гладните бебета на д-р емилова

  • 10 666
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 489
Цитат на: eli_c
Не знам дали е до организъм или като цяло метода на лечението чрез глад е една много недомислена хипотеза. Гладът води до невероятен стрес и хаос в организма, в стремежа си да си осигури гориво тялото изключва доста важни функции и включва такива, които да осигурят гориво, да, може би изгаря сланината около тръбите и те се поотпушват, но гладуването трайно уврежда зрението, води до трайна загуба на коса, уврежда дебелото черво и кара кожата да отделя вещества, които превръщат всяка храна поета по-късно в сланина, за да избегне бъдещи стресове, и това се помни от тъканите с години. Друг е въпроса с неприятния ефект върху поведението, хората които са гладували развиват мания на тема храна, мисълта за храна, каква, кога и колко заема съзнанието им през отблъскващо голяма част от деня. Имам такъв познат, след гладуването му остана траен навик да препълва чинията си докато прелее, да я изяжда и да пъшка час два след това, негоден за нищо друго.



  202uu      202uu     202uu

Моя съученичка се разболя от анорексия заради това гладуване - и тя имаше ПКЯ. В крайна сметка ефектът беше ужасен - менструацията й напълно спря, тя беше 45 кг. при ръст 176!
_________________

# 31
  • Мнения: 2 489
Dino, прочетох историята ти и наистина ме развълнува.
Би ли споделила при първото констатиране на запушените тръби кой метод бе използван?

# 32
  • Мнения: 1 497
Съни, тя не се е разболяла вследствие на гладуването, а неосъзнатата и анорексия я е подтикнала да гладува и впоследствие се е развила.

# 33
  • Мнения: 2 489
Права си, че едното не е пряко следствие на другото. Но ми прави впечатление, /не искам да обиждам никого/, че хората които прибягват до лечение на болестите си чрез гладолечение, хомеопатия и друга алтернатива, много често имат проблеми със себи си - някъкъв психологичен проблем. Не ме разбирайте погрешно - нямам предвид луди!
Отказът от храна е един вид самонаказване, само че тези, които се "лекуват" прикриват това под предтекс, че "се лекуват", но за мен това е един вид анорексия.
Гладолечението противоречи на природата!

Не искам да създавам дразги, но е опасно за тези жени, които още са на кръстопът - дали да се доверят на нетрадиционна или традиционна медицина - да се дават такива празни надежди!
Аз не приемам, че гладолечението може да "отпуши" запушени тръби - това ми звучи по същия начин, че може да излекува белега на ръката ми.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 098
Цитат на: sunny_zt
Dino, прочетох историята ти и наистина ме развълнува.
Би ли споделила при първото констатиране на запушените тръби кой метод бе използван?


Предполагам под метод имаш предвид традиционното лечение. Защото споменаваш, че не вярваш във възможността да се постигне ефект чрез гладолечение.
Ами ин-витро. Cry Просто и без заобикалки ми обясниха, че на моята възраст /тогава бях на 37-38 години/ не се прави нито пластика, нито се провежда друг вид лечение. Заради процентите на успеваемост, разбираш ли? Cry Ако не се постигне положителен резултат, щяла съм да вляза в грозните графи на статистиката и да намаля успеваемостта на клиниката. Заради това не правят НИЩО.

И като не стана с ин-витрото, просто нямах никаква друга алтернатива. А когато човек няма друго, опитва всичко, което му се предложи. Опитах и аз!

Резултатите ги знаеш! В първия момент, като почервеня лентичката и аз не вярвах, а докторите още по-малко. Надпреварваха се да обясняват колко е невъзможно и невероятно, но си беше факт. Това е!  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes [/b]

# 35
  • София
  • Мнения: 1 098
Цитат на: Grizabella
Цитат на: Dino

След това :  "Давай през просото!" Искам да кажа, че нещата не са толкова строги. Ако искаш - подържаш форма с 1 ден седмично разтоварване + 2 пъти годишно по една седмица "Плодов режим" + "Захранване".



"Давай през просото", но все пак спазвайки принципите на здравословното хранене, нали така? Щото то иначе какво излиза: 1 месец (2 седмици глад + 2 седмици захранване) се мъчиш, отслабваш и се очистваш, след което 2 месеца се тъпчеш и връщаш всичко с двойна сила. И после отново се повтаря. За мен този режим е живо самоубийство. Или ще си промениш изцяло начина на хранене, или изобщо няма смисъл да се захващаш. Ти какво мислиш по въпроса?


Нещо не си ме разбрала правилно! Това с двете седмици плодове - захранване - вегетарианска храна се върти непрекъснато докато не родиш, а не само един месец. Или поне докато не преминеш критичния трети месец. И вече след това започвай на облекчен режим. Както казва Теодора. Хапваш си каквото ти иска бебето, но все пак без да прекаляваш. Не си носиш черната коричка в джоба за всеки случай.

При мен това продължи близо година време, но като започвах, прогнозите бяха за двегодишен период. Така, че се въоръжете с търпение. За месец време няма да има положителен ефект.

А сега си хапвам всичко, но си правя разтоварването пролет, есен че и всяка седмица, ако се чувствувам във форма.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 098
Цитат на: sunny_zt
Права си, че едното не е пряко следствие на другото. Но ми прави впечатление, /не искам да обиждам никого/, че хората които прибягват до лечение на болестите си чрез гладолечение, хомеопатия и друга алтернатива, много често имат проблеми със себи си - някъкъв психологичен проблем. Не ме разбирайте погрешно - нямам предвид луди!
Отказът от храна е един вид самонаказване, само че тези, които се "лекуват" прикриват това под предтекс, че "се лекуват", но за мен това е един вид анорексия.
Гладолечението противоречи на природата!
......


