Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Кити, трета степен плацента е презряла вече, втора степен е ок за този период. На мен още в началото на април са ми отбелязали втора степен. Надявам се да не е престаряла вече.

# 706
  • Мнения: 1
Здравейте !

Честит рожден ден на Теди на Гачони!

Естелита честита радост, да наддават бързо, а майка им да се въстановява.

Чин хич недей и казва, че си имала контракции или нещо те е боляло, ще ти е мирна главата, аз не казвам такива неща нито на майка нито на свеки, че ще ме побъркат. Ако има нещо питам док или вас тук и така. Последно от глупост изпуснах, че ме наболява таза и какво ми се изсипа на главата аз си знам...да съм се спряла на гъза си, да не ходя толкова много пеш, да не правя туй, онуй....дрън...дрън

Поздравления за всички с добри новини от прегледите.

Аз днес ходих на една лекция за храненето по време на бременност и кърмене и захранване на бебето и беше много интересна. Демонстрираха и слингове... отстрани изглежда добре с него, ама не знам ще ми издържи ли кръста.

Иначе цял ден гледам небето като хипнотизирана, толкова е синьо и искам да вали да гърми да трещи, ама не ще нещо Simple Smile

За потенето нощем....и аз се потя, ама си мисля че е от поларената пижама, която отказвам да сменя с по тънка Simple Smile Май ще взема да го направя, страх ме е да отварям прозореца да не простудя мъжо, че прозореца е от неговата страна. А си мисля че потенето може да е и заради маслото с което се мажа вечер.

Аз също почнах да се събуждам посред нощ с ей такива  Shocked очи и голямо въртене пада, заспивам на сутинта чак.

# 707
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Отдавна не съм се появявала т.е. писала, но се опитвам да ви чета от време на време.
Чин не се тревожи всичко ще е наред.Аз каквито проблеми имам със свекитата........не ги пожелавам никому- "страхотна" бременност си изкарах благодарение на тях- ама да са живи и здрави.............Няма начин трябва да се понасяме някак.

Zzvercheto и аз имам много странни усещания- наподобяват все едно бебче се протяга, ама така зверски, че освен че корема ми става на топка, чак и дъх немога да си поема.И аз имам много чести контракции- ту само ме стяга, ту ме опъва..........немога да разбера нищо, но пък и гледам да не се вманиачавам много.
Миналата седмица бях при лекарката ми , а тя една такава отнесееееееееена гледа видеозона, гледа, гледа.......и вика"много странна тази работа".И аз: "Проблем ли има?", а тя:" Ами не не , бебето е пораснало много, всичко е наред, ама този видеозон нещо не изчислява правилно." Почнах леко да се панирам и пак я питам"Ама какъв е проблема?".А тя:" Няма проблем, чакай пак да изчисля..........гледа, гледа...........и накраяа каза, че бебето било към 2кг и нещо.........?"Нищо странно според мен, защото през цялото време ми казва че вървяло по-едричко.Ама толкова отнесена беше, че според мен дори не ми погледна термина- сигурно е решила, че съм още далеч от раждане.После когато се порових из книги и нет, а и като чета тук някои мами какви размери са им казали реших да не и се връзвам, ама се питам..........Що за лекари имаме?Не търся отговори, знам, че всяка от нас е изпадала в подобни размисли и си казвам"Само живот и здраве!"

Естелита- Честито!Бързо да наддават и да си ги водите в къщи!
Деси- няма нищо по-хубаво от това да се гушкате с малката Йоана!
Друго какво да ви кажа..........Още малко не остана, дръжте се и си почивайте повече!

# 708
  • София
  • Мнения: 13 228
Гачони, честит рожден ден на сладката Теди!!! newsm59 newsm59 newsm59

Върнах се от тонове... всичко е ОК. Тоя път пуснаха да записват активността на матката. Нищо не разбрах, ситно къдрава линия, ама по отношение на времето си е права  Wink Аз го отчетох като да няма контракции... то и не усетих да има.

Моята Саша ме сюрпризира с някаква драма на ревност. Бях като тресната с мокър парцал и още съм  Embarassed Разревах се.. абе... и аз е знам. До вчера бебето та бебето, днес изведнъж "Вие много се променихте спрямо мен откакто си бременна"  Shocked Не сме  искали да играем с нея, само бебето сме гледали. А истината е, че тя говори за бебето повече от нас. Не знам какво да правя.. опитвам се да се държа адекватно, за да не ми каже, ето затова няма да ти казвам.. Уф,, дълга и широка е, много съм объркана, явно и тя... не ми се пише повече по темата, ще трябва да премисля нещата  Confused


Кити, супер е всичко!!!

# 709
  • София
  • Мнения: 3 108
Здравейте,

Гачони, честита ти рожденичка   bouquet

Ваче, всичко ще е наред, нямам опит в такива ситуации, но както ние възрастните имаме своите страхове и притеснения от време на време и после ни минава, явно дечицата също  Hug

Момичета, аз ли съм най-зле - ами не мога да кажа имам ли или нямам контракции  newsm78 Понякога ми е твърд корема, но не за секунди или минути, а така си стои по-продължително време.

Чин, стискам палци за утре  Praynig

Кити, на теб браво за добрите новини  Simple Smile

Мен ме обзема паника, че имаме още приготовления и то най-вече лъскането на апартамента. Хич не знам как ще се оправя с тези прозорци, пердета и щори  #Crazy Иначе с мъжа ми се разбрахме петък-събота да купим козметиката за бебето, памперси, кърпички, каквото трябва там и за болницата. Днес взех одеялце от Пакостник, с хигиенен комплект и две лъжички.
А, и ще почвам да пера дрешките. Да пренаредя гардероба и да взема ваничката на една приятелка... Абе много неща са си, а аз съм перманентно уморена и дезорганизирана   Crossing Arms

Деси, страхотно е, че се гледате успешно с Йоана, тъкмо и аз щях да те питам да кажеш повече за ежедневието ви. Болеше ли те като ти слизаше кърмата и като се цедиш?

# 710
  • София
  • Мнения: 13 228
Maidenly, айде като не са измити прозорците.. чудо голямо. Те бебетата се раждат с мнооого голямо далекогледство. Имай предвид, че няма да види неизмитите прозорции щори  Joy Joy Joy Пък в крайна сметка за какво са околните. И да родиш таткото първо да събере бригадата да измият и подредят, пък после да ходят да се наливат  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Искам да ви кажа, че моят мъж като родих Саша не беше пил после капка алкохол  Laughing Бяха в някаква лудница работна и не беше спал 48 часа. Закара ме да раждам и се върнал и откъртил. Майка едвам го събудила да му каже, че съм родила. Тя знаеше преди аз да мога да се обадя, щото звъняла в родилна зала. Та ако видите снимки от момента, в който аз съм още на количката аз съм цвете.. той изглежда като недоубит.. абе все едно 10 деца е родил  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Отплеснах се!  Joy

# 711
  • Мнения: 165
Здравеите и от мен!!!!Незнам към кои да се обърна да ме запише във вашата отчетна тема...вече официално съмс термин юни..

# 712
  • Мнения: 445
Здравеите и от мен!!!!Незнам към кои да се обърна да ме запише във вашата отчетна тема...вече официално съмс термин юни..

Добре дошла zaza838   Hug Hug Hug
двете сме с еднакъв термин, разликата е 2 дена Simple Smile Дано се засечем в Окръжна  Hug

# 713
  • Мнения: 21
Ваче, мила, моля те, в никакъв случай не се разстройвай от това, което е казала Сашата. Тя винаги ще си остане твоето първо детенце, толкова много ще разчиташ на нея тепърва, тя ще е от групата на големите, които ще се грижат за малкото. Аз поне към Теа така подхождам, нямам намерение да я държа настрана от бебето, да не го пипа или подобни пазеници. НЕ, точно обратното, да има отговорности и задължения както ние ще имаме. Сигурна съм, че детето не е искало да те нарани, не го мисли сега ти това, мисли само как двете ти дечица ще заспиват заедно на голямото легло или на дивана и ти ще им се радваш...  bouquet
  Аз Теа вече я пускам да върши повече неща сама, давам и кураж, показвам и че може, самите те тогава се чувстват по зрели и големи, нали това е целта на малките!!!...не искам да ти натрапвам себе си, просто се поставих на твое място и ми стана мило за вас, и аз постоянно мисля за това, че сега по-големите ни деца са по-важни от колкото бебетата..  bouquet Heart Eyes
    Извини ме ако съм досадила с моите размисли  Rolling Eyes
 
   Аз да се похваля, бях да видя бебчо (сама), но съм напълно удовлетворена от резултатите.. Grinning
 Бебинко е толкова сладък, обичам го, искам да го целувам постоянно...не мога да се сдържам вече и си целувам снимката от ехографа   Joy hahaha
 Тежим 2.746гр, а аз съм качила един килограм за една седмица  Shocked
 От днес съм на диета да знаете, някой ако ме види да ям (през нощта) както правя напоследък... #2gunfire с др Генчева се видяхме за последно днес, даде ми документите за раждане, което са две направления. Ох много се разписах нещо, после пак, отивам да пусна една прахосмукчка, много съм щастлива след този преглед, може би защото тя потвърди, че бебето ще прилича много на мен, дори ми направи снимка на нослето и устните, леле колко е готиииин, само да са ни живи и здрави дечицата.... newsm51
п.п. Много е дълго  Embarassed

# 714
  • Мнения: 49
ЗВЕРЧЕ, и аз се  потя ужасно много ............. днес се прибирах от Шейново направо мокра!

ЧИНЧЕ, естествено, че ти стискам всички палци и ще бъда с теб Praynig Heart Eyes

ВАЧЕ, аз си мисля, че е нормално Саша да ревнува, но ще видиш как ще се променят нещата, когато бебка се роди...Все пак тя е голямо и разумно момиче вече...Приятелката ми, която живее в Канада, има син на 9г. и сега роди- в момента Камен не дава на никой да припари до Борис без да си измие ръцете и за повече от 10 мин, защото му пречи на расте! Wink , освен това го храни и развежда...

МЕЙДЪНЛИ, я остави това тежко чистене за някой друг...Таткото ще се справи прекрасно, тъкмо и ще изтрезнее....

Момичета, да ви питам, имате ли идея дали мога да даря в църквата дрехи- разчистих гардеробите най-после и ще изхвърля 4 големи чувала - прецених, че това са дрехи, в които никога повече няма да успея да се намъкна или пък са доста екстравагантни и вече няма да ми отиват на статута Wink Естествено, най-лесно би било да ги оставя до контейнерите, но само при мисълта, че ще отидат при тая измет #2gunfire

# 715
  • София
  • Мнения: 3 108
Хахаха, аз ако го оставя моя младеж да изтрезнява с чистене... по-скоро пак ще се напие, само че от мъка вече  Laughing

Ваче, на твоя мъж много му се е било струпало напрежението по това време, сигурно оттогава е притръпнал откъм стрес  Simple Smile

Кити, свекърва ми беше проверявала да даде дрехи на кварталната църква и й бяха отказали, но дрехите бяха доста стари - на нейната свекърва още и аз си знаех, че така ще стане. Можеш да попиташ. Ако са твои дрехи (т.е. по-младежки) по-скоро може на някой дом за деца, там знам, че много се радват.

Роси, голям бебчо, браво!

# 716
  • Мнения: 49
Лошото е, че в домовете наоколо са само роми... Дайте идеи какво да правя.

# 717
  • София
  • Мнения: 13 228
О, момичета, аз нямам притеснения за това как ще се държи с бебето. Просто разговорът протече доста обтегнато. Било я срам да ни каже с татко й. Ние сме се били променили, само за бебето сме мислели, а за нея не. Аз от това се разстроих.. че се чувства отритната, а дефакто не е така. Също от безсилието си да й го обясня, Обясних й, че ние сме я обичали 8 г. преди бебето. Истината е, че всъщност тя само за бебето говори. Не знам какво отключи този разговор, който започна типично драматично в неин стил и сякаш ескалира. Сега си е ОК, обаче на мен горчивината ми остана.  Rolling Eyes Казах й, че няма от какво да се срамува, че има право да изпитва опредлени чувства и че ние сме най-близките й хора на които да каже. Каза, че се чуства объркана от тези свои мисли. Аз й признах, че също съм объркана от нейните мисли. Дори каза, че искала да се убие и ние пак да сме си имали едно дете  Shocked Shocked Shocked Ето това като че ли ме втрещи ужасяващо. Опитах се да не показвам, защото не искам да й давам занапред коз в ръцете да ме манипулира. В същото време бях втрещена. Обясних й, че хората, които са силни не се самоубиват. И че тя е много силна като характер.  
Тя направи надписи, които залепи на врата на стаята си "Мамо, тате, не ме безпокойте, искам да съм сама!"  Confused След около час вече нищо й нямаше. Уговаряше се да не говорим с татко й. Аз казах, че е добре да говорим тримата, защото татко й със сигурност ще каже много полезни неща, които да направят така, че да не е объркана...

Абеее, какво да ви разправям  Tired Tired Tired А горкото бебе изобщо не подозира обект на какви разговори е.  Tired

По отношение на дпускането до бебето, сигурна съм, че Саша ще е непрекъснато с бебето и ще е много грижовна. Смути ме това, че видях и другата страна на нещата, така ненадейно. Обещах й да помисля върху това  Wink

# 718
  • Мнения: 21
Ваче, това с надписите ми е познато, Теа редовно ни праща в трета глуха по този начин  hahaha Joy
 Като чета какво си написала ми напомня на нас с Теа, аз забелязвам, че разговорите ни се променят напоследък, стават по дълбоки темите, които засягаме, хубавото е че децата на порастват и почваме да разчитаме много на тях.. Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 2 837
Здравейте пак!
Гачони, честит рожден ден на Теди! Да ти е жива и здрава и много щастлива!

И аз се потя много нощем, а и ми е доста по-топло от преди - струва ми се, че е и от хормоните, и от килограмите...
Ваче, бедрата и главата са с размери, близки до термина по цикъл. А допреди два ехографа, от самото начало, бебето върви с поне седмица по-голямо  - още при регистрирането на сърдечна дейност. Миналия път имаше малко забавяне на темпа на растеж, сега явно е още повече. Лекарят е категоричен, че кръвотокът, плацентата, тоновете  са добре и няма поводи за притеснение. Просто бебето било по-малко. Румен се роди две седмици преди термин 3600 и някакси се бях настроила, че и сега няма да е различно. Иначе и аз знам, че принципно бебето си взима всичко от майката и на теглото не му влияят чак толкова събитията около нас. От друга страна, миналата година моята зълва роди второто си дете при една доста кофти бременност - откриха й рак на шийката на матката по време на бременността - та ходи на биопсия в София, много притеснения бяха и Виктор се роди доносен 2300, беше и в кувьоз - според лекарите теглото на бебето е било свързано с преживяното от нея. Вие сте прави - не би трябвало да се притеснявам, но имам една топка в корема...
Мисля си, че при по-малко бебе има по-голям шанс за нормално раждане, но никак не искам предизвикано раждане, а явно ще ми е трудно за Дупница да се преборя за естествено раждане при тия идващи празници. Въобще - както ви става ясно - объркана съм...
Напълних ви главата с моите глупости  Confused Hug

Ваче, Саша е умно и чувствително дете. Нормално е да си дава сметка за промените, дори да драматизира малко. Хубаво е, че поне е споделила  Hug
Кити, Роси, Вова, честити хубави новини Simple Smile
Хубава вечер  Hug

Общи условия

Активация на акаунт