За мъжете, парите и майките

  • 42 567
  • 1 185
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 755
Е, какво се чудиш?!? Mr. Green Щом работи значи трябва да дава и на мама, как само жена му ще му харчи парите. Mr. Green Особено , ако мама е сама и няма кой да я подкрепя и т.н. Така е... мама трябва да е най-важна, пък другите след нея. Joy Mr. Green Joy Плюс това този търтей сахата дето седи и гледа детето ,натоварва допълнително синчето , щото не си дава детето на ДГ , а тормози мъжа си само той да се гърби да работи и това не се харесва на мама. И мсили все тая насока може роман да се изпише пот темата.

# 31
  • Мнения: 627
Напоследък виждам и обратния вариант...жената да бачка до скъсване а маминота синче да си вее шапката и да съпреживява с нейните доходи!!!! newsm78
Аз няма да се ям от яд ако такъв се прикачи към някоя от щерките ми....жив ще го одера!!!! Mr. Green
Браво, Сотко! Не случайно съм ти фен! Laughing

# 32
  • Мнения: 3 066
Нормално е мъжът да работи и да издържа жената и децата си. По света де, защото у нас има нужда от повече работа заради кризата и жените трябва да работят, още повече че масово заплатите у нас са на много ниски нива за да може човек да живее нормално.
Затова и изкривеното мислене, че жената не трябва да бъде издържана от мъжа си и трябва да работи и тя. Това ни е насаждано с години, поради ниското нива на живота у нас, и ако някой мъж все пак успее въпреки всичките трудности да изкара нужния стандарт на живот, ето изкарват жената мързелива и използвачка ...
Шанталче- и аз така мисля. И аз като теб бях издържана жена до скоро, не знам дали свекърите са го мислили така,но човек трябва да може да се отстоява ,независимо колко и дали другите го разбират напълно.

# 33
  • Мнения: 884
Нищо нормално не виждам някой да ме издържа. Кошмарно ми е да изпадам във финансова зависимост от когото и да е. Да, правила съм го, но бях на в постоянна готовност да съм на линия когато поискам...Друг е въпросът, че стартирах, защото така се наложи...

# 34
  • Мнения: 21 748
  Всеки случай аз имам дъщеря, и в никакъв случай не мисля да и вменявам като идеал, един ден да стане издържана жена, а и вас не съветвам.

  Отдавна вече жените по света работят и правят кариера, с желание при това, така че не обяснявайте, моля, какво било нормално по света Laughing.

# 35
  • Мнения: 64


  Отдавна вече жените по света работят и правят кариера, с желание при това, така че не обяснявайте, моля, какво било нормално по света Laughing.

Важното е всеки да се чувства удовлетворен от себе си.
Ако на някой му харесва да го издържат...нека не работи. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 281
Нищо нормално не виждам някой да ме издържа. Кошмарно ми е да изпадам във финансова зависимост от когото и да е. Да, правила съм го, но бях на в постоянна готовност да съм на линия когато поискам...Друг е въпросът, че стартирах, защото така се наложи...
Ето резултатът от дълги години държавна пропаганда, създадена с цел да се накарат жените у нас да работят и водена под различни форми, като еманципация, и др. подобни глупости.
А резултатът е просто един промит мозък в повече, с извинение, не искам никого да обидя.
Абе каква ще е тази жена, която обича мъжа и децата си и предпочита да работи по цял ден и вечер да търчи като луда и вкъщи, да няма много време за семейството си което обича, и да се радва че и тя работи, и тя помага за измъкването на страната ни от перманентната криза ...
Абе вие луди ли сте?
Аз като жена бих била предоволна ако мъжът ми получаваше нормална заплата за работата си, като на запад, защото върши абсолютно същата работа като там, но тук взема 1800лв., а на запад около EUR4000-5000 за този труд и професия. Бих се радвала и бих се грижила за него и децата с удоволствие, защо трябва всички да се трепем за жълти стотинки?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Добре де, стеле се тук повсеместно възмущение, че жената има някаква идея какво иска и смята за добро за единственото си дете. Оставям настрани детайлите колко то ни допада и колко не. И ясно му го заявява. Вие, ако видите, че на детето ви се случва нещо абсолютно извън вашите разбирания за хубаво, приемливо, гарантиращо щастие и спокойствие /според вашите разбирания, според това, в което искрено вярвате и ценностите, които цял живот ви водят/ какво ще направите? Толерантно ще замълчите, кротко ще го приемете, свито ще се кротнете и ще наблюдавате отстрани?

Защото аз няма да мога, честно си казвам. Наистина, не знам как ще реагирам, но едно знам - няма да замълча. И да, и аз имам нелицеприятни примери пред очите си и да, и аз ги давам за пример и му казвам още от сега какво не харесвам и какво очаквам от него. Имам критерии и ги споделям с него. И очаквам в един момент и той да ги споделя.

 

# 38
  • Мнения: 21 748
Ако на някой му харесва да го издържат...нека не работи. Simple Smile

  Естествено Laughing



  А  такаааа... я сега пък ти си представи, че някои жени си имат професии и си ги харесват, много ли е трудно?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
... защо трябва всички да се трепем за жълти стотинки?

А дали всички се "трепят" за "жълти стотинки"? Може би е възможно някои жени да работят с удоволствие, без да се изпотрепват изнурени, и то не за стотинки, а за едно доста приемливо заплащане. Дали все пак не е възможно?

# 40
  • Мнения: 348
Za мен по подразбиране е ясно, че грижите за семейството трябва да са поравно от двамата.
Но те не са само за финанси.
Има грижи, които са дори по-важни и първа сред тях е за детето.
В първия пост се каза, че жената си стои в къщи да гледа детето.
Аз съм минала през преживяванията в ДГ , болести и т.н., за да почна работа ( а реално не беше чак толкова необходимо). После съм работила вечер , за да се сменяме  с таткото кой да гледа детето - но винаги съм се старала на първо място да са децата и връзката с тях.
До 7 - 10 г.възраст  детето има много повече нужда от майка си, отколкото 2  часа вечер, когато тя заспива от умора. Това се връща после, когато децата пораснат с добри навици и възгледи за живота (  Praynig ), а не възпитавани от случайността и отчуждени.
А кой колко иска и  може да работи - това е друг въпрос.

# 41
  • Мнения: 281
А  такаааа... я сега пък ти си представи, че някои жени си имат професии и си ги харесват, много ли е трудно?
Виж, аз също имам професия, образование, и т.н., обаче да ти кажа със семейство и деца е друго. Вярно, можеш да вършиш много работи посредствено, или да вършиш нещо на ниво, всеки сам избира. Аз например избрах да работя, детето си има детегледачка, но ако живеехме в нормална държава и трудът на мъжа му осигуряваше достатъчно средства за да живеем нормално, то вероятността да избера да стана домакиня, да се грижа за семейството, е голяма. Това нашенско разбиране всички да се скъсват от работа и пак да мизерстват, да няма време за децата, за семейството, това не го разбирам и го мразя.
Има и още нещо, ако си бях домакиня определено можех да подкрепя мъжа си по-добре за да може да се развие в кариерата си, т.е. повче пари за всички нас. Това последното обаче за БГ не е валидно, тук заплатите нямат нищо общо с производителността и други фактори.

Ето и пример за нашата нагла пропаганда, сигурно ни се смеят хората по света, по-добре сме живеели от Хърватите, който е бил там знае каква огромна лъжа е това:
„Добре се живее в България. Имаме един от най-ниските дългове и един от най-ниските дефицити в ЕС и сме много по-напред от вас“.
http://www.dnes.bg/politika/2011/04/27/borisov-s-providenie-v-hy … -si-jiveem.117211

# 42
  • Мнения: 326
 Не съм чела мненията след първия пост на Шанталче, за това отговарям на него.
 Аз също съм майка на син, и ако той един ден започне да пилее парите си по жени, ще говоря с него независимо дали е пълнолетен, или не. Въобще аргументът с пълнолетието според мен е много несъстоятелен. Роднините остават роднини и след навършване на пълнолетие, а родителите са длъжни цял живот да се интересуват от съдбата на децата си. Живеем в 21-ви век, когато жените са горди да бъдат равноправни с мъжете, да са еманципирани, да градят кариера и да заемат ключови позиции в обществото и бизнеса. Не приемам за нормално и правилно един мъж да издържа любовницата или гаджето си. Първо това значи, че жената е с него заради парите и го използва, второ това е данякъде лошо и за самата жена- тя губи независимостта си, и става обект на одумване и присмех от хората, които сами постигат нещо в живота си. По света на такива жени се гледа с лошо око, говори се с насмешка и пренебрежение. Надявам се и в Б-я един ден да дойде времето, когато празноглавите златотърсачки няма вече да са на мода и почит в обществото.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 744
[А резултатът е просто един промит мозък в повече, с извинение, не искам никого да обидя.
Абе каква ще е тази жена, която обича мъжа и децата си и предпочита да работи по цял ден и вечер да търчи като луда и вкъщи, да няма много време за семейството си което обича, и да се радва че и тя работи, и тя помага за измъкването на страната ни от перманентната криза ...
Абе вие луди ли сте?
Shocked

# 44
  • Мнения: 2 457
За мен неприемливото в тази ситуация е, че майката се опитва да "задава граници" на сина си в сфера, която е извън нейното, а може би и неговото влияние Wink. Той от сега, едва ли не, трябва да знае в каква жена не му е "позволено" да се влюбва, за да не огорчи майка си. А това, съгласете се, е манипулативно поведение от нейна страна... Confused

Общи условия

Активация на акаунт