Слънце щом изгрее, мама в парка с МАРТенчето ще вилнее!-тема 3

  • 30 084
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 214
Цитат
Synflorix се прилага за ваксинация на бебета и деца на възраст между шест седмици и две години срещу инвазивно заболяване и остър отит на средното ухо (инфекция на средното ухо), причинени от S. pneumoniae. Инвазивно заболяване настъпва, когато бактерията се разпространява в организма и причинява сериозни инфекции, например септицемия (инфекция на кръвта), менингит (инфекция на мембраните около мозъка и гръбначния мозък) и пневмония (белодробна инфекция).  Най често се казва че е противоменингитна.  И не е за бронхити и ларингити  
това имах предвид когато се опулих така Shocked
Женичка пак ще ми се караш че не съм позитивна Mr. Green ама хора как слагате ваксини на децата си и не знаете за какво са те, каква е тая сляпа вяра на лекарите.
Та аз на кучето и котката им чета листовките на ваксините.
Маринелка по повод дали да слагаш ще ти пиша лични да  не разводняваме темата.
Г-жа Стихийно бедствие,май има някаква грешка  newsm78 За ваксини нищо не съм писала.Много точно се интерисувам от всяка ваксина която слагат от задължителните.Наясно съм от рисковете,които крият Sick  Peace Не мисля,че не си позитивна,всеки има право на гледна точка,а също така и да я сподели  Peace
Получи се случайно от престараване Embarassed Joy
Исках да се обърна към Жени на галено, а стана форумски гаф  Peace

# 31
  • Мнения: 319
Цопп и аз в новата темичка:) днес времето беше почти супер...до обяд при нас духаше вятър...следобяд утихна...за сметка на това беше топло,топлооо

м82 , мерси! Ще се поразровя малко из нета,та да видим..

# 32
  • Мнения: 359
Здравейте, мами. Най-накрая да ни зарадва хубаво време. Разсъблякохме се днес цялото семейство, дано не се простудим, но беше невероятна жега. Ади спа много хубаво в парка, баткото се наигра на воля, сега и двамата спят, мама и тати си почиват...идилия  Simple Smile
Честити месечинки на Алекс на Tasha, Никол на DANNY, Симона на olyadd , Димитър на samanta_ups, Йоанна на natali_bebeto2, както и на Кристина на Кейтии и Мартин на tutkata, които стават на 3 месеца Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 2 348
Бедствие, дай и на мен това, което ще даваш на Маринелката. Не може така тайни работи.
 Аз само чета, цъкам с език и убеждавам мъжа ми. Той вика :"Ако си сигурна, прави каквото смяташ за добре", но аз не съм и искам той да ми каже нещо, че да налкони везните и така  Rolling Eyes

# 34
  • Варна
  • Мнения: 256
хайде и аз в новата темичка   tiptoe

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Момичета, как обличате бебетата сега, като се постопли времето? Вечер с какво ги завивате?

# 36
  • Мнения: 2 214
Бедствие, дай и на мен това, което ще даваш на Маринелката. Не може така тайни работи.
 Аз само чета, цъкам с език и убеждавам мъжа ми. Той вика :"Ако си сигурна, прави каквото смяташ за добре", но аз не съм и искам той да ми каже нещо, че да налкони везните и така  Rolling Eyes
Не мога мила, няма да го обсъждам въпроса тук, веднъж опитах, изкараха ме психически нестабилна, всеки трябва да вземе решение сам.
Моя съпруг беше като твоя, каза "Както кажеш така ще стане" отговорих му че не е справедливо решението да взема аз, защото отговорността за последствията е обща.
Отидохме при лекар който много ни е близък и исках да ми отговори на няколко въпроса, ако искаш ще ти ги пиша тук.
Каква е вероятността да се разболее от болестите за които са ваксините ако решим да не го ваксинираме?
Ако се разболее все пак какви са вариантите за лечение и какви са последствията?
Дали неговите деца са ваксинирани.
Ако аз съм му дете и дойда при него с въпроса дали да ваксинирам детето си какво ми би посъветвал.
Помолих съпруга ми сам да потърси информация по въпроса сам, за да не е тенденциозна.
Има още няколко човека с които обсъдихме този въпрос.
Тук в мамата има много инфо, както за така и против, всеки може да чете и да вземе информирано решение.

# 37
  • Мнения: 160
Момичета, как обличате бебетата сега, като се постопли времето? Вечер с какво ги завивате?

Този въпрос и мен ме вълнува Simple Smile Постоянно не мога да нацеля дрешките за навън Sad

# 38
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз го обличам отдолу с боди и ританки, отгоре с някакво гащеризоне (най-често са плюшени или памучни). Завивам го с одеялце, а като стане топло, го развивам.
П.п. това е за навън. Вътре го държа по същите катове дрехи, без да го завивам. Ако на мен ми стане студено, увеличавам климатика, а него го събличам по поди и ританки. Моите деца нещо не са хванали моята температура - от малко им става топло и се изпотяват, а на мен ми е все студено.
 Но ако се видим в парка днес, ще видим кой как  Wink
 Изчисти си кутията, че не можеш да получаваш лични.

Последна редакция: ср, 16 мар 2016, 09:13 от Vache

# 39
  • София
  • Мнения: 160
Добро утро момичета,

В това топло време сме само навън. Излизаме откъм 13 до 19 часа. А и вкъщи ли сме, не се спи и се започва едно мрънкане, само се чудя какво да го забавлявам нашия сладур. Не че навън не гъква, но е доста по-добре. И такъв километраж навъртъм, защото на едно място не ни харесва...
Момичета, как обличате бебетата сега, като се постопли времето? Вечер с какво ги завивате?

Този въпрос и мен ме вълнува Simple Smile Постоянно не мога да нацеля дрешките за навън Sad

За вечерта още не съм променяла нищо в обличането и завиването, защото нашата спалня е малко по-сенчеста и температурата още не се е вдигнала над 22-23 градуса. Даже вечер пак пускаме парното да позатоплим. Иначе за навън ми е по-сложно. Все си мисля, че доста го обличам или по-точно завивам. Моят мъж вчера ми вика, след като чу прогнозата за днес, "утре детето по къс ръкав". Та днес ще е голямо умуване за обличането Thinking Проблемът е, че ако аз съм с боди и блуза с дълъг ръкав, мъжът ми е по тениска и вика, че му е топло. И затова трудно преценявам за детето, но наблюденията ми са, че е топлокръвен като баща си.
Май доста дълго стана, а нищо полезно не споделих.

Спокоен и слънчев ден на всички Hug

# 40
  • Мнения: 319
Пуу мен пък ме гледат лошо като искам да я поразсъблека малко...Навън -Обличам я отдолу с боди с дълъг ръкав,гащички,а отгоре с блузка с дълго ръкавче,панталонче,суичърче и и завивам само крачетата с тънка пеленка на 1 кат...Ама сега вече изпрахме новите бодита с късо ръкавче и ще я обличам с тях...то мен така жега ми е пък тва дете така облякано в таз количка(по-голямата част от която е черна) направо ще завре горкото....
В къщи-бодинце,гащички,блузка,панталонче..когато не работят печки или климатици и слагам и едно елече,защото ние имаме стаи които са си студенки...то всъщност само спалнята ни е топла...ще се мре от жега лятото в нея,ама не ми се ще да слагам климатик,че е малка и беба на климатик не ми се ще да стои постоянно...пък и да спи на климатик...Тц Naughty

# 41
# 42
  • Мнения: 138
veset0 какви са тези гащички, с които обличаш беба  newsm78

аз като ви чета как обличате дечицата май ще го простудя моя. За навън обличам боди с късо ръкавче и хмммм, дълго боди, тип пижамка (егати как се нарича това нямам идея). обувам и едни буичици и готов за подвизи, като го завивам и с оцеалцето

# 43
  • Мнения: 2 214
lilyrose споко че ние сме по зле, вътре сме само по памучен гащеризон ако излизаме на вън сме боди без ръкав+ памучен гащеризон+ одеяло в зависимост от времето понякога по тънко, понякога по дебело.
Днес въобще бяхме ей така за да ни завехнат пъпките.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=222464087780227&set=a … ype=1&theater

# 44
  • Мнения: 107
Дзааак
и аз съм тука   tiptoe

За времето само да спомена - едно тънко гащеризонче с презрамки + тениска с къс ръкав и чорапки пак тънки. Ако е много топло му завивам само крачетата и то с много тънка бархетна пелена.
Ще се връщам да ви изчета момичета бях на процедури за топчетата в гърдите - е оправих се, ама кърмата ми секна, що рев съм изревала не е истина.
  newsm45

Момичета понеже нямам на кой да се хммм ... чудя се дали да се оплача или да се похваля .... май май  EFP EFP EFP EFP
ако ме разбирате  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт