МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 209
  • 679
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Добър ден!

Как сте всички?
Аз си чакам бебче отново да папка, което в последните 24 часа, че и повече се случва на всеки час  Simple Smile
Мис Вал, при мен явно някаква тежка артилерия трябва, какво ли не се пробва вече Simple Smile
Спокоен ден от нас!

# 301
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет на всички   bouquet

В такъв студ си е най-хубаво в къщи и само да гледаш през прозореца зимните картинки  Peace
Само, че трябва да се работи...



Илиянче, как е малкия ? Слушка ли ви  Laughing А кака поуспокои ли се вече  Wink

При нас засега нещата са нормални. Само да издържим тази студена седмица и да идва лято  Joy

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 255
Илиянче,предположих че го знаеш този крем,но се надявах че не си го пробвала и да те облекчи.Дано скоро нещата се нормализират и да спре да те боли!
Хубав ден ви пожелавам момичета и дано скоро мине тази "ледена" седмица,че направо не издържам на този студ!

# 303
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет   bouquet

Моля ви дайте едно рамо на темичката ни, че ще загине  Mr. Green

Ако на някой му се пише - би ли споделил на какви книжки сте вече: приказки, буквички, стихчета, гатанки...
В градината ни призовават да помогнем за създаването на детски кът с книжки /може и стари да са  Peace/. За Коледа подарих една голяма книга със световни приказки, а сега се чудя какво точно да избера. В къщи /разбирайте при мама и тати  Crazy/ имам доста, но докато отидем при тях вече ще е април месец, така че този вариант отпада. Накратко - давайте идеи какво и откъде Laughing
Приятен ден на всички, въпреки минусовите температури  Peace

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 09:59 от Iva-1977

# 304
  • Мнения: 240
Иве, Кристина си умира за шарени енциклопедии, най-вече за динозаври, вулкани има и за животни, една за сезоните която също много обича, като се замисля напоследък само това четем, приказките нещо и омръзнаха.
Илиянче, как сте разкажи Мимка какво прави, радва ли се на новия член от семейството.

# 305
  • София
  • Мнения: 1 877
Иве ние имаме всички книжки от поредицата с вестниците миналото лято, но Гого само ги разглежда, инае е фен на Колите и има няколко от тях, една поредица с картинки от 10-12 книжки. Та честичко купувам, но рядко има желаещ да слуша някой да му чете Simple Smile

Ние сме цялата къща болни, от днес и двете деца са на АБ.

# 306
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Здравейте и от нас!
Аз съм с Лъчи на ръце, за да спинка, не го люлея, просто го взех и най-сетне заспа.Иначе тъкмо да заспи и се започв3а едно хълцане и дотам със съня и това по доста пъти на ден...
Спирит, Мимка се гледа сама или свекърва ми сега докато помага я гледа, ама тя си търси и моето внимание.Обаче ние се кърмим с бебето на всеки час и почти не виждам Мимка, не получава изобщо внимание от мен и това я изнервя.Като й направим забележка за нещо и скача 5 глави ....Дано да си изградим някакъв режим с бебче до месец-два, за да мога да си гледам и другото дете.
Еве, бързо да се оправяте!Аман от пустите му грипове!
mis_val, мерси, дано се регулират!

# 307
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Здравейте  Wink
Еве, как сте днес ?
Днес пак ни затрупва снежец -поне децата са най-доволни  Laughing
Да ви се оплача, мояте щерка хич не иска да спи следобеден сън - било в нас или на градината. Едната госпожа даже казва, че не помни кога за последно е спинкала там. Като сложели децата нашата само се надигала лекичко за да мерне всички ъгли и евентуално някой да е буден като нея за да си правят разни гримаси и се кискат  Laughing Това не би бил чак такъв проблем, ако вечер като я вземем не прави един 10-15 минутен сън в колата, след което е кисела, опъва ми нервите до краен предел /затова и казвам, че на работа психически се разтоварвам  Embarassed/.
Вашите дечица как са в това отношение ?

# 308
  • Бургас
  • Мнения: 255
Относно книжките,Габи харесва от тези,които са с картинки на цялата страница и с малко текст.Примерно:" Червената шапчица"-цялата книжка е около 6 листа,всички книжки на които обръща внимание са от това естество с много илюстрации.Едната съм я купувала от реп за вестници,при нея на последните странички има и различни игри(за оцветяване,за съединяване на числа и т.н.)
Относно съня и ние имаме проблеми с приспиването,но там нещата при нас са на периоди.От както ходи на градина гледам дори и два часа да се приспиваме все пак да успея,че веднъж като излезе от ритъм после ми е много трудно.През седмицата ставаме в седем,правя го и в почивните дни.При нас само така става.Станем ли след 7 няма приспиване,после иска да спи към 17-18.Стана много дълго,но в общи линии твърд режим и разни други тънкости прилагам,които пък действат само за определено време и после пак мъки докато и хвана цаката с нещо ново

# 309
  • София
  • Мнения: 1 877
Моите днес точат само едни сополи и подкашлят, само дето послушах мъжо вечра да ги водим при личната и в резултат пият АБ. За капак баща му на Гого току що му наля мляко от хладилника и тръгна студено да му го дава.  В този сняг сме като затворници ама какво да се прави дано другата седмица баба им дойде за няколко дни за да се измъкна малко.

Иве Гого в градината спи, в нас може да спи може и да не спи, Иван спи 2 пъти на ден и ми е екстра ако и брат му е на градина. Simple Smile

# 310
  • Мнения: 308
   Здравейте и от нас с Лили. Миналия път не успях да се включа подобаващо. Не съм писала много време, но така се стекоха обстоятелствата.

   За книжките - Лили в момента харесва най-много поредицата за Горският вълшебник Ленард. Три книжки са - Ленард и мишлето, Ленард и стария дъб и Ленард и Зайчето. Имаме две от поредицата за Франклин, но се сеща за тях мнооого рядко, явно не й харесват. Друга поредица, която харесва е "Във вълшебната гора" Имаме няколко от тази поредица, в рими са написани и много й харсват. За коледа и рожденият ден получи подаръци от поредицата Вечните приказки. Включени са Али Баба, Грозното пате, Малечко Палечко и други. Харесват й, иска да ги чета, но според мен има доста думи и изрази, които не са за тяхната възраст. С хубави илюстрации и добре написани са и на Хермес поредицата Весели приказки.

   За спането - вече много рядко успявам да я накарам да заспи на обяд. Вчера е станала в 08.30 и едвам я легнах вечерта в 22.00.

   От известно време е станала доста нервна. Отговаря ми, като се ядоса хвърля разни неща и се опитва да посяга. Не знам дали е защото в момента е в къщи заради студа и вирусите или е някакъв период. Споделете дали сте имали такива изблици и как се справяте.

   Лек ден от мен и без болни дечица.

# 311
  • Мнения: 263
Моите днес точат само едни сополи и подкашлят, само дето послушах мъжо вечра да ги водим при личната и в резултат пият АБ. За капак баща му на Гого току що му наля мляко от хладилника и тръгна студено да му го дава.  В този сняг сме като затворници ама какво да се прави дано другата седмица баба им дойде за няколко дни за да се измъкна малко.

Иве Гого в градината спи, в нас може да спи може и да не спи, Иван спи 2 пъти на ден и ми е екстра ако и брат му е на градина. Simple Smile
Привееет.....ей това ме провокира да пиша...баща му на Гого...а на Ванката кой е баща му бе Еве Joy Joy Joy Joy
За спането, не са ми казвали да има проблем на градината, но у дома...ако е здрав...няма съм братче...Започне ли да иска да спи на обед, значи се разболявамеее...по това си го познавам ooooh!
Шоколадче...честито и от мен, да ти е жив и здрав малкият мъж, много хубаво име сте му избрали!За каката не се притеснявай, ще се наместят нещата ...е няма да ти е лесно както с едно дете, но....какво да се прави Mr. GreenПитай Оле....дето е с 3 броя CrazyМайка героиня Peace

Айде всички болни да се оправят Peace

# 312
  • София
  • Мнения: 1 877
Луда главо Даре, божа работа както се казва, майка една бащи .....


Ще дам фира в нас, 2 седмици с двамата плътно. Дано баба им дойде другата седмица да избягам поне 1-2 пъти за кафенце.

# 313
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Еве, тва с бягството за кафенце ми е добре познато - 1 път на 2-3-4 месеца и все по бързата процедура  Mr. Green Затова за мене си е празник само като ходим на гости при "баба и дядо" иначе няма  Crazy
Тинче, нервни изблици да искаш при нас  Peace Споделих, че са след като не е спала в градината, което си стана редовно, така че за мене не е вече нещо ненормално  Rolling Eyes Няма нещо за което Галя да ми е казала, че е съгласна с мен  ooooh! Честно, мисля си вече как може да съм най... майка, която не може да се справи с детето си  Tired Добре, че поне пред хората не ме излага и за всички тя е "най-доброто дете, най-послушното..."   newsm78 Бе как става това не ми е ясно  Crossing Arms

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Добро утро и от нас!
Тинче, Чили, радвам се, че се разписахте?Какво правят дечицата, как вървят нещата в градината?Боледуват ли или вече са се адатирали добре към бацилите?
Аз след 9 месеца лежане, питайте ме как ми се иска да ходя насам-натам вече, семейно разбира се, че се бях изолирала в спалнята...Сега нека стане март месец живот и здраве и нямам търпение да си идем малко в Свиленград, че цяла година не съм се прибирала.
Сега Лъчи май ще се събуди и ставам да видим дали ще се храним  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт