Мама МАРТенче прегръща, то с усмивка й отвръща - тема 2

  • 28 215
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 639
Към момичетата от ЛЛЛ,
аз имам температура - не е висока - от вчера варира 37.2-37.8 ... Продължавам да кърмя, но не знам дали е редно? И какви лекарства мога да пия, за да спадне по-бързо. Явно чайчетата и витамини само не стигат  Sad

Адриана, не се притеснявай - дори и по-висока температура не е противопоказана за кърмене. По-скоро е необходимо да се установи какво я причинява. Ако е от настинка или грип – с кърменето даже осигуряваш на бебето антитела, изработени от организма ти. Може да обърнеш внимание как усещаш гърдите си – имаш ли болка някъде, забелязваш ли зачервен участък, или да напипваш някаква бучка. Ако температурата не спада, вероятно е добре да се консултираш с лекаря си относно приема на лекарства, като му акцентираш, че кърмиш малко бебе. Дори и да се наложи да пиеш нещо за понижаване на температурата, има доста медикаменти, съвместими с кърменето.
Надявам се да се оправиш бързо, пиши как си.
Hug


Моми4ета искам да споделя,4е аз давам вода от самото на4ало(20 дни),въпреки това беба яде кърма повече отколкото трябва и винаги като и предложа вода пие много лакомо,мислех 4е е правилно а сега като ви 4ета,4е не трябва да и давам и се обарквам определено... Sad
Моля и ЛЛЛ да си кажат мнението....и да ви се похваля,4е сме ок (да 4укам на дърво),благодаря отново! Wink

sisito87, радвам се, че че сте добре!
За даването на вода, действително съвсем наскоро писахме. Майчината кърма е над 80% вода и обикновено е напълно достатъчна, за да се поддържа бебето хидратирано (като приемаме, че се кърми ефективно, на поискване и толкова дълго, колкото желае да остане на гърдата). На тази възраст бебето има нужда от калории, за да расте и да наддава, а водата по-скоро би запълвала малкото му стомахче, без да му осигурява такива. Ако желаеш, можеш да прочетеш и тази статия и да прецениш какво да правиш.



г-жа Стихийно бедствие, браво на теб и на Крум, чудесен тандем сте!  Flutter

# 31
  • Мнения: 1
Здравейте мами най-после и аз да се включа
не съм се претоварила ама все гледам да си поспивам с детето.Днес бяхме на първата ни консултация и сме станали 5100 и 57-58 см.Като се има в предвид,че преди това порядъчно се беше изакал така че сме наддали 1,5 кг за 1 месец. Party
Благодаря на Бета,Лъки и Енач за отговорите за играчките и кенгуруто.
Лъки сайта който ми прати не се отваря,пише че е рекламен спам.Ако можеш пак ми прати или картинка или просто марката.Много ще съм ти благодарна.  bouquet
Бета аз бях писала за сребърната вода,че я ползвам за носа,не за очичките.Мисля че да се капе в очичките е забранено.Поне не съм чела да става за очи да се капе,може би около оченцето за почистване да става.Аз почиствам и бебешкото акне с нея.Ама то си е хормонално и няма да мине тъй или иначе с нея,но просто за да се уверя че са дезинкфекцирани пъпчиците.За нослето е супер ефикасно. Peace

# 32
  • Мнения: 57
veset0, Commelina, благодаря ви за отговора момичета. А знаете ли как се действа в случай че не съм си сменила адресната регистрация все още? Задължително ли се подава по постоянен адрес?

г-жа Стихийно бедствие, постът ти ме разплака. Респект е единственото, което мога да ти кажа. Съжалявам, че не обърнах нужното внимание на въпросът с кърменето преди раждането. Съжалявам, че в болницата посегнах към АМ. Съжалявам, че подходих така левашки. И въпреки, че бележим известен напредък в опитите ми да намалим АМ, за мен този месец си остава пропуснато време за кърмене. Ако имам второ детенце някой ден ще действам по коренно различен начин. Това е сигурно!

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Бишкота, не съм убедена, но мисля, че е по постоянен адрес. Защо не звъннеш в Дирекция Соцално подпомагане в твоя район, да питаш. Би трябвало да ги има в интернет координатите.

# 34
  • Мнения: 40
Идеята на Адрияна много ми харесва Hug

marinels как го даваш хапченцето витамин Д. На мен ми изпратиха VIGANTOLETTEN 500 Tabl. и нямам идея как се дава? Колко време, паузи правят ли се?
Аз го разтварям едно хапче на ден в  лъжичка с мляко,но ако не можеш да го даваш така педиатърката ми каза че може и директно в устата,тъй като много бързо се разтваря няма опастност от задавяне. Почивки не се правят,тъй като това е чист вит.Д,а не като Деавит-а където има и вит.А и затова се налага почивка,тъй като вит.А е мастноразтворим и бебешкия организъм трудно го разгражда.

Г-жа Стихийно бедствие -понякога се иска много повече от това да си информиран,а именно да си спокоен -при първите деца стреса от появата е голям и колкото и да си прочел как става къпане,сменяне и като цяло отглеждане,когато се появи малкото човече и останете сами вкъщи изпадаш в малък ужас (или поне така беше с мен)А когато пък добавим и други ангажименти като ходенето на лекции и манията за чистене ужасът става голям. Яд ме е че нямам близо до нас роднини,които да ми помагат или пък че не можах да си позволя да кърмя на поискване,защото се налагаше да ходя до университета за по 5часа и тогава оставях изцедена кърма,което много бързо ми дотегна. Яд ме е и заради това че може би ако бяхме на кърма детето ми нямаше да има тези стомашни проблеми,но уви не се справих с кърменето и както беше озаглавена темата за количките второ висше.Е аз не можах да завърша това висше за кърменето.

# 35
  • Мнения: 624
Бишкота задължително е по постоянен адрес. Аз за да си спестя пътуването за първото ми дете бях направила пълномощно на майка ми и тя ходеше да подава документите за еднократната помощ и после и за детските надбавки.

# 36
  • Мнения: 30

г-жа Стихийно бедствие, постът ти ме разплака. Респект е единственото, което мога да ти кажа. Съжалявам, че не обърнах нужното внимание на въпросът с кърменето преди раждането. Съжалявам, че в болницата посегнах към АМ. Съжалявам, че подходих така левашки. И въпреки, че бележим известен напредък в опитите ми да намалим АМ, за мен този месец си остава пропуснато време за кърмене. Ако имам второ детенце някой ден ще действам по коренно различен начин. Това е сигурно!

Бишкота,от това което съм чела в историята ти с кърменето,мисля Че още не е късно да махнеш АМ и да останеш единствено на кърма Hug.А при второто детенце е ясно Peace,но според мен и сега ще успееш,щом имаш желание HugВсе пак според мен не трябва да разглеждаме кърменето като някакво геройство,а като нещо естествено,осъществяването,на което не е толкова трудно Wink стига да си информиран и мотивиран.Ние тук благодарение на момичетата от ЛЛЛ,получаваме на готово толкова информация,представена по най-достъпен начин,за което искренно им благодаря Hug
Какво става с mama_vessy,дали са добре newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 160
Привет момичета,

Ние днес се събудихме по-рано от хълцане и по тази причина ни се развали и графикът с яденето. Сега само да отвори очи и решава, че е гладен. Направо не знам какво да го правя, само се опитваме да се лъжем...

Бишкотка, Нашите документи за социалната помощ ги подаде мъжа ми. Носеше само личната ми карта. Явно си зависи и от желанието и разбирането на служителката.

Адриана, много добра идея.

За кърменето браво на тези, които имаха и имат търпението, волята, куража и разбира се не на последно място кърма. А на тези, които не кърмят по една или друга причина, не се обвинявайте, вие сте най-доброто за децата си, вашата любов, грижи и спокойствие са им най-важни и нужни.

За водата ние сме на АМ, но аз не давам вода. Между храненията и когато хълца давам чай от копър. Ако трябва да давам и вода, не знам кога ще е това. Само изплаквам устичката с малко водичка в лъжичка след ядене, но не всеки път.

# 38
  • Мнения: 2 214
ОООООООООООООООООО момичета не ми беше това целта Peace
Нямах намерение да обвинявам тези дето не са успели, имайте предвид че и аз съм в статистиката на неуспялите и това че кърмя второто си дете не ме вади от този списък.
Поста си посветих на тревожните кърмачки, за да го окуража да им кажа че няма нужда да се шашкат  и да мерят милилитри, няма нужда от паника и съмнения и най вече да покажа че количеството наакани памперси  е много добър показател.
 Бишкота ако имаш поне 3 капки мляко в гърдите си можеш с малко усилия от твоя страна и много постоянство да върнеш детето на гърда.
Мисля че момичета от ЛЛЛ могат стъпка по стъпка да ти направят програма за връщането на гърда.

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 17:52 от г-жа Стихийно бедствие

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Цоп и аз в новата темичка Hug Да е пълна само с наспани мами и усмихнати бебчета!
Този път не успях аз да пусна темичката-благодаря на мамата,която се е сетила   bouquet Hug
А идеята на Адриана за статистиката е страхотна.Благодаря за старанието Hug  bouquet
 
