Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 6 тема

  • 119 639
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 133
Ето и от мен малко cup cakes:)

# 736
  • София
  • Мнения: 3 249
Да се похваля с какво се сдобих Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 1 701
Доника, честито! Simple Smile
Голямата форма с формата на цвете я обикалям от известно време в Карфур. Да видим кога ще си я купя. Simple Smile
Скоро ми хрумна, че имам няколко силиконови горми за лед, като тези сърчица на снимката. Дали силикона е същия, като този на формите за печене?  newsm78
Да рискувам ли да ги бутна във фурната?

# 738
  • Мнения: 4 070
Тая вечер направих кокосовите мъфини- изглеждат чудесно. После се пробвах да направя майонеза само със жълтъци и олио, но не се получи и част от тая смес също превърнах в мъфини- обаче малко попрекалих с нея и лекичко станаха мазни, но много вкусни. Сложих малко кола, понеже нямах др. безалкохолно, но не сложих какао. Малко май прекалих с меда отгоре, но наистина са успешни. Wink

# 739
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
wish  Аз мисля че не може във формите за лед да се пече А розите изглеждат страхотно.

:   by  Моля те преведи тази рецепта  за кексчетата  или поне кажи дали се пекат във фунийките направо

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 21:42 от tarlio

# 740
  • Мнения: 1 777
 by  Моля те преведи тази рецепта  за кексчетата  или поне кажи дали се пекат във фунийките направо

След рецептата на английски я има и преведена на български.Погледни малко по надолу по страницата. Simple Smile

# 741
  • Мнения: 8 348
Момичета, от доста време малкия ме врънка за мъфини и вече като че ли се престраших  Simple Smile Взех единични силиконови формички от Карфур - цената там за информация е 2,85 лв. за 4 бр. Днес ще се пробвам да направя с тиква и орехи. Стискайте ми палци!

# 742
  • Мнения: 4 070
Много ми харесват силиконовите, но ме притеснява, че са вредни,а вас?

# 743
  • В страната на бурите
  • Мнения: 965
Момичета, от доста време малкия ме врънка за мъфини и вече като че ли се престраших  Simple Smile Взех единични силиконови формички от Карфур - цената там за информация е 2,85 лв. за 4 бр. Днес ще се пробвам да направя с тиква и орехи. Стискайте ми палци!

Успех! Според мен мъфините са супер лесни за приготвяне, но е важно отделно да се смесват сухите и мокрите съставки и накрая двете да се смесят внимателно (в никакъв случай не с миксер - на мен това ми беше преди грешката и все се чудех защо не стават капачета) и да се пече на 170 градуса.

Аз онзиден правих банановите мъфини и много ни харесаха. По тази рецепта http://www.receptite.com/рецепта/мъфини-с-банани/1

Ето резултатът:

# 744
  • Мнения: 155
Много ми харесват силиконовите, но ме притеснява, че са вредни,а вас?

Защо са вредни?

# 745
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Момичета, много се извинявам, бихте ли ми дали линк към рецептата за мъфините с рулца от раци, сякаш не я видях на първа страница.

# 746
  • Мнения: 8 348
Моите мъфини са вече готови, но захарта им дойде малко. Пак ще се изядат де Simple Smile

# 747
  • Мнения: 243
Доника, би ли споделила от къде са силиконовите форнички и какви пари им искат  newsm78 Специално за малките цветя ме интересува, благодаря   bouquet

# 748
  • Мнения: 8 348
Не съм Доника, но днес ги видях в сайта на Лидл

http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/index_14373.htm

# 749
  • Мнения: 218
Beni2 този крем го знам като глазура Меренге и е без масло.
Ще си позволя да го напиша тук, защото става НЕВЕРОЯТНО вкусно!
2 белтъка се разбиват на пухкав сняг
Смесват се 1/2 ч.ч захар; 1 с.л. сок от лимон; 2 с.л. вода и се слагат на котлона докато захарта се разтопи.
Оттеглят се от котлона и по малко се сипва сиропа при белтъците докато се бърка с миксера.След това се шприцова.Може да се сложи сладкарска боя, ванилия или нес кафе.С кафе става много ароматна глазурата.

Общи условия

Активация на акаунт