Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXVII

  • 59 396
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 6 219
Препоръчвам горещо, макар да е старичък вече филм и вече повечето от вас да са го гледали!

"Charlotte Gray" (2001)
Прекрасна Кейт Бланшет  Heart Eyes
Хубава история, която макар да е за войната не е натоварваща, няма много драма. Просто показва превратностите в живота на хората попаднали в екстремна ситуация!
http://www.imdb.com/title/tt0245046/

Aurora, права си за сериалите! Всичките са така без оглед националността.


Други турски филми, за които се чуват доста добри отзиви, а и аз съм гледала:
"Babam Ve Oglum" 2005 - не съм го гледала, защото не съм попадала в съответното настроение.
"Yüregine sor" 2010 - мисля, че съм го срещала в замунда, но аз лично имах проблем с пускането на файловете и не съм го гледала.
"Güz sancisi" 2009 - този съм го гледала и препоръчвам. Любовна история с исторически уклон.
http://www.imdb.com/title/tt0425080/
"Mutluluk" 2007 - този също съм го гледала и препоръчвам. Нещо повече гледах го със зяпнала уста, историята ме докосна. Давали са го и по НВО, та може на някой да е познат.
http://www.imdb.com/title/tt0978649/
"Vicdan" 2008 - този е доста драматичен... не е за масово гледане според мен. Не помня от къде съм го свалила.

Имат доста добри преводи от дамите в съседния подфорум, но имат и английски субтитри.

# 391
  • Мнения: 2 529
Че той Играта на играчките беше миналата година по кината. какво да му рекламират?!?! Нали и Оскар взе за анимация  newsm78 или вече съм забравила?
Хич не ми беше на място тази анимация. Заедно с рекламите става твърде дълго чакането на филма, децата се изнервят - все пак са отишли на друг филм.

 Joy Права си за изнервянето на децата, но виждам, че и преди доста други филми (напр. Трансформърс и подобни са сложили някакви кратки филмчета от този сорт)...Мисълта ми беше, че в случая с посредствения "Колите 2", това филмче стоеше като бижу  Simple Smile

# 392
  • Далече
  • Мнения: 438
Да взема да се изкажа и аз за турското кино, че гледам темата все натам се завърта напоследък. Аз не смятам, че имам предразсъдъци заради сериалите им, но не им намирам киното за нещо особено и е надценено според мен  Mr. Green. Даже понякога ви се чудя като почнете да го хвалите в темата, но явно е въпрос на вкус.

Например "Mutluluk" е слаб филм по моите лични критерии.Историята на момичето е сърцераздерателна, но като заснемане и  игра всички български филми, коити съм гледала са по - добри..(дори и "Дзифт",който смятам за много слаб филм ми е  по - оригинален и интересен)

Three Monkeys  на Нури Сейлан също не го намирам за нищо специално, въпреки популярността на режисьора и наградите му.

Според мен най - интелигентното кино от нашия регион е румънското, но явно за жалост нямат толкова сериали и почитатели..

Да не съм съвсем офтопик да кажа, че гледах Another Year - като че ли очаквах малко повече. Лесли Манвил прави много добра роля, но самата история за възрастна английска двойка и животът им през 4 сезона и отношенията им с техните роднини и приятели ми дойде ..хм.. как да кажа прекалено английска.. Laughing

 

# 393
  • София
  • Мнения: 6 219
Нека не бъркаме личния вкус с качествата на едно нещо. Темата се завъртя към турските филми случайно. Мисля, че впечатлението ти, че е надценено е поради широкото разпространение на сериали. Истината е, че масово извън бг-мамма (поради наличието на теми за сериали) турското кино е непознато.

Аз не намирам ничие кино за нещо особено - истината е в разнообразието. Хич не ми допада, когато темата се завърти към френско кино или нещо, което не бих гледала, но пък научавам нещо ново.

Ето на теб ти харесва румънското кино - препоръчай филми тук и мисля, че с радост доста съфорумки ще се запознаят с него, вкл. и аз, тъй като наскоро се запознах с един симпатичен румънец, който скоро ще бъде съпруг на моя приятелка и ще ми е кеф да си коментираме с него.

Единственото надценено кино за мен е в Холивуд (за съжаление), откъдето напоследък излизат боза след боза, а запомнящите се филми са много малко - за година се броят на пръстите на едната ръка, а за мен напоследък са все анимациите.

# 394
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Реших да направя списък с филмите от съседна Турция, за които знам, че има превод. (има и още, но не са качени на тракери или за онлайн гледане). Като цяло, въпреки че се водя фен на турското кино  Laughing мога да кажа с ръка на сърцето, че не е толкова невероятно, колкото понякога го виждаме.  Wink Има, да, има хубави филми, но и доста посредствени. А пък продукциите, с които печелят големи награди в Европа са меко казано - не гледаеми Rolling Eyes или прекалено елитарни, може би. Но не мога да не кажа, че ако трябва да избирам между киното на братския американски народ след 2006-та, предпочитам и най-тъпия турски филм.
 При мен всичко започна с Фатих Акън и след стотина изгледани игрални филма + два турски сериала, съм склонна да кажа - Ми, той е човека! Уникален! ... и да затворя цикъла с него.  Heart Eyes

От всичко изгледано най-висока оценка давам на "Видях слънцето" и "Клуб на неудачниците"

Приятно гледане, все пак! цък - цък

п.с. Ако към даден филм няма субтитри в описанието, ги търсете при "юнаците" или през гугъл.
Който няма достъп до замунда, може по оригиналното заглавие да търси в нета. Обикновено ги има качени на повече места, но не съм сложила линковете, за по-голяма прегледност.

С удоволствие ще изгледам някой румънски филм. Изръчках сръбските и турските, сега да се насоча на север  Wink За съжаление съм гледала само този: California Dreamin'  2007

# 395
  • Мнения: 2 255
...Мисълта ми беше, че в случая с посредствения "Колите 2"...
Ъх... недей така, утре съм се засилила да ходя на кино. Чак толкова ли е зле? Първата част е много хубава...

# 396
  • София
  • Мнения: 6 219
Да препоръчам още нещо - тези дни са ми изключително филмови:
The Adjustment bureau 2011
http://www.imdb.com/title/tt1385826/
Доста свежа романтика с елементи на фантастика. Един много пораснал Мат Деймън и прекрасната британка Емили Блънт.

Лакунабабе, отново да ти благодаря за списъка  Hug

...Мисълта ми беше, че в случая с посредствения "Колите 2"...
Ъх... недей така, утре съм се засилила да ходя на кино. Чак толкова ли е зле? Първата част е много хубава...
Не, не е зле, просто съфорумката не му е фен - тя си го пише в предния пост за филма.
Детското е супер и е едно прекрасно продължение на историята. Героите търпят развитие, а има и доста забавни моменти.

# 397
  • Далече
  • Мнения: 438
Нека не бъркаме личния вкус с качествата на едно нещо. Темата се завъртя към турските филми случайно. Мисля, че впечатлението ти, че е надценено е поради широкото разпространение на сериали. Истината е, че масово извън бг-мамма (поради наличието на теми за сериали) турското кино е непознато.
.....
Ами не съм сигурна, че е непознато, турските режисьори са доста популярни из европейските фестивали не само сред бг - мамма..., според мен неоправдано Simple Smile

Фатих Акън не бих го причислила към турското кино, а по скоро немско с турски оттенък.

Братският американски народ прави доста по -стойностни филми от тези а ла  "Mutluluk" .Все пак американското кино не е само Холивуд. Един "Blue Valentine" ми идва за пример, който гледах наскоро, даже и не мога да си представя нещо такова да излезе от Турция..

California Dreamin' не е лош филм за съжаление обаче режисьора му почива нелепо преди да го завърши и малко е хаотичен, защото не са го редактирали, а са го изкарали както е.

ТинаХрис за Колите тази седмица четох, че е първият филм на Pixar, който получава негативни ревюта, каквото и да значи това Simple Smile

Сега се сетих за още един такъв сърцераздерателен турски филм дето гледах наскоро Waiting for the Clouds, тук не залагат на любовната история, а на семейна такава, пак гледат до докоснат тънките нишки на човек без други особени достойнства..но може на някой да му хареса, не съм го виждала препоръчан като че ли..

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 01:58 от Alica

# 398
  • София
  • Мнения: 5
Аз обединих в една Facebook страница всички филми, които харесвам и бих препоръчала, за да ми е по-лесно да ги споделям. Подредени са в албуми по категории - филми, анимации, сериали и филми за между другото, т.е. по-повърхностни и непретенциозни такива. Така че заповядайте ---> http://www.facebook.com/worth.watching Hug
Подлежи на непрестанно обновяване Simple Smile

# 399
  • Мнения: 2 255
Добра идея, Aquamarine. Лайк-нах веднага.

Брех, аз чета тук добри ревюта... утре ще видим. Хубав, лош... не ме питат. Ще гледам и това е.  Laughing Laughing

# 400
  • София
  • Мнения: 6 219
Alica, не ми доказвай колко стойностни филми прави Холивуд. Тук много е бистрен този въпрос. Казах, че малко са запомнящите се и това е факт. Да не говорим, че голяма част от стойностните им филми са римейк на европейски такива, включително и сериалите, правени са от чужденци режисьори и актьори. Не казвам, че турското кино е върха на сладоледа, но не виждам защо да не се препоръча някой филм, така както се препоръчват скандинавски, френски, италиански и др... и не мога да разбера защо веднага след като някой препоръча нещо по - различно от американски или френски филм да се появи друг и да каже колко са зле препоръките му... иначе една дискусия за кино винаги си заслужава.
Очаквам от теб препоръка за румънски филми.

