Компрес с мед при кашлица

  • 3 430
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 558
След като месец и половина детето го мъчи суха кашлица и пихме какво ли не, имахме 3-4 дни затишие и се почна пак - поредния вирус със температура, суха кашлица и хрема. Д-рката ни изписа Изопринозин и Геломиртол, но освен тях реших да сложа и компрес на гръбчето с мед и жълтък снощи. И наистина от днес кашлицата е влажна, но това, което ме притиснява, е че много се усили. Детето почна да кашля прекалено на често. Та във тази връзка искам да питам тези, които са ползвали компреса  - и при вас ли се получава такова засилване на кашлицата?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 884
Правила съм преди време на дъщеря ми само с мед. Не помня дали й се беше засилила кашлицата, мисля не. Но я хванах в малко по-ранен стадий.

# 2
  • Мнения: 376
Ако кашля повече през нощта може да е възпален ларинкса и ако е това проблема помагат таблетките за смучене Исла касис.

# 3
  • Мнения: 558
Тази нощ беше нещо страшно - кашляне, кашляне. Мисля повече да не и правя компреса.

# 4
  • Мнения: 376
Синът ми 5 нощи кашляше без прекъсване и не съм спала заради него, вдигаше Т до 38 градуса и само с таблетките за смучене за 2 дни спря кашлицата напълно. Друго не съм му давала и Т не съм спадала с нищо.

# 5
  • Мнения: 558
И ние не сме спирали да смучем - да скоро Исла касис, а сега Стрепсилс, защото и правиха рентген и казаха че гърдите са чисти ,  а гърлото червено. Само че щом направих първата вечер компреса с меда кашлицата стана влажна, което ме навежда на мисълта, че все пак явно в бронхите има проблем newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Според мен учестената кашлица е в следствие на геломиртола: "ГелоМиртол повлиява секрецията и кашлицата при заболявания на дихателните пътища, втечнява сгъстения секрет, засилва отделянето му, улеснява отхрачването и има противовъзпалителен ефект."
Компрес с мед не съм правила, но знам, че има добро действие при кашлица.
Щом кашлицата вече е отхрачваща може да включите Мукосулван или АЦЦ, но се консултирайте с д-р най-добре  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт