Парфюмни размисли и страсти - 100

  • 34 056
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Враца
  • Мнения: 2 729
А защо Монда вече не пише ???


Асса , кой е любимецът ти ?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 926
Стана ми интересно как сте започнали и сега отивам да ви чета Simple Smile

Момичета това един и същи парфюм ли е?
 http://parfumi-shop.net/bg/ezine/show/prada-woman-deluxe-m-m-.php
 http://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Prada-1045.html

Това,което харесвам е точно като този от фрагрантиката, а в парфюми-шоп много ми харесва цената.

И пак да питам дали има разлика в аромата (в интензитета-ясно) на Феери ЕДТ и ЕДП?

# 77
  • Мнения: 4 806
Това ми е фаворитът.
Paloma Picasso

И сега се сетих за повода - бяха спрели преди време вноса на Паломата в Бг.
Преди го купувах на Витошка, но по едно време се отказаха да го продават.
Запасите взеха да ми свършват и си търсих нещо да ми го смени. Да, ама не. 
Открих неща, които ми харесват много, но нищо, което да е равно по любов
с Паломата.

# 78
  • Германия
  • Мнения: 71
Честит Юбилей!


На юбилеи има кошници с цветя, фойерверки, бронзови плакети с гравирани надписи на признателност, аплаузи,  просълзяващо тронно слово на юбиляра. Нашият е символичен и е парфюмът. Ние говорим вместо него.

Аз съм от частните случаи, с неизяснена етимология на инфекцията. Получих първият си парфюм на 7 (!)  години. Приятелката на моята майка, ми подари малко стъклено кученце (възможно е да е било и  меченце), сплеш флакон, с релефна муцуна, с черна капачка и нарисувана, червена каишка на врата на животинчето. Парфюмът беше руски, ако не ме лъже споменът и ухаеше подобно на L'Air du Temps (Nina Ricci). Вероятно е бил детски и беше наградата ми за първият учебен ден. Рецитирах нещо за училищният звънец, с чисто нови лачени обуща, в които се отразяваха  двете ми  бели пандели, големи като кораби. Ухаех на безценното си парфюмче и толкова силно виках, като рецитирах, че като спрях, не чувах тълпата за известно време. Ароматите и миризмите ми влияят по-силно от музиката, а пък тя може да ме разридае. На 5 години са ме хванали да душа карловската анасонлийка на дядо ми (Aтти, какво стана с анасоновата Герленова Алегория??), бърках в шкафове и душех като куче хартиените пакети на баба ми с изсушени равнец, лайка, липа, подъбиче, риган, звъника (кантарион), завирах се в цветята на двора и тъпчех всичко докато не ми пожълтее върхът на носа от вътрешностите им....Това се възприемаше на шега и се говореше умилително “на мама хрътката”, обаче в цялата шега прозираше безпокойството, че това дете е нещо чалнато. Не помня дали ме водиха на специалист, но в един момент прозрях, че е отклонение, което смущава другите и почнах да душа по-дискретно, за да не ме разпитват или влачат напред-назад.

С годините не отшумя, ами се задълбочи. В хода на биографията,  съм оставала без пари за автобус до работа, без антерийка на гърба, но без парфюм никога. И до ден днешен избирането на нов шампоан, прах за пране, течен сапун,...you name it, е цял ритуал, за който ХН си взема два дни от годишния отпуск. В скромното ни домакинство, никой не купува нещо, което мирише, без да ме пита. Много съм поласкана от тази си важна роля в семейството.

Подредих всичко това горе, за да илюстрирам колко ценно ми беше да открия темата и да установя, че не съм сериозно болна, а съм само жена, която обича да мирише от нея и около нея на хубаво. Рових назад в списъка си с публикации, но не стигнах до моментът на включването си. Не е било отдавна, но съм изписала няколко килограма хартия. Влязох с взлом в  темата, по петите на Julia de C(h)ris Ant(h)ony, за която съм писала на почти всички места, на които може да се пише за изчезнал парфюм. Дори не съм видяла тогава, че има тема за редки парфюми. Когато темата се е оформяла, съм се дислоцирала от Франция в Германия и по съвсем обективни причини,  е нямало начин да стигна до нея. Преди да открия Размисли и страсти, четях и пишех в скучните немски форуми, в които, ако изпиша, че даден аромат е гранива яхния от гарнизонен стол, ще ме сертифицират за ding-dong (пълно куку, демек). Няма и да ме разберат. Преди да открия темата, не помнех имената на парфюмите, които ползвам и познавам. Дори не се замислях, понеже си затварях очите и виках миризмата, за какво ми е име. После установих, че ако искам да съм по-полезна на себе си, ще трябва да ги помня и систематизирам. Четях имена, които познавам и дори съм имала, а пък нищо не ми говореха, докато не видя флакона.

Темата е малка педя площ, суха от злъч и интрига. За мен е много важно и особено място, за което съм признателна и вярвам, че в нея пишат само добронамерени хора, трогнати от красивото в ароматите. Няма начин да си лош, когато обичаш красивото. Всяко мнение ми е ценно, връщам се да изчитам по десет пъти назад; всеки от пишещите ми е свиден. Всеки. Не се замислям кой пише красиво, кой познава съставки, кой знае повече или по-малко. Парфюмите не стоят на едно място, че да запиша университет и да ги изуча. При прибл. 25 000 флакона в света, вечно има какво да се пробва и обсъди. Не ми става скучно или безинтересно, когато се обсъжда вече обсъждан парфюм. Радвам се, че мога да се включа, ако го познавам или да обобщя за някой, който пита, онова, което помня от другите. Не ми омръзват самите аромати, колкото и дълго да ги нося. Или ми харесват или не, но да ми досадят, не ми се е случвало.  

С влизане в темата приех Кръстницата, Милейди, Атти, Денс, Асинка, Мимс, Рени, Бубс, Бубка, Тафи, Еми, Eли, Ети, Рапунцел, Вили, Феичка, Аризона, Жени, Яна, Гагчето, Алексчето, Годесчето, Ноарчето, Венушчето, Куражчето, Сънчо, Смарт, Марта, Олето,Алето, Карен, Да, ама не, Приятно ми е, Богиня...., за мои близки. Приятели априори, на тема парфюми. Подходих непредубедено, дори да изглежда наивно на пръв поглед. Помогна ми извънредно такъв един поглед. Разказвам това заради прекрасните дами, които ми пишат ЛС и които не се осмеляват да пишат в темата. Тя е отворена за всички и аз съм живото доказателство за това, а колкото до познаването на много парфюми – най-близката парфюмерия едва ли е на повече от 2-3 километра. Влизаш, душиш наред и вече познаваш десетина парфюма. Ако го няма даден, познаването му е на една молба разстояние. Парфюмните феи са белязани с нечувана отзивчивина и самоотверженост. Изобщо познаването на много парфюми или специална подготовка на никой не е нужна. Както и кога се включваш - нали се женим, местим, ремонти правим, учим, доучваме, деца придобиваме.... Важна е атмосферата, важно е да е приятно и весело, да е искрено и дружелюбно, когато се говори за нещо толкова хубаво, каквото е парфюмът по своята идея. И най-суровото мнение, придружено с прегръщащ емотикон, е вече мнение на приятел. Дори да се кодошим често с мании, парфюмохолички, анонимна секта и пр. колоризми,  всъщност става дума за това, че ни харесват парфюмите. Че ни носят хубава емоция и толкоз. Някои плетат, други шият, защо да няма такива, на които да им е по-интересно и шарено в ароматното измерение. Отказвам да приема, че е лудост или зависимост. Страст е. И приятно занимание.

Ей го на, две чаши кафе изпих и не можах да кажа всичко по-кратко. Оплетох се.  Като се сетя за Да, ама не, как може да сведе до две думи един парфюм “Рози. Прашни рози.” и да са по-силни и съществени от цяло едно описание, шапката ми сама пада.

Липсват ми безобразно Аризона, Марта, Ети, Оле, Тафи....................., които пишат по-рядко.


Рапунцелчче
, не знам какво е външно оценяване, но стисках палци и печатах затова по-бавно.


Денс, това е Armani Code Elixir Giorgio Armani без помпа. Така се стреснах дали е истински, че гледах и във фрагрантика. Има снимка на варианта. Отивам да ти пиша ЛС. Но първо ще се напръскам с нещо и ще си направя още едно кафе.

Освен, че ще ви благодаря, че ви има, ще ви помоля да си останете такива. Каквито ви познах. Hug

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 23:25 от Натали Никол

# 79
  • Мнения: 2 020
А защо Монда вече не пише ???


..

Аз Монда я помня от темата за "ягодка". Пишех там от лятото на 2006 г. и я бях признала-беше пробвала всичко на всички марки Mr. Green Тази тема я намерих по-късно,и естествено започнах рядко да влизам в ягодка:))Парите ми се пренасочиха към парфюмни желания  Heart Eyes
Но Монда от години не я виждам вече да пише Thinking

# 80
  • Враца
  • Мнения: 2 729

Благодаря за информацията.   bouquet
Единствено съжалявам, че толкова много неща съм слушала за прословутата Палома Пикасо,
от отявлена омраза, до безгранична любов.
Но към момента , съм нямала честта да се запозная с нея Simple Smile

Пдобна лие по нещо на Ароматичния Елексир ?

# 81
  • София
  • Мнения: 421
Дами, честита юбилейна тема!

Във форума съм от 2005 г. - старо куче  Grinning (с друг ник - Fornarina), а парфюмната тема чета от първия и ден.
Тогава бях убедена, че трябва да ползвам само един парфюм който да е моя запазена марка и по него да ме разпознават. През ръцете ми бяха минали различни парфюми, но Парфюмът - винаги оставаше Chanel...
Да, но Monda така описваше и представяше нови парфюми, че любопитсвото бързо ме завладя и вече нямаше спиране. Нейна е заслугата за зарибяването с Hermes и Цветната бомба  в нашите среди  Laughing
За мен темата е възможност да общувам с толкова много хора, с които в реалния живот би ми било невъзможно. Благодаря Дами!

Боже, Натали събуди спомена за кученцето. И аз го имах, но до сега никога не се бях сещала за него. Имаше с червени и сини панделки.

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 12:47 от Мaрта

# 82
  • Мнения: 2 020
Аз пък днес си харесах тия две неща:


С това обсъждане тия дни на Сицили ме заинтригувахте и като по поръчка-изненада ми дойде днес на "кафето"  Mr. Green
Другите неща,дет се мъчих с тях няма да ги спомена  newsm43 newsm43 newsm43 newsm43 bishop bishop bishop

# 83
  • Мнения: 4 806
vmarinska, за Паломата винаги ми е трудно да пиша или говоря. Би трябвало
да го прави някой, който е по-малко пристрастен от мен. Би било банално да
кажа, че си приличат с Ароматния Еликсир, защото са в една група. Просто
парфюмите ги деля на две групи: Палома и всички останали, колкото и да са
хубави, каквито и временни влюбвания да съм имала. Сега ходих да си пръс-
на Палома на китката - не намирам прилика с Ароматния. В момента най-мно-
го ми напомня Ноуинг. Просто трябва да я пробваш Hug

# 84
  • Враца
  • Мнения: 2 729
Асса, едва ли ще ми допадне след като напомня Ноуинг и Ароматния елексир ...
И двата ги познавам и определено не мога да ги нося.  Naughty
Аз обичам ориенталци  Peace


РЕ, съжалявам , че ще го кажа , но в Монт Блан долавям потна жилка ..  Thinking

# 85
  • Мнения: 2 447
Много се радвам ,че се включват някой дами,който повече пишеха в другата тема Simple Smile
От първите си стъпки в темата помня,че онемявах при постовете на Аризона,толкова колоритно пишеше,дано по-често се включва.
Най-много се радвам,че в темата се включват все повече нови хора и така се обогатява,а приноса на Натали и нейния ароматен блог е Heart Eyes
Атти,все още харесвам аватара на Кели Калеш,много го харесвам,но го махнах,именно защото видях поне една потребителка с него,а когато пиша и чета тук,много често се ориентирам по аватара за човека от поста и като вземете да ги сменяте само ме затруднявате Laughing
Като си спомня колко въпроси имах в началото ooooh!

Асса,сега ме заинтригува с тази Палома,тествала съм я,но не бях впечатлена,пак ще пробвам Peace иначе прекрасно те разбирам,че не можеш да пишеш за нея,аз съм така с Feminite du bois,но това май е известно на всички тук Wink

# 86
  • Мнения: 2 020
...


РЕ, съжалявам , че ще го кажа , но в Монт Блан долавям потна жилка ..  Thinking

ооо не съжалявай:)Много се забавлявам Mr. Green При мен никой не се пОти  smile3532
На мене ми е плодов,но не сладък тръпчив с доста осезаем ХЕЛИОТРОП, обичам го тоя хелиотроп. Доста интересен аромат,много ми харесва.
И като казах Хелиотроп,бях се напръскала доволно с него  на консултазията на а=малката и влиза сестрата в стаята и вика" ауууууууууууу,ти ли така хубаво си ми ароматизирала стаята.леле,на какво миришеш,много е вкусно;)))))))" Точно на бейлис миришех и Атти ми го каза  newsm51

ПП.А Сицили започна да ми бие на Будоар. Ще трябва пак да го пробвам,на по-измити и ненапръскани с бомби ръце.!

# 87
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
ПП.А Сицили започна да ми бие на Будоар. Ще трябва пак да го пробвам,на по-измити и ненапръскани с бомби ръце.!

и задължително в по-топло време, тогава се разкрива в цялата си прелест

# 88
  • Мнения: 2 020
ПП.А Сицили започна да ми бие на Будоар. Ще трябва пак да го пробвам,на по-измити и ненапръскани с бомби ръце.!

и задължително в по-топло време, тогава се разкрива в цялата си прелест

Така ли,да бе и Атти ми каза,че в топло е супер. Ок,ще изчакам да се постопли и ще я привикам със Сицили на кафенце  newsm65

След малко отвличам Атти и отиваме в Сердика МОЛ да се фъщим,барабар с дечурлигата Mr. Green Ако има желаещи- там сме,ще ми надуши smile3532 Ще сме с дъъъълъг ,шарен шлейф:)))

# 89
  • София
  • Мнения: 421
Натали, ето го нашето куче  Grinning . В ebay се продава за 49$

Общи условия

Активация на акаунт