Какъв крем за лице използвате - тема III

  • 90 451
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 562
Аглая Епанчина,благодаря!Разбира се ако харесам нещо,първо ще поискам мостра Peace

# 211
  • Мнения: X
Кремовете срещу бръчки са вредни за лицето и ускоряват застаряването на кожата, откриха германски изследователи, които тествали няколко марки кремове.

Резултатите показват, че около 80% от мазилата срещу бръчки на пазара са вредни и провокират стареенето на кожата. Това се дължи на високата концентрация на аминокиселини, витамини и мазнини. Високата доза на минерални елементи има пагубен ефект върху клетките на кожата. Експертите открили още един факт – скъпите кремове с колаген не са в състояние да опънат кожата.

 

Известни манекенки, актриси и певици споделят, че за грижата си за тялото използват само натурални продукти. Моделът Синди Крауфорд например разкри, че нейното средство за борба с целулита е кафе на прах. За това е много важно да избирате кремове с естествени съставки.

 

 

Берлин / Германия

Момичета,прочетохте ли това.... ShockedТолкова пари на вятъра сме дали,че и се очаква обратен ефект.... Shocked

# 212
  • Мнения: 2 843
То не е казано, че е непременно така. Друга група изследователи мога да достигнат до съвсем противоположни резултати.

# 213
  • Мнения: 5 647
Кремовете на Веледа са много ефективни, но за сухи кожи. Дори за вариант смесена са омазняващи. При положение, че кожата е суха, изборът е отличен. Пробвала съм всички серии. Най - добрата е с нар. Има една емулсия с роза са смесена кожа. Тя е по - лека, но няма изразено анти - ейдж действие.
Има попадения и в детската серия.Алкохолът в кремовете провокира куперозни учасъци, ако сте с този проблем. За това трябва да се внимава.

Появяват ми се зачервявания в областта на скулите, дори ми бяха казали, че имам розацея, въпреки че не е така. Гледах и по-леките емулсии на Веледа, например с ирис, но пише, че е за 20+, а аз съм с 10 отгоре. Не търся непременно антиейдж, по-скоро подхранване на кожата, защото нямам бръчки.
Определено търся козметика, която да няма в състава производни на петрола.  

като ползвала и двата крема на Веледа и Кларанс, не мисля, че ще ти допадне веледата с шипка. Доста е плътен като крем. Вземи си мостра от някоя аптека и го пробвай първо.

Да, най-добре е така да направя, въпреки че като знам колко са отзивчиви, когато им поискаш мостри... Видях, че веледа имат и емулсия с шипка за смесена кожа. И този крем ли омазнява прекомерно?



# 214
  • Мнения: 776
Да, най-добре е така да направя, въпреки че като знам колко са отзивчиви, когато им поискаш мостри... Видях, че веледа имат и емулсия с шипка за смесена кожа. И този крем ли омазнява прекомерно?

Аз мога да споделя от личен опит - ужасно мазен ooooh!, категорично (за мен) не става за смесена кожа Peace

# 215
  • Мнения: 2 843
На Веледа съм ползвала нощния крем с шипка: да, мазен е, но за нощна грижа ми идва добре; още повече, че аз понякога слагам масла през нощта вместо крем. Този крем на Веледа действа като маска - подхранва много добре, на сутринта кожата е хидратирана, загладена, мисля, че има и антиейдж действие.

Само трябва да се свикне с аромата, който идва доста силен, а за мен и не е особено приятен. Трябва да се внимава и ако кожата има непоносимост към етерични масла, ако е склонна към раздразнения.

# 216
  • Мнения: 648
Аз в момента съм с 24-часовият хидратиращ на Балеа, но знам, че трябва да си взема нещо по- добро. Взимам си кремове за първи бръчки, като предпочитам да са отделни като грижа, нощен и дневен. Ползвала съм Лиерак, Нюкс, Кларанс, но просто ми се свърши точно по време на една екскурзия и най-доброто, на което попаднах беше това. Следя ви с интерес    bouquet
Доста ме впечатли околоочния на Веледа с нар. Имам си аз едни бръчици, които ме подлудяват и ще трябва да го пробвам. В момента ползвам на Нюкс околоочния против първи бръчки, но нещо не съм впечатлена.
В този ред на мисли как нанасяте околоочния. Аз преди го слагах с потупващи движения отвътре навън, но сега една козметичка ме посъветва да го слагам обратно- отвън навътре  Thinking

# 217
  • Canada
  • Мнения: 3 472
Доскоро ползвах + .
Но от два дни съм със и определено съм впечатлена. Кожата ми е по-свежа и сияйна още след първото нанасяне. Може би нататък, когато е по-студено ще имам нужда от допълнителен хидратиращ продукт, но за момента еликсира ми е достатъчен.

В този ред на мисли как нанасяте околоочния. Аз преди го слагах с потупващи движения отвътре навън, но сега една козметичка ме посъветва да го слагам обратно- отвън навътре  Thinking


Tifany1, от козметичка знам, че около очния се нанася отвън навътре с безимения пръст, защото той оказва най-малко натиск Peace

# 218
  • Варна
  • Мнения: 37
Аглая Епанчина, не ти ли е достатъчно едно нанасяне за деня на Веледа със шипка? Може би  ти трябва по - богатия с нар.  Аз установих, че нямам нужда от нощна апликация. Така сутрин не ми подпухва контура. Отделно разбрах, че от много кремове за тази зона, които слагам вечер, ми става подпухване. Явно нямам нужда от толкова третиране. За първи път околоочният контур ми е интензивно хидратиран и с една апликация. Кремовете на Веледа са много подхранващи и не трябва да се повтарят нанасянията. Наистина това важи с пълна сила за серията с нар, но и шипката е ефективна. Като цяло серията с нар ми понася повече, а би трябвало да дразни, защото е следваща ( по - сериозна ) грижа.
Относно кремовете на Клиник за около очи. Категорично са си алерген, а и не мисля, че са с впечатляващо действие. Същите за лице са thumbsup

Последна редакция: ср, 28 сеп 2011, 08:38 от didaka

# 219
  • Мнения: 14
Добро утро мимичета, имам нужда от компетентно мнение. Аз не съм много просветена по козметичните въпроси, за това имам нужда от вашата помощ. До сега не съм използвала кремове против бръчки, но днес навършвам 30 години и смятам че е крайно време да започна да ги използвам. Кожата ми е смесена към мазна, ориентирала съм се към два крема за лице и один околоочен крем. Какво можете вие да ми кажете за тях. Дали са добри и изобщо дайте си мнението.
http://www.nivea.bg/products/face-care/q10/q10-plus-anti-wrinkle-light-day-care
http://www.ioscelgobio.it/crema-antirughe.php
http://www.nivea.bg/products/face-care/q10/q10-plus-eye-roll-on-OFF

Благодаря на всички предварително, пожелавам ви много усмивки днес.  Hug  Heart Eyes

# 220
  • Мнения: 2 843
Аглая Епанчина, не ти ли е достатъчно едно нанасяне за деня на Веледа със шипка? Може би  ти трябва по - богатия с нар.  Аз установих, че нямам нужда от нощна апликация. Така сутрин не ми подпухва контура. Отделно разбрах, че от много кремове за тази зона, които слагам вечер, ми става подпухване. Явно нямам нужда от толкова третиране. За първи път околоочният контур ми е интензивно хидратиран и с една апликация. Кремовете на Веледа са много подхранващи и не трябва да се повтарят нанасянията. Наистина това важи с пълна сила за серията с нар, но и шипката е ефективна. Като цяло серията с нар ми понася повече, а би трябвало да дразни, защото е следваща ( по - сериозна ) грижа.
Относно кремовете на Клиник за около очи. Категорично са си алерген, а и не мисля, че са с впечатляващо действие. Същите за лице са thumbsup

Не бих могла да не нанасям 2 пъти околоочен крем, защото нося грим - сутрин, след миене със съответни измивни продукти, си слагам кремове (дневен, околоочен), гримирам се. Вечер измивам грима и пак си слагам кремове (нощен, околоочен).

Аз не се отказвам напълно от околоочния на Веледа с шипка - просто сега започнах да го слагам през деня и това е оптималния за мен начин на ползване на този крем. Но наистина забелязах, че вечер не ми се отразява добре. При положение, че аз по природа нямам подпухване този крем ми го докарва. С други нямам подобен проблем, но при тях недостатъкът е друг - не ми подхранват особено контура.

Решила съм следващия път да взема околоочния на Веледа с нар - имам предчувствие, че ще съм по-доволна.
Но вариантът с шипка, след първоначален "уау" ефект, се оказа не най-добрата покупка за моята кожа. Но, както казах, аз като цяло имам проблем с кремове за контура, все не откривам моя, срещам по-голямо затруднение при намирането на подходящия, отколкото за другата зона на лицето.

# 221
  • Мнения: 155
Козметиката на Веледа, доколкото се ориентирах от темата са на растителна основа без парабени нали така? На Нукс не е ли същата историята и не са ли един клас? Моля някой да ми разясни  Mr. Green Hug

# 222
  • Мнения: 198
Козметиката на Веледа, доколкото се ориентирах от темата са на растителна основа без парабени нали така? На Нукс не е ли същата историята и не са ли един клас? Моля някой да ми разясни  Mr. Green Hug

На Нукс така се водят, да, доколкото знам и Веледа са "био". Като сравнявам цените Нукс са по-скъпи.

# 223
  • Мнения: 155
Козметиката на Веледа, доколкото се ориентирах от темата са на растителна основа без парабени нали така? На Нукс не е ли същата историята и не са ли един клас? Моля някой да ми разясни  Mr. Green Hug

На Нукс така се водят, да, доколкото знам и Веледа са "био". Като сравнявам цените Нукс са по-скъпи.

Мерси   bouquet

# 224
  • Варна
  • Мнения: 37
Веледа е натурална козметика. Консервантът е алкохол от растителен произход. http://www.natrue.org/products/brands/show/brand/weleda/?tx_ffna … troller%5D=Brands
Nuxe има отделни линии, които са без парабени, но не е органик козметика. Не е сертифицирана.

Общи условия

Активация на акаунт