В този ред на мисли за мен надценено на Балканите е киното на братята сърби, ама ей на хората му се кефят, неоправдано за мен, ама не споря с тях.

Надявам се темата няма да се превърне в 'за`и `потив` турското кино, защто би било много грозно.

На Синият Валентин не му е дошъл реда да го гледам - не съм била в подходящо настроение. Сигурна съм, че е много добър, още повече, че в главната роля е Райън Гослинг, който е сред добрите британски актьори.

Aquamarine, отдавна съм лайкнала страницата, с теб се срещаме в КМ, но не знаех, че си я направила ти.

Не знам защо за Колите 2 излизат негативни ревюта...  Tired Ама те излизат негативни ревюта и за доста нормални филми, които много се харесват от публиката.

# 401
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Blue Valentine е великолепен филм, Ване, нищо че е американски. Толкова истинска и хващаща за гърлото история и европейците трудно биха направили. Великолепен е и Source Code, а той пък е типично холивудски, правен и с приличен бюджет, и с холивудски сърцеразбивач в главната роля. Със споменаването на Джейк Джиленхал ще добавя, че колкото и да плюем Холивуд, едно не може да се отрече- индустрията разполага с много и талантливи актьори, да не говорим пък колко блестящо е младото поколение с Гослинг, Джиленхал, Гордън-Левит, Франко, Фанинг,  и т.н.  Сега пък съм си приготвила The Town, и за него съм чела страхотни отзиви.
Та мисълта ми беше- Холивуд все още има с какво да ни изненада, както и да ни разочарова де Laughing

# 402
  • Мнения: 2 255
Аз харесвам сръбските филми. Много! Не са ми надценени.
Не съм изгледала чак толкова румънски, за да се изкажа. Но за мен 4 месеца, 3 седмици и 2 дни беше надценен, примерно. Не е лош филмът, ама чак такова припадане.. шедьовър, незнамси какво, хайде де.

# 403
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз против Холивуд имам само с повтарящите се постоянно сюжети... особено в екшъните, ром-комите... а пък войните им в Близкия Изток вече са ми втръснали да ги гледам на филм.
Иначе шедьовър за мен е и Аватар, за който мога да изпиша света! Шедьоври са им и анимациите - коя по - лоша, коя по - добра ми правят страхотно удоволствие да ги гледам.

Напоследък бях наблегнала на сериалите, но ме провокирахте и тези дни ще изгледам Синият валентин. Даже може и още днес ако ми остане време.  

Редактирам се: Изгледах Тъжния валентин. Препоръчвам, но остави в мен едно особено горчиво чувство, което значи, че е направен добре. Определено си заслужава похвалите.
Alice, не може да се сравнява с Mutluluk - темата и драмата е съвсем различна в съвсем различни култури и начин на мислене. Не мисля, че сравнението е удачно.
Мишел Уилямс през цялото време ми идеше да я прасна с нещо тежко (всъщност ми идеше да усмъртя героинята и, която за мен е от групата жени, които не знаят какво искат, а още по - малко как да го постигнат), а Райън Гослинг ми харесва много повече пораснал (той пък е толкоз стандартно хванал се за бирата мъж, че не виждам нищо уникално в образа му).
Като цяло не видях някаква уникална идея в цялата драма, която не е нужно да отидем на кино, за да я гледаме - част от нея е в домовете ни, а друга част в домовете на околните.
 

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 16:51 от Vanya_I

# 404
  • София
  • Мнения: 3 880


Брех, аз чета тук добри ревюта... утре ще видим. Хубав, лош... не ме питат. Ще гледам и това е.  Laughing Laughing



Тина, току-що се завръщаме от "Колите 2". за детето ясно, но и на мен много ми допадна. първата част беше много хубава, а сега героите са още по-развити, като анимация е изключително пипнат и това е истинска наслада за окото. в тази част се набляга повече на Матю, а не на Макуин и това ми хареса, много симпатичен и свеж като герой ми е Матю.
много ми допадна идеята за различните градове и начина, по който бяха представени. отново свежи моменти и готини лафчета.
определено е най-приятното за мен филмче от този тип. на Кунг-Фу Панда така се отегчих, че само благославях създателите на Блекбъри за разнообразните начини да си убиеш времето с телефона.

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 22:21 от Aurora

Общи условия

Активация на акаунт