Бебето пълзи ли из къщи?

  • 6 672
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 418
а германките да не са пословични с манията си по чистота???

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 22:59 от Angel_Dust

# 46
  • Мнения: 3 066
Sourcherry - Simple Smile
И още не мисля,че поставянето и на земята (на пикник,по тревата на 7 месеца) е неправилно,но се чудя защо мисля така като определено за всичко друго дезинфекцирам до припадък.

# 47
  • Мнения: 769
Разбира се, че оставях бебето ми да се търкаля и пълзи на воля на земята. Постилах одеало, което перях през няколко дни, но за да и е по-мекичко и приятно. Месеците преди да проходи предимно ми висеше по крачолите Laughing

# 48
  • Мнения: 9 477
Дъщеря ми пробълзя към 8-я месец.И,да лази на пода,бих ли могла да я спра. Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
И двамата пролазиха на около 10 м, и лазиха поне 4 месеца активно. Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 275
Моето момче пропусна лазенето, направо проходи.  Grinning

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 837
В началото постилах едни чаршафи.........заграждах..........да е чисто  Laughing.След като проходи обаче тя продължи и с лазенето/и още така си се въргаля по земята/ а аз постепенно преодолях гнусливото си поведение.Въпреки редовното почистване и обиране на прах той си е в изобилие. Tired

# 52
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 010
Оставях я от 7 месеца някъде. Не съм си и помисляла да я държа само в кошарата, пък и тя не искаше Simple Smile
Не съм се вманиачавала на тема чистота и не ме е притеснявало, че пълзи.

И така продължи да пълzи, докато си проходи. Сам сама, никога не съм я хванала да я водя zа ръка, реши, иzправи се, проходи...
И при нас така - разви си се сам, без да го ограничавам, нито да го стимулирам  Peace

... а майка ми ме е държала само в кошара, да не се изцапам на пода  Sick Sad и така и не съм пропълзяла  Confused

# 53
  • Мнения: 4 555
... а майка ми ме е държала само в кошара, да не се изцапам на пода  Sick Sad и така и не съм пропълзяла  Confused
И аз моята я държах в кошара, при това не стандартна бебешка, а от тези за игра - 90 на 90 см, т.е. още по-малко място е имала. И пролази и проходи много рано, на 7м. вече ходеше за ръчичка, а лятото като навъртя няколко десетки км бутайки количката си, вместо да се вози в нея, не просто проходи, а направо протича. Не мисля, че съм й забавила развитието по някакъв начин с това, че не съм я оставяла да се въргаля по пода. Освен че и до сега обича до го прави и всички игри са й върху пода, каквито и мебели да й предложа за по-удобно. Явно наваксва  hahaha

# 54
  • София
  • Мнения: 2 129
Откакто започна да се опитва да лази съм му давала пулна свобода. отначало му постилах покривката от леглото на килима да си се търкаля там. Понеже не можеше да пълзи се търкаляше на воля и си гонеше играчките в тази ограничена площ. После си пропълзя нормално (към 8-9 месеца) и си щъкаше навсякъде. Гледах всеки втори ден да съм измила подовете (без кой знае каква стерилизация, използвах си Мр. Пропър и минавах само веднъж) и не давах да се влиза с обувки вкъщи...но живеем на много прашно място, на улицата дори нямаше тротоари тогава и обувките на идващите отвън бяха все кални/прашни.

# 55
  • Мнения: 3 241
четох преди известно време, че пълзенето е всъщност доста полезно. Укрепва мускулите на гърба. Затова си мисля, че ако иска бебето няма смисъл да се ограничава  Peace

# 56
  • Мнения: 9 479
От 7 мес. го слагам та земята, защото там е най-безопасно, да не се претърколи от някъде.  Иначе той сам пропълзя на 9 мес. Имам и проходилка, но не я използвам много, предпочитам да пълзи. Не съм голяма чистница, не чистя всеки ден, но гледам да няма предмети или боклуци, които да поглъща.

# 57
  • Мнения: 931
Аз май съм повече за Германия.... Даже бях изненадана, че има хора, които не пускат децата си да лазят по пода. Не знам защо, но никога не ми е минавало през ум да не го пускам да пълзи по пода, защото там е мръсно. Е, не е особено чисто, но в тази възраст няма как да стерилизирам цялата къща и всичко навън, а той се докопва до абсолютно всичко и ако не го завре в устата, то поне малко след като го пусне, си облизва пръстите..
Слагам го от може би петмесечен на пода. Понеже беше зима, беше върху одеяло. Когато пропълзя, одеялото стана излишно. Сега обикаля навсякъде, включително и в банята - е, там признавам, че не мога да се примиря да лази и лапа всичко, още повече че обикновено е мокро.
Не мога да си представя за го затворя в кошара, би означавало да има денонощен вой вкъщи.
Не се престаравам с чистенето - веднъж на два-три дни, нищо не стерилизирам, не го обличам кой знае колко топло. Досега не се е разболявал.

# 58
  • Мнения: 432
С каката понеже бях обхваната от мания за стерилност лазеше само в нашата стая на една спицално за целта избрана постелка. Това беше около 10тия месец. После обаче като почна да лапа де що види навън, спрях да постилам. Малката я пусках от около 9ти месец, вече излекувана от манията за стерилност. Laughing
Аз докато пиша тя най-внимателно прекопава саксията на баба си. Joy

# 59
  • Мнения: 58
Пускам си я без проблем. Тя самата има тази нужда. Ако се опитвам да я държа в кошара, стол..., когато е активна и й се играе, започва да нервничи и впоследствие да плаче. Когато беше на 7-8 месеца задължително слагах на пода постелка, сега вече е на 1 тодина и няма никакъв шанс, дори и да има постелка, да стои само върху нея. Така, че почиствам всеки ден, обезопасявам терена прибирайки всички опасни предмети и тя вършее Joy. На мен проблемът ми вече е, отварянето на шкафове, както и двете стъпала, които имаме вкъщи и покрай, които постоянно се върти  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт