МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 832
  • 679
  •   1
Отговори
# 585
  • Бургас
  • Мнения: 255
Мaрги,опит с логопед нямам,а и не съм от София,но от един кулинарен форум имам близка,която живее в София и е логопед.Мога да ти дам телефона й на лични,ако се интересуваш

# 586
  • Мнения: 2 022
Честито на Тара и Зори! Да растат здрави и послушни малките мъже и да пръскат щастие навсякъде около себе си.
Между другото, малкият Никола на Зори е роден на една и съща дата с големия ми син. Heart Eyes

# 587
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Честито на Тара и Зори и техните семейства !
Малките да растат здрави, умни, добрички дечица  Peace

Трябва да ви оставям по-дълго без проверка, за да попишете повечко  Laughing

Мaрги, аз кой знае какво проучване за логопеди не съм правила, защото към които се насочвах първоначално, ми бяха на страшно неудобни места, а местоположението йм беше също много важно за мен. Нашата е в Света Троица, близо до Кауфланд и Лидъл, но доколкото си спомням вие сте в друга посока  newsm78 Все пак ако решиш ще ти дам координатите й  Peace Не се притеснявай, че Дея няма да се отпусне при логопеда - ако не на първия, в някой от следващите посещения и това ще стане, стига да попаднете наистина на човек, с който да си допаднат  Crazy При нас първите 3-4 пъти всичко се правеше през рев и сълзи, ела сега да я видиш Галя с каква бодра стъпка си влиза сама вътре и чака да й се сложат лепенки по ръцете - картинки разни, за да започне упражненията  Mr. Green Последните пъти я оставям сама вътре и скришно ги наблюдавам отвън какво правят Wink Мамината тя - гледа с такова внимание какво й се показва, отговаря, после пак - изправила гръбче на столчето, като ученичка  Blush
А в градината също е идвал логопед, но там тя изобщо и дума не е казала - просто е по-свита с нови хора, иска време за да се отпусне   Rolling Eyes В интерес на истината като гледах списъка после с дечицата, които имат нужда от логопед - май повече от 80 % имаха нужда от такава. Както ви писах и преди на празненствата, говорните дефекти винаги ми правят впечатление - нали си сравнявам мамината с останалите наборчета... Галя има проблем с изговарянето на някои звуци в определени думички, р-то горе-долу го докарва вече добре. Не, че ми е било цел да го махнем, само споделям. Обаче какво пернишко "л" ни мъчи  Joy Казва "уегуо" - вместо "легло", "уауе" вместо "лале"или поне аз така го чувам и изпадам в ужас  Joy Виж, това трябва да го оправим  Crazy
Ние сме си в къщи  Confused Добрата новина е, че няма АБ - Галя кара някакъв вирус с хрема, която обаче е упорите  Rolling Eyes Та си се гледаме в нас и си скучаем  Wink
За подаръците - Галя поне не гледа много филмчета и не ми иска каквото види  Joy Кучето й пристигна, но доколкото успях да го активирам, докарах го до лаене, лягане и такива прости команди - ще видим дали госпожицата ще го хареса като му дойде времето  Laughing
Пак изписах ферман  Mr. Green

# 588
  • Мнения: 83
Благодаря ви,момичета ,за поздравленията! HugБаткото е много горд и на този етап се старая да няма поводи за ревност. Heart Eyes

# 589
  • София
  • Мнения: 1 933
ЗА МАРТЕНЧЕТАТА ТАЗИ ГОДИНА ОТНОВО ОРГАНИЗИРАМЕ КОЛЕДНО ПАРТИ, ПИСАХ ВЪВ ФЕЙСА И ПОНЕЖЕ ИМАШЕ СЛАБА АКТИВНОСТ ЕДИНСТВЕНАТА СВОБОДНА ДАТА ОКОЛО КОЛЕДА СЕ ОКАЗА 16 ДЕКЕМВРИ ОТ 12,30 ДО 14,30 ЧАСА В ДЖИМБОРЕ, КУПИЛИ СМЕ ВАУЧЕР (ОРГАНИЗАЦИЯ ОТ ЧЛЕНУВАЩИТЕ В ЧАТА  Blush) АКО НЯКОЙ ГО НЯМА ВЪВ ГРУПАТА ВЪВ ФЕЙСА НЕКА ПИШЕ ЩЕ ГО ДОБАВИМ И ЩЕ КОМЕНТИРАМЕ. ИМАЩИТЕ ВЪПРОСИ ДА ПИШАТ!!!

АДРЕСА НА ДЖИМБОРЕ Е В СОФИЯ, НО ЖЕЛАЕЩИТЕ ОТ ДРУГИ ГРАДОВЕ СЪЩО СА ДОБРЕ ДОШЛИ

# 590
  • Мнения: 107
Юхууу как сте? мен ме е треснала вълна училище и не мога да се откъсна от нея само ядове имам с дисциплината на господина. Като цяло лудница

 Честити ни нови попълнения тук Тара много да ви радва и слуша малкия  господин аи батко му Simple Smile и на двете със Зори ви желая само щастие и радост покрай децата....


# 591
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Честити рожби на мама ЗОРИ И ТАРА!НЕКА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО КРОТКИ И ПОСПАЛИВИ Simple Smile
При нас какво ново - аз се лекувам 2 седмици от зелени секрети в носа и кашллица като на стар пушач.Децата бяха със сополи, но вече няма нищо.
И дерта ми е , че Мима е превзела баща си в детската да спи при нея, да си играят, абе всичко и ние с него изобщо и една дума не можем да си кажем.., какво остава за друго.Той става в 5 сутринта за работа и тя става с него и идва в спалнята, където от шума всяка сутрин се буди бебето и повече няма заспиване поне до 9 сутринта.Не знам докога ще е така.
Някой с опит в това?
Как са малките сладурчета?
Учат ли в градините нещо?
Аз Мима съм я налегнала вкъщи и в момента сме на буквата "С", но я пише наобратно, не знам защо.
Карам я да ги учи в печатния вариант разбира се.Засега не се сеща за "Д" като я попитам как се пише и бърка Б и В.Да видим кога ще научим азбуката Simple Smile

# 592
  • Мнения: 240
Офф, и при нас е същата работа, единия в едната стая,другия в другата...по разпределение с децата, мъжо се прибира в 20ч, става в 6 и почти не се виждаме. Нямам идея докога ще сме така, сигурно до училищна възраст. Laughing
Опитах да ги приспивам двамата заедно, ама то не беше едно борене, бутане, кискане, сигурно ми отне 2 часа и се отказах.
За ученето, ами не съм се опитвала да я уча нещо конкретно, занимаваме се с това което и е интересно, до букви рядко стигаме. Предимно рисува, нарежда пъзели, а на градина се отказах да я пускам през зимата, че през 3 дни си я прибирам с температура. Тя пък после прехвърля на малкия и така вече цял месец. Close
И да ви попитам, педиатъра ми изписа имуномикс, някой дали е ползвал такъв имуностимулант и дали има полза от него

# 593
  • Мнения: 519
Честити бебчета на Зори и Тара! Да са ви живи и здрави! Hug
И при нас положението е същото - разделяй и владей! Whistling Имам голямо желание да ги отделя в детската двете (а и те само мрънкат за това), но ми е непонятно как ще заспиват. Онзи ден склоних да ги оставя, но мина 1 час, а те само се кискат и закачат. ooooh! Освен тв да им сложим да ги приспива. Rolling Eyes
Аз тъкмо мислех да пускам Ели от понеделник на ДГ и снощи и двете се разсополиха. #Cussing out Изнежиха ли се, какво им стана, вече полудявам..... Давам сутрин витамини и Изопринозин. Сега взех Имуномикс, да видим ще има ли ефект. Той е за малката, че на каката давам Бронховаксом и в почивката Изопринозин. Въобще съм като аптека вкъщи. Tired Сега и мъжо е с болен кръст, а аз се чудя вече каква е тая дупка и няма ли свършване на тези болести гадни. #Crazy
Хайде оплаках ви се! Simple Smile
Чао и хубав ден от мен!

# 594
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро!
Как сте?
Никакви не се вясвате в темата вече.
Как са децата?
Купихте ли вече коледните подаръци?
А какви са те, че ми е интересно на какво се радват малките на тази възраст.Може да пускате и линк със снимка на това, което сте избрали.
Хайде, лек ден!

# 595
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет   bouquet

Аз не пиша, защото ставам досадна  Mr. Green
В събота бяхме на първото Коледно парти /организирано от фирмата/- в Палавници /познато като Патиланци  Laughing/, но не си дочакахме подаръка и сега трябва да си го искам от колежките. Беше една кукла с дълга коса - уж такава избрах за подарък. Така и така Галя ще преспи една нощ с каквато и да е играчка, след което ще е поредната такава събираща прах в нас, и която само ще прехвърляме от стая в стая Laughing
Обаче остахме без снимка с дядо Коледа - голям пропуск Confused
Сега ако сме здрави, ще се опитам да се класираме за партито при мартенчетата  Crazy
И последно е това в градината - то е на 19-ти.../там сме с великото куче-подарък, което вече е вписано в писмото до Дядо Коледа  Mr. Green /
Още не съм украсила, все не успявам да се организирам както трябва  Embarassed
Ох, много студено навън - така не ми е празнично  Joy

# 596
  • Бургас
  • Мнения: 255
Здравейте,момичета!

Ние в неделя бяхме на куклен театър организиран от Победа,не знам Габи ли е по-чувствителна,представлението ли не беше подходящо през повечето време плака,накрая дядо Коледа им раздаваше по торбичка от продуктите на Победа,но не се сетих,че ще има дядо Коледа,че да взема фотоапарат  #Cussing out 
Нашия списък тази година е нещо от рода:касиерска касичка,електрическа четка за зъби,фенерче(вече купено и подарено),боклукчийски камион  Laughing  микровълнова фурна
Вчера разглежда каталога на хиполенд и от там си заградихме няколко подаръка,сега трябва да се погрижа каталога да обиколи роднините придружен с легенда  Laughing
Шоколадово бонбонче,отшумяха ли вече болестите?

# 597
  • Мнения: 955
Здравейте,аз мине се не мине и току влезна да ви прочета.
Честито на всички с нови попълнения.
Понякога ми липсва активността ,която беше в началото ,когато се родиха малките.Сега всеки вглъбен в задачите и срещата в интернет все по-рядко.Е има и сериозни ,които ни поддържат наборната темичка.Благодаря за което.
Любо ми е все така с тази астма,даже сега ще купуваме електрически инхалатор като в болницата ,за да си го обдишвам в къщи,да не ходим при болните и да чакаме ред.
Тази година играчките ще са оскъдни.Само в градината ,защото той не пази.Точно за една седмица и всички играчки ще са за боклука.Може би за вкъщи една от тези дъски с магнитните букви и цифри и маркер с гъба за писане и бърсане.Много ми се иска такова нещо защото се учим да смятаме и да познаваме буквите.
За вирусите ,ами че то като че ли на конвейр ги вадят.Все нови и нови вируси.Направо в чудо се виждам,пък той ми е поддатлив.Какви ли не стимуланти не пиеме и какво ли не правиме,но докато не си пиеме АБ не минава и това е.
Леле айде стига толкова.

# 598
  • Мнения: 263
Оххх..Коледааа Sick Sick
За градината...Дядо ти Коледа щял да идва на 17.12....закупихме писта динозавър на Hot wheels....срещу скромната сума от 40 лв....днес я доставих в градината...
За празника у дома....Лего Бас светлинна година, пъзел Макуин, и динозавър с батерии (за 10 лв)Simple SmileSimple Smile
А в писмото за Дядо Коледа човека си писа Динозавър с дистанционно...който естествено е видял по рекламите....при което ни е с баща му се юрваме да го купуваме, това беше ЕДИНСТВЕНОТО му желание....е познайте ....срещу някакви си 178 лв може да бъде ваш Shocked Shocked Shocked
Та се надяваме да мине номера с този от 10 лв..... Praynig Praynig
А да не говорим какво обикаляне е за подаръци за останалите Rolling Eyes Rolling EyesМразя да обикалям по магазинитеее....ох и още не сме украсили у дома....абе...като дойдат тия празници и .... Sick Sick
Дано да оцелея и тази Коледа..... ooooh!

# 599
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Ей ни и нас в редиците на болните  Cry 
Нищо сериозно, през деня Галя покашля няколко пъти влажно и това е само, но нощем - няма спане от нея  #Crazy Втори ден се гледаме. Гадното е, че вече нямам право на болнични и си ползвам 3 дена отпуск, пък после и неплатен ако се наложи...  Rolling Eyes 

В понеделник купих от Хиполенд на Галя сгъваема масичка и столче, че си нямаше такава - как не спи с тях, там драска произведениятa си, там яде, там си "побостря" моливите  Wink  ... Много си я хареса милата  Peace
Ако някой не може да задели много парички, ей тук винаги намирам по нещо образователно и полезно  Crazy  Последно взех ето тази дъска - Галя много си я уважава   Laughing :
        

http://vegatoys.com/view/5943.html

Куфарче с букви имаме, но го пазя вече 2-ра година за по-добри времене, засега тази дъска с буквите е ОК, че да не ме е яд, като я прави на нищо  Crazy 

Днес ходихме да поразчистим снега около нас, голям купон, само ме беше страх да стоим прекалено дълго навън и след 30-на минути се прибрахме с девойката с подобаващ рев   Laughing И двете си изтрещяваме в нас самички без да мърдаме  Crazy  Айде, оставям ви, но ще досаждам  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт