Лято по френски (sea, sex and sun) - Франция 28

  • 40 022
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Момичета, мерси за идеите   bouquet

saro, аз в момента пак съм студентка (на 40год!) но в Нанси т.е. не познавам добре Университетите в Париж.
Но кажи какво те интересува, можем да намерим информация.
Какво искаш да учиш ? Искаш ли да се запишеш за следващата учебна година или само се информираш ?
Имаш ли кой да ти помага за детето ?
Каква форма на обучение предпочиташ ? На колко си години ?

Май те затрупах с въпроси, но... всичко е много относително.
Само не знам дали не е много късно за 2011/2012  newsm78

Детегледачка на големи (>3год) деца ли искаш да бъдеш ? Ако е така, сложи annonce на училището на синът ти : ще е най-практично да ги взимаш и водиш заедно...

При всички случаи няма да ти е лесно, но както сама каза, имаш голям късмет че имаш жилище ! Обикновено се изискват такива гаранции, че хора с постоянна работа спят по хотелите (да не споменавам другите места)  Close

Кураж, пък ние ще помагаме както можем  Peace

# 16
  • Мнения: 0
Джулия много ви Благодаря

аз съм на 36години
разбрах,че трябва да представя някакъв документ за владеене на френски език в университетите,в които искам да се запиша.Нямам документ за език.Къде се държи този изпит,за да се получи знаете ли?
искам да продължа да уча детска психология
В Лозана имам завършена само една година.Може  би тук ще се наложи да започна отначало,не зная дали ще е признаят newsm78
Моята позната беше детегледачка.Тя отиде в Марсилия с приятелят си.Нейните деца поех аз.Документи нямам и разбрах че е трудно да вадя 
За детето,ако се наложи ще повикам сестра си,на 25години е,не е женена,не работи и е в България.момиченце имам,кръстих си е на мен си.Баща и не е призна.Сестра ми иска да дойде при мен и може би ще дойде до нова година.И заради нея също питам за Университет.Тя е завършила само гимназия .От Варна сме.Учи френски и се справя добре
Няма да е лесно,но сме само двечките, родителите ни са мъртви от години Продадохме каквото имаме,имаме малко пари и не искаме да оставаме в България
мисля,че вече имаме мечтаният шанс и старт за начало. Но е трудно да се ориентираме къде и какво
Много ви благодаря

# 17
  • Мнения: 26
Ах, сесията ми се затвори както си пишех и всичко се изтри !!! Мерси БГ-мама  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 0
 Cry Cry Cry
Джулия много ви благодаря
трябва да отидя в домът на едно от децата.Родителите му ще излизат тази вечер и са съгласни да гледам  детето им заедно с моето до 10часа тази вечер.Не смея да ползвам техните компютри в къщата и затова ще ви пиша утре Много ви Благодаря
желая ви приятна почивка

# 19
  • Мнения: 26
saro, няма нужда да благодариш толкова  Blush Ще се радвам, ако мога да съм полезна.
И тука сме на "ти"  Hug

Питах за годините, защото намирам че alternance е подходяща формула за който му се налага да работи, но е до 25год  Confused
Ако те интересува за сестра ти, можеш да прочетеш тук :
http://www.travail-emploi-sante.gouv.fr/informations-pratiques,8 … tion-en,1077.html

За езика оставям другите да се изкажат, защото започнах от Мастер и не са ми искали.
Но и аз не знаех да пиша и ми беше много трудно, защото изпитите са предимно писмени !
Вземи си да четеш книги по специалността, за да можеш да разбираш за какво ти говорят като отидеш на лекции.
По принцип се признават другите дипломи, но най-добре да питаш директно където искаш да учиш.
Много е вероятно да не те приемат в formation initiale, особено ако има задочно обучение (formation continue) за същата специалност.

Никак не съм наясно с психологията, но гледай и да учиш нещо за което после има работа...
Ако си formation continue, годишната такса е много по-висока, защото се предполага че ще е поета от работодателя ти  Crazy

# 20
  • Мнения: 1 194
Момичета, имаме конкуренция! Току що ме поканиха да се присъединим на бг пикника другата неделя! Дали това не е вариант за нашата срща, да се присъединим към това парти, и да си организираме наша групичка?

La fête bulgare de l'écriture, de l'éducation et de la culture slaves et des frères Saints Cyrille et Méthode



La date officielle de cette fête est le 24 mai.

Празник на славянската писменост и на светите братя Кирил и Методий.

Afin de réunir tous les Bulgares et ceux qui s'intéressent à la Bulgarie, un pique-nique est organisé en région parisienne dimanche 22 mai 2011 avec un vaste programme de chants, danses, prestations, tombola. Le montant de la participation est de cinq euros par adulte. Chacun apporte son déjeuner.

# 21
  • Мнения: 3 241
Мария, а къде е пикникът? Ще питам половинката Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 194
В Моренвилие както всяка година. Вярно, че за нас от северозападен район е удобно, за други е далеч...

http://www.bulgaria-france.net/evenement/bulletin.html

# 23
  • Мнения: 3
Цоп и от мен   bouquet

saro за книга на български може да провериш в бг магазините.Зная че са два или три,и съм сигурна че в единият видях да има книги,а ако няма тази която търсиш,предполагам,че ще може да ти е доставят. Ако не се съгласят пиши ми на лични и ще се опитам да ти намеря книгата.
Парижанки,за среща на 22 аз съм за,само кажете часът и мястото на срещата.Моето дете ще е щастливо да види тук деца говорещи български.Иначе аз скоро разбрах че сме матернел  ooooh! и предположенията за отлагане на 1 клас отпадат  Sad на есен ще сме с песен колкото и да не ми се иска.Метрес ни похвали,справяла се много добре и разбирала,отпускала се и да казва по някоя друга думичка,а в басейна била страхотна след първите 10 минути като минел страха  Grinning

# 24
  • Мнения: 273
Привет, да се запиша и аз в новата ни темичка Simple Smile

saro, добре дошла при нас и успех ! Относно книгата, гледах представянето и по една БГ телевизия и също съм със смесени чувства, останах с впечетлението, че е малко субективна, но това е мое мнение.

Някой нави ли се на нощно посещение в музей, на мен много ми се искаше, но как да мъкнем малкия човек .  Толкова отдавна не съм излизала вечер, харесвам нощните разходки в Париж, но ще потърпя още известно време, докато порасне Митачето.

За срещата и аз съм за  Peace

# 25
  • Мнения: 1 194
Цвети, Веринка, това "за" означава ли, че сте съгласни за срещата на пикника в Моренвилие?
Роца, чакам с трепет твоето мнение! Wink

Моят мъж е "за" пикника, там сме 99 процента.... Confused

# 26
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
Мария, мен за пикника не ме бройте  Peace Далечко ми е, пък и нали не съм моторизирана...
Сигурна съм, че ще изкарате добре  Grinning

Веринка, нощните музеи ги пропуснахме. Чакам Камбанката да порасне малко повече, да я помъкнем с нас, горката Simple Smile.

Саро, от университета в Лозана имаш ли нещо като академична справка (описание на взетите курсове, изпити, хорариум) за годината ти там? Може с нея да отидеш в деканата на съответния факултет, където си решила да учиш и оттам ще ти кажат дали ще тизачетат някои предмети и изпити. Но е твърде вероятно, да се наложи да започнеш отново. Документ за владеене на френски не са ми искали на мен, но също може да се обърнеш към деканата (отдел "Студенти") на съответния факултет, там със сигурност ще знаят къде и как се държи евентуално този изпит. Може на теб да не ти се наложи. Предполагам, че след като си учила в Лозана, говориш френски...

Цветели, браво на дъщеря ти! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3
Мария,аз съм за да,за мен няма значение къде е,щом до там ходи метро или рер  Grinning това точно не го зная къде се намира,но ако се спрете на него ще го проверя с чичо Гугъл и сме там  Laughing
Момичета имам един въпрос. Ще пътуваме към Испания на 24 май с дъщеря ми,но таткото го няма,дали ще ми искат някъде пълномощно ? Имаме си пълномощно но е на български,и ако ще трябва някъде за тук ще трябва да го превеждам  newsm78
Благодаря ви предварително   bouquet
Успешна и усмихната седмица на всички Simple Smile

# 28
  • Мнения: 26
Едно от основните предимства на реформата LMD е че всеки завършен семестър носи определен брой credits ECTS които могат да се ползват за получаване на диплома от произволен (европейски?) университет. Затова например могат да се карат години по Ерасмус в друга страна без да се повтаря нивото след завръщането.
Това си има и странни ефекти - например можах да се запиша направо в Мастер gestion защото имах Докторат по информатика ! Shocked  Не че се оплаквам де  Wink
Но при всички случаи решението се взема от отговорника на дипломата, така че saro ще трябва да се обърне към съответният университет.

tsveteli, по принцип не би трябвало да ти искат пълномощно, но ако искаш да си по-спокойна, можеш да си направиш копие от Livret de famille, което доказва че си майката на това дете.

Ох, сега загрявам че сигурно нямаш Livret :-/ Sorry, но в момента си пиша дипломната работа и не съм много "в час" Wink
И забелязвам, че дъщеря ти е само месец по-малка от моята ! Защо не искаш да тръгне на училище ?

Последна редакция: нд, 15 май 2011, 18:38 от Julia B.

# 29
  • Мнения: 273
Mария, аз също не съм моторизирана,  а като гледам съм пропуснала и срока за организирания транспорт  Sad , така че вероятно няма да мога да дойда на пикника. 

Общи условия

Активация на акаунт