Мама с мен е горда, ЮНИ ще ми прави първа торта! № – 18

  • 35 387
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 891
Браво! Все хубави неща са се случили тези дни! Маре, Диди, Софи и всички с поводи - честитки!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Добро утро!
Диди, невероятно кръщене, страхотни снимки и настроение. Браво!

# 62
  • Мнения: 539
Диди,кой ти е фейсбука и аз да оплакна очи по хубавото кръщене и да си открадна съвсем благородно още някоя идейка за нашето Laughing

От два дни не кърмя и днес вече ми текна лелката,голяма радост!!!!
.Ако някой вече е сложил спирала,може ли да сподели как е,много ли е обилен мензиса след това,защото аз съм се насочила точно към спирала,лекарката ми не дава да пия хапчета антибебе(аз по себе си разбрах колко са вредни,големи проблеми имах и то с най-различни модели),а друг вариант няма,вече с две деца,не ми се рискува за трето,едвам стигат финансите сега,пък и като гледам по-зле ще става при нас,дано не съм толкова черногледа,ама.......

И малката забелязах че има нови номера,от време на време ми изръсва нещо и ми наблюдава реакцията,а после като я карам да го повтори-все едно нищо не е направила.Днес например сутринта ми маха с ръка за чао и ми вика Тао-Тао.И ме гледа едно дяволито.После я моля пак да го направи-не ще.
А вчера намерила едно малко топче от батко си,и като я видях че го лапа,веднага станах да го зема и тя си го крие отзад,и не го дава,голям образ.
Вчера дадох домати,сега ми остана риба и кисело мляко.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Denito, защо искаш да отбиваш? За спиралата не мога да те посъветвам, обаче на мен ми звучи ужасно.  Sick Но като няма други варианти си е решение.  Peace

# 64
  • Мнения: 0
Добро ви утро!!!
Марету, честито!!!!! Сладкия Никола ще става батко!! Страхотна новина, много ви се радвам Simple Smile Леко и безпроблемно бременеене  Hug
Диди, видях снимките от кръщенето, страхотно си го организирала  smile3501
Софи, честито прохождане на Нора! Все напред и нагоре да я водят крачетата! Simple Smile
Малко на патерички, ама честит рожден ден и на Теа newsm51
Феичката, пробва ли да я оставиш Симонка по чорапчета да ходи из вкъщи? Мойто диване така успява да стъпи правилно, иначе с обувчици или стъпва на пръсти, или пък ги провлачва и вече отпред са ожулени Simple Smile
Бързо оздравяване на всички   bouquet

# 65
  • Мнения: 539
Didi,,разбрах кой ти е фейса,отивам да гледкам....Чак сега видях че в групата Юнски бебоци има и никовете и си написах и моя.

Пепси,ами искам да отбивам защото на мен както и с първото дете в един момент взе да ми става противно да кърмя,самия факт да си повдигна блузата,да си предложа гърдата ми стана противно и за това така реших,и нали идва лято,а пък лятото не се отбивало и така.....

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Хайде и аз тук!
Марету лека бременност! Лекичко ви завиждам на вас със Xlora  Heart Eyes
Фейчка дано се оправя малката бързо!
Ние в общи линии сме добре, вече с 3 зъба, много шавливи, все още не ходи, но стъпва по-стабилно вече. Обаче упорито отказва да показва на колко годинки ще стане, колко голям ще порасне.... За сметка на това още от пръв поглед усвоява как се отваря пакетче с дъвки или нещо друго такова, което изобщо не е препоръчително да прави.
Когато имам време ще пиша още!
 Hug

# 67
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Здравейте,мамчета! Hug
Първо да благодаря на Птичето за положените усилия и време за чудесното оформление на първа страничка!  bouquet

Марету,благородно ти завиждам  Wink,но не съм толкова смела,признавам си.Честито и от мен и лека и безпроблемна до термин! Hug

Диди,честито християнче и благодаря,че сподели с нас подробностите!Копнах си някои идеики.

Добре дошла на новата мама!  bouquet

Честито на всички рожденници–малки и големи,малко на патеричка,но от сърце!Честито на Стела на мама Ула,на баткото на мама Зизи,на Теа на мама Мартеа !

На всички болнички бързо възстановяване!

Може ли да попитам защо не се отбива лятно време?За първи път чувам подобно нещо. Rolling Eyes

И още нещо– в манастирите допускат ли облечени в къса пола или рокля?

# 68
  • Мнения: 539
май днес аз съм най-активна,ама като нямам да готвя така е Outta Joint Wink
Дори,и аз не знам защо не се отбива лятно време,баба ми (бог да я прости) така ми казваше едно време с баткото,и аз така знам.Може би имаше нещо общо с летните вируси,или в топлото нещо с млякото,знам ли и аз.
Днес много топло тук.
За манастирите с къса пола или рокля не знам дали допускат,явно зависи от мястото,тук в една църква ми се скараха лятото на кръщенето на баткото че сме с къс ръкав и къси панталони,ама го кръстиха.Нали сме платили,не ни върнаха,но някъде са строги.Трябва да питаш за да няма изненади.

# 69
  • Мнения: 49
Етка благодаря за съвета, и по чорапки съм я пробвала, но много се плъзга по паркета и още по нестабилна става, а на килима от време на време стъпва правилно, но пак основно е на пръсти  Sad Иначе като си обикаля по дивана и по масата настрани стъпва на цяло ходило, но тръгне ли напред почва балеринската ...
Табакова  Peace Вече сме по-добре, бързо отмина ...

# 70
  • Мнения: 931
Обаче упорито отказва да показва на колко годинки ще стане, колко голям ще порасне.... За сметка на това още от пръв поглед усвоява как се отваря пакетче с дъвки или нещо друго такова, което изобщо не е препоръчително да прави.

t_tabakova, и при нас е същата история. Виждам го, че много неща разбира, но упорито не иска да реагира на гласови команди. Цялото му внимание е съсредоточено в това как функционират нещата - кое от къде се пуска и спира, как се отваря и затваря и всякакви такива дивотии. Знае от къде да ми пусне и спре лаптопа, любимо занимание е да пуска и спира духалката. Но не иска нищо да казва и показва. Чак имам чувството, че още не е осъзнал, че това, което чува наоколо са думи и те имат някакво значение....

Феичката, аз си мисля, че щом като се държи стъпва както трябва, когато се подготви да се пусне, ще тръгне с цяло стъпало. Може би  трябва да я изчакаш сама да си изгради механизма как да ходи. Така си мисля аз, де.

maretu, страхотна новина! Сега вече като си бременна, чувстваш ли се раздвоена пак или вече си само радостна? Simple Smile Наистина ми е любопитно. Аз самата се колебая доста. Със сигурност искам и друго дете, но се чудя дали да действам докато съм "загряла" или все пак да се върна да видя пак малко свят, да си поработя и развия кариерата, че после пак...

За кърмата и лятото, аз го свързвам с риска от обезводняване. Децата на кърма нямат навика да пият достатъчно други течности от една страна, а от друга - при летните вируси опасността от обезводняване е по-голяма при некърмено дете. Това са си мои обяснения де - и особено с втората част не съм съгласна никак - вируси има по всяко време, времето за отбиване никога не е подходящо.

# 71
  • Мнения: 141
Ехаа, как хубаво започва новата темичка.Много празнично.
Диди, Честито ти християнче.Описала си го много добре,направо се почуствах, все едно съм била там, ще си взема идейки, няма как.И аз отивам да гледам снимки.
Честит първи рожден ден на малката Стела.Да порасне умна, красива и много щастлива!
zyzi2 , Честито и на твоя батко, да ви е жив и здрав!
Марету , Честито и на теб.Лека и безпроблемна. Никола ще е един горд батко.
Мартеа, радвам се, че кошмара, в който беше, отшумява.Ама така сме си майките.И колкото да не искаме, първо лошото ни минава през ума.А уж винаги се стараем да мислим позитивно.Пиши как сте.
Гери, вие май ще проходите, без да лазите.Така де, защо да се мори човека, като може и да си тръгне направо  Grinning
Софи, Честито проходили краченца.Много хубава орисия си й нарекла, така както само една майка може.
Ние вчера регистрирахме първото падане от леглото, с главата надолу.Толкова е самоуверен, че забрави да си пусне първо ръчичките, изплаших се много и плаках повече от него.Той пък, като ме чу да плача, взе да ме гушка, смее се, и ми бършеше сълзите с едно пръстче по лицето.Или искаше нещо да ме разсее, или му стана интересно, че мама издава странни звуци LaughingКаквото и да беше, стана ми много мило и захлипах повече.Иначе също като Паф, докато чуе думата телевизор и дистанционното сочи натам  Grinning.Казва как прави колата- буууу и види ли кола, иска да я пипне и повтаря бууу и я сочи с пръст.
Имам питане във връзка с морето.Голички ли ще ги държите или с бански, особено момченцата, заради пясъка?
И тъй като, преди няколко дни направихме първото си дълго пътуване от 150 км- до Пловдив и се снабдих най-сетне с прословутия сладък картоф  Mr. Green, някакви идеи с какво да му го сготвя, във вариант зеленчуково и месно, тези, които са давали, че да не покарат в хладилника.
За  отбиването и аз съм чела, че не се отбива лятото, заради проблеми  със стомашни разстройства.
Момичета, вие следите ли си постъпленията за майчинство?Този месец ме изненадаха с изключително ниска сума, преведени са ми по-малко с 42 лв..Взех си разпечатка от банката, имало е и други месеци с по-малки суми, но не съм ги забелязала, заради разликата от десетина лева.Питах и в темата за майчинските, там си го обясниха с броя на работните дни, но пък има месеци с еднакъв бр. раб.дни,пък различни суми.Последния, обаче е фрапантно.Тъй като не ми е ясно, последната сума, преведена в началото на май, за април ли е, или  за май  newsm78

Последна редакция: пт, 13 май 2011, 23:31 от ketti

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас, благодаря за топлото посрещане Simple Smile   bouquet
ketti, не си единствената, моето майчинство беше с 60 лв близо по-малко щях да ходя до Нои да питам защо, но с малчо е трудно и така и не стигнах до там, но не съм се отказала още - видя ми се доста странно (дори с празничните пак е доста голяма разликата).
Относно морето - бях видяла преди време едни гащички на хъджис нещо средно между памперс и бански, не помня как точно се казваха та мисля с такова нещо да ходим, за бански ми се вижда малък, а за гол нещо не ми допада от хигиенна гледна точка, а и да не изгори кожата, както по този повод смятам като е на слънце и тениските да не му махам - не знам ще видим.
Аз също се присъединявам към честитките по всички хубави поводи Simple Smile))
Да кажа и за нас нещо - днес Влади стана на 11 месеца. Вчера за обяд имаше манджичка с домати - беше му за първи път - отказа я (това се случва за първи път да откаже нещо, защото по принцип е ящен) и сега се чудя да изчакам ли с доматите или постепенно да му давам по малко???

# 73
  • Мнения: 339
Здравейте,
отдавна не съм писала, но няма как да не се запиша в новата темичка.
Птиче   bouquet страхотна както винаги
maretu, наистина супер новина, лека и безпроблемна бременност ти желая и една здрава и сладка бебка на финала.
Xlora, щях да питам дали вече знаете пола, но видях в лентичката ти, че очакваш момченце, честито за  stork-boy
Диди, браво на тебе, страхотна организация на кръщенето си направила, сега предполагам за годинката си загряла и също ще направиш незабравим първи рожден ден на Ивко.
Софи, честити ходещи крачета на Норито, присъединявам се към твоята орисия, много хубаво си го написала.
mama moni, лек път ви желая и много весело да си изкарате.
Ulla, честит 1ви рожден ден на Стела малко на патеричка, но с най-искрени пожелания за здраве и късмет в живота.
Честит първи рожден ден и на Рая, весело и безгрижно детство и желая.
Както и Честит Рожден Ден на _Мария_ /надявам се Ради да е здрав и вече да се присъединиш към разходките в морската и да мога да ти дам, каквото имам да ти давам  Wink/
Pepsi, явно Теди иска да е самостоятелен и да те улесни, като проходи без твоя помощ.
gergana26, моята щерка беше така, както описваш при Марин, нито лазеше, нито се изправяше, но пък си ходеше без проблем. Така че честити първи крачки и на малкия сладур Марин.
Feichkata, дано Симонка бързо се оправи, а относно прохождането щом ходи и се катери по мебелите, значи не сте толкова далеч от прохождането.
Бързо оздравяване на всички болнички и дано да няма повече такива.
За морето - нямам търпение още малко да се стопли и да открием сезона, само незнам как ще удържам Денислав на плажа, много ми е палав.
По въпроса за банския - аз смятам да купя на Денис бански. Ivelina06, гащичките за плуване на Хъджис, аз лично смятам да ползвам само в басейн, за плажа ми се струват доста неудобни, поне с каката ми бяха неудобни.

Корегирам се:
Злати, честит рожден ден и на тебе, много здраве и само положителни емоции.

Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 16:38 от Vache

# 74
  • Мнения: 141
Здравейте и от нас, благодаря за топлото посрещане Simple Smile   bouquet
ketti, не си единствената, моето майчинство беше с 60 лв близо по-малко щях да ходя до Нои да питам защо, но с малчо е трудно и така и не стигнах до там, но не съм се отказала още - видя ми се доста странно (дори с празничните пак е доста голяма разликата).
Относно морето - бях видяла преди време едни гащички на хъджис нещо средно между памперс и бански, не помня как точно се казваха та мисля с такова нещо да ходим, за бански ми се вижда малък, а за гол нещо не ми допада от хигиенна гледна точка, а и да не изгори кожата, както по този повод смятам като е на слънце и тениските да не му махам - не знам ще видим.
Аз също се присъединявам към честитките по всички хубави поводи Simple Smile))
Да кажа и за нас нещо - днес Влади стана на 11 месеца. Вчера за обяд имаше манджичка с домати - беше му за първи път - отказа я (това се случва за първи път да откаже нещо, защото по принцип е ящен) и сега се чудя да изчакам ли с доматите или постепенно да му давам по малко???

Първо честито, за месечинката на Влади.Не вярвам да е от домата, то колко домат се слага в една манджа, може би, не е бил гладен.Аз да си призная въведох домата още преди два-три месеца, а пък скумрия на скара как си хапва, чак се сърди като не му дам.В тази връзка, да питам какво готвите, за да станат и за малчовците.Присетих се да питам от постинга на Пепси, че му дава от тяхната храна събота и неделя..
За майчинтвото и аз мисля да ходя да питам, ама хич не съм обнадеждена.Резнали са ми доста, и искам да знам защо, макар, че съм сигурна, че си имат някакво обяснение.Все пак предстоят избори, да ме пишат "бегала".Защото почвам да се съмнявам нещо.

Общи условия

Активация на акаунт