За мъжете, парите и майките

  • 42 559
  • 1 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 457
Мда, сигуно е така. Но все пак,  на детето да му дава за пример точно леля му, малко странно отношение към сестра от сестра Confused

# 16
  • Мнения: 1 288
Това е непремерено изказване на огрухан от живота човек в пристъп на яд и разочарование. Да не бързаме да съдим жената.
Шанталче, струва ли ми се, че се почувства лично засегната до някаква степен от коментара? Wink

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ако жената си гледа детето и мъжа и единственият й "кусур" е, че не работи - с мед да я намажеш! Защото пред очите ми е една дето уж не работи за да си гледа детето, но онзи ден се оказа, че не знае в кой клас е последното, а беше време да научи де - все пак края на учебната година дойде.  Grinning

И аз /понеже имам син и искрено се надявам един ден да стана свекърва/ докато срещу първата цитирана нищо против нямам, то ако ми се яви втората, последното, което ще направя е да се самоизяждам. Други мерки ще предприема, но не и автоагресивни де.

Иначе, щом житейската ситуация на коментираната дама се е стекла по този начин е разбираема в известна степен позицията й и аз, ако бях на мястото на сестрата, не бих била чак така тънкообидна.

# 18
  • Мнения: 21 738
  Ами и аз не ща детето ми да се обвързва с някакъв неспособен да се издържа човек, който да му виси на гърба. Независимо мъж ли е, жена ли е, довело ли ми го е, или не. И няма да ми е приятно, сигурно няма чак някого да изям, но я разбирам жената, че е казала такова нещо на детето си - предпазва го, демек.

   Ако жената беше казала "Гледай, мама, да се уредиш като леля си, да не работиш и някой да те издържа", това по-ли щеше да и хареса на сестрата?

# 19
  • Мнения: 3 371
шанталче, струва ми се, че някак много навътре ги взимаш тези приказки  - кой на кого, пък как го казал, пък приятелка, сестра, и син на нечия друга сестра, аз дори не разбрах роднинската линия и ти какво общо имаш. и какво те интересуват хорските взаимоотношения  Wink

по темата - стиснати/финансово/ мъже не понасям. такива са и в отношението/емоционално/ си към другите. ако някоя тип чалгарка обаче се обеси на врата на когото и да е от синовете ми, със сигурност ще я убия с поглед. въпросът за мен е да ги науча да различават едните от другия тип жени.

# 20
  • Мнения: 1 340
Мдааа ама има и жени (то и мъже такива има де,,,), които не само че не си гледат детето (фичкат го у баба или на ясла да свиква), ами си седят вкъщи и паразитират на гърба на мъжете си от чист мързел и лиготия. Такива жени са си за съжаление и наистина е кофти ако сина вземе та се влюби в такава...
А за майките месещи се в семейства на синовете си... има един стар виц по въпроса - Сина на ква ужасна жена попаднал - той работи, чисти, пере и глади в къщи, че и готви. А пък дъщерята - златен зет довела, много случила - момчето готви, чисти, пере и на работа ходи даже Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 457
шанталче, струва ми се, че някак много навътре ги взимаш тези приказки  - кой на кого, пък как го казал, пък приятелка, сестра, и син на нечия друга сестра, аз дори не разбрах роднинската линия и ти какво общо имаш. и какво те интересуват хорските взаимоотношения  Wink

Joy Нищо общо нямам бе Палмира, просто разказах - тема да става. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 64
шанталче, струва ми се, че някак много навътре ги взимаш тези приказки  - кой на кого, пък как го казал, пък приятелка, сестра, и син на нечия друга сестра, аз дори не разбрах роднинската линия и ти какво общо имаш. и какво те интересуват хорските взаимоотношения  Wink

Joy Нищо общо нямам бе Палмира, просто разказах - тема да става. Simple Smile

Ммм да, изглежда имаш много свободно време за клюки. Wink

Вие, бихте ли искали мъжете ви, да ви издържат?

# 23
  • Мнения: 1 615
Една позната се беше оплакала (ядна-гневна) на майка ми, че синът й купил сватбен подарък за годеницата си - златен пръстен, сместо да купи на нея (майка си) един Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 414
Ужас! #Crazy
За пореден път се убеждавма,че наистина много злобни и завистливи жени. Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 17 398
Една позната се беше оплакала (ядна-гневна) на майка ми, че синът й купил сватбен подарък за годеницата си - златен пръстен, сместо да купи на нея (майка си) един Simple Smile

Хехехехеххе, много ме развесели  Joy Joy
Златни пръстени ще купува той, а  Joy

# 26
  • Мнения: 56
Предполагам,че жената която се е изказала така срещу лелята(сестра си) си няма интересен личен живот и тръгнала да се занимава с това да дава акъл кой каква жена да си търси.Моят съвет е да си намери някакво странично занимание , хоби или нещо друго  Wink   иначе ако си разнообразява сивото ежедневие с това да обсъжда другите хора съвсем ще изперка.Crazy

# 27
  • Мнения: 281
Нормално е мъжът да работи и да издържа жената и децата си. По света де, защото у нас има нужда от повече работа заради кризата и жените трябва да работят, още повече че масово заплатите у нас са на много ниски нива за да може човек да живее нормално.
Затова и изкривеното мислене, че жената не трябва да бъде издържана от мъжа си и трябва да работи и тя. Това ни е насаждано с години, поради ниското нива на живота у нас, и ако някой мъж все пак успее въпреки всичките трудности да изкара нужния стандарт на живот, ето изкарват жената мързелива и използвачка ...

# 28
  • Мнения: 1 615
Нормално е мъжът да работи и да издържа жената и децата си. По света де, защото у нас има нужда от повече работа заради кризата и жените трябва да работят, още повече че масово заплатите у нас са на много ниски нива за да може човек да живее нормално.
Затова и изкривеното мислене, че жената не трябва да бъде издържана от мъжа си и трябва да работи и тя. Това ни е насаждано с години, поради ниското нива на живота у нас, и ако някой мъж все пак успее въпреки всичките трудности да изкара нужния стандарт на живот, ето изкарват жената мързелива и използвачка ...

По-идиотското е, че много добре се е поела идеята и жената да бачка наравно, но някак виждам жестока съпротива на логично съпътстващата я: мъжът наравно да участва в домакинството и грижите за децата... Равнопправие - няма що! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 444
Нормално е мъжът да работи и да издържа жената и децата си. По света де, защото у нас има нужда от повече работа заради кризата и жените трябва да работят, още повече че масово заплатите у нас са на много ниски нива за да може човек да живее нормално.
Затова и изкривеното мислене, че жената не трябва да бъде издържана от мъжа си и трябва да работи и тя. Това ни е насаждано с години, поради ниското нива на живота у нас, и ако някой мъж все пак успее въпреки всичките трудности да изкара нужния стандарт на живот, ето изкарват жената мързелива и използвачка ...
  202uu

Общи условия

Активация на акаунт