ВЪПРОСИ към хомеопати - 15

  • 48 769
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 497
Цонна, Найс имаше съвсем друго предвид. Тя просто искаше да каже, че хомеопатите не е нужно да са лекари ( доктори по медицина). Много задълбахте. Heart Eyes

Иначе е друг въпросът кой има титла доктор, и кой не. По каквото и да било.

Да, думата лечител би била по-правилна, тъй като в бг лекар означава доктор по медицина, но пък аз също често използвам думата лекар за хомеопат, който знам, че няма нищо общо с официалната медицина като образование

# 706
  • Мнения: 212
Както има лекари по китайска традиционна медицина или лекар-иглотерапевт и т.н. , така има и лекар-хомеопат и не виждам нищо чудно в това . Така , че реално заблуда няма . Заблуждават се тези , които мислят , че подобна титла е свещено право само на традиционните медици .

Лекарят е лице, което притежава образователно-квалификационната степен "Магистър по медицина" и "Магистър по дентална медицина (стоматология)" и има право да упражнява медицинска дейност.

В Национална класификация на професиите и длъжностите в Република България никъде не открих длъжностите "лекар по китайска традиционна медицина", "лекар-иглотерапевт" или "лекар-хомеопат".

nice, хомеопатията не може да Ви служи като shortcut към така желаната титла "лекар". Оставате си магистър-фармацевт и като такъв нямате право да практикувате хомеопатия в България. Иначе не мога да Ви отнема правото на алтерНаивни сънища и мечти. Wink

# 707
  • Мнения: 2 674
Да, чудесно я разбрах. Странно защо тогава си слагат измислени титли. Да спрем дотук. Суду все ясно. Laughing

# 708
  • Мнения: 6 444
ОоО, кой се е завърнал  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 2 674
Той винаги си е бил тук. Laughing

# 710
  • Мнения: 107
Цонна, мерси за разяснението за Александер  Heart Eyes, за мен няма особено значение дали има титла или не, стига наистина да помага на хората. Но аз съм пълен профан в хомеопатията, тепърва ще ми предстои да се уча, а и в интерес на истината като че ли много не вярвам, зщото нямам лични наблюдения, но дано наистина помага като алтернативна медицина.
Мечка Малинарка, пожелавам ти все така бодра и здрава да бъдеш!  Hug Че ние ще имаме режим на хранене , то е ясно, дано нямам никакви проблеми с новородено с бъбречни проблеми и да ми е живо и здраво  Praynig
Момичета, а какво мислите за  истинската китайска алтернативна медицина? А за акупунктурата - говоря не за шарлатани, а с доказано действие- това дали помага по някакъв начин на бъбрек с кисти? newsm78

# 711
  • Мнения: 660

П.П.П. А и в крайна сметка , хомеопатията Е лечебен метод /интегративна , алтернативна , холистична медицина /т.е. чрез него те лекуват , а лекуващият те , логично е лекар- хомеопат.



Ако си чела Ханеман, той никъде не споменава титлата лекар-хомеопат. Той използва думата" лечител", а не лекар. И на немски и на английски е така. Не знам френски и не бих могла да кажа с точно каква дума се описва дейността на човека, лекуващ с хомеопатия в последните му трудове. Но съсвем не е логично да  бъде "лекар хомеопат", защото  дори някои от неговите наследници в хомеопатичната школа не са лекари. Не си е вкарал гол той с употребата на думата "лекар".

На английски се ползава думата physician, което в никакъв случай не означава, че въпросният има медицинско образование. Модерното му звучене има някакъв намек, че може и да е с медицинско образование, но това не е изрично подчертано.

Цонна , ти целият Ханеман ли си изчела ? А и доколкото схващам , целта му е била не да споменава , което е любим спорт на съвремието , а да разработва нов лечебен метод . Нека не издребняваме в лингвистични спорове , до никъде няма да доведат .  Peace Не случайно дадох пример и с други алтернативни методи , към които се "прикача" думата лекар ... с тиренце . В българския език е така , другите не ме интересуват . Doctor of Homeopathy , Doctor of Medicine , Doctor of Pharmacy , Doctor of Anthropology и т.н.

О , Persona , каква чест , да изпълзиш в резултат на мой пост . Mr. Green
Ако ме познаваше / а по-добре , не  Crossing Arms/ щеше да знаеш , че "титлата доктор " е нещо , към което никога не съм се стремила , никога . Просто от самото начало си дадох сметка , че сферата на здравето и тази тематика е твърде противоречива, твърде конфликтна , твърде много нечисти интереси се бият там и .... си намерих преди цели 7 години мястото в съвсем друга , хармонична и здравословна за душата област . Heart Eyes Пожелавам го и на теб , защото скептицизма , отровният сарказъм , омразата , липсата на толерантност и подобни /мога да изброявам много / занимания , които си превърнала в своя форумна професия .... ще се върнат като бумеранг върху теб , рано или късно .

Така , че ... остани си със здраве и УМ , ако ти е писано !

П.П. В момента Хомеопатията се регистрира като официална професия в Канада . За България ще има доста да почакаме , така че , персонке не си губи времето да търсиш в регистъра . Mr. Green

Последна редакция: вт, 28 юни 2011, 08:31 от nice

# 712
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Ами, Перси не живее в България, та за това трябва да се информира, кои професии са легитимни, че току виж и хомеопатията станала легитимна, без тя да разбере  Mr. Green

# 713
  • Мнения: 3 869
Съвсем ОФФ да вметна, че класификаторът на дръжностите е създаден със свсем друга цел - не да реглачентира професии и длъжности, а да олесни кодирането и връзката "длъжност - минимален осигурителен праг" за хората на трудов договор (за самоосигуряващите се е не се изка да се определят по този класификатор). Виждала съм много договори, включително и моя, където е посочена една длъжност по класификатора, а работата и фигуриращото по визитки е доста по ръзлично по същество, но за нея просто няма позиция в класификатора, особено след последната ревизия, когато много от преди-съществуващите длъжности бяха сляти....

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 40 929
Ох,и аз да се вмъкна... Tired При моето дете пак се появиха обриви/пъпки или каквото там е...Близо 6мес. не му бяха излизали.Сега дали са реакция или не...предстои да разберем/или не,защото скоро не е пил ХЛ-посл. на 6.05.Дали още работи???/.В момента е на село и по тел. майка ми обясни,че още като се почеше и след това се появява пъпката и то с бял връх Rolling Eyes Като са повече на лявото краче и от вчера 2 и на десния крак.Само на краката в областта до коляното.

# 715
  • Мнения: 2 674
Цонна , ти целият Ханеман ли си изчела ?


Усещам раздразнение. Първо си намигаме, а след това си подчертаваме думичките. Остави ме мен, а не давам в съвети в темата както сама си забелязала. Искаш да ми размахваш пред носа колко много си прочела ли, не разбирам каква е целта на въпроса?

Не ти хареса моят въпрос.  Защо не ми отговори на поста каква докторантура има твоят познат?  Хващаш се за маловажни неща, междудругото за които ти първа започваш да говориш.

И да преговорим спора нужната корекция и уточнение- Александър не е доктор в нито една област, и ако се нарича така, то той заблуждава хората.

А оттук на сетне може да вкарваш лекари-хомеопати, доктори-фармацевти и каквото си пожелаеш, но не можеш да оспориш, че легално само лекари и стоматолози могат да практикуват хомеопатия в България. Peace

 Не е такава ситуацията във форума-тук всеки може да дава съвети. Така че, може да се развихрите  Wink. На мен по никакъв начин не ми пречи. С удоволствие преглеждам темата и се удивлявам на самочувствието, с което се раздават съвети на килограм. Пак казвам, не ми пречи по никакъв начин. Peace Peace Peace



Последна редакция: вт, 28 юни 2011, 20:44 от Цонна

# 716
  • Мнения: 2 674
Персона е мъж. Peace

# 717
  • Мнения: 660

Имах съмнения и ... толкова по-зле .

За намигането - явно много ти се иска някой да ти намигне , върни се и прочети пак по какъв повод беше . Раздразнението е в твоята глава , не в моята . Щом си позволяваш да пишеш "той никъде...не споменава ..." се предполага , че си изчела цялата библиография Ханеманова , което ще ме прощаваш , но не е възможно / да ти намигна ли тук или не ?/ . Бил е колосално продуктивен в това отношение .

Пак подчертавам - спор не водя / справка - първият ми пост , първо изречение /. На теб явно ти се спори , но ... сори .

Дипломите , които българските класически хомеопати имат са валидни в целия ЕС , в Канада , Австралия и още доста цивилизовани , толерантни и високохуманни държави . Положението тук е ясно , но не е вечно .

И се спри на тема " Александър" . Каквото и да приказваш ти и твоето ехо /персонално/ той е лекар-хомеопат . И не титлите са важни  , а помагаш или не на хората . Хайде да напиша " помагаш " и да не ви гъделичкам с думичката " лекуваш " , че като я видите и скачате като ощипани моми.

Огледай / внимателно !/ и други теми в Здравния да видиш по какви никак небезопасни теми се раздават могъщи "професионални" съвети - зад ник и  то от чужбина .

Относоно съветите , надявам се и ти си забелязала , че не давам такива . Но за разлика от теб , не се и намесвам с неуместни корекции по отношение на реални хора.

# 718
  • Мнения: 212
И се спри на тема " Александър" . Каквото и да приказваш ти и твоето ехо /персонално/ той е лекар-хомеопат .

 Naughty Не! Таксиметров шофьор-хомеопат.

# 719
  • Мнения: 2 674
Ще ме прощаваш, ама не виждам какво си се засегнала толкова. Внесох корекция, че Алексанър не е никакъв доктор. Което ти след като го познаваш лично, би могла само да потвърдиш, че това е така .

Лекар-хомеопат може да се зове, само ако има диплома  за лекар или стоматолог. Сама знаеш, че той не ги притежава. Засега е един обикновен хомеопат. Толкоз по този въпрос.

Къде се признават диполомите на хомеопатите не ме интересува. Пожелавам им успех да станат легитимни и в България и да могат да практикуват, дори и без медицинско образование.

Това откъде се дават съвети-дали от чужбина или от България, аргумент за какво е? Ник от чужбина  има по-малка тежест за разлика от ник в България. Забавно.




Относоно съветите , надявам се и ти си забелязала , че не давам такива . Но за разлика от теб , не се и намесвам с неуместни корекции по отношение на реални хора.

Корекцията ми е напълно уместна, защото човекът се представя за доктор, и както виждаш и сама хората се заблуждават. Личните титли във форума също не са с голяма тежест. Мога да си сложа и аз титла каквато пожелая, да размеся малко потенции и предписания наляво, надясно и да давам хомеопатични съвети.


Темата Александър е изчерпана. Този реален човек  НЕ ПРИТЕЖАВА ДОКТОРАНТУРА. По-ясно от това няма накъде.

Последна редакция: вт, 28 юни 2011, 20:17 от Цонна

Общи условия

Активация на акаунт