МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 616
  • 679
  •   1
Отговори
# 105
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Ей, Чили, къде се изгуби, драго ми стана да те видя в темата и викам да се отчета

Аз се завърнах на работа за малко, от утре съм пак отпускарка до септември, после вече няма спиране

Ева приключи с яслата, ходи един месец, изкараха няколко вируса, Георги влезе в болница с пневмония, излязохме, Ева с варицела, сега и Жорката с варицела, въобще се подредихме това лято, както му е реда ooooh!

Планираната почивка се отлага незнайно за кога, само да оздравеят събирам багажа и мръдваме нанякъде, иначе успяхме да направим някой друг плаж, децата много се радват, шляпкат във водата, копаят на пясъка, кеф

Нощния памперс много отдавна го махнахме, имало е инциденти само като е болна и явно не се усеща.

Иначе Ева вече е една голяма госпожица, по-суетна от майка си, няма надприказване, на всичко знае отговора, но е длъжна да попита "защо?". Всеки ден сменя по няколко тоалета, задължително рокля, дълга и да се върти...прави си прически, чантата и е пълна с всевъзможни неща за бебето и без количката не излизаме, смятайте с три бебета съм на разходка/ внучето му викам на Евиното бебе Laughing/. Като я попитат как се казва, заявява Ева на три годинки и съм с руса коса, много е важно да се отбележи. Като и се скарам нещо и я питам: ясно ли ти е? ми казва, че и е ясно само от баща и.

Двамата с Георги продължават да са във вечен конфликт, но понякога се заиграват много хубаво, защитават се, когато има чужди деца и когато правят бели са мноооого задружни.

Това се сещам за сега. Хайде, следващия е на ред Heart Eyes

# 106
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Ей, така ви искам  Mr. Green
Ани, Илиянче - леко бременеене в тези жеги и прекрасен резултат на финала  Peace
Браво на вас, аз също в началото исках бързо да забременея, но вече май съм на другата крайност - трудно се гледат деца без помощ  Wink
Радвам се, че доста мами се разписаха с новини - дечицата все повече изненадват  Hug И ние в групата на трудно говорещите - иначе Галя всичко разбира, но от градината ме успокояват, че нямаме проблеми /дано  Rolling Eyes/. Казаха ми да четем много приказки, нещо което отлагах поради нулевия интерес от страна на моята девойка. Та това Дадо и ряпа, Косе-Босе, Червената шапчица... на сън да ме бутнете мога да ви ги декламирам, но поне виждам резултат от дъвченето йм нон-стоп  Joy
Другата сряда Галя отиват на поход на Витоша... Всички майки ще ходят с децата си, а аз не... Мноооого ми е притеснено - искам и аз, но само ще разваля дисциплината, защото в мое присъствие тя изобщо не слуша госпожите и само реве артистично в знак на протест за абсолютно всичко Embarassed.
Август месец градината е в почивка и ще настъпи объркване в плановете на всички ни. Първо едната баба ще идва да гледа Галя при нас, после от 10-ти до 20-ти август сме на моренце и след това 2 седмици сме в неведение какво да правим. Другата баба няма да има толкова отпуска ,а с Галя досега не сме се делили... Ще има драми, ама няма начин - накрая на месеца и аз и баща й не можем да излизам много-много в отпуск Confused Ей сложен е живота  Peace
Стига толкова, че стана дълго и досадно - но поне се отчетох   bouquet

# 107
  • Мнения: 107
Iva-1977  - и нашата градина затваря август и дано не ми предложат работа 4е и аз като теб ще се 4удя какво да си правя децата.. дори сега търпя рекет да не си водя децата 4е  щели да са 1 сборна група около 40 деца смята госпожата ... и щяла да се побърка... а Огнян не е ходил месец и нещо и задължително трябва да  иде за да ми спестят изследванията и тотално съм се побъркала ве4е като виждат 4е не работя голям тормоз ми налагт и накрая ще има разправии

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
МАМИ, ПОЧЕРПЕТЕ СЕ И ТУК ПОСЛУЧАЙ ИМЕННИЯ МИ ДЕН ДНЕС - ИЛИНДЕН!

# 109
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Илиянче, и тук да ти честитя празника с пожелание да сте живи и здрави всички в семейството  Peace
... И благодаря за почерпката  Wink



Днес Галя отиват на поход на Витоша  Rolling Eyes Ще йм показват птички, пчелички, цветенца и сие  Wink /В таз връзка в неделя една пчеличка й мина през крачето и беше интересен уикенд за мама от шаш  Rolling Eyes/ Ще се спускат и с въжета между дърветата, не зам точно как се казва - лелките казват, че е "тролей", ще се забавляват по полянките... Притеснено ми е и цял ден няма да мога да свърша нищо на работа, а времето едва ще се точи  Confused Дано си изкарат добре и планинарката ми остане доволна  Wink Много ме е яд, че няма да съм там за да овековеча приключенията на дечицата, но с моето зверче плановете никога не са такива, каквито трябва да бъдат  ooooh!
Спокоен ден на всички  Hug

# 110
  • Мнения: 1 710
Илиянче, честит имен ден! Много щастие и здраве ти пожелавам!

Ива, голямо приключение се очертава. Учудвам се на педагожките от къде такъв ентусиазъм да водят толкова деца на Витоша. Аз само като си представя и се изморявам Mr. Green, пък за тях не знам. Ние няколко уикенда подред ходим на пикник заедно с приятели и техните деца и винаги резултатът в края на деня е, че сме изтощени. Simple Smile Хубавото е, че и децата са изтощени и спят много.

# 111
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Само да споделя, че всичко е минало страхотно - аз се въздържах и звъннах само 2 пъти на госпожите да проверя как е положението  Laughing Едната г-жа е снимала всичко и поне от това, което видях на мама планинарката е била доволна от емоциите и преживаното  Crazy Пускали са я по "тролейчето", малко скимтяла, но издържала геройски, разпъвали палатки, имали са много игри и забавления  Peace Вечерта беше малко кисела, но при условие, че бяха дремнали по малко в автобуса на връщане е разбираемо. Ами мина  Hug Зимата се канят да ги водят на ски - е тогава вече не ми се мисли какво ще ми е  ooooh! Вече се виждам как посред зима на Витоша се крия зад борчетата и само наблюдавам какво става  Mr. Green

# 112
  • Мнения: 198
Привет! Бяхме на море за десетина дена, после малко на Ямбол. На морето беше добре, но в Ямбол е такава жега.Оставихме Неви при баба и дядо й. Отчета всяка вечер е мамо аз слушам и ям всичко (под това се разбира кюфтета, пица, сандвичи Simple Smile). Това й е второто отделяне от нас и аз още не мога да свикна, че малкото човече е вече толкова самостоятелно. И тук детската градина вече не работи уж ще правят основен ремонт ще сменят дограма, ще слагат ново парно, скоро газифицираха града, но още не са почнали  надявам се до септември да свършат.
Ще си имаме момченце - в петък правих фетална морфология и резултатите са в норма.
Иве, геройски си издържала само с двете обаждания  Hug

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро, мами и днес се очертава топъл ден!
Иве, радвам се, че всичко е минало успешно с малката!Аз се страхувам много да пускам моята тиквичка където и да било без мен, с автобус и т.н.В крайна сметка само се моля Бог да ни ги пази и нас също! Simple Smile
Ани, честити ви сини гащи! Simple Smile
Аз дъщо не мога да свикна с отделянето на Мима от нас, дори и да е за кратко.Откакто се е върнала от двете почивки, вски ден ме пита с мило гласче :"маме, ти затъжи ли се за мен" и докато не получи утвърдителен отговор не мирясва Simple Smile
Желая прохлада на всички!

# 114
  • Мнения: 240
Момичета, днес Любчо става на 1 годинка...

Ани, браво за добрите новини и честити ви сини гащи Hug
Иве, много е хубаво, че се организират да ги занимават така дечицата, наистина и аз бих се притеснявала, но пък те се забавляват много. Ние в малките градове можем само да си мечтаем за такива градини Sad

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Спирит, честит ви рожденик!Пожелавам много здраве, щастливи и безгрижни детски игри!Весело посрещане на празника на Любчо!

# 116
  • Мнения: 219
Здравейте, момичета. Виждам, че много е актуална темата почивка Wink Ние бяхме за 2 дена само на море, но децата ходиха с баба си и дядо си вече на море, така че не се оплакаха от малкия престой. Втората половина ще ходим във Велинград - хотел ИВ, някой не е ли бил там? Чета добри  отзиви.
Иначе малкия наваксва вече с говора - поотдъхнахме си с мъжа ми - всичко е "ко е това", "това ко пави" и т.н. Проговори, най-накрая  Wink))) Затова исках да се похваля или както  са казали хората "всеки с проблемите си" Wink
Лек и успешен ден, момичета!

# 117
  • Мнения: 107
Здравейте! при нас е актуална темата седя си в къщи.. децата са ваканция и лудите ве4е ни хващат Simple Smile.

Радостина честито... след време да не викате леле не спира да говори  как не спря за 5 мин   Mr. Green.. защото на мен все пове4ко ми се искат 5 мин тишина.. С нетърпение чакам  1 септември за да тръгнат на градина а аз сериозно да се заема ве4е с търсенето на работа

лек ден! Ние да излезем малко 4е не се издържат ве4е  bouquet

# 118
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте!
Ние сме в София и съм отворена за срещи  Hug
Илиянче, как си, разбрахте ли пола на бебето?

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добър вечер!
Оле, добре дошла на българска земя.Дано си спретнете срещичка с някоя от софйските мами и дечица! Simple Smile
http://prikachi.com/images/883/3652883t.jpg
http://prikachi.com/images/904/3652904T.jpg  - ето и Мима, направо си е като малко негърче Simple Smile
 Оле, още ми е едно такова отпуснато, гади ми се, лежерно..., мързелива работа, ама се надявам до началото на 5 месец да отминава.А за пола никой нищо не казва.Живо и здраво да е! Simple Smile
Вие как сте, за колко време сте по българските ширинки?На море някъде ще ходите ли?
Хайде и някоя друга мам да драсне някой ред.Аз влизам всеки ден, ама като видя, че няма писано та си викам сама ли да си комуникирам:)))
Радост, много се радвам, че е започнал сам да говори вече, браво, много бързо ще напредва, само да се отприщи  Wink

Общи условия

Активация на акаунт