117та италианска тема

  • 30 278
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 653
Усещам, че е един много продуктивен и работен следобед за всички ни Wink  Laughing

ааа моля, ба4кам, 4атя и кисело мляко ям  Laughing

# 736
  • Мнения: 765
Усещам, че е един много продуктивен и работен следобед за всички ни Wink  Laughing

ааа моля, ба4кам, 4атя и кисело мляко ям  Laughing

КПД-то е на макс!  Laughing

# 737
  • Мнения: 6 393
ДДСто ще става 21 процента...
Това от кога?
Тази година в Швейцария също вдигнаха ддс-то. (от 7,6 на 8%)
А шв. франк в момента всяка седмица чупи нови рекорди на курс спрямо еврото и това е израз на общата евро криза. Миналото лято също имаше пикове, но тази година се усеща още повече.

# 738
  • Мнения: 5 710
Специално ДДСто се обсъжда още, засега няма дата

# 739
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
Такаааа.Чухте ли , че намаляват ИРПЕФ:)

цъ, а какво увели4ават  Twisted Evil  ....

В БГ увеличават "вдовишките" пенсии и МРЗ. Не казаха с колко Simple Smile...но ще е преди изборите   chef

# 740
  • Мнения: 5 710
А в Италия пък:)) са подели акция с/у браковете на болногледачки с възрастни хора.
Ако си над 70г. и скл. брак с по-млада от теб баданте или с 20г. разлика, като се споминеш вдовицата ще получава 10 процента от пенсията ти, което на практика щяло да прекрати апетитите в тази посока. Не важи, ако имате дете:)

# 741
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
А в Италия пък:)) са подели акция с/у браковете на болногледачки с възрастни хора.
Ако си над 70г. и скл. брак с по-млада от теб баданте или с 20г. разлика, като се споминеш вдовицата ще получава 10 процента от пенсията ти, което на практика щяло да прекрати апетитите в тази посока. Не важи, ако имате дете:)

Осиновено или ....биологично? Някакси ми се вижда трудна тази работа - над 70години таткото и около 50 години за кандидат-майката-баданте. Освен ако "болният" не припознае като "свое" нечие дете на 20-30 лазарника. И друго ...много малко са тези 10% за да прекратят апетитите  newsm78

P.S. Горките румънки...ще им умре бизнеса.

Последна редакция: ср, 29 юни 2011, 18:47 от dias

# 742
  • Мнения: 5 710
не съм запозната в детайли, биологично, сигурно

# 743
  • Мнения: 1
Здравейте,
извинявам се, че "нахлувам" така, но доста поразгледах тук и не можах да намеря информация за това, което търся.
Има ли някой, който кара кола в Италия с Бг номера?? Или някой,който има информация относно нужните документи за това?
Благодаря ви предварително! Simple Smile Simple Smile

# 744
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
Здравейте,
извинявам се, че "нахлувам" така, но доста поразгледах тук и не можах да намеря информация за това, което търся.
Има ли някой, който кара кола в Италия с Бг номера?? Или някой,който има информация относно нужните документи за това?
Благодаря ви предварително! Simple Smile Simple Smile

Има има ..аз например.Ако имаш валидна шофьорска книжка, зелена карта и документи на колата-нямаш проблем. Предимството е, че се опознавате за нула време с карабиниери и други вредители по пътя Simple Smile. Мен ме спираха често.... да си приказваме какво ново из БГ Simple Smile, BG не е ли било Белгия, къде се намира и от кога не е част от Турция или дали някога е била географски в Мала Азия  newsm78  Money ....Отплеснах се! Sorry


И за да оспамя тотално всичко: в Кремона има няколко паркирани коли с БГ номера. А в Пиаченца има цяла БГ-общност с над 30 коли с регистрация "Е"/Петрич май беше/. Да си признават ако пишат тук Simple Smile

# 745
  • Мнения: 653
Нели, ако си резидент тук нямаШ право да караШ кола с 4ужди номера. Обикновено регистрират колите на роднини в бг и карат с пълномоЩни. 

# 746
  • Мнения: 1
dias Благодаря за бързия отговор,
шофиорска книжка имам да- българска - тя е валидна там до колкото знам. Под документи на колата разбирам тези, които са ти необходими и в Бг, нищо повече? А за зелена карта  Rolling Eyes Rolling Eyes .. аз от 2 години сам там и нямам такава,   само с паспорт и лична карта съм- до сега не сам имала никави проблеми за нищо.
А с карабиниерите .. това ми е ясно, че ще се опознаем, но след като имам всички документи изрядни, не би трябвало да се притеснявам..

# 747
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
dias Благодаря за бързия отговор,
шофиорска книжка имам да- българска - тя е валидна там до колкото знам. Под документи на колата разбирам тези, които са ти необходими и в Бг, нищо повече? А за зелена карта  Rolling Eyes Rolling Eyes .. аз от 2 години сам там и нямам такава,   само с паспорт и лична карта съм- до сега не сам имала никави проблеми за нищо.
А с карабиниерите .. това ми е ясно, че ще се опознаем, но след като имам всички документи изрядни, не би трябвало да се притеснявам..

Ами аз не обясних-зелената карта (carta verde) е за БГ автомобил, който напуска територията на страната и има силата на гражданска отговорност(RC) в определен брой държави. Ако колата има италианска ГО-още по-добре само дето е в пъти по-скъпа:)
Чудесно е, че имаш всички документи изрядни, спазвай и ограниченията на скоростта и си ОК Simple Smile

# 748
  • Мнения: 1
Нели, ако си резидент тук нямаШ право да караШ кола с 4ужди номера. Обикновено регистрират колите на роднини в бг и карат с пълномоЩни. 


Все още не съм резидент, но тази година май ще ми се наложи да си направя резиденца- в такъв случай е най- добре този вариянт, който казваш ти. А какво пълномощно трябва да бъде? Извинявай за невежестта, но нямам никаква представа за това, сега започвам да проучвам  Simple Smile

# 749
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 931
Нели, ако си резидент тук нямаШ право да караШ кола с 4ужди номера. Обикновено регистрират колите на роднини в бг и карат с пълномоЩни. 


Може ако колата се води на фирма, регистрирана в България.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт