Отговори
# 720
  • Мнения: 9
Наистина сте много активни. И аз нещо не успявам да насмогна, че ми е доста напечено в работата. Погледнах и в сурат тефтера - там направо съм ви опущила. Но видях, че има един пост с предложения за заглавие на новата темичка, която всеки момент ще започнем - дадох своя принос, включете се и вие Simple Smile А Мадленка да разпределя и други задачки, да помагаме с каквото можем, момичета!

При мен нищо интересно - риткаме си, кексове правим всякакви, стягаме си къщичката, бачкам си и междувременно се мъча да изкарам книжка. Днес голямо фиаско на кормуването - на Богатица по нанагорнището добре ме освиркаха Simple Smile Как мразя нещо като не ми иде отръки - обикновено не се захващам, ама това май е важно и ще се понапъна.

Мернах поста на Галчето (честно казано си я дебна) и и аз нямам думи и не ми се мисли какво й е. Дано по-скоро се размърдат тези доктори, диагностици и изобщо цялата им система и най-сетне да й донесат така чаканите добри вести. Те (вестите) само си седят и чакат Simple Smile

Дианче, мерси, че ни ограмотяваш - аз лично имам нужда Simple Smile   bouquet

# 721
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
ЛЕА пожелавам ти да вземеш книжка,че е голям кеф да бръмчиш със колата нагоре-надолу.

# 722
  • Мнения: 18
Галче, аман с вашите резултати... каква е тази здравна система??? Ама кажи им, че още 130 жени в България всеки ден питат за тия резултати, да се размърдат най-накрая  Naughty  Grinning Важното е всичко да е наред, в което аз съм сигурна  Hug

Титолина и на мен ми текат гърдите, ама само като ми ги стиска, в спокойно състояние - не. Ама да ти кажа, хич не ми пречи - той си стиска, те си текат, омазваме се в коластра  Grinning но не ми пука, после душ и готово, няма да се отказвам от кекса заради една коластра, я  Laughing

Миленка, на мен ми тече кръв от носа всеки ден. Свиква се, да знаеш  Grinning Не се шашкай  Hug Имаш цял литър кръв повече, сърцето тупка по-бързо, за да я изпомва и това повишава налягането на кръвта, а нослето е най-слабичко и лесно избива от там.

Дианче, много постно разказче за братята  Crossing Arms Домързя ли те да ни разкажеш повечко или отиде да си легнеш  Joy

Момичета, пийте вода, не се шегувайте. Обезводняването е изключително страшно и за вас и за бебето. Да не говорим, че обезводняването предизвиква контракции. Не забравяйте, че човек е 75% вода, а бебета още повече - 85% и лишаването от вода на организма води до ужасен стрес за клетките, по-бързата им смърт и по-трудното им делене. Пиенето на повече вода не може да навреди на организма, но на по-малко - със сигурност. Ако я задържате и се подувате, това е в резултат на бременността и съпътстващите я процеси, а не на количеството вода. Освен това най-силния диуретик е... водата, т.е. за да изхвърлите задържана вода, трябва да пиете вода. Водата прочиства организма от токсини, а токсините са отрова за тялото и трябва да излизат а при непиене на вода е почти сигурно образуването на песачинки и камъчета в бъбреците. Да не говорим, че дехидратираната кожа се набръчква, така че мислете и за красотата  Grinning А, и не на последно място - говорим за вода, а не за течности по принцип, защото всички други течности са на практика храни и организма си извлича от тях минерали и витамини (но основно захари, защото предполагам пиете сокчета и чайчета най-вече), а водата в състава им, не използва както чистата вода, която пием. Сори, за дългата лекция  Laughing ама искам да сте здравички.

# 723
  • Мнения: 5
Тара  мен от днес ми тръгнаха но ме и заболя едната Sad и се наложи да сложа сутиен за жалост  Sad
А относно водата кажи ми как да я пия като ми има гаден вкус Sad и минерална и чешмяна гадна ми е иначе за сокове пия мн даже се дразня че хода по сто пъти до тоалетната
иначе ти благодаря за инфото  Hug

# 724
  • Мнения: 644
Диди, благодарско за краткия урок, ама някак недовършен ми седи  Thinking Утре на това ли ще ни препитваш или за 24 май остава  newsm78

Миленка, аз имам слаби носни капиляри, от дете съм така, а преди две години бях с ежедневно кръвотечение от носа, че дори се бях нагълтала с кръв и викаха бърза помощ, че ми стана много лошо. Щяха да ми ги горят, обаче спря от само себе си. Сега много рядко ми се случва. Та от моя дългогодишен опит ако искаш няколко съвета - първо - не се шашкай, страшно е, особено ако ти е за пръв път или се случва рядко; второ - стискаш силно носа в основата му - ноздрите трябва да са плътно прилепени и да си усещаш хрущяла между пръстите; трето - докато стискаш носа, навеждаш главата леко надолу и напред, в никакъв случай назад, рискуваш да се нагълташ с кръв, а това не е никак приятно. След като спре кръвотечението, оставяш да почине известно време нослето и после в ноздрата, от която е текло кръв си мацваш малко вазелин - най - добре обикновен, че другте много миришат. Това е за да ти омекоти лигавицата, иначе лесно пак може да шурне. На съсирека също не му се стряскай - напълно нормално е, все пак кръвта няма как да спре, без да се съсири. Внимателно го отстраняваш, защото лесно може да текне кръв пак. Ами това е в общи линии. Дано съм била полезна.

За водата - искам да ви кажа, че вие направо нищо не пиете. Аз съм такава "воднячка", че лошо ще ви стане като ви кажа, че изпивам минимум по 3 литра вода на ден. Отделно си пия и чай чат пат.
Междудругото, ако задържате вода, най - лесния начин да изкарате водата, е като пиете много вода. Странно, но факт. Има доста информация в нета по този въпрос.

ronisum, стискаме палци  Peace

Аз днес дадох отчет и на ЖК, за първи път слушаха тоновете на бебето, обаче мързелът спеше, та се наложи да го будят, хич не беше доволен, риташе доста нервно  Laughing

Ами май е това за сега  newsm78
 

П.П. Да му се невиди, Тара ме е преварила със съветите  Crossing Arms

# 725
  • Мнения: 5
Кокетке и на нас миналата седмица за пръв път ни слушаха тоновете ние пък мн мърдахме и не се чуваше мн чисто а и сърцето му беше точно на пъпа ми  newsm53

# 726
  • Мнения: 18
А относно водата кажи ми как да я пия като ми има гаден вкус Sad

Ох, на този въпрос не мога да ти отговоря, защото за мен водата има най-прекрасния вкус на света. Сладка ми е и като съм жадна само вода ми се пие, друго не мога да погледна. Ама май е въпрос на навик, че и аз като Кокетка пия много вода. Всъщност въобще обичам вода всякак, то за това и единствения спорт, който с кеф практикувам е плуване  Laughing В този ред на мисли, знаете ли, че при взимане на вана или пък плуване или просто мнооооого дълъг душ кожата ви може да "изпие" половин литър вода.

А, сетих се - при Гала има една лекарка дето води някаква рубрика и тя веднъж като говори за водата каза, че преди хич не е пиела вода, но като е разбрала колко е полезно е започнала да се "учи" по следния начин - всеки ден е пиела малко повече вода от предишния ден (например почваш от една чаша дневно, на следвашия чаша и 1/4, после чаша и 1/3, после чаша и половина и така) докато стигнеш поне 2 литра (всъщност необходимото количество вода се изчислява така - на всеки килограм тегло по 40 милилитра вода на ден, т.е. 2 литра са за тегло 50 килограма - така ми е казвал лекар). Тази същата при Гала, твърди също, че всяка болка в тялото е до някаква степен и от обезводняване, т.е. каквото и да ни боли (от крак до глава, през менструални болки)трябва първо да изпием чаша-две-три вода и ако до 20-30 минути не мине болката, тогава хапче.

Кокетка важното е че говорим еднакви неща, така по-хващаме вяра в хората  Laughing

п.п. забравих нещо много важно - човек изпитва жажда чак когато е вече обезводнен, т.е. това е начин на тялото да каже, че вече страда от липса на вода, за това вода се пие периодично по-малко, а не като почувстваме жажда на екс голямо количество. Още повече, че голямо количество вода, поето наведънж, силно разрежда кръвта и натоварва сърцето.

# 727
  • Мнения: 5
добреееееееее мамчета отивам да си взема шишето с вода то горкото хвана прах до леглото а тубата с мин.вода да не говорим колко е прашляса сигурно  Wink

# 728
  • Мнения: 152
И аз мисля, че трябва да се пие повече вода, затова и го правя..

А по въпроса с околоплодните води, аз си мисля, че са много, но другата седмица ще видим  какво ще каже доки Simple Smile

# 729
  • Мнения: 1 698
Ето ме и мен, майчета.
За водата- и на мен ми е много трудно да я пия. Още повече, че после се почва едно ходене до 00 през буквално 5 мин.

Аз преди малко се прибрах от преглед при Д-р Велковски, всичко е наред и в норма. Доволна съм. Очаквах по-дълъг преглед, а той мина за 10 мин. Преди мен мацката също беше за 15 мин, но очаквах поне 30 минутен оглед.  newsm78
Главичката на бебчо е много ниско свряла се и направо както се досещате, че съм първа до тоалетната. Едва се прибрах до вкъщи днес на два пъти, много гадно значиииии...

Галче, не ги е срам тези лекари. При положение, че очакваш толкова важни резултати и принципно знаят колко се тревожи човек в такива случаи, не би трябвало да подлагат бременна жена на такива грижи. Ще издържиш до другата седмица, важно е всичко да е наред накрая. Hug

# 730
  • Мнения: 5
Браво Мимс това да се чете Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 056
То ме е страх да пиша Mr. GreenПоследни редове LaughingИ нещо недоволство далавям ThinkingВие кво искате 45 минутен урок за Солунските братя ли  newsm78 Оооооо тия дни ще ви напиша лекция за  най успелите български царици . LaughingИ Титолинке, бегай да пиеш вода,че да не дойда да те потапям в Дунав-надявам се да е близичко Mr. Green
Тара и Кокетка работят за Софийска вода, я гледай как агитират и двете Mr. Green
Мимка ,баво за резултата Hug

П.П.Ей почва Софиянци в повече hahaha Буциииииии ...... Mr. Green

# 732
  • Мнения: 5
дано се появи някой да ни направи новата тема че след малко ще ни спрът  smile3521


Дианкееееееее близо е тя но аз се взехв ръце и шишето е до мен пия по малко  wavey

# 733
  • Мнения: 644
Аз междудругото наистина съм почнала да работя за Софийска вода.
Чудя се дали ще ми направят някаква отстъпка от месечната сметка, че напоследък посещенията в тоалетната доста зачестиха  newsm78

Айде, оставям компютъра и отивам да си намеря друго занимание, че вече ме гледат на кръв  Mr. Green

# 734
  • Мнения: 2 231
Върнахме се от ФМ. Пак ще имаме момиче  Mr. Green И аз и таткото някак тайно искахме този път моче, ама, пак ще е госпожичка.

Моя мъж е крайно разочарован от Димитрова (Аз също донякъде). Не само беше сдържана, а на моменти крайно сопната. Особено като я сравни с предното ни посещение при Мазнейкова. Определено втората противно на някои коментари беше в стотици пъти по-любезна и внимателна и ни обясняваше всичко подробно и внимателно
Даже не разбрахме ка видя че е момиче, като така и не разбрахме нито ни показа по какво видя.
Абе като цяло не сме доволни, и то недоволството не е свързано по никакъв начин с пола, да не си помислите такива работи, ей  Laughing. И двамата подозирахме че ще е мъж на 3 жени  Mr. Green
По тревожното, макар, че лекрката да твърди, че било нормално е че се забелязват някакви кисти в мозъка. Колко някакви - по 5 мл. Rolling EyesЕ тях вече и аз ги видях ясно Confused Според нея щели да се махнат сами след около месец. Ама, на нас си ни е притеснено.
Решихме след месец да отидем при Мазнейкова, тъкмо ще проследим кистите. Иначе ми се струва много финна нашата мадама само 285 гр, а хем казва, че си отговаряла на седмиците  newsm78
И понеже виждам скоро нова тема ще има моля за едно розово щърелче  stork-girl
Мъжко име имах готово, а сега женско ще има да мислим, на крайно противоречиви мненния сме с мъжо.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт