ПЪРВИ за ВТОРИ клас - ваканция, УРА! (епизод 24)

  • 36 465
  • 758
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 495
Да и моята е такава, сложна. Накрая реши, че съм социален работник. Аз не се заех да му обяснявам че съм антисоциален.

# 121
  • Мнения: 2 471
Да и моята е такава, сложна. Накрая реши, че съм социален работник. Аз не се заех да му обяснявам че съм антисоциален.
Joy Joy Joy

# 122
  • Мнения: 14 133
Сладури.   Heart Eyes Интересно ще е да разберем Сашо какво е обяснявал за нашите професии.   newsm78
Докато ни ми е станало съвсем петъчно, да пожелая успех на връстниците, които ще се явяват на състезанието "Знам и мога" утре в града ни.  Praynig
ell7, специално палцестискане за сладураната ти.  Praynig

# 123
  • Мнения: 1 194
Да и моята е такава, сложна. Накрая реши, че съм социален работник. Аз не се заех да му обяснявам че съм антисоциален.

И мен ме разсмя Laughing

Въпросната бележка за характеристиката беше написана доста ултимативно - уважаеми родители, според закона за народната просвета чл.... дъра-бъра, трябва да дойдете и да вземете харектеристиката Shocked
Прозвуча много задължително. Сигурно 'щото в нашето училище са много изрядни.
Иначе и ние през годината имахме само две родителски срещи и те бяха свързани с празника на цифрите и седмицата на грамотния първокласник. Някак между другото ни осведомиха, че децата се/не се справят. И между другото, категорично отказаха да говорят за всяко дете поотделно - в първи клас не се било правело. Айде да видим във втори как ще е Whistling

# 124
  • Мнения: 284
Добре, че ме подсетихте, че идва и 1 юни /по повод на подаръците/. И ние си подаряваме често разни нещица, но за края на уч. година й бях обещала МП плейър, баща й вече го е закупил, но ще го скрия до 1 юни. А за края на у-щето ще се отчета с нова рокля.

# 125
  • Мнения: 3 479
mama L, вече не се говори пред всички родители за всяко дете поотделно. Говори се общо за класа - проблеми, постижения и после родителите се подреждат на опашка пред класната и питат за своето си дете. Другите чакат на прилично разстояние да им дойде реда.

# 126
  • Мнения: 14 133
И аз така знам от майка на съученик с по-голямо дете, че нямат право да говорят отделно за децата пред останалите родители.

# 127
  • Мнения: 1 194
mama L, вече не се говори пред всички родители за всяко дете поотделно. Говори се общо за класа - проблеми, постижения и после родителите се подреждат на опашка пред класната и питат за своето си дете. Другите чакат на прилично разстояние да им дойде реда.

 BlushАз съм явно още в соц-а. Това не го знаех наистина. Не че не се подредих и аз след родителската среща, ама си мислех, че само в първи клас е така.

# 128
  • София
  • Мнения: 7 673
Дейз, сетих се нещо. Като бях ученичка и ме питаха какво работят нашите, и аз имах проблами. За майка ми беше лесно - тя беше учителка по математика. Но татко, макар и също математик по образование, работеше като метролог. Никога няма да забравя ехидните въпроси на учителите /с децата не съм имала проблем/ - "Искаш да кажеш метеоролог, нали?  Crazy Ами не, искам и казвам метролог - баща ми се занимаваше с метрология на налягането в НМЦ /национален метрологичен център/. Та, от дете, повече може да се преглътне. Но от преподаватели?!  Twisted Evil

# 129
  • Мнения: 2 125
mama L, вече не се говори пред всички родители за всяко дете поотделно. Говори се общо за класа - проблеми, постижения и после родителите се подреждат на опашка пред класната и питат за своето си дете. Другите чакат на прилично разстояние да им дойде реда.

 BlushАз съм явно още в соц-а. Това не го знаех наистина. Не че не се подредих и аз след родителската среща, ама си мислех, че само в първи клас е така.

Говори се...и още как  Rolling Eyes И на двете ни родителски срещи, класната прочете чинно това, което си е записала за всяко дете по отделните предмети и имаше родители, на които им стана неудобно, но...
..всичко пред всички  newsm78

# 130
  • Мнения: 3 479
stellina, май вашата госпожа съвсем е объркала времето и мястото Naughty Всяко дете си има специфики на развитието - възход, спад, не е редно да става достояние на всички. Да не говорим пък, че има ужасно нетактични родители и те разказват в къщи пред децата си всичко каквото е казала учителката и на другият ден става мазало в училище Crazy

# 131
  • София
  • Мнения: 7 673
stellina, май вашата госпожа съвсем е объркала времето и мястото Naughty Всяко дете си има специфики на развитието - възход, спад, не е редно да става достояние на всички. Да не говорим пък, че има ужасно нетактични родители и те разказват в къщи пред децата си всичко каквото е казала учителката и на другият ден става мазало в училище Crazy
Явно промяната е от последните години и я подкрепям.
На родителски на Мони съм ходила до осми клас, след това спрях. До последно си говореха всичко, пред всички. Явно нещо се е променило през последните 4 години. Нашата класна не говори за децата поотделно, нито пред всички, нито насаме после. Или поне аз не съм забелязала.

# 132
  • Мнения: 1 194
DarkViolet , съгласна съм с това, ама си мислех, че за по-специфичните случаи викат родителите в училище за разговор "на четири очи".
Явно наистина съм в соц-а още Mr. Green

А, явно не много. Ирина ме успокои.

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Да се запиша в темата в последния учебен ден на мойто синче за тази година  Simple Smile
Отивам да го взема от училище и оттам на първата изложба в която участва, в клуб "Импресия"  Laughing - голяма радост!
Понеделник сутрин заминават мамините тиквички на първото си зелено училище /как ще се оправя моят конкретно, нямам представа Mr. Green/, но съм сигурна, че ще е незабравимо за него.
Вечерта след завръщането им ще честваме с концерт 120 г. от основаването на училището. А на 25-ти ще си получат свидетелствата за завършен първи клас. После започва и първата му лятна ваканция...ех, че хубаво..май се радвам за него повече отколкото той. Много първи неща, много нещо, част най-голямата радост, която ни носят децата, че изживяваме първите им неща осъзнато и пълноценно заедно с тях Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 3 495
"Искаш да кажеш метеоролог, нали?  Crazy Ами не, искам и казвам метролог
И аз така, понякога работя като актюер, което няма нищо общо с актьор. Ама работя като актюер, защото нямаме актюери. А като пуснем обява за работа и получаваме по 50 автобиографии на млади актьори.
Но вкъщи думата актюер не се споменава, защото Марио много си пада по такива "купешки" думички и току виж в някоя диктовка цъфне актюера.
А колко ще му се смеят ако каже, че работя това... не ми се мисли.

Общи условия

Активация на акаунт