Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 6 тема

  • 119 638
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 435
beni 2-този крем ,наистина е много вкусен и лек
гисчо-и аз имам една рецепта с банани и овесени ядки,благодаря, че ме подсети,но помня, че правих и топинг-хрупкав за отгоре.
scaramouche-вкуснички са мъфинчетата ти!
Margherita09- и аз си варя елда за кюфтенца или просто  вместо варено жито с малко мед и канела я похапвам
лукс-откъде са тия сладурести поръски,страхотно настроение придават!страхотно, че си се сетила да ги използваш... виждала съм визата на Харибо,кашкавалчето, даречем си го направила,но гофретата как?чудесна снимка,в тая кристална купа- са като едни малки съкровища!
Blue_eyes-срахотна снимка,размечтах се...

# 721
# 722
  • Мнения: 14
Всеки път като влизам в темата ми става много весело и приятно. Винаги има нови и интересни предложения и списъка ми с рецепти за изпробване става все по - дълъг.
Ето какви кексчета правих аз, днес.
Кексчета с пълнеж от малини и шоколад

# 723
  • Мнения: 51
Beni2 може ли рецептата за кремчето,страхотно изглежда.Благодаря ти предварително.

# 724
  • Мнения: 155
By, страшно изкусителни кексчета.

Аз направих накрая безглутеновите кексчета с елда. Добре се получиха макар и без коприва. БианкаД, мерси за рецептата.

# 725
  • Мнения: 8
Здравейте, ето и от мен едни кексчета, не изглеждат толкова добре колкото вашите, но пък бяха вкусни Simple Smile

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/78d4d3 … 0a9d712/img_0191/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/837729 … 3add9e9/img_0190/

# 726
  • Мнения: 1 435
Margherita09 радвам се, че са ти харесали!
by-чудесни и много вкусни кексчета си направила!

# 727
  • Мнения: 4 070
Обожавам да правя мъфини. Вчера направих с тиква, мед и орехи. Обаче нямах две яйца и сложих само едно. Днес са доста по- стегнати и хубави.
Благодаря ви за страхотната тема. Мисля да направя кокосовите скоро.  bouquet

# 728
  • Мнения: 1 243

SsSsS89, супер са си мъфините ти! Wink

и аз проявявам интерес към крема, който "рекламира" Beni2Heart Eyes

# 729
  • Мнения: 21
ByBy, и тук да ти кажа - най-обичам такива мъфини - розовички, с малинки... мм Simple Smile

От мен браунис мъфини с три вида ядки:





# 730
  • Мнения: 169
Вкусутийки сте показали   Whistling
Ох толкова вече съм пристрастена към мъфиноправенето  Laughing, че щом свършат и пак забърквам.
Днес сътворих една рецепта с оранжада/ понеже мъжо купува и после не пие  Mr. Green/ та да видим резултата.
Опечени са изглеждат супер - да видим на вкус  Wink

# 731
  • Мнения: 2
Ето и рецептата за крема Меренг:
40 мл. вода
125 гр. захар
3 белтъка
200 гр.масло на кубчета
1 ванилия
Водата се слага на котлона да заври, добавя се захарта и се засичат 7 мин. варене.
2-3 минути преди края започвате да разбивате белтъците на сняг. След изтичане на 7-те минути наливате на тънка струйка сиропа в белтъците при непрекъснато разбиване на висока степен на миксера. Разбива се около 5 мин. докато крема стане гладък и лъскав. След това по малко се добавя маслото (както е на бучки) и продължава разбиването. Крема се разбива докато стане напълно хомогенен и лъскав. Първоначално след добавяне на маслото не се споява добре, но това да не ви притеснява - продължете да разбивате.
Кремът е достатъчен за украсяването на 20-ина мъфина.

# 732
# 733
# 734
  • Мнения: 14
Зори, Бени, Margherita09, радвам се, че са ви харесали кексчетата, много вкусни се получиха!
Ето, още едно сладурско предложение от мен:
Шоколадови кексчета в сладоледени фунийки

Общи условия

Активация на акаунт