Не ми сърди, но не съм много съгласна с това. Хората, които прибягват до алтернатива по скоро са разочаровани от традиционната медицина. Тя не може да реши проблемите им, въпреки опитите които прави или въобще не прави.

  Confused:  Ти би ли продължила да правиш нещо безрезултатно до безкрай?  Confused:  Едва ли!

А отказа от храна не е самонаказване. И не е психологически проблем. / изключвам заболявания от сорта на анорексия и булимия / В противен случай как ще обясним поведението на животните при болест? Ами те спират да се хранят! Противно на баба ми, която ме тъпчеше с всевъзможни тлъсти мръвки за да ми засили организма. НЕЕЕЕЕ, Гладолечението не противоречи на природата и това се доказва от инстинкта на животното. За съжаление ние хората малко сме го позагубили, този инстинкт, но напоследък виждам все повече хора, които си го възвръщат.

Ако помислиш малко, сигурна съм ще успееш да вникнеш и сама да усетиш нещата. А и Хипократ е казал още в древността : "Нека храната бъде мое лекарство, а лекарството - моя храна!"

И не забравяй, че схемата на Л.Ковачева предлага хранене, но по особено хранене, а не пълен глад, както например схемата на Пол Брег.

# 37
  • Мнения: 1 497
Към много неща съм дълбоко скептична, но не и към лечебното гладуване по метода на Лидия Ковачева. (Емилова въобше не я споменавам, защото за мен тя е чиста проба печалбарка- за 4 чая и половин килограм плод те таксува 85 лв на ден, а за чужденците 90 евро в хотел Лебед. И въпреки, че изцяло е присвоила метода на ЛК не виждам нищо с което да почита паметта и.).

# 38
  • Мнения: 3 376
Нека и аз да ви разкажа за моя опит с лечебното гладуване. Може да с е каже, че аз съм видяла и 2те страни на медала - и положителния ефект, който носи гладуването, и отрицателния.

Значи, за 1и път прочетох книгата на Л.Ковачева когато бях на 14 години. Имаше много силен ефект върху крехката ми тийн психика. Започнах да правя сравнително дълги гладувания от по 2 седмици. Самото гладуване се оказа по-лесно, от колкото очаквах. Проблемът беше после в захранването. Веднага след спирането на глада и поемането на първата по-нормална храна, започнах да се чувствам буквално обсебена от мисълта за храна. И така, не можех да издържа на захранванията и се натъпквах още на 2ия ден от захранването. Ама истинско натъпкване! И след това, следваше един период на стабилно тъпкане, който да компенсира за мъките по гладуването.

Най-сетне разбрах, че няма да стане така, както ми се искаше, и за период от 10ина години се отказах от гладуването. След това, реших да пробвам отново. Този път обаче с много по-кратки гладувания - 4 дни. Като този път наблягах не на фазата гладуване, а на фазата захранване и след това. Ами може да се каже, че този път захранването мина успешно, а след него не съм имала нужда да се тъпча за компенсация. Чувствах се чудесно от проведеното гладуване.

Като извод, аз мисля, че при прилагането на лечебният глад, точно както и при всяко друго нещо, човек трябва да си знае мярката. Има хора, които са психически подготвени за дълги серии от гладуване, и при тях няма опасност да развият булимия или да си разстроят организма. Но други хора не са подготвени за такова нещо, или поне не са в началото на лечението си. За тях е най-добре да преценят на какъв период от гладуване + захранване ще издържат без последици за своята психика. А има и такива, които в началото изобщо не стават за такова нещо. При тях е най-добре да започнат с промяна в цялостния си начин на хранене, и постепенно да включат и кратки гладувания. За мен изсилването с непосилни за дадения човек гладувания е както да се пресилиш с физическите натоварвания още на 1вата тренировка - за трениран човек подобно натоварване би било от полза, но за начинаещ може да доведе до сериозни травми.

# 39
  • Мнения: 1 737
Никой не е казал, че е лесно!
Абе ти гладувай стриктно по схема, захрани се правилно, ама сериозно !!! и после разправяй, че нямало смисъл и ефект.

Значи най- много се оплакват от гладуването хора, дето на 5-тия, 7-ия или n-тия ден се натъпкали до козирката! Sign Exclamation
Абе ти не си гладувал въобще, какъв ефект искаш да има??? Като го направиш правилно и се почустваш зле, тогава се оплаквай!
Дори Лидия Ковачева пише че е ОПАСНО да се надумкаш без захранване веднага след гладуване! Може да отровиш и разстоиш сериозно организма си.

Едно 20-дневно гладуване включва още 10 дни захранване и поне 2 седмици лека, вегетарианска храна. Което прави общо към месец и половина.

# 40
Momi4eta,

Niakoi moje li da mi kaje dali moga da nameria knigata na Lidia Kova4eva na angliiski i kade.Sa6to i za Pol Breg.
Blagodaria.

# 41
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Някой може ли да ми каже каде мога да си взема книгата на Л.Ковачева newsm78много искам да я прочета.Момичета много ви  newsm17

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 6 363
Някой може ли да ми каже каде мога да си взема книгата на Л.Ковачева newsm78много искам да я прочета.Момичета много ви  newsm17

в он-лайн книжарницата на Мобилис предлагат 2 книги на Лидия Ковачева.

# 44
  • Мнения: 479
книгата май е една. Изданията са няколко Wink

Общи условия

Активация на акаунт