Как се държат вашите близнаци с други деца?

  • 2 235
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Погледни го от добрата страна -децата ти са изследователи на света около тях ,включително и на мама и нейните реакции във ситуациите .Наистина сега е момента да покажеш ,че макар и  разваляйки им настроението и забавата да правят каквото не трябва -ти си авторитета там! Докъде може и не може определяш ти!Не се води от техните реакции единствено ,те ще се опитват да стигнат своето ,ако им позволиш. И аз се връзвах на всяка караница за еднаквата играчка,за всяко скубане ,докато не видях един ден ,че едната реве минута две, докато сестра и нещо я тормози и след това с един страшно игрив тон ревящата  заявява на сестра си ''Айде сега ти да ме дърпаш!" Laughing Rolling Eyes Аз щях да падна просто...тъкмо се бях впрегнала дълбоко в ситуацията да ги спасявам! Joy Направо си е изкуство да знаеш кога да си там и кога ужким да те няма!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 56
Поизчетох доколкото можах, т.е. доколкото ме оставиха и рабрах, че е нужно да им покажеш "железен" автроритет, обаче как да се докажа на моите, които с на 1 г. и 6 мес. и се хапят, щипят, пищят и т.н. и нищо не разбирта- ни от тон, ни от наказание. При нас проблема е, че момчето усеща, че физически е по силно и му доставя удоволствие да го показва-  взема и играчките, дава и ги когато той реши, хапе я когато тя се съпротивлява,  тя пиши само като я доближат. Опитах да ги оставя сами да се "оправят", опитах да му обръщам повече внимание (да не би пък да се чувства принебрегнт), да го уча да милва вместо да бие, да наказвам (съвсем не ме разбра) и се надявам вече, че този момент ще мине.
Включвам се в темата, защото освен към Калина, Петър се държи, или по скоро опитва да се държи така и към другите деца, а за съжаление го отнасят и двамата, накря в количкта и беж към вкъщи.

Последна редакция: ср, 18 май 2011, 19:58 от illiv

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Хапане и дърпане няма. Скубят се откакто почнаха да се изправят сами в леглата си. Така ме бяха шашнали, докато един ден през процепа на вратата не видях цялата "игра" и зацепих че не реагирам правилно (набеждавах невинната) Точно два пъти викнах на виновната за да прекратя системния рев и сякаш ме разбраха Simple Smile Децата имат нужда от авторитет, когато си мека мара и всичко позволяваш ти се качват на главата. Наблюдавам го отстрани как лелята на мъжа ми всичко им позволява и изобщо не я слушат. Днес ми се наложи да се намеся на два пъти в "игрите" им за да не изскочат на шосето малките, иначе си седя на някоя пейка и релаксирам  Mr. Green Днес имах чувството че на 2 пресечки всички без близначките ме чуват  ooooh! Но пък ми прави впечатление че когато сме само трите навън, са в пъти по-послушни отколкото ако има помагачи. Заиграват се е силно казано с други деца, интересно им е само ако са по-големи. И то главно на Валя, Михаела минава около всички като пътен знак и си прави нейни си неща Simple Smile Обръщат внимание само на по-големи от тях деца, на по-малките почти не забелязват, а от бебетата се страхуват, стигало се е и до рев.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това за помагачите и при нас е така. Когато съм сама с двамата няма никакъв проблем. Много рядко се случва, ако са прегладнели или е пълнолуние да станат непоносими. Когато баща им е сам с тях също няма проблем. Когато обаче сме двамата..... става кошмарно. Хем гледаме да сме единни в наказанията и забележките, обаче единият като им се скара, моментално тичат при другия и почват да се подмазват. И в края на краищата не слушат нито него нито мене.  ooooh! Не знам какво е решението...  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 1 104
 На мен вече направо ми се изправя косата като заидват почивни дни. И при нас, когато таткото си е вкъщи е ад. Не че не помага човека, напротив старае се да ме отменя, колкото му е по силите. Но пък лиготията и непослушанието се умножават по 2. Като съм сама също има ужасни дни - в момента сме 50:50 приемливо към непоносимо държание, но в почивните дни е непоносимо на макс. Чудя се защо напоследък само се заяждаме и караме за глупости с мъжа ми и отговора е само един - децата ни изнервят до крайност и вместо да си отпочинем и разтоварим като сме заедно всеки с нетърпение очаква понеделник, за да му олекне поне малко. Ох, да минава тоя период, че сили не ми останаха.
 Не е съвсем по темата, но поста на savina_33 ме провокира да си излея и аз мъката.

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 14:54 от miramar

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мдааа... и на мен ми иде да се гръмна като се зададат повече празници. И ако не дай си боже времето е лошо и не можем да излезем, става истински ад. Добре че нашия татко работи 2 на 2 и половината почивни дни е на работа.  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 266
 И при нас положението е същото Thinking.Щом тати се прибере започват ревове ,боища ,писъци ,просто издивявам #Crazy.Мисля ,че е някакъв вид ревност за тати,не могат да го разделят.Той не може да им се скара,още по малко да ги накаже и те си правят номерата на воля.Започват тотално да не ме слушат и аз нямам търпение да изпратя мъжа ми до магазина примерно и да стегна положението набързо Twisted Evil.Странна работа,дано да премине,че направо ми се реве.

# 22
  • хасково
  • Мнения: 290
Боже,същата картинка.Както се молех преди да има поне един почивен ден тати,така сега се моля да отива на работа,че положението е нетърпимо и той като е у дома.Макар че моите вече са по-големи и уж разбират,но врявата е нетърпима-претенции,желания,недоволство.Отивам на работа в понеделник за да си почина.

# 23
  • Мнения: 4 312
Моите са вече на 3 г и още се посбутват. Къде неволно, къде не съвсем.
От известно време наблюдавам следното поведение при младежа, което изобщо не ме радва.
Когато са в група с други деца, той нарочно налита на сестра си да я бута и блъска, тя съответно реве. Сакаш подтискайкия а пред тях, си повишава авторитета. Но не се закача с другите деца, а с нея, като жертва. После лъже, че не я бил той бутнал, че тя сама паднала.
Говорихме, обяснявах, че са брат и сестра, че като се обичат и играят заедно и другите деца ще искат сами да идват при тях да играят.
Получавало ли ви се е така?

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
И у нас е ад в това отношение, особено напоследък. Полудях вече окончателно. Бият се, хапят се, скубят се така че в ръцете им остават кичури коса, дерат се, удрят се с играчки по главите, блъскат се.  ooooh! Особено ако са оставени без надзор, на всеки 5 мин има свада - за играчки, предмети, стол или просто за забавление.. Едната е по-силна физически и надделява в схватките, другата пък е хитруша - обикновено гледа да размени нещо за искания предмет и като не стане, пищи все едно я колят и удря сестра си по главата с нещо. Пробвала съм и да ги разтървавам и да ги оставя да се ступат. Резултатът е еднакъв - рев, драми, отскубнати кичури коса, драскотини, сини венци от ухапано. Аз обяснявам, никой не слуша, а се тръшкат в истерия. Ако пък се карам или накажа само едната, другата тръгва да я защитава.
Иначе с другите деца се държат горе долу както помежду си - в яслата Йоана хапе децата, които се опитват да й взимат играчките. Разликата е, че като има други деца наоколо двете се защитават - пазят си "имуществото" една на друга.  Laughing

# 25
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Моите стават на 4 този месец и ситуацията вече е доста различна. Истински спорове за играчки почти няма- карат се само когато някой откровено се опита да дразни другия, като му пречи да си играе. По- голям проблем е като ги събера с други деца. Като по- малки се защитаваха един друг. Спомням си, бяха на 2 и набиха едно момиченце на 5-6 год. защото дразнеше Божана. Боби така го заблъска и заскуба... докато се намеся детето се откопчи и избяга разревано.... Сега ситуацията е коренно различна. На нашата площадка доста често се оказваме в компания само на момичета и Божана веднага се присламчва към тях. Изолират Божидар и започват да му се подиграват и да го гонят. А той милия вечно отритнат и разреван... Като има и момчета е съвсем друга работа- всеки с неговата си компания. Сега говоря с тях, обяснявам че са брат и сестра и не трябва да се обиждат. Ще видим дали ще има резултат. Определено с годините нещата стават по- лесни откъм физическо справяне със ситуацията, но мнооого по- трудни от гледна точка на възпитанието.

# 26
  • Мнения: 41
А моите момчета (2г7мес) от около месец ми говорят, че всички са лоши-децата в яслата, някое дете на площадката, дядо му - когато се обади, аз като се скарам и т.н.
И в крайна сметка основно си играят двамата .
Наблюдават другите деца, понякога се закачат с тях...смятам, че като са двамата се чувстват почти като самодостатъчни.
Най-близката им приятелка е по-голямата им братовчедка, която обожават.
Надявам се да е просто период, който ще отмине.

Общи условия

Активация на акаунт