Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 6 тема

  • 119 630
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 78
мъфините с фастъчено масло много се харесаха в къщи,на мен лично много тежки ми се сториха,ако правя пак от тях бих сложила много по малко фастъчено масло,да не се усеща толкова много,е важното е че се изядаха Simple Smile
 Peace

# 706
  • Мнения: 169
Момичета, аз онзи ден от много чуденка спретнах едни Ориенталски мъфини  с флюр д'оранж и локум - станаха идеални  Laughing.
Рецептата е моя измислица , но стана . Peace
 Аз избягвам ядки и сушени плодове заради дребното, че като намери нещо и плюе  Peace!
Така че приемам идеи за всичко що е еднородна консистенция Simple Smile

# 707
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Belbey, хайде напиши рецептата.

# 708
  • Мнения: 169
Вилия заповядай :
 ОРИЕНТАЛСКИ МЪФИНИ

 1ч.ч- 260 мл.

 1 и1/2 чаена чаша брашно
 1/2- 1/3 ч чаша захар/зависи колко сладки ги искате/
 2ч.л бакпулвер
 1 яйце
2/3ч. ч мляко/ прясно/
2- 3 супени лъжици олио/.
 1 -2 суп.л флюр д'оранж/ разбира се може да се замени със друг аромат/
В една купа разбиваме сухите , в друга купа течните без аромата. След това смесваме, прибавяме флюр д;оранжа/ аромата/.
 Локума го нарязваме на малки кубчета.
 Изсипваме една част от сместа във формичките , слагаме парченцата локум, след което покриваме  пак с течност и печем в загрята фурна , до суха клечка. При мен около 20- 25 мин  Peace
пп Аз ползвах разноцветен локум и се получи интересно  Peace

# 709
  • Мнения: 1 701
Чета ви често, но пиша рядко, защото правя почти едни и същи мъфини и нямам какво да споделям!  Mr. Green
Обаче, миналия Великден, обсъждахме безбройните шоколадови захци и яйца, които децата събират и не ядат, а майка им пнеже е на перманентна диета, само се изкушава. Simple Smile

Сега пак вкарах в употреба, безбройните шоколадови Дядо Коледовци, яйца и всякакви фигурки.
Става с бананови и с пудингови мъфини. Днес нямах банани и за това показвам "пудингови мъфини на Лабрекс с парченца шоколадов Дядо Коледа"  Crazy

# 710
  • Мнения: 1 435
ani_d-честита ти месечинка на детенце-да ти е слушкаво и здраво!-вкусна почерпка
Доника- честит рожден и на твоето сладурче-много красиви кексчета си направила!
Margherita09-прави ли кексчетата, харесаха ли ти?
Благодаря на всички, които казаха добра дума за мен!  bouquet
Вчера правих едни обикновени Кексчета с орехи и локум - без яйца , рацептата взех от колежки на съпруга ми- беше за тавичка , трябваше да се поръси със сусам , но аз заложих на орехи-получиха се вкуснички малки кексчета, подходящи за закуска или ей така за прихапване.Следващия път мисля да заместя киселото мляко с гореща вода и да ги направя абсолютно вегански, а и освен локум да добавя отцедени плодове от сладко..

# 711
  • София
  • Мнения: 3 249
Обожавам лукумени нещица и двете рецепти ще се пробват обезателно...

# 712
  • Мнения: 234


етo ги и неукрасени нещо не успях да сваля снимките  Whistling
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=296308717085686&set=a … ype=1&theater

# 713
  • Мнения: 155
BiankaD, кексчетата са ми още в листата на чакащите Simple Smile, но мисля да ги направя тия дни. Причината, поради която се отказах,  беше че трябват 4-5 лъжици сварена елда, а  не ми се вареше само заради кексчетата, но тия дни съм запланувала едни кюфтета от елда и смятам да отделя малко и тогава да направя и кексчетата.

Иначе направих бостънските мъфини по идея на Умбра и Nas  Аз понякога проявявам отчайваща глупост, като хем знам, че нещата така както ги правя няма да се получат, хем пак ги правя.  Та въпреки, че беше споменато, че за мъфините е използвана само половин доза тесто, аз реших да направя цяла, като идеята ми беше половината да са с крем, а половината натюр за да ги яде и дъщеря ми,  която е на 2 години и на която избягвам да давам много кремове и шоколад, едно че много сладко става, освен това и много се цапа със шоколада. Дотук добре, обаче като напълних формите за мъфини (2 силиконови форми - общо 14 мъфина, видях че остава още доста тесто и въпреки, че здравия разум диктуваше да напълня още една форма със 6 мъфина, аз реших, че ако ги понапълня повече другите две пак ще стане. Те се напълниха догоре, освен това като съм ги слагала във фурната съм изкривила формите и част от тестото се изляло върху дъното на фурната, но това го видях по-късно. Като бухнаха, кексчетата станаха като гъби. И се наложи да им режа шапките, за да ги напълня по-прилично с крем.  Накрая пък реших да направя все пак и двойна доза крем, с който напълних всички мъфини, освен това 6 шапки, които бяха по-плоски и прилични на външен вид слепих (нещо като мини бостънски пайчета Simple Smile), а останалите натроших и залях с крем в чаши (това не беше много добър вариант, тъй като крема доста стегна). Въобще си напълних хладилника във всякакви варианти на бостънски пай Simple Smile И тък като  в къщи само аз обичам толкова наситено сладко, сама си ги ям горе-долу.

# 714
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Belbey,благодаря за рецептата, ще се пробват  bouquet

# 715
  • Мнения: 434
Днес се вдъхнових от една страхотна публикация в един от любимите ми блогове и си уплътних преди обеда на почивният  ми ден с правенето на ето тези страхотни Къпкейкс на клечки(Cupcake-pops)



Станаха страхотни, поне така се изразиха дегустаторите ми  Laughing

Рецептата е ето тук http://sunshineskitchen.com/cupcake-pops/

# 716
  • Мнения: 1 243

Blue_eyes, страхотно са се получили! ще се навия и аз да отделя време за тях.. Wink

ето от мен къпкейкове "наслада" от последния за миналата година брой на "bbc goodfood":


# 717
  • Мнения: 155
Blue eyes и Scaramouche, и къпкейковете на клечка и "наслада" изглеждат повече от прекрасно. И тях искам да направя Simple Smile

BiankaD, между другото, аз също съм правила този сладкиш с локум няколко пъти. В моя вариант си беше точно с орехи - един ред орехи, до него паралелно се нарежда един ред с парченца локум и после се нарязва на квадрати, в които има и от орехите и от локума, без да се поръсва със сусам, а с пудра захар и е много приятен. Даже наскоро си мислех да го направя, защото ми остана една кутия локум след правенето на арменски сладки, а и орехи имам. Уви, желанията и изкушенията са толкова много, а времето и възможностите - крайно недостатъчни. Но ти ми даваш добра идея да го направя на мъфини. Дано скоро да им дойде реда.

# 718
  • Мнения: 114
Здравейте! Тази тема е една от най-апетитните във форума (или поне за мен е така)! Включвам се с моите най-любими мъфини мъфини с банан и овесени ядки ! Днес ги правих за пореден път и им направих и нови снимки. Много вкуснички станаха отново!
 А ето ги и тях:

# 719
  • Мнения: 2
Здравейте всички!
Чудесни кексчета сте показали. От мен днес лимонови кексчета с италиански белтъчно-маслен крем- Меренг. Рецептата за крема е от последния брой на Good Food. Очарована съм - страхотен е  Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт