МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 766
  • 679
  •   1
Отговори
# 345
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Илиянче, как сте днес ? Ако е това грипче, което мина и при нас - да те успокоя, че след първия-втория ден въпреки високата Т. ще е по-леко /то едва ли те успокоявам много в този момент  Peace/ Мъчно ми стана за Мимка - трудно е да разпределяш вниманието си, така че всички да са доволни. Кураж и всичко ще мине по-лесно  Hug
Май навсякъде минава този грип - остана ли някой, който не го е изкарал ?
Относно логопеда - аз и преди бях писала, ми детето ми не говори като вашите ама хич  ooooh! Сравнявайки я с Бела, с Али и сие, далече сме  Confused Поправям я като говори, но тя не е от тези, които искат и имат желание да се учат на нови думи - все напук трябва да е, последната дума да е нейна. Например, знае си имената, но не иска и не иска да ги казва като я пита някой - държи се като някакво бебе, бе и аз не знам как точно да го обясня  Crossing Arms Ето, с книжките - същата история: рядко изобщо изявява желание да четем, а имаме в нас от хубави по-хубави. На нея й дай да ритаме топка, да се гоним...все такива бебешки работи - другото не й е интересно  ooooh! Абе с 2 думи, да видим какво ще ни каже тази логопедка, защото времето си минава и колкото и да се убеждаваме с моя мъж, че детето ни може да навакса всичко пропуснато - си трябват по-специализирани занимания  Rolling Eyes А да кажеш, че не сме се занимавали с нея... Явно при нас нещата никога не могат да стават по лесния и нормален начин - било с гледането й, било с възпитанието й. Май аз драматизирам прекалено, но дано да е това  ooooh!

# 346
  • Мнения: 1 710
Иве, питаш дали някой е пропуснал да изкара грипа. До вчера ни подминаваше, ама сега с пълна сила удари Дея. Цял ден не мога да й смъкна температурата. Въобще не е падала под 38,5. Какво ли не пробвах - то не я ли поливах със спирт, то не й ли правих компреси с вода и оцет, то не я ли мазах с белтък, въобще всичко, което прочетох в интернет й го приложих. Милата почва да плаче като види, че приближавам към нея, защото знае, че я чака нещо неприятно. Антипиретиците все едно въобще не съм й дала, последния път не смъкнаха дори с 2 десети температурата. Направо се виждам в чудо. И естествено час по час я гледам, защото ми е притеснено, че е с над 39,5 и въобще не съм мигнала. А утре трябва да съм свежа, щото малкото диваненце си иска своя дял внимание.

По повод логопеда - Диана беше писала по-напред, че е много доволна от работата с логопед и че Виктор много се е променил след срещите с него. А за книжките не се кахъри. Опитайте да откриете, към какво проявява най-голям интерес. Дай да рисува с водни боички и четка, после с ръце, да оцветява, да моделира, да бие барабан /тенджера/, да танцува, да пее, да готви, примерно да си направи сандвич. Въобще предлагай й колкото може повече занимания, защото хем няма да й омръзва, хем ще видиш какво я влече. Дай й отговорности, при нас това е супер успешно. Обяснявам на Дея, че задачата е много важна, че много малко деца могат да се справят, че могат само ако са достатъчно големи вече, че дори на мен ми е трудно и в 99% от случаите тя се хвърля през глава да ми помага, при това много съсредоточено, а аз не пестя похвалите. Винаги се чувства много горда. По този начин гледам да включа някакъв вид обучение. Например да преброим колко бобчета има в една чаша, защото в тенджерата могат да се сложат само определен брой. Или й давам непотребни изпринтени листове и й казвам, че трябва да намерим определени букви на всяка страница. По някой път й казвам, че трябва да слагаме номера на страниците в една моя тетрадка, за да стане като книга и пишем заедно. Има едно любимо занимание, което пак почна уж като помощ. Отварям й Word, настройвам й различни цветове, с които да пише и търсим буквичките на всички хора, за които се сетим. Тя си избира всяка буквичка какъв цвят да е и може да се занимава с това с часове.
И въпреки, че почти винаги откликва на молбата ми да ми помогне в нещо, много често отказва да направи неща, които може или знае. Може да брои добре до 20, а често и до 30, но в някой момент решава, че ще бърка цифрите и прави невъобразима каша. Може преди това 10 пъти да е преброила правилно, на единайстия обърква всичко. На моменти си мисля, че го прави умишлено, а на моменти се плаша, че наистина не знае как да брои. Така е и с много други неща.

Хайде стига толкова. Отивам да меря температура.

# 347
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Иве, започвайте работа с логопед, поне опитайте, та Галето да се отприщи изведнъж.При дост деца така става.Някои говорят по-разбираемо от други, но това са само преходни етапи.Стискам п;алци скоро да се успокоите.
Марги, за температурата, единственото нещо, което винаги ни я сваля поне донякъде са свещичките "Ефералган" за 4-6 годишна възраст.Не ни помагат Нурофен, Хексалгин, белтък, оцет и вода и т.н., само свещички.И съм винаги заредена.И в болницата препоръчват ако си дал Нурофен и има примерн 38.9, а и оттам нагоре, задължително слагаш свещичка.
А ние с бебчо сме все така -кърмене, рев и това е.Мимка я няма в плановете, все е игнор.Ще видим какво ще правим занапред, за да не е така!

# 348
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Добър ден   bouquet
Благодаря за успокоителните думи, Илиянче - дано да сме от тези, на които йм трябва малко помощ, за да се отпуснат и говорят повечко. То не, че детето ми не говори съвсем, но показва много малък набор от думи - понякога ни изненадва с цели изречения, на които ние не сме я учили и това ме успокоява донякъде. Но както и при Дианчето, се надявам да имаме добри резултати, просто отлагахме и заради зимата - ще видим  Peace
Марги, и при нас беше същото с високата темп. - полудявях защото каквото и да дам нищо не смъкваше даже и 1 десета... Абе минава, трудното е докато се свали по малко темп., а след 2-3 ден започва една ужасна хрема, кашлицата нас по-малко ни мъчеше тогава, макар че  и сега все още покашля по няколко пъти на ден. Обаче хремата... няма да навлизам в подробности, но беше ужасно. Дано при вас всичко мине по-леко - стискам палци  Praynig
И благодаря за идеите за забавления - ето, лесни и елементарни неща, но аз не съм се сетила за тях ooooh! Не знам, но имам чувството, че след бременноста и майчинството тотално съм се сдухала  Crazy

# 349
  • Мнения: 107
  Честит Рожден Ден, Жорко! Бъди много послушен весел и щастлив!

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 255
Момичета,тези дни имам работа и не пиша,но ви чета!Пишете как сте,оздравяхте ли,че ви мисля?

# 351
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО МНОГО ЗАСМЕНИ!

# 352
  • Тук и там
  • Мнения: 97
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
ДА СТЕ ЗДРАВИ, РУМЕНИ, БЕЛИ И ЗАСМЕНИ !


# 353
  • Мнения: 2 022
Честита Баба Марта на всички мартенички и семействата им.
Бъдете здрави и весели, бели и червени и всяко зло да бяга далеч от вас.


# 354
  • Бургас
  • Мнения: 255
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА,МОМИЧЕТА!
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ,ВИЕ И СЕМЕЙСТВАТА ВИ!

# 355
  • Мнения: 955
Здравейте,момичета.
Честита Баба Марта ,много здраве и усмивки.
Да пожелая на всички рожденници много здраве,весели игри и усмивки.Здраве и търпение на майките и татковците.
Незнам как е при вас,но от моето кротко бебе няма и помен - толкова е щурав,от беля на беля.Все се карам за нещо.Но да е жив и здрав ще изтърпим периода.
Иначе тези грипове дано да ви подминават - да няма температури и хреми вече.
Ние тази зима минахме леко.Успяхме да преборим вирусите и не се заразихме.Е като го усетя нещо и веднага му давам допълнителен стимулант за им.система.
Много усмивки на всички.

# 356
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Десиии, казвай за вълшебния стимулант за имунитета, че от днес Мария вече е на градина.
Как са всички мами и пораснали деца?

# 357
  • Бургас
  • Мнения: 255
Здравейте,момичета!
Утре ще имаме тържество в градината,нямам търпение!
Шоколадово бонбонче вие в коя градина сте(или по-точно в кой комплекс)?

# 358
  • Мнения: 263
Шоколадке...аз споделям за нашето магическо средство:)
AD liquid for Kids - по 1 с.л. сутрин преди градина, като изпие шишето 15 дни почивка и после пак...не че не хваща вируси, но минават по - леко, само с някой сопол...
Като го видя, че започва да се разболява 3 дни поне, вечер го къпя с по - гореща вода и хубаво го разтривам с мас (свинска, домашна....да ме прощават поддръжниците на модерното отглеждане на децата, ама това при нас работи безотказно Peace) по гръбчето, гърдичките и стъпълцата, обличам нощничка и чорапки и за 3-4 дни няма и помен от сопол, кашлица и т.н. И през това време  си ходи на градина без проблем...а наплюйте ме сега Mr. Green
От Края на Декември го започнах и до сега ( да чукан на дърво) нямаме пропуск на градината:)

# 359
  • Тук и там
  • Мнения: 97
ЧЕСТИТ 8-МИ МАРТ !!!


Общи условия

Активация на акаунт