За мъжете, парите и майките

  • 42 564
  • 1 185
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 884
Ооо, Полина , стига с тази пропаганда, имаме си мозъци да мислим, не съм расла по времето на кранистките и тъкачките с медали, че чак да ми се е промил мозъка.
 Растях по времето ,когато всеки може да пътува , да гледа и да се учи..Това, което видях из Европата е че жените, които не учат и наистина са се посветили изцяло на семейството си, имат повече от две деца... Останалата част просто не желаят, ама не защото "гонят" перфектната домакиня, ами защото и не желлаят, и не им се налага...
 Извинявайте за спама.

# 46
  • Мнения: 2 931
Ето резултатът от дълги години държавна пропаганда, създадена с цел да се накарат жените у нас да работят и водена под различни форми, като еманципация, и др. подобни глупости.
А резултатът е просто един промит мозък в повече, с извинение, не искам никого да обидя.
Абе каква ще е тази жена, която обича мъжа и децата си и предпочита да работи по цял ден и вечер да търчи като луда и вкъщи, да няма много време за семейството си което обича, и да се радва че и тя работи, и тя помага за измъкването на страната ни от перманентната криза ...
Абе вие луди ли сте?
Ей ме на - луда, с промит мозък, но предпочитам да работя, а не да домакинствам.
И като знам как няма гаранции за вечно щастие с половинката, добре че съм такава.

ПП Мъжете понякога престават да обичат половинките си, и започват да обичат други половинки. За жените важи същото. И ако нямаш тати, който да работи милионер, помисли как би се стекъл животът ти след такова развитие, без професия и без работа.

# 47
  • Мнения: 2 868
Нищо нормално не виждам някой да ме издържа. Кошмарно ми е да изпадам във финансова зависимост от когото и да е. Да, правила съм го, но бях на в постоянна готовност да съм на линия когато поискам...Друг е въпросът, че стартирах, защото така се наложи...
Ето резултатът от дълги години държавна пропаганда, създадена с цел да се накарат жените у нас да работят и водена под различни форми, като еманципация, и др. подобни глупости.
А резултатът е просто един промит мозък в повече, с извинение, не искам никого да обидя.
Абе каква ще е тази жена, която обича мъжа и децата си и предпочита да работи по цял ден и вечер да търчи като луда и вкъщи, да няма много време за семейството си което обича, и да се радва че и тя работи, и тя помага за измъкването на страната ни от перманентната криза ...
Абе вие луди ли сте?
Аз като жена бих била предоволна ако мъжът ми получаваше нормална заплата за работата си, като на запад, защото върши абсолютно същата работа като там, но тук взема 1800лв., а на запад около EUR4000-5000 за този труд и професия. Бих се радвала и бих се грижила за него и децата с удоволствие, защо трябва всички да се трепем за жълти стотинки?
Ти не определяш кой е с промит мозък и кой не. Приеми че има и такива жени, които са щастливи ако са реализирани като професионалисти и в обществото (щото са еднакво хора колкото мъжете), а не ако бършат носове, дупета и четат приказки по цял ден. Децата също са по-щастливи ако си имат своя си среда, а не постоянно долепени до полата на мама. Време и за семейството се намира ако има желание. Мъжът също трябва да участва, а не покрай кариерата си и жена домакиня, да забрави че има деца, защото последствията са неминуеми.
Казваш че имаш образование - защо си учила? Може би си имала амбиции за нещо, те трябва ли да се изпарят моментално когато се появи мъж и деца и да се заменят от желанието за обгрижване на някого?

# 48
  • Мнения: 21 745
Това нашенско разбиране всички да се скъсват от работа и пак да мизерстват, да няма време за децата, за семейството, това не го разбирам и го мразя.


   Аз пък не разбирам, какво му е нашенското? Във всички държави много хора не могат да си позволят да работи само единия от семейството...
  Въпросът е, че дори само мъжът да може да издържа семейството, много жени, включително и аз, не биха желали да "подкрепят" неговата кариера, а да имат собствена работа, среда, предмет на дейност, който обичат, естествени неща.
   Колкото до Хърватска, била съм, така че само човек може да се изсмее при мисълта, че с нещо бихме я превъзхождали.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
За мен неприемливото в тази ситуация е, че майката се опитва да "задава граници" на сина си в сфера, която е извън нейното, а може би и неговото влияние Wink. Той от сега, едва ли не, трябва да знае в каква жена не му е "позволено" да се влюбва, за да не огорчи майка си. А това, съгласете се, е манипулативно поведение от нейна страна... Confused

Шанталче, ти имаше дъщеря, ако не ме лъже паметта. Е, ако един прекрасен ден дъщеря ти реши да представи един пъпчив, некадърен и нескопосен шушляк, който и на вързано куче хляб не може да даде като мъж на мъжете и единствен за нея, а на теб ти иде да скочиш от някъде от мъка, защото детето ти, същото това над което си треперила, което си изучила и заради което през последните 25 години една нощ спокойно не си спала, буквално ще се съсипе покрай този загубеняк /според теб де/ ти няма ли да прибегнеш до "манипулативно поведение" /поне/? А кой не би?

# 50
  • Мнения: 2 457
Малко се отклонихте от темата.  Simple SmileТя не е за това дали вие си стоите в къщи лил работите, а дали и доколко е оправдано да налагаме на децата си как да живеят, какъв партньор да си избират, защо и какво да правят с парите си. Както прави тази майка.

# 51
  • Мнения: 326
Малко се отклонихте от темата.  Simple SmileТя не е за това дали вие си стоите в къщи лил работите, а дали и доколко е оправдано да налагаме на децата си как да живеят, какъв партньор да си избират, защо и какво да правят с парите си. Както прави тази майка.

 Оправдано е. Няма нормален родител, койно не иска да спаси детето си от падение и беда, независимо на каква възраст е то.

# 52
  • Мнения: 46 645
[А резултатът е просто един промит мозък в повече, с извинение, не искам никого да обидя.
Абе каква ще е тази жена, която обича мъжа и децата си и предпочита да работи по цял ден и вечер да търчи като луда и вкъщи, да няма много време за семейството си което обича, и да се радва че и тя работи, и тя помага за измъкването на страната ни от перманентната криза ...
Абе вие луди ли сте?

Аз пък не разбирам какъв е този човек (независимо мъж или жена), който може да живее без да работи. Това е заложено в човека. И цял живот да разчита на някой др. да го храни, първо тате, после мъжа, накрая сина...

Малко се отклонихте от темата.  Simple SmileТя не е за това дали вие си стоите в къщи лил работите, а дали и доколко е оправдано да налагаме на децата си как да живеят, какъв партньор да си избират, защо и какво да правят с парите си. Както прави тази майка.

Не знам. Но и аз като Ирис възпитавам дъщеря си. За син нямам опит.

# 53
  • Мнения: 21 745
дали и доколко е оправдано да налагаме на децата си как да живеят, какъв партньор да си избират, защо и какво да правят с парите си. Както прави тази майка.

    Родителите показват и коментират модели, не става въпрос за позволение или не, но ако в семейството му показват, като общо взето непохвално и неприемливо поведение на златотърсачка, която само търси да се обеси на някого на врата, ще му е доста полезно, нищо че му го е казала майка му. Те и майките от време на време казват и правилни неща... Още повече, че детето е още малко, така че е естествено и оправдано.
   

# 54
  • Мнения: 1 340
За мен неприемливото в тази ситуация е, че майката се опитва да "задава граници" на сина си в сфера, която е извън нейното, а може би и неговото влияние Wink. Той от сега, едва ли не, трябва да знае в каква жена не му е "позволено" да се влюбва, за да не огорчи майка си. А това, съгласете се, е манипулативно поведение от нейна страна... Confused
В случая не става въпрос точно за "непозволено", ами по-скоро жената опитва да покаже на сина си, че има търтеи и паразити сред жените (принципно сред хората като цяло) и иска да го предпази в бъдеще от грешен избор. Тя иска най-доброто за детето си, сега дали е уместен примера с леля му... ами не е ама явно е насъбрала много горчилка жената. А и те тия приказки не са, за да "не огорчи майка си", ами са за да бъде щастливо самото дете и да не бъде използвано.

# 55
  • Мнения: 2 457
Шанталче, ти имаше дъщеря, ако не ме лъже паметта. Е, ако един прекрасен ден дъщеря ти реши да представи един пъпчив, некадърен и нескопосен шушляк, който и на вързано куче хляб не може да даде като мъж на мъжете и единствен за нея, а на теб ти иде да скочиш от някъде от мъка, защото детето ти, същото това над което си треперила, което си изучила и заради което през последните 25 години една нощ спокойно не си спала, буквално ще се съсипе покрай този загубеняк /според теб де/ ти няма ли да прибегнеш до "манипулативно поведение" /поне/? А кой не би?
Да, имам дъщеричка Simple Smile. Честно казано, аз съм много либерална, ще приема нейният ибор. Едва ли ще е пъпчив Laughing
Но сериозно,защо приемате ,че да кажеме ако тя не работи непременно е пъпчива, смотана използвачка и т.н. Може да има много други качества, които харесват на момчето и то е щастливо с нея. За това майката не бива да съжалява, ако синът й е щастлив пък дори и харччейки парите си за нея.

# 56
  • Мнения: 327
Не знам ...оправдано или не, не винаги от промивките има полза! Ти се опитай да му наложиш стандарт да си вземе принц/принцеса. Но реалността е друга, нали?

Много неприятна забележка е направила въпросната майка, дори да го мисли трябва да го запази за себе си при положение за свършен факт, понякога устите на хората са огромниии... Ако дъщерите ми след време се окажат в лоша позиция ми се иска, да мога да ги предупредя, но съм напълно осъзната, че ако са заслепени няма да имам никакъв шанс. Важното е след това да им помогна евентуално- ако желаят.

# 57
  • Мнения: 12 694
Остави я тази свекърва и спокойно си харчи парите на мъжа си.  В края на краищата красивите жени са за това. Особено ако нямат нищо друго.

# 58
  • Мнения: 884
Цитат
За това майката не бива да съжалява, ако синът й е щастлив пък дори и харччейки парите си за нея.

Аз сега като се замислих, около себе си нямам пример на мъж/жена, които да са щастливи, че деца-жена и всички семейни разходи са на гърба им за изключително продължителен период от време?
 Вие познавате ли?

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
О, нищо не приемам. Дори не ми се навлиза в детайлите - кой е пъпчив, кой работи, кой не. Принципно питам. Ако нещо те побърква направо, толкова нередно, нездравословно, неприемливо ти се струва и това би се отразило пряко на детето ти и неговото добруване и бъдеще, то ти с цялата си толерантност би си замълчала??? Вярно, то детето ти беше мъничко, но все пак...

Общи условия

Активация на акаунт