Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ?

  • 130 836
  • 766
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 677
Jassye , за теб и всички, които се интересуват от продукти с естествени съставки:
http://www.anhira.com/aquasource/Продукти-АкваСорс/Натурална-козметика/Крем-Мунрайз

Екстрактът от див ям (Dioscorea villosa) е известен и широко използван естествен пълноценен хормонален регулатор при жените. Той съдържа фитохормона диосгенин, от който организмът лесно произвежда прогестерон. Освен това е богат на витамини, ензими, фитостероли и други биологично активни вещества, които допълват и подсилват действието на диосгенина.
По този начин организма произвежда прогестерон точно според индивидуалните си потребности, което е много трудно да се изчисли при прогестероновите терапии.

# 271
  • Мнения: X
Прогестеронът се повлиява от прогестеронов препарат. Има няколко на пазара. Но трябва да се приемат по схема, препоръчана от лекар.
Помислих,че съм сбъркала темата,погледнах,но не съм  newsm78 Интересувам се от добавки и витамини.Хормонални препарати гинеколози ги предписват,а не бих търсила по форуми.Благодаря   bouquet

# 272
  • София
  • Мнения: 8 131
Точно затова казах. Проестеронът трудно ще се регулира с добавки. Казвам го от опит.

# 273
  • Мнения: X
Jassye , за теб и всички, които се интересуват от продукти с естествени съставки:
http://www.anhira.com/aquasource/Продукти-АкваСорс/Натурална-козметика/Крем-Мунрайз

Екстрактът от див ям (Dioscorea villosa) е известен и широко използван естествен пълноценен хормонален регулатор при жените. Той съдържа фитохормона диосгенин, от който организмът лесно произвежда прогестерон. Освен това е богат на витамини, ензими, фитостероли и други биологично активни вещества, които допълват и подсилват действието на диосгенина.
По този начин организма произвежда прогестерон точно според индивидуалните си потребности, което е много трудно да се изчисли при прогестероновите терапии.
Благодаря,нещо такова имах в предвид   bouquet

# 274
  • Мнения: X
Точно затова казах. Проестеронът трудно ще се регулира с добавки. Казвам го от опит.
Весето,ще ми бъде интересно да прочета и твоя опит с регулиране на прогестерона,но за мое огромно съжаление до сега не съм чувала за успешно регулиране на хормони с хормонални препарати.В повечето случаи те просто маскират проблема за известен период от време.Това пък е моя опит  Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 8 131
Въпрос на избор, разбира се.
Аз лично не вярвам безкрайно в силата на добавките. Витамини ОК, но да се повиши прогестерон без прогестеронов препарат, за мен, подчертавам за мен е загубена кауза.
А какво би навредил един Утрогестан примерно? Нали затова е медицината?
И все пак зависи колко е нисък, но аз не бих разчитала.

# 276
  • Мнения: 3 757
Денис, аз съм на Еутирокс 25 мг като понеделник, сряда и петък взимам по 1 1/2, а през останалото време по едно. През целия цилъл пия Неофолик, Инозитол 2 г, Спирулина 2 х 2. До О. приемах Прим ойл 2 х 1. А миналият цикъл до О. взимах Герикапс. Чета за витамин Е, че подпомага жълтото тяло. Днес ми е 4-ти ден след О., мога ли да започна да приемам и вит. Е 400 IU заедно с това, моето пия до момента? Ако си купя от 100 мг х 3 на ден ли да взимам?
Пропуснах да напиша, че всяка сутрин със закуската приемам по 1 с.л. ленено семе, 1 с.л. пшеничен зародиш и 1 ч.л. пчелно млечице. Тъй като тези храни са доста богати на витамини се притеснявам от комбинацията им с добавките да не предозирам някой витамин.

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 14:15 от white duck

# 277
  • Мнения: 1 073
Колко мг са 400 IU вит. Е ?


white duck, на предната страничка точно това сме коментирали. 400 IU вит. Е= 266,67мг.  Peace

# 278
  • Мнения: 3 757
Тоничка, аз уж си редактирах поста сутринта, но явно нещо не съм го запаметила. Друг ми беше въпроса, сега се поправих Simple Smile

# 279
  • Мнения: 766
Аз ей така от нищото да попитам, мога ли да се пие Цитросепт или Цитрогард по време на бебеправенето?

# 280
  • Мнения: 440
Аз ей така от нищото да попитам, мога ли да се пие Цитросепт или Цитрогард по време на бебеправенето?
       аз знам ,че грейпфрута пречи на усвояването на някои лекарства ако взимаш такива

# 281
  • Мнения: 3 757
Аз намерих този http://apteka.framar.bg/03000055/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC% … D0%B0%D1%80%D0%BC в нашата аптека. Но пише, че всяка капсула съдържа 100 IU вит. Е или 67 мг. за препоръчителна дневна доза дават 100 мг (149 IU). По 4 на ден ли да взимам или е много?

# 282
  • Мнения: 766
Аз ей така от нищото да попитам, мога ли да се пие Цитросепт или Цитрогард по време на бебеправенето?
       аз знам ,че грейпфрута пречи на усвояването на някои лекарства ако взимаш такива

Ами за сега не взимам, само мултивитамини Актив Мама.

# 283
  • София
  • Мнения: 35 951
Денис, пак съм тук, два неуспешни месеца след биохимичната бременност. Заредила съм се пак с витамини.
Мисля да ползвам следната схема:
Масло от вечерна иглика Прим ойл, по 500 мг. - 1 сутрин и 2 вечер до О.
Герилукс (А+Е) - 1 сутрин и 1 вечер до О.
Вит. В комплекс - 1 сутрин
Вит. С - по 4 на ден (400 мг.)

Какво ще кажеш?
Чудя се дали да взема и само вит. Е за след О.

Така е добре.
Ако е БГ В-комплекс - става по 1 на ден, но ако е силния В-50 - през 1-2 дни по 1
вит. С на 2-3 приема
Да, може да пиеш вит.Е след О. ако искаш, подпомага функцията на ЖТ

# 284
  • София
  • Мнения: 35 951
Аз намерих този http://apteka.framar.bg/03000055/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC% … D0%B0%D1%80%D0%BC в нашата аптека. Но пише, че всяка капсула съдържа 100 IU вит. Е или 67 мг. за препоръчителна дневна доза дават 100 мг (149 IU). По 4 на ден ли да взимам или е много?

по 3 на ден това е около 450 IU

Общи условия

Активация на акаунт