МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 614
  • 679
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 1 904
Добър ден!

Да напомня коледното парти е в неделя 16,12 които не се е разписал във фейса да отива  Simple Smile

За коледа в градината Гого иска Ракета!!! която намерих в ибей за скромните 40 паунда и затова ще получи писта с Макуин новата дето се чупят колите. Иван не е претенциозен и ще получи телефон Мики маус там. За в нас ще има лего за малкото и от Джъмбо една игра за риболов. Едната баба я уредихме с апрески, другата поръчах халат за единия и нещо по нейн избор за другия.

Даре моите гледат Дисни джуниър на английски и тям гледам че няма реклами та съм добре все още, рядко превключва на другите детски канали да влезе в час с рекламите

# 601
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Мацки, какво правите?
Как сте?
Децата получиха ли подаръците?Радват ли им се?
Похвалете се!

# 602
  • Мнения: 107
Здравейте дружина как сте Simple Smile май от миналата година никой не е  влизал тук .А сега идва ред на следващите им рождени дни . я се похвалете всеки по нещо

# 603
  • Мнения: 107
Честит Рожден Ден на Лили  да е жива и здрава и много щастлива ...

Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 16:43 от radi84

# 604
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Честит Рожден Ден на Лили  да е жива и здрава и много щастлива ...
и от мен със закъснение ЧРД на Лилиан! Да е здрава и щастлива!

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Мами, почерпете се по случай 5-тия рожден ден на Мария, който беше вчера!Нека ни е жива и здрава!

# 606
  • Бургас
  • Мнения: 255
Живи и здрави да са ти и двамата,Шоколадово бонбонче!
Да ти носят много радост и  живота да ги среща само с положителни хора и емоции!

# 607
  • Мнения: 519
Да ви е жива и здрава рожденничката и малкия сладур Лъчко! Много да ви радват и да имат безгрижно и щастливо детство! Hug

# 608
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Със закъснение да честитя рожденните дни на Лили и Мими!
Да растат умни, добрички и послушни за радост на всички  Hug



Илиянче, страхотна торта  Peace Как изкарахте ?

# 609
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Здравейте!
Добре изкарахме Simple Smile
Как сте всички?
Съвсем опустя темичката ни.

# 610
  • Тук и там
  • Мнения: 97

...за съжаление...  Rolling Eyes
 
При нас нищо ново, ежедневието си е нормално - тичане насам-натам  Laughing Имам чувството, че детето ми расте страшно бързо - обаче само на височина и на години Crazy Кога беше бебе, а ето ще става на 5... Бързо лети времето  Embarassed На 5-ти март ще имат празненство за майката и отсега съм замислила тоалет, защото на моменти ще е конферансие  Joy Само ни играе разни сценки: "Гале, излизай", застава крачка напред, пак си приказва "ръцете долу", след което започва да декламира с висок глас: " Скъпи найки, баби, мили гости - приемете поздрава на вашите деца с мюзикъла " С обич за мама". Минава крачка назад и пак си казва: "Гале, седни си" и с това приключва първа сценка  hahaha Ей такива неща  Mr. Green Сигурно ще ми е весело, само не мога да си я представя да си каже всичко - със сигурност ще има "интересни" моменти  Laughing
С рисуването, все още сме трагедия ... Носи ни някакви картинки, ама нямам толкова абстрактно виждане за нещата, за да си представя, че едни драсканици насам-натам значат къща, куче, светофар, дървета, море, слънце  ooooh!... Май е това  Crazy
Хайде следващия на отчет Peace

# 611
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И ние ще имаме празненство и  ни дадоха две стихчета, че нямало кой да ги учи и хоп наша Мимка да е Simple Smile
И тя само ми вика:"Мамо, да кажа ли стихчето"..и почва.
И нашето празненство е на 5-ти март, та да видим дали ще оздравеем дотогава.

# 612
  • Мнения: 1 710
Честит рожден ден на всички прекрасни дечица от нашия мартенски отбор, които вече са празнували петата си годинка! Да са живи и здрави и да имат прекрасно детство!


С рисуването, все още сме трагедия ... Носи ни някакви картинки, ама нямам толкова абстрактно виждане за нещата, за да си представя, че едни драсканици насам-натам значат къща, куче, светофар, дървета, море, слънце  ooooh!... Май е това  Crazy
Хайде следващия на отчет Peace

На една приятелка детето й рисува всичко в кръгове. Големи, малки, кръгли кръгове, повече приличащи на квадрат кръгове и така. Кафевият кръг е къща, сините са облаци, зелените трева, черните хора.  Никога не можеш да разбереш какво има на рисунката, но поне цветовете са някакъв ориентир. Важното е, че детето винаги знае кой кръг какво изобразява. Нашето съзнание като е толкова ограничено, че да не познаваме, си е наш проблем. Simple Smile
Дея много рисува, почти през целия ден. Всяка сутрин си носи книжка за оцветяване и фулмастри в градината и връща от там по 1-2 рисунки, освен оцветените картинки в книжката. Рисунките разбира се, са почти бебешки, смешни, криви, понякога неясни и най-важното с много странни цветове - хората са с розови коси, къщите със сини покриви, пушекът червен, лилав и т.н. Тревата и слънцето обаче ги докарва точно. Simple Smile Мен обаче ме притеснява това целодневно рисуване. Тя не си играе с децата, не "готви", не "гледа бебе", не "продава" в магазин, а само рисува. Толкова е необщителна, че няма накъде.

Как сте с буквите, четенето и сричките? Дея познава повечето букви, но й е много трудно да ги свърже в срички и абсолютно невъзможно да ги направи на дума. Като я питам коя сричка става от буквичките "в" и "а" например, тя ми отговаря "ву" или "ге", или нещо друго, което няма абсолютно нищо общо с това, което я питам. Оправя се добре само ако гласната е "и" или евентуално "е". Тогава почти винаги казва сричките без грешка.

Кога ще пускате децата на училище - 2014 или 2015 г.?

# 613
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!
Да сте здрави, весели, засмени, румени, червени Simple Smile

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА, КОИТО ИМАХА РОЖДЕНИ ДНИ СКОРО! Бъдете здравички и много щастливи!

Марги  Hug, почти съм сигурна, че тази учебна година беше последната, в която можеше да се избира дали детето да тръгна на училище на 6 или 7 години (говоря за България, тук от време оно има задължителна предучилищна на 5 и първи клас на 6).  В това отношение и Константин, и Джорджиа печелят половин година, защото са родени в началото. Тази година Джиа тръгва на предучилищна с братчетата и сестричките на децата от класа на Коко, като повечето са родени през ноември и декември, значи няма да са навършили 5, когато започнат. На тази възраст месеците все още имат значение и виждам голяма разлика в зрелостта като поведение, говор, знания...Обаче такъв е законът - тръгват с набора си.
Джорджи рисува много красиво,  Константин е на светлинни години от нея просто  Laughing Даже спечели награда от Бубуб във Фейсбук за рисунка на коледна тема. Рисува по цял ден, реже, лепи, постоянно прави картички, апликации, настолни игри - скоро беше взела 4 листа от блокче, залепила ги с тиксо и прересувала цялото Монополи на брат си  Grinning Даже от известно време играят Джули, Коки и Джорджи заедно тази игра, като малката много добре се оправя с парите, понеже смята със стотици. Знае и правилата, което ме изумява (нещо не мога да я харесам таз Монополи и не играя с тях). За четенето - чете само на гръцки засега, изчаквам да започне по-гладко, за да я науча и на български. За мен остава само лесната част - буквите, които са различни от гръцките, системата за свързване в срички я е обяснила свекърва ми.
Имам наблюдения как преподава бабата ни ученето, ако някой проявява интерес, мога да обясня.
Искам да кажа на мамите, които забелязват леки говорни дефекти при мъничетата си, да започнат работа с логопед, за да може до първи клас да се изчистят неясните звуци, защото детето ще пише това, което произнася (гореСТо вместо горещо, бЛаво вместо браво, и т.н.)

При нас преди няколко дена беше такава хубава пролет, че чак прибрах зимните дрехи  Embarassed Вчера обаче паднаха Т до 11 градуса и се озъбих  Mr. Green Днес пак пече от сутринта, направо да се чудиш какво да облечеш...

Някой няма ли да разкаже за партито на детето си - чакаме с интерес!!!

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 09:06 от Оле затвори очички :))

# 614
  • Бургас
  • Мнения: 255
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!

Общи условия

Активация на акаунт