МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 405
  • 679
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 308

Тинче, нервни изблици да искаш при нас  Peace Споделих, че са след като не е спала в градината, което си стана редовно, така че за мене не е вече нещо ненормално  Rolling Eyes Няма нещо за което Галя да ми е казала, че е съгласна с мен  ooooh! Честно, мисля си вече как може да съм най... майка, която не може да се справи с детето си  Tired Добре, че поне пред хората не ме излага и за всички тя е "най-доброто дете, най-послушното..."   newsm78 Бе как става това не ми е ясно  Crossing Arms

   Абсолютно същото е и при нас. Като кажа, че не слуша и всички рипват срещу мен, защото я виждат за час - два в седмицата. А иначе на всяко нещо, което кажа е " Не искам" или " Няма". И на мен ми минават през главата мисли като твоите.

   Илиянче, какво да ти кажа. Миналата зима Лили всеки месец беше 5 дни на градина и после 2 - 3 седмици у дома на АБ и така 5 месеца. Тогава бях на работа. Тази зима съм си вкъщи. Разболя се средата на декември месец и тогава я спрях и още не съм я пускала. Ще изчакам да мине гадния вирус, който върлува сега и после живи и здрави пак на градина. Иска да ходи, харесва й и ме е яд, че трябва да си е у дома, но ще изтрае още малко.

# 316
  • Мнения: 263
хехе Еве...ми ти така го беше написала, че ме напуши смях Joy Joy JoyАма права си...едно време моя вуйчо така каза на баща си(беше си пийнал та после голям базик му хвърлихме) Мамо за тебе знам че си ми мама, ама тате....за тебе как да съм сигурен, че си ми тати ooooh! Joy Joy JoyИ бабата и дядото се  Shocked Joy Joy

За изблиците, мисля, че пак нЕкакъв пуберитет ooooh! на моменти е....всичко е не, не искам, не мога, няма..... #2gunfire #2gunfire
Я да запитам ...поплясквате ли ги малките диванета? Защото като чета, че детето на ССФ(средностатитическата съфорумка) не знае какво е това шамар....и се чувствам като .... не мога да издържам понякога и плесвам дупето , а когато не спира да говори на инат се е случвало и през устата....не съм го пребивала, но стабилен шамр е отнасял не веднъж....аре кажете си Naughty

За градината Тинче и ние така 1 седмица на градина , 2 у дома.... имам баби  за гледнето, но....едната вече е доста възрастна  и не мога да и се доверя, а и дисциплината ми отива на кино....тя не може да го накара да си измие зъбите сутрин, по цял ден седят по пижами, за да не го стресирала....ей такива работи.....майка ми е мн далеч и не може да е постоянно тук....аз мога да си седя у дома...ноооо според мен и за него е по - добре да е сред деца и болестите са си нормални вируси и бактерии които така или иначе трябва да се изкарат....затова....плътно....всеки "здрав " ден е на градина Grinning

Шокиии...как е Лъчезар?Спи ли поне вечер, че това мен най мн ме мореше Tired

# 317
  • София
  • Мнения: 1 892
Даре с две болни отиващи към оздравяване деца днес съм свалила пижамата точно за 10 мин да сляза до пред болка да си взема едни пакети и пак си сложих пижамата. Децата понеже нямах намерение да ги извеждам не съм и сваляла, само на Гого я сменихме понеже изля върху себе си и цялата маса чаша мляко.

Миналата година ходенето на градина беше кошмар 2 дни на градина 3 седмици лекуване в нас и после пак същото. Тази това е първото по-сериозно боледуване.

Аз съм от другия тип форумки и възпитавам с шамарите, затова горе долу ме слушат и чуват, баща им от друга страна не дава да се шамарят и двамата му се качват на главата и сядат отгоре и за да ги накара да направят нещо крещи само Евееееееееееее за да му се притека на помощ.

Илиянка твой ред е да се отчетеш малкия глезан да ти даде 5 мин

# 318
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Питай Оле....дето е с 3 броя CrazyМайка героиня Peace
Ооо, не - друга е майката-героиня - забравяте Пролетна фея с 4 броя дЯца  Peace
Нерви имам само с голямата, малките са разкошни деца! Но пък голямата още от бебе е много трудна - беше хиперактивно дете, направо ми стопяваше лагерите...обаче спеше до 7-годишна следобед. Коки и Джиа спряха да спят следобед на 2 и половина, много рядко успявам да приспа малката следобед, най-много 2-3 пъти в месеца.
За книжките - най-любими са за Франклин, опитваме се да съберем цялата поредица от 30 книжки. Четем по 2 за лека нощ. Също така за всякакви принцеси, балерини и феи  Laughing
Лятото опустошихме една варненска книжарница, но изчетохме всичко и лятото пак сме там  Peace
За варненки - книжарница Жар-птица, до хали Шипка освен че има невероятен избор на книжки, всяка събота прави приказкочетене  Peace Децата спокойно могат да разлистват книжки, без да се страхуват от забележки, напротив - собственичката е една усмихната разкошна жена, която е направила книжарницата с много любов.
За шамарите - Джиа е идеалното дете, даже рядко й се карам, докато Константин, макар и изключително рядко, отнася по дупето някое потупване, защото е в период на яко отрицание и дразнене на всички около себе си. Обикновено тогава му давам яко игнор или се опитвам да се правя на разсеяна, но вътрешно броя до 20, защото веднъж даже му дръпнах ушите и така много го унизих  Embarassed Общо взето само си викам наум "търпение, търпение, той те пробва"  Mr. Green
2 пъти съм го била, признавам  Embarassed, но беше непоносима обстановката (дразнеха се с братовчед си в продължение на часове). Много съжалявам, че си изпуснах нервите, защото като по-силни не трябва да решаваме проблемите с физическо надмощие, трябва да се говори и обяснява до откат...

# 319
  • Мнения: 519
Здравейтееее! Hug

Радвам се, че все повече мами се разписват. Simple Smile Много добре се отразява на темата това студено снежно време. Mr. Green

Гледам, че обсъждате любимата ми тема за шамарите. Laughing Ей, подлудяват ме понякога моите. Имат лошия късмет, обаче майка им да не е ССФ и си отнасят по някое потупване по дупето (за малката неусетно заради памперса, но каката си го усеща). Naughty Ели и тя е в периода на отрицание и само "Не искам!" и "Не мога!" повтаря. Дори и не се храни както трябва - изморила ѝ се ръката/устата и спира на средата на храненето. ooooh! Малкото гледа от нея и братовчет си и само магарии прави. Много по-активна е от кака си на нейната възраст и само се катери, пада, става, писка.... Абе като тазманийски дявол е. Даже гледаха наскоро "Лило и Стич" и Ели започна да ѝ казва "Стич", защото е диваче като него - дърпа на кака си косата, хапе я, ако не ѝ дава нещо. За щастие Ели търпи и не ѝ отвръща, иначе... ooooh!

За книжките - и Ели много ги обича от малка. Имаме много книжки вкъщи и само се искат нови и нови. Лятото и ние купихме поредицата на Егмонт и малкото даже много им се кефи и ги разглежда само. Simple Smile Франклин също е на почит у нас. Peace

За болестите и градините - да чукна на дърво, но след пневмонията на Ели и бронхита на Гергана, не са боледували сериозно. Веднъж само се разсополиха за няколко дни, но започнах да им давам клеева тинктура и всичко отшумя бързо. След като ми донесе пневмония от градината, Ели си я гледам @home. Смятам чак март месец като се затопли да я пусна.

Хайде отивам да си направя кафенцето и да си го пийна докато бандитките гледат детски. Wink

# 320
  • Мнения: 263
Ох успокоих се, че не съм само аз Embarassed
Ама много натоварващо ми действат разни изказвания от типа, моето дете не знае какво е шамар или крясък...добре бееееее, аджеба какви са тия деца и още повече какви са тия нерви!
То верно има много послушни деца, ама те са единици....но и детето си е дете все някога прекалява с нещо в неподходящия момент Thinking

Тъй, осведомих се , доволан съм  Mr. Green Продължавам в същия дух, но ще наблегна на наказанията, установих, че имат по -голям ефект...лишаването от компютър или филмче за няколко дни върши чудеса Mr. Green
Айде аз започвам да работя....но след като изпия кафетооо Laughing

# 321
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Здравейте    bouquet
Наистина студеното време се отразява пложително на темата  Grinning
Chili, бъди спокойна - сигурна съм, че няма мами, които в определен момент не се проявяват, само сигурно не си го признават  Crazy Както казваш - не мога да си представа какви са тези деца, че винаги да са съгласни във всеки един момент с мама и за всичко - да са като роботи  Wink Ако има такива - не знам дали да завиждам на родителите, друго си е да ти тропне с крак насреща и да има собствено мнение за нещата от живота  Joy Сега сериозно, удряла съм я през дупето, един път в ужасен нервен пристъп и през устата / Embarassed срам/, но то броиш-броиш наум, и в един момент избухваш. Аз повече крещя насреща й - пак знам, че не е правилно, но толкова безсилна се чувствам в това, че не успявам да я насоча към очакваните действия, че ... Абе тоз детски пубертет ми взе здравето - гледам се що бели косми са ми се появили - все от Галето са ми  Confused
Благодаря, че споделихте за книжките  Hug Аз не за друго питах, ами моята кокона ако искате вярвайте имаше много кратък период, в който отваряхме книжка - просто като ме види да хващам книгата и веднага тича, дърпа ми я от ръцете и я захвърля някъде само и само да не й обръщам внимание ooooh! Ми не ми е ученолюбиво детето - кво да го правя  Tired Все пак сме с "афинитет към музиката, спорта и танците" та явно натам ще насочвам усилията си  Crazy
Я сега споделете - гледам Оле е задала темата за детските рожденни дни във фейса: та какво ви се върти в главите, как ще я карате, какви подаръци измислихте, а в градината какво ще носите... Темата е необятна, та давайте идеи, защото както винаги ние сме особен случай и Галя няма любим герой, около който да завъртя нещата  Crossing Arms

# 322
  • Мнения: 1 710
Да се отчета:
Шамари - напоследък доста зачестиха. Всъщност не са точно шамари, защото я плясвам по дупето, но с това "не" вече ми дойде до гуша. И Дея се изморява насред храненето, ама щом не ще да яде, неин си проблем.
Книжки - сега сме на фаза книжки със стикери. Преди това бяхме почитатели само на тези с тайните прозорчета. От класическите приказките има една-две любими и ги четем във всичките им варианти до втръсване.
За тортата - Дея от време на време ме кара да й отварям каталога на Лагуна, за да разглежда торти. Интересното е, че винаги си избира едни и същи и им гледа снимките с кеф.

Спи ли Лъчко? Hug

# 323
  • Мнения: 107
ааа да не се плаша тогава 4е само аз изтрещявам ... и съм във фаза яко бой  ама не това не е реално просто какво толкова посиках 2 деца които да бъдат послушни... пък те ми скосиха нервите за отрицателно време..от4аяна съм от това колко много грижи полагам за правилно възпитание а не полу4авам нищо на среща.. омръзна ми да ме 4уват по цялата улица как крещя.. Sad

за книжките само събират прах...
за рожденните дни .. каквото ида им направим все доволни  Simple SmileСтоян си смени 6 пъти желанието за торта.. Оги не е изказал мнение Simple Smile...
 айде набързо като фурия преминах от тук
 лек ден !  bouquet

# 324
  • Мнения: 263
Хм, аз за рожденните дни коренно си промених мнението, след първото организирано парти Grinning
До тогава, не ходехме на детски партите, 'щото аз съм малко темерут....но след като от поканени 12 деца дойдоха 4 и Виктор беше леко разочаровн....приемам покани всякакви и отивам,независимо дали познавам родителите или детето:) Радостта от подаръка и децата наоколо са незманими:)Simple SmileSimple Smile
А по повод тазгишното парти....мисля, че сега ще ми е по - лесно, защото човека вече сам си е определил гостите  Laughing

# 325
  • Мнения: 1 710
Ох, ужас е това, че някои деца не се отзовават на поканата. Аз миналата година какво ли правих, само и само да осигуря всички деца, които Дея искаше да присъстват. За щастие една част от гостите безропотно се съгласяваше с всички дати, колкото и пъти да променях деня и часа, но други ме поставяха в шах като обявяваха, че не им е удобно в събота и неделя, а през седмицата им е абсурд. Бая нерви изхабих докато събера всички, но успях накрая. Тази година вероятно ме очаква същото.

# 326
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро!
И аз в отбора на не само подвикващите, ами и пляскащи мами.ССФ изобщо не ми е мерило за каквото и да било.Тя е идеалната жена, майка, съпруга и любовница, децата й са примерни, ученолюбиви и даже със способности далеч над другите на тяхната възраст.....За мъж и дом не говоря - мечта...Хич не им се връзвам!
За празнуването на РД , прави се вкъщи, защото винаги има деца, които не се отзовават или се разболяват дотогава.И сега ще е така живот и здраве!
Марги, будуваме си посред нощите  Confused

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 255
Шоколадово бонбонче,дано периода на будуване нощем свърши по-бързо,че за всяка мама това май е най-трудния момент!
Относно "боя"  Laughing,аз също удрям Габи по-дупето или през ръцете в зависимост от случая,но засега и при мен наказанията вършат най-добра работа.По лицето съм си позволявала 3-пъти,като беше по-малка,но не го смятам за правилно(поне така пише по книгите  Grinning).
За книжки вече писах,но да допълня,че отскоро и ние имаме две книжки за Франклин едната по цял ден я четем.Iva-1977,не се притеснявай,ние също бяхме като вас(за книжките имам предвид),всяко дете по различно време проявява интерес към тях.
Аз с болестите съм му намерила лесното,откакто пихме два антибиотика за отрицателно време,единия от които като беше на 2-месеца   се записахме на хомеопат.Боледуваме точно толкова,колкото и другите,но за два три дни сме на крака,ако е нещо по-сериозно до 5.Тука мамите около мен се изпозаписаха всички,горещо препоръчвам  Peace

# 328
  • Мнения: 240
Какво раздвижване в темата, много е хубаво така.
За попляскването, Криси също си отнася по някое шамарче като ме изнерви, на малкия обаче още му се разминава. Малко ми е гадно, но нейният инат не се издържа...тя няма периоди, вечно е недоволна за нещо, аз и се карам пък тя ми се хили, ако я плясна по дупето пак ми се хили и ми отговаря "не ме заболя smile3534"
Рожденият ден тази година ще е вкъщи, уговорила съм клоун вече, а динозаврите продължават да са преобладаващите интереси, така че тортата ще е динозавър Grinning Незнам как ще се справя с украсата, но имам време още за мислене. Мисля и за някакви дребни подаръчета за децата, но нямам идея какво, хайде помагайте.
Аз така и не съм ви открила в групата във фейсбук, може ли някой да ме включи Praynig

# 329
  • Мнения: 198
Вали, вали не ще да престане. Вече има най-малко 60 см.
Аз рождените дни ги правя в къщи - събират се от 5 до 8 деца, но тази година ще са повече, повече от приятелите ни са с 2 и бройката расте... Laughing
За пляскането - случва се, то колкото и да броиш понякога не се издържа. И в това време ми писва от това Няма! Вече трета седмица стои в къщи. Знам, че в детската ще е по-добре, но как да я пусна като в съседната група има салмонела, 4 дена не работеше цялата градина, а пък и парното им е едно - няма стопляне на стаята.

Общи условия

Активация на акаунт