Жена убива бебето си посредством неасистирано домашно раждане.

  • 11 355
  • 219
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
"Жена убива бебето си..."

Написано в сякаш това е искала.

Не може ли просто да си направите изводите, без да сте идеални на всяка цена?
Най-малкото, защото винаги, всеки може да сбърка в най-добрите си намерения.

# 31
  • Мнения: 13 821
Съжалявам, не съм я видяла. Ако модераторите решат, да изтрият моята или обединят с тази от "Бъдещи майки" Peace
И все пак мисля, че мястото на подобна тема е именно тук. Точно в Клюкарника обикновено обсъждаме подобни въпроси, повече потребители влизат тук и взимат отношение. Посочената от теб тема дори не излиза в Гугъл при търсене по въпроса. Затова и няма голяма активност в нея.
 

# 32
  • София
  • Мнения: 2 217
По този въпрос има доста теми.  Както и по въпроса за насилието над раждащите в болница.

От здравното министерство обясниха, че у нас ражданията в домовете са под 1 процент. И стремежът е въобще да ги няма. За да не завършват фатално.

Ето това ми направи впечатление.  Вместо да направят раждането в домашни условия безопасно.

Да бе, те в болниците не са го направили безопасно, та в къщи.....
Не сме дорасли още за това...

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 13:11 от Парци

# 33
  • Мнения: 12 686
Преди повече от 10 г. говорих с холандка -  каква приказка било раждането в къщи.  Аз си спомнях само кошмара от болницата.  Но нещата са се променили.

# 34
  • Мнения: 722
Не съдете. Не трябва. Не бива. Моето първо дете щяха да го убият при асистирано болнично раждане. Просто бяхме на косъм в един момент и двете. От едно съвсем нормално започнало раждане стана един абсолютен ужас, добре, че сме живи и здрави накрая. Предстои ми съвсем скоро второ раждане. Ще е в друг град, в друга болница, за да залича спомена от ужаса. Сигурна съм, че тази жена също е имала своите мотиви и притеснения. Не, не бих родила вкъщи. Но донякъде я разбирам.
Firebird,  Hug.

# 35
  • Мнения: 3 371
 в холандия е нормално да раждат у дома. снаха ми роди 4те си деца на спалнята си. идва една жена, която води раждането/ не знам как се казва, защото и през ум не ми е минало да родя така/. казват, че ако нещо се случи, веднага щяла да дойде линейка и да извози родилката.

не съм се интересувала от статистика какъв е процентът нещастни случаи, нито за в болница, нито за у дома.

за мен е абс неприемлив такъв вариант/раждане у дома/.

за случая в Бг чувам/чета/ за първи път. нямам коментар, защото това си е лично решение и всеки си носи последствията за себе си.

# 36
  • Мнения: 12 686
в холандия е нормално да раждат у дома. снаха ми роди 4те си деца на спалнята си. идва една жена, която води раждането/ не знам как се казва, защото и през ум не ми е минало да родя така/. казват, че ако нещо се случи, веднага щяла да дойде линейка и да извози родилката.

Да, точно това обясняваше и тази мацка.  И в други страни - имат право на акушерка в къщи си.

# 37
  • Мнения: 4 806
Ключовото в случая е "неасистираното" раждане.
Приемлив намирам варианта за раждане у дома, ако водещият бременността
лекар прецени, че няма видима опасност, задължително с присъстваща аку-
шерка и известена за предстоящото събитие най-близка болница. Ни повече,
ни по-малко.

Въпросът за отговорността на родилката ми е много сложен. Едва ли може да
има по-сурово наказание от случилото се. Тя има и друго дете, ако не греша.
Ако е било писано и да стане това в болницата, сигурно на израждащия ле-
кар би се търсила отговорност, т.е. за едно и също действие би следвало да
има и сходна, ако не еднаква отговорност. Давам си сметка, че последните ми
писаници не са особено смислени, прощавайте.

# 38
  • Мнения: 46 597
Раждането в болница вече е толкова опасно, че хората търсят алтернативен вариант...

# 39
  • Мнения: 13 821
...
за случая в Бг чувам/чета/ за първи път. нямам коментар, защото това си е лично решение и всеки си носи последствията за себе си.

Лично, лично, но за да стигне човек до него, някъде са му промили мозъка.

От статията, която цитирах по-горе, не оставам с впечатлението, че в чужбина жените масово раждат по домовете си. Нито, че преобладават процентно. Поредните твърдения, изсмукани от пръстите и разпространявани най-безотговорно от привърженичките. 

# 40
  • Мнения: 12 686
Ключовото в случая е "неасистираното" раждане.
Приемлив намирам варианта за раждане у дома, ако водещият бременността
лекар прецени, че няма видима опасност, задължително с присъстваща аку-
шерка и известена за предстоящото събитие най-близка болница. Ни повече,
ни по-малко.



Да, ама у нас е забранено. С тенденция да става по-забранено.

# 41
  • Мнения: 46 597
птица, а фаталният край на сума ти жени и бебета по болниците причина ли е да спрем да раждаме там?
Не ме разбирай погрешно, за болниците съм, но от това, което съм видяла там, мога да кажа, че каквито и проблеми да имаш, няма да ги забележат и краят пак ще е такъв... 

# 42
  • София
  • Мнения: 2 484


Има майки, за които раждането в болница е по-рисково от раждането вкъщи.
Бебето можеше да почине и в болница. Да твърдиш, че го е убила умишлено, е прекалено.



Убила го е поради самонадеяност. Съчувствам й, защото, е жестоко да живееш с тази вина до края на дните си. Но трябва да бъде съдена и да си понесе отговорността. Както и всички подстрекателки на подобни дивотии - това дете тежи на съвестта ви, мили дами. Едно е нещата да се правят културно - с помощта на акушерка вкъщи, на подготвена линейка, която да може да тръгне веднага, ако нещо се случи с детето, както се прави в други държави. Но това е абсолютен идиотизъм, включително и бащата, позволил това нещо да се случи, трябва да бъде съден.
Връщането към "естественото" не трябва да се приравнява с тотално отричане на постиженията на съвременната наука. Отделно, че от време оно жените раждат с помощта на други, опитни в този процес, жени / мъже.  Така че, спестете си глупостите.

Съгласна съм с това мнение, потресена съм, ужасна трагедия...и ужасна самонадеяност. Милата душичка  Cry.

# 43
  • Мнения: 4 806
Трещи, мисля, че правилно е забранено. За да се правят такива
работи, трябва да сме научени да ги правим. А така - решавам
и си раждам у дома (каквито и да се мотивите ми), е извор на
твърде много човешка трагедия. Самонадеяността не е добро
човешко качество. Самонадеяно често се самолекуваме, пред-
писваме антибиотици, караме с превишена скорост, сядаме
зад волана пили и т.н.

# 44
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нали правите разлика между раждане в домашни условия с наличие на акушер/ка, готова кола на "бърза помощ"..., и домашно неасистирано раждане, т.е. без участието на обучено лице (акушер/ка)?
Затова и примерите "те така раждат в Европа" нямат място тук.

Общи условия

Активация на акаунт