Аз имам въпрос към консултантите от ЛЛЛ:
Дъщеря ми е на 12 дена.Изключително кърмена е без да давам вода,глюкоза,чайчета,сокчета...Не поема залъгалка,нито иска да пие кърма от шише(бях истискала голямо количество,защото гърдите ми станаха на буци)и ме досвидя да го изхвърля,но тя отказва.Храня я на поискване.Та като обощение на написаното-по цели дни и нощи ми виси на гърдата.След като се нахрани,оригвам я и я слагам да спи,но уви-повръща(не на фонтан),и пак започва рев,който не спира докато не се закачи пак за гърдата ми newsm78 Въпросът ми е:има ли вероятност да и разширя стомахчето с това непрекъснато висене на гърда?Очевидно не ме ползва само за залъгалка,а всеки път си хапва,след като всеки път повръща по малко.През деня спи 2 пъти по 3 часа,а вечер заспива около 9-10 и се буди в 3(няколко пъти дори ми се налага аз да я будя),хапва си и после започва да ми се буди през половин час и така до 6ч,когато си заспива дълбоко до 9ч.Пълним си достатъчно акани и пишкани памперси-на ден най-малко по 2 акани и 2 пишкани(хубаво тежки).Притеснява ме и акото-като разтройство,жълто с гранулки вътре.
Предварително ви благодаря за отговора и моля да ме извините,ако тези въпроси са били засягани назад във темите,но вече няма възможност да изчитам всичко.Слава Богу преди да родя имах достатъчно време да изчета съветите ви към други мами,и затова кърменето на второто ми детенце е факт,от който съм много щастлива.Благодаря за безценните и полезни съвети     bouquet  Hug

# 40
  • Мнения: 2 214
Женичка до като съм тук ще си позволя да отговоря на въпроса ти и то само да проверя ( след като отговорят момичетата от ЛЛЛ) дали съм права.
Моя син почти на месец и не спира да виси на гърдата ми, аз даже не знам коя съм давала предишния път щото то един кръговрат от смяна на пози, ядем постоянно, знам че това не е проблем особено пък за стомаха на малката щото кърмата се усвоява бързо. А пък и ти пишеш че спи по 2-3 часа, на мен това не се случва най много спи по 1 час два пъти на ден и то последните 2 дена.
Акото ни е същото, то друго няма да е какво, тя кърмата се усвоява почти на 100% така че не очаквай твърдо ако, най много да стане като каша а може да не се промени до като не захраниш с твърда храна.
Това което разказваш за дъщеря си с изключение на спането по 3 часа може да се каже и за моя син, но аз не се притеснявам така че и ти не трябва да го правиш, еееееееееееее малко е натоварващо това висене на гърдата през цялото време но ще мине време и те ще си направят режим сами, така че споко.

# 41
  • Мнения: 162
Здравейте мами.
Вчера ходихме на лекар за 1-ви преглед.Мартина е качила 1 кг и е пораснала с 4 см.Браво на нея,лакомийката ми тя. Laughing
На цветница направихме 1-та/заради гадното време/ разходка с количка и много й хареса.О тя се събуди.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Женичка до като съм тук ще си позволя да отговоря на въпроса ти и то само да проверя ( след като отговорят момичетата от ЛЛЛ) дали съм права.
Моя син почти на месец и не спира да виси на гърдата ми, аз даже не знам коя съм давала предишния път щото то един кръговрат от смяна на пози, ядем постоянно, знам че това не е проблем особено пък за стомаха на малката щото кърмата се усвоява бързо. А пък и ти пишеш че спи по 2-3 часа, на мен това не се случва най много спи по 1 час два пъти на ден и то последните 2 дена.
Акото ни е същото, то друго няма да е какво, тя кърмата се усвоява почти на 100% така че не очаквай твърдо ако, най много да стане като каша а може да не се промени до като не захраниш с твърда храна.
Това което разказваш за дъщеря си с изключение на спането по 3 часа може да се каже и за моя син, но аз не се притеснявам така че и ти не трябва да го правиш, еееееееееееее малко е натоварващо това висене на гърдата през цялото време но ще мине време и те ще си направят режим сами, така че споко.
Благодаря Г-жа Стихийно Бедствие  HugНай-много ме тормози това непрекъснато повръщане по малко след всяко сваляне от гърдата,и днес като споделих с баща ми,той ми вкара тази муха с разширяването на стомахчето  Tired

# 43
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
Здравейте!
Бяхме на консултация днес. Изписаха ни Тобрекс за гурливото оченце. Било гноен конюнктивит. Понеже имаме и гнойни пъпчици се усъмни за стафилококова инфекция и утре ще ходим да вземат секрет от нослето.
Изписа ни и Деавит по 1 капка, но сега чета, че съдържа фъстъчено масло, а нали фъстъците са алерген. Някой от вас дава ли Деавит и по колко и кога?

# 44
  • София
  • Мнения: 181
Акаша, аз давам деавит, по веднъж дневно сутрин преди хранене по 1 капка, но имай в предвид,че нашата 1 капка е заради по-ниското тегло на Андреа.
Мама Веси, дано влезне скоро с добри новини, днес не е  писала.
Адриана, чудесно предложение   bouquetPeace, само да добавя,че има още едно бебенце с най-ниско тегло като нас-Елица на LIA 01-2.200кг, тоест 2сме Wink

Общи условия

Активация на акаунт