Времето мина и замина -месец МАЙ е, чакаме бебешка лавина! - Тема 24

  • 24 981
  • 738
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 17
Проблема е, че госпожицата не иска да пие вода, нито чай, мъча я след всяко хранене да й дам поне мъничко чайче обаче го плюе и се ядосва. Аз пия чая на хип за кърмачки, но едва ли й помагам с това за коликите. Сега тъкмо заспа и пак се разпъшка, май ще се дундуркаме цяла нощ.
ние също сме така , само го правя този чай и така си седи, дам ли и то са едни муцунки, едни физиономийки и плюе гадината(
4ч. е - нямаме колики просто не ни се спи и искаме компания, до сега обикалях из хола да симулирам разходка с количката - не се връзва
пускам музика дано заспи......
де да можеше и мен някой да ме разкарва в количка и само да ме чака да заспя охааааа

# 721
  • София
  • Мнения: 294

Нелли, ох, голяма драма с Алекс! Като прочетох и ми се насълзиха очите! Милинкия!  Hug Сега свиква ли със сестричката. Той не идваше ли там да те види?
Аз без моите деца няма да издържа - от сега ми се реве!  Cry Мъжът ми ще ги води в болницата - да ги виждам. Иначе ще се депресирам и ще повлияе това и на бебето!


Spasdidi Не са ми водили детето , дойде направо за изписването. Говорихме си само по телефона. Първите дни бях доста зле ( много ме болеше) и не исках да ме вижда в такова състояние. Ти защо не каза , че втория път боли повече  Wink
Иначе Елена е много добричка ( за сега) , само папка и спинка. Плаче единствено ако е гладна.
Алекс в началото като я видя  я гледаше малко странно, но после сякаш се влюби в нея.
Сега я гледа с такава любов  Laughing Само дето нали е доста буен и още не може да свикне да се съобразява с вдигането на шум около бебето.

Едно въпросче към Жени или някоя друга консултантка по кърменето:
От няколко кърмения насам бебето яде само от едната гърда по около 20 мин. средно и си мисля , че и стига  защото  спи непробудно по 3 часа. Опитвах се да и предложа и втората гърда , но тя не иска. Възможно ли е наистина  да и стига?Тя по принцип е доста лакома. В болницата първите дни дозата която и давах не и стигаше и плачеше за още. Пробвах да се цедя с помпата за да видя какво е положението , но нещо не се справям с нея. Бебето е доста по-ефективно според мен защото го чувам как преглъща докато суче.

# 722
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Добро утро и от мен  bowuu
Нели добре дошла...едва те дачаках Mr. Green Нямам време за нищо...едва следя кой кога е родил. Борис е влезнал в серия и аз вече съм в сериала Mr. Green
През ноща не спя...без деня меря улиците Mr. Green
Честито на всички мами с бебчета...на тези в 2 в 1 леко и безаварийно раждане Hug
Снощи се чух с Джей...добре е но незнае кога и как ще ражда. говорят и за система да и включват...дано избегне тази екстра. Praynig

# 723
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз ще се опитам да направя тема, ама само ако може малко идеи за заглавия, че това което е на първа страница е само за родилите мами  Rolling Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 153
   Добро утро момичета!!! Laughing
 Честито бебенце на Лидето!!!Да и е живо и здраво!
Какво ще кажете за заглавие на новата тема: Май е- чакаме ви всички малки бебешки душички!???
  Има ли някой, освен  Хера и Нели, който е компетентен в пускането и най-вече в оформянето на новите теми?

# 725
  • Мнения: 111
Добро утро от и от мен,днес съм ранобудна,и рапам една питка с трици да видим докъде ще ме засити.
За заглавие това на jenajena ми харесва,мен ме няма никаква в римите но мога да опитам "Месец Май е към средата ,а МАЙчето скатава се...... newsm78,ама тук вдъхновението ми избяга
Нелка ако можеш и знаеш как да я оформиш действай,че аз никога не съм оформяла така и идея си няма:)

# 726
  • Мнения: 498
Добро утро!

Полита поспа ли, айде и другите в челната класация, да се преброят, че заприщихте язовира  Mr. Green.

Аз единствено за следене на обебването си предлагам услугите   baby_neutral.

# 727
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Аз ще се опитам да направя тема, ама само ако може малко идеи за заглавия, че това което е на първа страница е само за родилите мами  Rolling Eyes

Ананасът, лютото и секса на вълна са днеска  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 728
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Оформям я, ама не обещавам, че ще бъде кой знае какво  Embarassed
Хера, заглавието е супер, само трябва да измислим как да вмъкнем "МАЙ"  Joy
Може "Ананасът, лютото и секса на вълна са, МАЙ-че, днеска!"  hahaha

# 729
  • Мнения: 111
Оформям я, ама не обещавам, че ще бъде кой знае какво  Embarassed
Хера, заглавието е супер, само трябва да измислим как да вмъкнем "МАЙ"  Joy
Може "Ананасът, лютото и секса на вълна са, МАЙ-че, днеска!"  hahaha

ооо гласувам затова, с две ръце и два крака,много яко. hahaha Хайде Нелка вярваме в теб!
Нелили добре дошла.

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 10:05 от danaq_lv

# 730
  • Мнения: 71
Момичета, моите деца до сега колики не са имали, ама сега като ви слушам и се плаша. Помагат ли тези торбички с черешови костилки, които се затоплят и се слагат на коремчето.
Дона Ани мисля, че беше ползвала и не беше доволна!?!  Rolling Eyes Има ли някой друг да е ползвал?

Spasdidi , тези възглавнички успокояват като затоплят коремчето. Аз от вчера и давам по 25 капки Еспумизан и 4 капки Colief преди всяко кърмене , нямаше никакви признаци на колики и е спала цяла нощ, даже храненето в 06 ч. го пропуснахме.

# 731
  • София
  • Мнения: 2 817
Проблема е, че госпожицата не иска да пие вода, нито чай, мъча я след всяко хранене да й дам поне мъничко чайче обаче го плюе и се ядосва. Аз пия чая на хип за кърмачки, но едва ли й помагам с това за коликите. Сега тъкмо заспа и пак се разпъшка, май ще се дундуркаме цяла нощ.
ние също сме така , само го правя този чай и така си седи, дам ли и то са едни муцунки, едни физиономийки и плюе гадината(
4ч. е - нямаме колики просто не ни се спи и искаме компания, до сега обикалях из хола да симулирам разходка с количката - не се връзва
пускам музика дано заспи......
де да можеше и мен някой да ме разкарва в количка и само да ме чака да заспя охааааа

При нас помага "белия шум". Особено в комбинация с гушкане в мама  Wink. Сега пак направихме същата процедура, че има моменти, в които тя просто не иска да заспи.
Ето и линкче: http://www.youtube.com/watch?v=1KaOrSuWZeM
Първият път, когато й го пуснахме, Сиана беше в мен и както ревеше, заспа за около 20 секунди. Сега вече й трябва повече време, а някой път и това не помага. Но понякога върши работа.

# 732
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Момичета, моите деца до сега колики не са имали, ама сега като ви слушам и се плаша. Помагат ли тези торбички с черешови костилки, които се затоплят и се слагат на коремчето.
Дона Ани мисля, че беше ползвала и не беше доволна!?!  Rolling Eyes Има ли някой друг да е ползвал?

Spasdidi , тези възглавнички успокояват като затоплят коремчето. Аз от вчера и давам по 25 капки Еспумизан и 4 капки Colief преди всяко кърмене , нямаше никакви признаци на колики и е спала цяла нощ, даже храненето в 06 ч. го пропуснахме.
Божеее леко ти завидях Tired Няма пропуск при нас...става да яде та стой и гледай....Крали Марко такъв Crossing Arms Mr. Green

# 733
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309

 bombsЗа кърменето да попитам дали действам правилно или да сменя тактиката  Laughing. Така след като се справих с болезнено надутите гърди, почнах да слагам бебето на едната гърда, но преди това изцеждам, за да се отпусне малко, като сложа бебето след няколко засмуквания усещам как гърдата се пълни и напряга,бебето преглъща няколко пъти и пуска гърдата, тогава пак цедя малко и пак слагам да сучи. Така сучи около 15-20 минути и я оставям докато пусне сама гърдата. След като се нахрани изцеждам още от гърдата. На следващото хранене давам другата гърда и действам по същия начин.Бебето се храни на 2-3 часа както и нощно време. Така ли да продължавам с кърменето или да променя нещо?


Здравей Diana,
Честита малка Габи, да ви е жива и здрава. Пожелавам й много късмет и щастие и послушни родители.
Диана, поздравления за това, че си се справила с подутите гърди и, че вече се чувстваш по-добре. Чудесно е, че се стараеш да отговориш на нуждите на бебка и да направиш кърменето по-комфортно за теб и нея.

Споделяш, че преди кърмене изцеждаш малко, после бебето суче, а след първите няколко засуквания усещаш напрежение в гърдата, при което бебето я пуска. Каква според теб е причината бебето да пуска гърдата? Би ли ни описала как реагира Габи в този момент, а и по принцип? Дали имате някакъв установен ритъм на кърмене или по-скоро Габи сама успява да се събужда и суче, колкото се нуждае? Колко хранения има за денонощие и колко напишкани и наакани памперси?

Казваш, че след като бебето пусне гърдата само, ти още я изцеждаш, дали бебето успява да я изпразни добре и как я чувстваш след  кърмене? Много майки споделят, че в началото млякото изглежда е повече от необходимото. Това е така, тъй като тялото не знае от какво количество се нуждае бебето. С времето производството се регулира на принципа на търсенето и предлагането – т.е. от колкото мляко се нуждае бебето, толкова мляко произвежда тялото. Тогава изцеждане може да не се налага. Докато това обаче се случи, е възможно майката да усеща гърдите си препълнени или напрегнати. В такива случаи, за да се намали неприятното усещане, се препоръчва често поставяне на бебето на гърда. В момента на слизане на млякото, много майки усещат изтръпване и напрежение, други боцкане, а пък някои нищо не усещат, т.е. всичко е много индивидуално. В този момент, струята на млякото може да е силна и бебето да се справя по-трудно с нея (закашля се или не може да смогне да преглъща, пуска гърдата скоро след засукването), в такава ситуация наистина се препоръчва да се изцеди малко количество, но само колкото да премине силната струя и след това бебето да продължи. Ако е вариант за теб, можеш да кърмиш Габи в  пози, в които главата й идва над гърдата, това ще помогне да се дави по-малко. Можеш да опиташ и поза, при която ти си полулегнала назад, а бебето да поставиш успоредно върху себе си с корем опрян до твоя корем. По този начин гравитацията може да забави рефлекса на потичане, а бебето ще има по-добър контрол на струята. Ето в тази статия има и снимки: http://www.kellymom.com/bf/supply/fast-letdown.html Ако усетиш силна струя и Габи се задави, би могла да опиташ да спреш кърменето за малко, да притиснеш гърдата с длан леко, докато рефлексът на потичане отмине и после пак да предложиш.

Допълнително изцеждане на гърдата, но само до облекчаване на напрежението, се препоръчва само в случай на дискомфорт от препълване или втвърдяване. Продължителното изцеждане, особено след кърмене би могло да доведе до производство на излишно количество мляко, тъй като така се дава сигнал на тялото, че има по-големи нужди, от колкото всъщност са нуждите на бебето. Ето тук можеш да прочетеш повече за изцеждането и кога е необходимо то.: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0

# 734
  • София
  • Мнения: 75
Оформям я, ама не обещавам, че ще бъде кой знае какво  Embarassed
Хера, заглавието е супер, само трябва да измислим как да вмъкнем "МАЙ"  Joy
Може "Ананасът, лютото и секса на вълна са, МАЙ-че, днеска!"  hahaha

Много яко заглавие! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт