Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 3

  • 40 107
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Сливен
  • Мнения: 140
боболин браво  Hug
добре дошла в групата  smile3501

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
купих си Табекс
заредих си електронната цигара ако нещо видя зор
и се включвам в редиците на борещите се с порока  Laughing
уф много си се ядосвам сама с тия цигари - голяма простотия са

боболин и аз така имам нужда от някой като мен - ама големия проблем е че около мен все пушачи и така сладко си пушат да им се чудиш чак............ та затова приготвих електронната ако нещо .... за всеки случай

# 62
  • Мнения: 924
Браво, има нови момичета  Hug
И аз пуших  18 години  Blush, но никога не е късно да се върнеш към нормалния начин на живот , толкова е хубаво без цигарен дим  Grinning
Все по-често сънувам, че пуша и съм се провалила отново с отказването, дори си определям нова дата  Joy Joy Joy

# 63
  • MUC
  • Мнения: 297
Браво, редиците ни се попълват, добре дошли, момичета!  Simple Smile

MAMA GALQ, ако ми позволиш един коментар, не си оставяй вратички (както с електронната цигара). Пушачите да си пушат, ти нали не искаш повече? Какво те засяга какво правят те?
Поискай да ги спреш и не си и помисляй, че ще се провалиш. Само от теб зависи. А околните още не знаят какъв кеф е да не пушиш, затова
така сладко си пушат
  Wink

А това със сънуването ми се струваше много странно... до тази сутрин! Сънувах, че съм си купила цигари (не една, ами даже две кутии  hahaha) и съм изпушила една цигара, ама така, автоматично, без да се замисля. Такъв яд ме хвана, помислих си, леле, как можа, сега трябва пак всичко отначало.  Joy
Даже като се събудих, ми трябваше известно време да си припомня, че наяве всъщност не съм палила и няма за какво да се депресирам.  Joy

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте на всички отказали се от цигарите и на новодошлите като мен.Не съм се отчитала от няколко дни ,но ето ме тук съм все още не пушеща.Днес е ден 13 ,всички странични симптоми като главоболие и т.н. отминаха,ноооо ... ако до десетия ден неми правеше впечатление че не пуша,то от два дни все по-често си мисля за цигара.За сега одържам положението ,пожелавам си успех и за напред да устоя .
 
На всички отказали се едно голямо БРАВО, а на новодошлите УСПЕХ.

# 65
  • Мнения: 6 164
Здравейтееее и добре дошли на новите! Hug

Аз съвсем се затрих, почивните дни се забавлявах, после в офиса работа за целия китайски народ, и то кога станали 15 дни Laughing ... хич не усетих. Ако щете вярвайте, ама аз съвсем забравих, че някога съм пушила. И сега се чудех що така стана тоя път и разбраааааааааах... Много помага да се навърташ край непушачи, а аз се хванах, че напоследък само с такива излизам и как да се сетя да пуша, нормално... 15 дни... Днес един бивш колега намина към офиса да си остави трудовата книжка и вика "айде да пушим отвън" и аз първо се шокирах, че не бях чувала тези думи отправени към мен сякаш от цяла вечност... и второ казах "аз не пуша от 15 дни... и пак ми прозвуча като цяла вечност Laughing ... e, не е, но ми се струва много. Достатъчно, за да ми е жал да се "рестартирам". Не, не, не... този път край. Това е най-тъпото и безсмислено нещо.

Така, че момичета, внимавайте с кого се събирате, защото е МНОГО важно! Дори да ти се отслаби ангела, няма от кого да изпросиш цигара Grinning На събора на VW като бях, си помислих, че сигурно щеше да ми е направо неудобно с 3-ма непушачи, аз да се разпафкам... По едно време ми се допуши - е, да, след 3-тата бира, нормално и осъзнаването, че съм бляла и пропуснала и второто записване да ме возят в състезателните коли, така ми се доревааа... че за да не се разцивря почнах да се оглеждам откъде да намеря цигара... ми нямаше откъде, моите хора не пушеха, а не мога да искам от непознати като клошар. И не запалих Laughing - така, че ето затова е много важно да не се навъртате край пушачи, особено ако сте пили и ви се реве Grinning хахах

Помага и ако имаш някаква нова любов, страст, хоби, увлечение... с толкова ендорфини в мозъка как да се сетиш за цигари. Мислите ти са насочени денонощно на друго място. Аз сънувам писти и състезания. Joy

@диване, пали мотора и ще забравиш да пушиш на сън. Mr. Green

@lasi, ти също! Naughty

Иначе продължавам доста сериозно да си тичам и си подобрявам резултатите със страшен темп. Тичам с една дето не пуши от 7 години и е гОла вОда, та едва ли са само цигарите, но и това много, много се усеща. Чувствам се страхотно, жизнена и щастлива. Няма шанс да дам назад!

Последна редакция: чт, 26 май 2011, 20:05 от Misty

# 66
  • Мнения: 10
Хай на всички мили хора!
Днес имах ужасен ден. Дъщеря ми е с много тежка херпангина, бебето дриска; беше кошмарен ден; от доктор на доктор с всеки от тях. Ако днес не запаля, няма никога да го направя.
Току що, преди минута минах моята летва без цигари...мога и повече.  днес осъзнах, че имам някакво странно усещане в белите дробове...представяте ли си....всъщност усещам че дишам...първите дни направо беше плашещо да си поема дъх спокойно и дълбоко, все си мислех, че нещо ще изсвири, изскърца, изхрипти или че ще откашлям някоя гадост....извинявайте, че толкова образно.
Сега пак излизам на балкона, но си поемам въздух...готино е. Само да споделя, че не ме гони глад, не търся заместител, забелязвам, че ми се пие вода пове4е.
Поздрави от мен

# 67
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Ех,от кога я търся тази тема да дойда да ви дам малко кураж на всички.....случайно я намерих!
Не е трудно,повярвайте ми....прекрасно е!
Днес съм провокирана и от загубата на една приятелка,така,че заслужава си...опитайте!!!

# 68
  • Мнения: 5
Здрасти, Боболин :о)

Дано да се оправят децата и всичко да е наред.
Замисли се - дори да запалиш тая прословута цигара, нито на щерка ти херпангината ще мине по лесно, нито бебето ще спре да дриска. Само ти ще си докараш още един проблем - пушене.

няма смисъл да си докарваш допънителни проблеми :о), нали?

Освен това, замислете се - какво правят непушачите, когато техните деца са болни, и дали ако вземат че запалят по цигара всички, децата им изведнъж ще оздравеят? Или ще изчезнат всички проблеми?

Хайде да си говорим истината в очите - цигарите създават заблудата че облекчават синдрома на стреса, но всъщност само пораждат нуждата от още и още цигари. За това една изпушена цигара обикновено води до кутия-две на ден.

И малко да обобщя:
Страхотна тема се е получила.
Да ви кажа честно - няма такова нещо като граница 10 дни, граница 3 месеца, и граница една година. Всичко е в главите , каквити граници си определите сами, такива ще има.
Не си определяйте граници и не очаквайте нещо да се случи точно на 10тия ден - просто се кефете на всеки ден без цигарен дим, скоро това ще се превърне в навик - да се радвате че не пушите. И тогава няма да имате граници и чуденки.

Съвсем скоро ще ви предоставя едно специализирано място, където всеки, който има нужда от подкрепа, ще може да я получи.

Хай на всички мили хора!
Днес имах ужасен ден. Дъщеря ми е с много тежка херпангина, бебето дриска; беше кошмарен ден; от доктор на доктор с всеки от тях. Ако днес не запаля, няма никога да го направя.
Току що, преди минута минах моята летва без цигари...мога и повече.  днес осъзнах, че имам някакво странно усещане в белите дробове...представяте ли си....всъщност усещам че дишам...първите дни направо беше плашещо да си поема дъх спокойно и дълбоко, все си мислех, че нещо ще изсвири, изскърца, изхрипти или че ще откашлям някоя гадост....извинявайте, че толкова образно.
Сега пак излизам на балкона, но си поемам въздух...готино е. Само да споделя, че не ме гони глад, не търся заместител, забелязвам, че ми се пие вода пове4е.
Поздрави от мен

# 69
  • MUC
  • Мнения: 297
ninkata1,  Hug

Хора, много се радвам, че темата се напълни! Чудесно е да виждаш как нови и нови хора се въодушевяват и решават да се разделят с тази ужасна зависимост. Може би започвам да звуча като някакъв проповедник, но установявайки за себе си колко МНОГО по-добре се чувствам след спирането на цигарите, не мога да не се радвам за всеки друг, който е решил да направи крачката.

Misty, ти пък ми пълниш душата!  Hug Какви мотори, какви чудеса... Joy Оня ден пак имах кормуване, поне този път не се опитах никого да сгазя... Продължава да ми се пуши след каране (явно ми е доста стресово и наркоманчето у мен се опитва да използва случая), обаче е все по-слабо и все по-бързо преминава.

боболин и всички останали, дръжте се!   bouquet

# 70
  • Мнения: X
Ето ме пак.
Мисти, и ти ли тичаш?
Аз живея в Гео Милев и ходя на стадиона Академик, много е зле, горкия, ама поради липса на друго. Сама, с малкия де. Понякога има и други деца и той си играе с тях, а аз си тичам. Почнах с 10 обиколки, 3 пъти по толкова, 4тия се изложих и направих само 8, но беше адска жега, а и не слушах музика. Целя се на 10, тичам ги за около 35 минути, доста съм бавна, ноооо....  Cry Събота и неделя сутрин ходя, т.е. почивните дни, през седмицата не смогвам. Има ли тема 'Джогинг'.. хихихи, или аз да пусна..? Laughing
Ден трети ми е, нямам никакви проблеми с нищо, освен с яденето  Sad
Странно, но почнах диета, 1 седмица след това реших да спирам цигарите. Еми ясно, че няма да стане едновременно, мисля, че няма да кача кила, но имам да смъквам, хорааааа.....
Да си имам амбииците, честно.
Та - не ми се пуши, никакъв табекс /навремето с него отказвах - действа хора/, никаква Електронна цигара, но... ми се хапва. Ям близалки....  Sad Мисля някакви диетични бонбони да взимам, ама като знам, че са по-вредни от тези със захар.......

Мисти, сега ти дочетох поста, за да спестиш 50 лева за 10 дни, това си е по повече от кутия на ден.... Леле, аз с моята кутия на 3 дни, която пушех до скоро, направо съм била икономична... Браво на вас, щом от кутия директно сте минали на 0....

* пуша от около 16 годишна - 16 години - хихих, през половината си живот съм пушила, голяма тъпотия  Laughing Спрях ги преди да забременея, около 8 месеца не съм пушила, и няколко пъти съм ги спирала за по 1-2 месеца, с една дума, през тези 16 години - около 1 не съм пушила.

Последна редакция: пт, 27 май 2011, 11:29 от Анонимен

# 71
  • Мнения: 924
Здравейте момичета   bouquet, като ви чета как бягате и спортувате и  #Crazy искрено ви се възхищавам  Аз съм скарана със спорта, обичам да се разхождам  Laughing
Не съм напълняла нито грамче за две седмици, не забелязвам да съм по-гладна, но храната е по-вкусна и му отпускам края понякога  hahaha
Днес имах някакъкъв пристъп да запаля цигара, бях на зъболекар Mr. Green, но бързо отмина.
От време на време различните аромати направо ме шокират, вчера например валя дъжд, излязох на терасата и там миришеше на окъпаните улици и на нещо много свежо от цъвтящите дръвчета  #Crazy преди сякаш не съм имала обоняние и вкус  Blush
Мисля, че цигарите доста са ни ощетявали и то  не само финансово и здравословно. 

# 72
  • Мнения: 172
Много ви се радвам!  Hug Ама многоооооооооо! Само така! Разкажете им вие играта  Mr. Green и да lasi   и финансово, и здравословно, и емоционално и не знам още как! И на теб много се радвам, защото знам колко се мъчеше докато ти назрее моментът!  Hug

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Добре че ми попадна и кнгката на Алан Кар - Не пуша вече
Голямо благодрая на мамата дето ми я прати на лични   bouquet
иначе дълго нямаше да осъзная някои очевадни неща  #Cussing out

сега много се надявам да успея - днес даже забравям за Табекса и хич не се сещам за цигари
само сутринта се събудих с главоболие и нервна ама ми мина

# 74
  • Мнения: 5
Поздравявам ви всички!

Справяте се чудесно!

Какво казва общественото клише за човек, който спира цигарите?

От него всички очакват да е изнервен, сприхав, непрекъснато да му се пуши, да дъвче дъвки и да се тъпче със солети, да лепи никотинови лепенки и като цяло -

да не спира да мисли за цигари!

И което е по лошо - самият спиращ цигариоте очаква това. И не само го очаква, но прави всичко възможно да се впише в клишето ...


Вие не искате това нали?

Пожелавам ви УСПЕХ!

Радвайте се на веки ден без цигара и не очаквайте да се случи нещо, просто си се кефете на новата свобода :о)

Общи условия

Активация на акаунт