КАК, КЪДЕ И КАКВО ДА ДАРИМ? и СПЕШНИ НУЖДИ на ДБМ - 2

  • 181 704
  • 441
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 174
Имам дрешки за бебче 0-1г. Пишете ми, ако имате нужда. Не са за дом- имат по някоя дупчица или петънце, но за някой в нужда ще свършат работа.

Последна редакция: сб, 14 мар 2015, 13:44 от Bertty

# 316
  • София
  • Мнения: 1 591
Бих искала да даря дрешки за момче на 2-3 години, а също и играчки (отново основно момчешки). Всичко е използвано, но много запазено, без петна, скъсано или избеляло, играчките са напълно здрави.
От София съм, но мога да ги изпратя до всеки край на страната.

# 317
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Здравейте,
искам да даря бебешки шишета (използвани са около 2 месеца)  за хранене с нови биберони. Ако смятате, че ще са от полза, моля ориентирайте ме къде да ги изпратя.

# 318
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам да попитам къде мога да даря дрехи за момичета между 16-19 години в град Бургас?

# 319
  • Мнения: 174
Здравейте! Имам дрешки за 0-1г. Ако се нуждаете, пишете ми!

# 320
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да подаря един чувал с играчки- плюшени и др.,  както и разни дрехи /за деца и юноши/ и една триколка Костенурка. От Пловдив съм. Моля, за информация къде мога да предам изброените неща. Благодаря!

# 321
  • Мнения: 94
.

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 09:40 от 123@!:)

# 322
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте! Искам да подаря един чувал с играчки- плюшени и др.,  както и разни дрехи /за деца и юноши/ и една триколка Костенурка. От Пловдив съм. Моля, за информация къде мога да предам изброените неща. Благодаря!

Петя, към момента в Пловдив  играчки и дрешки приемат в звено Майка и бебе . Там са настанени самотни майки , които са временно настанени, докато им се намерят общински жилища.
http://decaisemeistva-plovdiv.org/index.php/kontakti/zveno-majka-i-bebe

ИМФО за останалите питащи Simple Smile

Момичета, като цяло все по малко са домовете където приемат дрешки, защото много от децата вече се извеждат от там и се настаняват в новооткритите ЦНСТ. Тези центрове са построени по различни проекти и се финансират в по голямата си част с европейски средства. Това разбира се не значи, че децата там нямат нужда от дрехи, но вече броя на децата в тях е малък и възрастовата група е по еднородна. Досега звената на ДБМ приемаха дрехите, сортираха по възрасти и ги носиха до домовете които бяха няколко само на брой. Сега центровете са много и няма как да бъдат обхванати всички както и нуждите им, защото както всички знаете фондацията е доброволна, разходите са си изцяло за сметка на доброволците, а те не са чак толкова много... Росица Букова с цел да помогне на всички имащи желание да дарят дрехи, направи отделна тема в която се събират адреси и телефони на домове и центрове, които биха могли да имат нужда от дрехи, но които добромолците на ДБМ не посещават. Темата е тук в подфорум Благотворителност. Разгледайте събраното в нея, другия вариант е да напишете ЦНСТ и името на града от който сте и ще ви излезат координати. Можете да позвъните и да проверите спешните нужди и евентуално да занесете дрехите.
Средствата, които събираме чрез благотворителни базари отиват на 100 % по проектите на всяко от звената. Било обучение на деца от домове, било отпразнуване на рожденни дни, било хонорар с терапевти... Нямаме финансовата възможност / в повечето случаи и помещение/ където да се събират дрехи от различни хора и чрез куриерски служби да се изпращат примерно до отец Иван, до град, в който няма звено....
Никой не ни предоставя списък наготово с нужди. При ходенето в домовете разпитваме и ако се появи нужда обявяваме в темите по звена, когато няма обявена нужда, значи и на нас ни са отказали.
Затова не се сърдете, че не получавате готов отговор къде да отнесете дарението- просто и ние го нямаме....
Поогледайте се за близки до вашето местоживеене ЦНСТ , Преходни и защитени жилища. Убедена съм, че ще откриете по бързо и от нас нуждаещ се. Освен това тук в благотворителния подфорум има и пуснати индивидуални теми със зов за помощ. Потърсете и при тях.
  bouquet

# 323
  • Мнения: 4 195
Здравейте,

тези, които имат бебешко за момиче, моля да се свържат с мен на телефон 0894606173.
Търсим спешно всичко за бебе момиче и трябва да го изпратим във Видин Peace

# 324
  • Мнения: 76
Здравейте, искам да попитам къде мога да даря дрехи за юноши и големи,става въпрос за град Русе  блузки и панталони които вече не са ми потребни, но са запазени нямат петна или скъсано, ако някой има нужда да ми пише на лични съобщения, или ако се сещате дом или семейство в нужда където няма да се налага да са били на химическо чистене, защото за съжеление нямам излишни средства да ги дам всичките на химическо или да ги изпратя до друг град.

# 325
  • Мнения: 3
Здравейте,искам да ви помоля ако имате излишни дрешки за момченце на 7(скоро 8 години),летни,зимни,няма значение.
Благодаря!

# 326
  • Мнения: 4
Здравейте,

Предварително се извинявам ако не е тази темата, в която да публикувам въпроса си.

Имам няколко чисто нови книжки за деца 0-3 г., както и 1 образователна игра с карти (за деца от 2г. нагоре), които искам да даря. Може ли да ми дадете координати на дом, център или друга организация, която би имала нужда то тях.

Благодаря!

# 327
  • Мнения: 59
Здравейте,искам да ви помоля ако имате излишни дрешки за момченце на 7(скоро 8 години),летни,зимни,няма значение.
Благодаря!
Здравей, би ли написала колко е високо детето и колко тежи- трябват ми мерки за да се ориентирам. Разполагам с дрешки , обувки , играчки, останали от малкия ми син , но той е относително дребничък...Не са нови , но са запазени в добро състояние и удобни.
Бих желала да подаря на детенце, което се нуждае.

# 328
  • Мнения: 21
Здравейте подарявам бебешки дрешки за детенце до 1г. baby_neutralДрехите са в много добро състояние и са от бебе момченце.
Ще се радвам да помогна на някоя майка в нужда.

# 329
  • Мнения: 21
Дрешките са подарени вече на 2 дечица,да си ги използват със здраве! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт