лечение при диабет

  • 66 135
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148


За около половин година прием на метформинови препарати + диета (в нея не бях много стриктна поради естеството на работата ми и вродения мързел да си подготвям предварително от вкъщи храна) и тренировки на велоергометър успях да смъкна стабилно 10% от теглото и съответно нивото на инсулина от 37 на 21 (с преддиабет съм).

това означава ли, че някога ще престанеш да пиеш Метфогамма-та?

# 61
  • пак там
  • Мнения: 2 885


За около половин година прием на метформинови препарати + диета (в нея не бях много стриктна поради естеството на работата ми и вродения мързел да си подготвям предварително от вкъщи храна) и тренировки на велоергометър успях да смъкна стабилно 10% от теглото и съответно нивото на инсулина от 37 на 21 (с преддиабет съм).

това означава ли, че някога ще престанеш да пиеш Метфогамма-та?

Да, ако се стегна и продължа с правилно хранене и повече упражнения, ако смъкна още малко килограми - това е идеята. Поставила съм си го за цел тази година да се отърва от хапчетата изцяло.

Но пак уточнявам - с преддиабет съм, не се наемам да кажа какво би станало в изцяло диабетно състояние.

# 62
  • Мнения: 32 040
И аз съм с предиабетно състояние, но хапчета не пия, защото ми действат ужасно. Но с режим и упражнения за една година свалих 14 кг. Надявам се и тази да постигна такъв резултат. Карам на хранителни добавки и хром. Решението си е мое.
Иначе лекарствата за диабетици принципно не са подходящи за предиабетно състояние, освен метформиновите, но те са гадни.

# 63
  • Мнения: 822
Я бихте ли споделили как и с какви стойности уточниха диагноза преддиабет? Благодаря!

# 64
  • Мнения: 32 040
Прави се натоварване с глюкоза три пъти през час за да се видят нивата на инсулина. При предиабетното състояние нивото на захарта е що годе нормално, защото нивата на инсулин са високи. Лошото е, че много хора не си правят тези изследвания, а правят тези само за диабет и си мислят, че нищо им няма, а инсулина е важен. Аз мислех този месец да си правя пак изследване, но се отказах. Мисля да поизчакам още малко, защото това натоварване ми е гадно и тежко. Нека да посваля още малко и тогава. Джипито години наред ми викаше, че нямам диабет и най-накрая отидох при ендото, който ми каза, че инсулина е важен. Така, че джипитата не могат и не трябва да се произнасят за тези неща, защото в моя случай трябваше още преди десет години да се знае това, но нали не му се дава направление... Sad

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Elora Danan - мерси.
А какъв гликиран хемоглобин поддържаш?

Аз също мисля да опитам стриктна диета и много движение. Ужасява ме мисълта за доживотни хапове.

# 66
  • Мнения: 32 040
Ми не го знам тоз хемоглобин за какво е? Embarassed И дали го има някъде по изследванията. Трябва да потърся

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гликирания хемеглобин показва, как си компенсирала диабета назад във времето. Около 4-8 седмици назад. Нали ме разбираш?

Трябва изрично да си го изискавала това изследване.
Иначе не знам дали така рутинно се прави.

Но ти, докато пиеш Метфогамма-та предполагам, че ще си ОК.

# 68
  • Мнения: 32 040
Не пия метформинови лекарства. Действат ми кофти. Карам на хром и гликоравнин, който е билкова добавка.
Сега видях изследванията от декември.
За хемоглобин пише 5,3 при реф. стойности 4-6, което ми се струва ок.
Това с изследването за диабета. За глюкоза стойноста ми на гладно е 4,02 при реф. ст. 3,3-6, което пък е по добре от миналия път, защото тогава беше 5,24. Предполагам, че и инсулина малко се е снижил. Ще го видя и него, ама след няколко месеца.

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не пия метформинови лекарства. Действат ми кофти. Карам на хром и гликоравнин, който е билкова добавка.
Сега видях изследванията от декември.
За хемоглобин пише 5,3 при реф. стойности 4-6, което ми се струва ок.
Това с изследването за диабета. За глюкоза стойноста ми на гладно е 4,02 при реф. ст. 3,3-6, което пък е по добре от миналия път, защото тогава беше 5,24. Предполагам, че и инсулина малко се е снижил. Ще го видя и него, ама след няколко месеца.

ясно.
от снощи пия метфогамма и днес съм с тотално скапан стомах. колики и болки...

# 70
  • Мнения: 32 040
Не пия метформинови лекарства. Действат ми кофти. Карам на хром и гликоравнин, който е билкова добавка.
Сега видях изследванията от декември.
За хемоглобин пише 5,3 при реф. стойности 4-6, което ми се струва ок.
Това с изследването за диабета. За глюкоза стойноста ми на гладно е 4,02 при реф. ст. 3,3-6, което пък е по добре от миналия път, защото тогава беше 5,24. Предполагам, че и инсулина малко се е снижил. Ще го видя и него, ама след няколко месеца.

ясно.
от снощи пия метфогамма и днес съм с тотално скапан стомах. колики и болки...
Аз точно за това го спрях. При положение, че това трябва да го пия доста дълго време няма сила на тоя свят която да ме накара да го пия уж за да ми оправи инсулина, а да ми прецака всички други органи. Имам позната от тях не отслабна, а качи 30 кила. Аз бях с болки в корема, разтройство, подуване, болки в бъбреци, черен дроб, жлъчка, отпадналост и за две седмици качих 4 кг. После още два пъти му дадох шанс като намалих дозата от 3000 на 500 само вечер и след ден пак същите симпотми.
Ти сама си решавай какво да правиш и дали да го спреш или не или да се консултираш с лекаря си. Аз на своя отговорност го направих.
Днес ендото каза, че не било толкова фатално, но щом не го пия трябва още по стриктен режим да водя.
Ама ти с диабет ли си или с ИР?

# 71
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Момичета, не зная как пиете метформина, може би откривам топлата вода  Mr. Green, но да кажа как на мен ми го предписаха: една седмица вечер по половин хапче. После една седмица по едно. После една седмица се добавя половин хапче на обяд. И така до нужната доза. Именно за да се намали въздействието върху стомаха.

Отделно от това - ако ви е предписано метфогама, а тя ви предизвиква болки - споделете с ендокринолога, за да смени метформиновия препарат, докато не намерите този, който на вас ви въздейства най-безвредно. Писах по-горе, че аз започнах от метфодиаб като най-евтин, минах през още три и се спрях на метфогамата, като най-щадяща за моя стомах. Колежка със същата диагноза се "успокои" на глюкофажа, който пък при мен предизвикваше зверски болки. Брат ми (при нас явно си има семейна предразположеност) още от раз улучи неговия препарат.

# 72
  • Мнения: 32 040
Явно не съм случила на лекар да ми обясни тия неща. Но следващите два пъти като реших пак да опитам карах точно така. Половинка хапче вечерта и пак същите проблеми.
Пък принципно ми се гади от хапове особено ако са химия. Сигурно е на психическа основа, но не ги трая.

# 73
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз също не съм фен на хаповете, и ако някой ми беше предложил тази билкова добавка на времето, първо щях да пробвам с нея. То и сега не е късно де... Но първо да си оправя режима, дотогава ще използвам метформина за патерица...

А при постепенното въвеждане се случва именно това - първите няколко пъти ти е гадно, после организмът си свиква и можеш да увеличиш дозата по-нататък до постигане на предписаното. И пак зависи от поносимостта на организма към точно този определен препарат.

Нямам идея защо става така - уж активната съставка е една и съща, но действат различно на различните хора. По подобен начин беше и лекарството на детето срещу колики - три различни препарата с една и съща активна съставка - само единият му действаше.

П.П. Сега се зачетох по-подробно в твоя пост... 3000? Не е ли малко множко това?  newsm78

# 74
  • Мнения: 32 040
Може би заради многото ми инсулин ми го даде.
Но днес ендото каза, че има малък процент от хората, които имат моите оплаквания и не е хубаво да го пият.
Мисля да си остана на хранителни добавки.

Общи условия

Активация на акаунт