Колко време след като бебето влезе в малкия таз родихте?

  • 12 427
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте,
Помните ли колко време след като ви " падна корема ниско долу" родихте.

# 1
  • София
  • Мнения: 44 084
моят корем никога не ебил много на високо, но смъкването стана някъде  началото на 9 месец, родих на 3 ден след термина.

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 11:52 от Angel_Dust

# 2
  • Мнения: 135
Да,но при мен съвпада- корема ми вече е ' паднал", а бях и на консултация и ми казаха, че бебето е вече в малкия таз и може всеки момент да родя..Затова и питам.. нядявам се много да изкарам поне още 1 седмица....

# 3
  • София
  • Мнения: 44 084
ами може да родиш, може да не родиш....щом искаш още да постои там - пожелавам ти го....
не знам, аз самата не виждах особенна промяна, само  ми казваха външни наблюдатели , че се бил смъкнал, иначе от началото на 9 месец като ходех на ухографи, ми казаха лекарите, че вече е заел идеалната стартова позиция....
та от рано се беше приготвил, а пък малко се забави...няма гаранции....
освен ако разбира се нямаш и други признаци като контракции, падналата тапа или нещо такова...

# 4
  • Мнения: 135
Мерси Angel Dust.Да,  имам контракции доста и съм в очакване вече.Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 44 084
е, значи може и скоро да се гушкате...теб какво те притеснява, не си още в 9 месец ли?

# 6
  • Мнения: 135
да-края на 8 съм

# 7
  • София
  • Мнения: 44 084
ами лежи, кротувай, пък дано изкарате...но и да се роди в 8 не е такава драма Simple Smile

# 8
  • Мнения: 135
Simple Smile да, всичко си е до късмет....

# 9
  • Мнения: 46
До колкото знам бебето слиза в малкия таз между 2 и 4 седмици преди раждането. При някой жени това се случва още в 8-я месец, пък си раждат около термина. Това, че бебето е слязло не означава, че е тръгнало да излиза  Wink

# 10
  • Мнения: 1 131
Първи път-седмица преди да родя
Втори път-един ден преди да родя

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Пък аз не разбрах кога ми е дошло в малкия таз. Около 2 седмици преди раждане започнах да усещам главичката му ниско долу и движения сякаш търси пробив, но дали е било това...същевременно до последно бебето го носих високо.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 413
Аз така и не разбрах кога се случи, но четох че при второ и всичко следващо може и в деня на раждането, а при първо около седмица преди раждането +/- няколко дни  Peace

# 13
  • Мнения: 2 658
Никога не ми е "падал корема" ниско долу, не zнам какво е това  Wink . Някак си иzгледждаше висок и щръкнал и двата пъти, до последно... Така че не zнам, в същност..
Е, на последния преглед (който беше ден преди да родя, става дума zа вората бременност), лекарката ми каzа, че бебето е вече  валкия таz, в поzиция zа раждане. Но кога точно е станало това, никаква идея си нямам.. Не съм усещала нищо раzлично и двата пъти, докато не си zапочнаха самите раждания.

# 14
  • Мнения: 191
Здравейте!Усещам главата на бебето ниско долу усещам хълцане и болезнени ритници.Усещам като че ли търси изхода вече.Има ли много бебета които се раждат в тази седмица?Корема ми е ниско долу от 7мес

Общи условия

Активация на акаунт