения: 1 123
Фейтче, ти тая лятна рокля догодина май ще я носиш  Mr. Green

Аз лежа предимно наляво, но понякога и по гръб. Като легна надясно получавам задух и сърцебиене.

# 713
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!
Честит Рожден Ден на Калоянис! Много здраве, радости и хубави мигове, а юли да бъдат двойно повече!!! newsm59  bigdance2

Много се радвам за хубавите резултати от прегледите днес! Само такива новини до края.  smile3521

the Faith честити покупки. Не мога да спя по гръб, много ми натежава корема, а понякога ми се завива и свят. smile3517 За това повече на ляво или на дясно, но и аз вече започнах много да се схващам и да ме боли кръста. Почти при всяко обръщане от едната на другата страна се будя и все си нагласям корема, че от време на време имам чувството, че доста се отпускам на него. Докторката ми няколко пъти при последните прегледи ми каза да лежа повече на лявата страна.

Франсе имаш много стиснати палци от мен  newsm10

И едно забавно клипче за лека нощ



До скоро!  wavey

 

 

Последна редакция: вт, 03 май 2011, 21:31 от eka

# 714
  • Мнения: 957
Честит Рожден Ден , Калоянис!  bouquet

Ама, че гаден ден днес! Синът ми болен, от градината се опитват да ме прецакат с времето за гледане на детето ми, защото съм щяла да излизам в майчинство и щяла съм да си седя в къщи,пропуснах важни срокове за записване в една институция, остъргах калника на колата и накрая щях да си разбия черепа, в един знак на тротоара, защото за части от секундата се загледах на страни. Просто днес животът ми граничи със сюреализъм!
Слава Богу това с институцията е на път да се уреди ( утре ще разбера), а това ще ми помогне при евентуална дискусия със шефката на градината. Колата и подутината на главата ми няма как да ги оправя. Добре поне че нямаше хора като я остъргах, защото щяха да ми увеличат премията за застраховката, поради това, че вината е моя, но пък оня кретен се беше наврял на 10 сантиметра от мен. А кашлицата на синът ми която върви пак към бронхит ще я боря с природни средства - сок от ряпа и мед, чайчета  и разтривки с дно евкалиптово мазило.

eka, не е препоръчително да се спи по гръб, защото плодът е наедрял и матката натиска вена кава, което води до намален приток на кислород към бебето. На мен от лежане по гръб ми е прилошавало при предишната бременност.

Моето бебе мърда постоянно. Няма почивка. Не го знам кога спи.Мести ми корема по диагонал и го усещам някак си ниско долу. Може би усещането исва от това, че коремът ми е много щръкнал и натежава надолу, но като поускоря крачка след 10тина крачки имам чувството, че бебето ще ми падне между краката  Mr. Green

Синът ми ми каза тази вечер преди да заспи, че ще викаме на бебето Пухчо. Направо ме просълзи от умиление. Добричкото ми то  Grinning

# 715
  • Мнения: 8
......Искам да попитам, вие всички ли досега сте ходили на фетална морфология?...... аз до този момент нито веднъж не съм ходила.....
 Предполагам, че ти е правена ФМ и (казано честно) всичко ви е наред, защото това е единственият начин да се види, дали бебетата са добре ,говоря за генетични отклонения(като минимум), тъй като при многоплодна бременност не се прави биохимичен скрининг, защото е неточен.  Честита ти възглавница, да спиш непробудно!

,
И си правех сметки без кръчмар, че ще кърмя поне 2 месеца, но както са тръгнали нещата сигурно веднага след раждането ще пия лекарства и веднага ще трябва да минем на АМ, заради което се чувствам ужасно....
Моля те, не се чувствай ужасно! Ние го обсъдихме вече....Би било тъпо, ако имаш кърма и нямаш проблеми с кърменето и да пиеш хапчета за спиране на кърма, защото, примерно, ти се иска да си по-свободна , да ходиш да пиеш кафе (макар че и това е личен избор) Обаче ако без тази лекарства ти не можеш (ако вземем твоя случай за пример), но те са несъвместими с кърменето, тогава не виждам  защо ще се чувстваш ужасно, макар че много добре разбирам, че искаш да дадеш най-доброто на бебчето си. Не изпитвай никакви угризения, моля те!   bouquet

Щурчаки, радвам се, че всичко е наред! Дано и урината да е добре, а  хемоглобинът  при повечето от нас е намален.

Тонинет, да ти е жива и здрава бузанката! Не е задължително да се ражда гигант, важното е , че всичко й е наред!

Фейтче, относно спането, както на Ека, и на мен доки ми обясни, че уж като лежиш на левия хълбок бебето има по-добрър приток на хранителни вещества и кръв и да не лежа по гръб заради кавата, дето я споменаваш, макар че си позволявам за няколко секунди , докато се изпъна хубаво...

Танче, ама ти верно трябва да си била доста шашардисана, щом не си запомнила и пола!!!!! Нали ти беше голям мерак да се покаже...момиченце..
.
Гали, по-добре звучиш, радвам се, че се пооправяш!

ЕПОНА,  няма как да не си си отдъхнала, че МБ е чиста!

Мока, никакви осмачета, моля!
 
Утре на Кафе с Гала ще говорят за недоносени бебета, как е по света и у нас , ще има и една мама с родено по-рано детенце, мисля да го гледам, стига да съм станала....Може да е интересно.
Мецани, така и не разбрах, ти шугаво магаре ли си, кон ли си или си вампир, че заспиваш , когато всички останали се събуждат? Разсмя ме!

Ритка,  супер е, че изследването е минало по-безболезнено, отколкото си очаквала и че резултатите са добри!

# 716
  • Мнения: 283
Фейтче, Юлка, повече от шашардисана бях!!! А и когато моята доки викна друга доки за консултация за мозъка на бебето съвсем се #Crazy
Та затова нищо друго не запомних, освен, че си има мозъчни гънки и е добре бебчето!!! Hug

А пола ще го научим другия месец живот и здраве!!! bowuu

Утре най-вероятно ще имаме нова тема, ще гледам да я пусна навреме, но мисля и на лекцията в The Mall да отида, та може и да изпишете тази! Но се надявам до към 13/14 ч. да имаме нова тема!!

Лека нощ от мен и до утре!!!

# 717
  • Мнения: 8
ЕЕе, Фат, егати и деня! Дано утре всичко да е наобратно! Абе тази в градината какво ги бърка, дали си в майчинство или не си, това не е ли твоя работа? Тяхната е да ти гледат детето, предполагам, че не го правят без пари.... #Cussing out
И моят син нещо се закашля не много хубаво, дадох му Хомеожен, ще пробмвам и през нощта да му давам, ще видим утре как ще е...Ама то е защото, предпологам, в събота бяха на състезание по плуване. Времето беше супер като за облечен човек, обаче. Децата ги  съблякоха и те останаха по халати и джапанки на сянка  половин час да чакат да дойде кмета да си каже словото... Shocked То всичко са забави заради тях, а мисля, че са знаели, че децата ще ги чакат полуголи. Мама -май и на нас ряпата няма да ни се размине, като го слушам как кашля.... Cry

# 718
  • Мнения: 957
Юлка, точно без пари го правят. Направиха във Виена детската градина безплатна и се плаща само храната, която пък е 57 евро на месец. Който работи е с предимство. Като си в майчинство се броиш за неработеща и съответно гледат да те прецакат. Друг е въпросът, че 2 години от отглеждането на детето (за всяко дете) се признават при пенсиониране за стаж. Ходи им обяснявай, че седиш в къщи и нищо не правиш. Ох, само утре да се уреди проблемът с пропуснатия срок, така ще я прецакам аз директорката!!!

За ряпата да ти кажа, че открих по-добър вариант. Вместо да я дълбая и да чакам да се събере сок я изцеждам в сокоизтисквачката и тогава слагам мед. Повечко, че иначе е гадно на вкус. Не бях правила до сега, но предишния път излекувах поредния бронхит с ряпа и мед. Чак не повярвах как има-няма 10 минути след първата лъжичка кашлицата утихна, а се беше драл близо час.
 

# 719
  • Мнения: 303
Калоянис мила, Честит Рожден Ден! Пожелавам ти здраве, късмет и много любов... и юли месец малко съкровище, което много да Ви радва!


Не ми е останало много време да Ви изчета и малко по диагонал я карам!
За ФМ, аз до сега съм правила 2 при доц.Балев, една в МД, и 2 при приятелка, като едната беше сега на 27.04. Бебко си върви точно, а и мозъчето му вече си има гънчици. Все пак мисля да ходя и на третата ФМ при Балев, но ще видим...
Все по-осезаемо го усещам дребчето. Е има дни в които е по-мързелив, ама тогава го будя с побутване и той ритка яко след това!

За спането, основно на дясната страна, бебко не ме оставя на ляво - рита здраво! Явно не му е удобно, нещо го побутвам и недоволства. По гръб същата работа, а и знам, че не е много полезно - така, че по-гръб само като се разбудя и то за минутка, колкото да се опъна Simple Smile

За килцата, абе множко са +13
Обиколката на тумбито ми е 108 см., малко лъже... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт