Януарчета 2008 (тема 125)

  • 74 722
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 688
jovana съжалявам Sad

Ние смекупили тротинетки за двамата На Светльо за възраст 6+ а на Лъчезара с две колелаотпред и разбирасе картинка Hello Kitty  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 180
Лейди ФиЛ , честито християнче Simple Smile
И Миша не плака като я кръщавахме миналата година- август и беше прекрасна церемония.

jovana, съболезнования  Sad ....децата наистина са най-голямата ни упора и смисъла...
Честит ви прием в градината Simple Smile
Аз сега да вмъкна, че нашето  Мише не е прието и е далеееечна зерезва- 298 и 261   Joy
Ама аз и не съм се надявала...детето е без предимства и си бях с нагласата, че няма да е приета, а тя все ме пита дали ще ходи на градина  ooooh!..сега като се събуди, ще и обяснявам. Остава варианта- почасово...там да видим септември може да има късмет.
За утре...по план сме на тържеството на кака и по случай завършването на учебната година. Нашата кака ще е една от водещите на програмата...та това до 12 часа. После на място ще решаваме къде. Утре отваря врати и Джъмбо-то във Варна...може до там да се отбием, макар че има толкова много играчки и от кака и и нейни.

# 92
  • Мнения: 18
Аз днес бях на родителска среща. Прочетоха ни закона за Народното здраве и за Народната просвета и много здраво ни се размахваше пръст с някакъв акт 16, освен това ни наплашиха с всички възможни изродски случки дето могат да се случат от 30 години насам изобщо в градините, учителката ни обясни как някакви доценти от София,психолози и обяснили,че досега не са проучвали въпроса с детската агресия в градините. Тя пък самата се ни обясни как от ужас си пуснала 1 месец неплатен отпуск, защото не издържала повече психически, децата се биели до кръв, а някаква новоназначена учителка плакала 3 месеца и накрая напуснала. Директорката пък всяка втора дума и беше абе хора разбирате ли не ви искам парите, но е криза. Ето откъде започва светлото бъдеще на родината. Simple Smile

# 93
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И нашата родителска мина много весело. Laughing Чак не ми се искаше да свършва....

Темата за агресията бе засегната и при нас, аранжирана с реален пример за саморазправа между деца, впоследствие - между майките им, а накрая се включили и татковците! Crazy

Ще почвам самоучител по бродерия, защото искат бельото на децата да е с инициали! Как и кога е възможно да бъде разменено, при положение, че не се пере там - не знам. Но от страх щерката да се прибере с нечии слипове, например - ще везам! Crossing Arms

Пари при нас не искат. Naughty Даже не дават да се изрича тази светотатствена дума. Laughing За сметка на това, който желае, може да занесе прах, веро, играчки.....

П.С. Поздрав за всички дечица и за тези, които са запазили част от детското в себе си.  Hug

http://www.youtube.com/watch?v=uMjQVJ11nw0

# 94
  • София
  • Мнения: 1 546
Честит първи юни на малки, големи и още по-големи ....деца!
Ние също сме решили да ги заведем да си изберат сами подаръците в...Джъмбо. Иначе на Алекс днес купих Патиланско царство от Славейков - издание от 1972г. с много шарени картинки. Абе казано иначе - книжката дето аз съм я чела.  Grinning Ама познайте за колко ми я продаваха...15 ЛЕВА!!!!! Пазарих се и я взех за...12.  ooooh!
http://www.alba-books.com/index.php?go=products&id=8054 ето я!

# 95
  • Мнения: 1 274
Честит празник на порасналите ни дечица и всички , които са запазили детското в себе си Hug
Днес водих Дая на луна парк , надивя  се добре, сега спи изморена и доволна. Simple Smile

# 96
  • Троян
  • Мнения: 141
Направо ме е срам ,че не съм писала много отдавна Blush но ето ни.Маги е станала много отворена и често ми се случва да се червя с нея,както си седи спокойно и изведнъж почва да вика "Виж го този с каква шапка е" (примерно).А също като види някоя баба и вика Баба Яга,а Калина нали копира всичко ,веднага почва да приглася Embarassed Постоянно обяснявам че така е грозно ,но все се намира някой наблюдател дето да си умре от смях и момичетата ми си мислят че са направили голямо геройство.Дано е само период.
Иначе Маги се е побъркала на тема училище,иска да е ученичка и постоянно пише едни букви или иска занимателни книжки за оцветяване с букви и числа.Дано е така ентусиазирана и когато наистина тръгне на училище.Поздрави на всички малки и големи Hug

# 97
  • Мнения: 51
И аз не съм се появявала от много време, но нещо не ми се пише, пък и няма кой знае какво...иначе ви навестявам от време на време....Ивето расте, ве че е на годинка, Мърко и той, разбират се чудесно, играят си. Мариян е приет в градината, в която исках, доволна съм, ходин на Род. среща, първо по 50 лв. после по още 20, че градината има юбилей и щяло да има венародни тържества. но аз и друго не очаквах. за сега остава в яслата до 1-ви септември, в последния момент решиха децата да се изписват по-късно, коеот също ме устройва, защото сме си свикнали. Ивето и нея я записах, но ще тръгне не по-рано то юни до година, ако има прием, ако не септември.
Иначе след 2 седмици се жени най-добрата ми приятелка, която ми е и кума, много се вълнувам и чакам с нетърпение.
Поздрави на всички!

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Фил, честито християнче!
По повод дядо поп и дядо черен  Simple Smile Миша при първото си по-съзнателно ходене на църква, виждайки поп каза - Мамо, виж, рицар!  hahaha

При нас няма емоции около детската градина. Септември ще е във втора група.

# 99
  • Мнения: 127
ехоооо, що не пишете? аз повече съм по четенето, ама да пробвам да пораздвижа малко темата Simple Smile

Филка, честито християнче и от мен Hug

с детската градина - Емо продължава във втора група, Дара не я приеха на ясла, а аз започнах да се отказвам от първоначалната си идея да се връщам на работа тази година. май няма много смисъл предвид условията на труд и заплащане, които очаквам, и съвместимостта им с гледане на две малки деца, предвид, че с мъжа ми не разчитаме на никаква (безплатна) външна помощ.

агресията в градините успях да я видя на живо: на турнира по футбол за детските градини две деца от отбора започнаха да удрят Емо, както си седяха, в смисъл всички деца седяха в кръг на терена и изведнъж две взеха да го удрят, без видима причина... то едното още от преди това нещо го закачаше. а Емо не е агресивен, не се бие, не се и отбранява... разплака се, никой нищо не вижда от треньори, съдии... наложи се майка ми да влезе на терена да ги разтървава, щото аз държах Дара, че тя рева през цялото време на турнира Rolling Eyes

вчера пък едно дете, на около 2-3 годинки много държеше да пречи на Дара и да не й дава да си играе на пързалката, бяха само двамата на пързалката, която включва 4 пързалки, но то се пускаше само по тази, на която е тя, за да я блъсне или изгони, ние се местим, той идва пак... а една баба или гледачка подвикваше от време на време от една пейка "Кики, не така".... е, докато не разрева Дара не миряса.... не знам дали е мирясал де, на нас ни се наложи да си тръгнем Confused не знам накъде отиваме, след като още от невръстна възраст децата се учат да тъпчат по-малките и по-слабите Sick

и още една случка да разкажа, да похваля Емо Simple Smile в неделя, на един пясъчник едно дете на 4 г. взе от ръцете на Дара едно камъче. аз не обичам да се разправям Embarassed и казах, нищо, ще намерим друго, взех да ровя из пясъка и гледам Емо скочил, налита на по-голямото момче, дърпа го и го щипе и крещи много ядосано: "върни на Дара камъчето". много се изненадах, защото, както казах, никога не съм го виждала да се бие или дори отбранява адекватно. добре че се намеси и майката, та се гониха нещо и крещяха и в крайна сметка Емо взе камъчето и го върна на Дара. та така, много мило и хубаво ми стана  Heart Eyes

иначе вкъщи само се карат, тя непрекъснато се опитва да му вземе играчките от ръцете, той крещи: "мамо, Дара ме дразни, махни я", тя крещи, щото не успява да вземе съответното нещо и въобще купон Crazy ако се забавляват заедно, то е примерно да се смеят с глас докато ядат и са им пълни устите, или както днес сутринта примерно ги оставих за 1 минутка и Емо дал на Дара да пие вода от обикновено шише, всичко мокро, тя подгизнала, ама и двамата супер доволни Crazy ама си личи, че се обичат, де Grinning

аа, и на детския панаир ходихме, Емо се залепи на един щанд за забавна математика и само там искаше да стои, не го интересуваха театри и фокуси, малко шашна каките с "математическите си познания", особено след като разбраха, че не е на 5 Mr. Green и сега мислим да отидем на някой курс по забавна математика, явно го влече Sunglasses

Ханна, мерси за линка с книжките, много са готини! много са ми ценни твоите съвети за детските книжки Hug

# 100
  • Мнения: 189
Привет и от мен Hug и ние бяхме на Детския панаир, Лъчи много се забавлява, а пък аз доволно изгорях Mr. Green Беше много впечатлен от театъра, после ми разказа поне 10 пъти приказката за трите прасенца Simple Smile
Не сме на градина тази седмица:( Май слънчасахме онзи ден или някакъв върус лепнахме, не знам. Но Лъчи вдигна 39 градуса, след което на другия ден му нямаше нищо, но си го оставих в къщи де.
Какво сте запланували за лятото? Аз нямам търпение да дойде август, за да прекараме повече време заедно със семейството и да се позабавляваме Heart Eyes

# 101
  • Троян
  • Мнения: 141
Ние плануваме август да отидем на морето ,но само с Маги,защото калинка е такъв характер ,че нещо не е ли както тя иска или е в кофти настроение става такъв рев и тръшкане ,че не за пред хора Sad Много ми е кофти така да ги деля,но ако трябва да сме с двете по-добре да си седим вкъщи.Иначе Маги вече планува какви кофички ще си взима ,какъв пояс иска Laughing Може и едно гости при баба и дядо да има ,но това ще е.Нашият татко през летният сезон е много зает и няма много време за семейството.
А за градината и калинка на есен тръгва заедно с кака ,та да видим как ще й се отрази.

# 102
  • Мнения: 1 274
Албенче, то с деца под 3-4год не може да се каже , че е почивка Laughing И Дая на второто и море, била е на 1, 7мес, беше такава, тръшкане, постоянно бягане, с таткото бяхме луднали, ама пък сърце не ми даваше да отидем без нея. Тази година сме с двете девойки на море, ама и бабата си вземам Simple Smile, да му мисля другото лято  Simple Smile

# 103
  • Троян
  • Мнения: 141
Ами ние с Маги сме ходили на море предните години,но тя е много разбрано дете,а варианта с бабите не върви ,защото ако аз съм там те не искат никой друг само мен.Голяма любов Crazy

# 104
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте. Много бавно нещо върви темата но...не ни е за първи път,  Grinning
Само да ви кажа, че ние с Алекс бяхме в болницата с 2-странна бронхопневмония. Сега е в къщи и аз със него. Тази седмица се гледаме и с двамата. Косето и той нещо постоянно ми е със запушен нос. Тия дни ще пуснем секрет но личната смята, че се дължи на 3-тата сливица. Постоянно има секрет назад и все му пречи на говоренето. Сутрин е направо кошмар докато изкашля всичко насъбрало се. Иначе друго няма. На есен с песен и двамата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт