Покупка на автомобил - как да знаем че не е крадена?

  • 15 184
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
Купете си от магазин...само така ще сте сигурни, че не е крадена.
Вълк, както винаги философсваш излишно. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 1 395
http://carinf.com/en/95f0424313.html
Вълк, тази е Peace Не е quattro и разходът е 1/100 по-малък от тази, която си гледал. С газта ще стане не трудна за изхранване (пък и втора кола) семейна (комби) красавица Heart Eyes

# 17
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 810
Няма опция по която да разбереш дали е крадена.Регистрирваш я и чакаш, някой ден може полицията да те изненада.Това е практиката.

# 18
  • София
  • Мнения: 192
Малко късно,но все пак да знаят и други за в бъдеще!
Отивате в Софийско градско(на Стамболийски до мола)там има оперативни и знаят как да проверят  Peace Това работят хората.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 214
Преди 3-4 години мой познат почти щеше да се сдобие с крадена кола.
Всъщност беше дал капаро, но в КАТ по номер на рамата хванали, че е крадена.
С много зор успя да си върне капарото от продавача.
Ставаше дума за Волво, около десетгодишно, около 10 хиляди.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 395
Малко късно,но все пак да знаят и други за в бъдеще!
Отивате в Софийско градско(на Стамболийски до мола)там има оперативни и знаят как да проверят  Peace Това работят хората.
Цитирам, да се повтори, да знаят и други занапред! Hug

Ауди, БМВ и Мерцедес минават по-щателна проверка на канал също Peace

# 21
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
И мен ме инересува принципа - как да съм сигурна, че не е крадена. Т.е. кой е каналния ред по който ако чинно мина да си гарантирам че не е крадена. Чела съм някъде нещо, не мога да го цитирам, но преразказано, че инфото в БГ след обявяване в чужбина за открадната се бави. Останах с впечетление, че трябва да е по-стар внос, да е стигнало инфото и до нашата полиция ...Може и да не съм разбрала щом казвате, че нямали връзка с интерпол. Та...има ли някакви, дори и хиляди проверки, след които да сме спокойни.

# 22
  • Мнения: 576

Не съм чела дали са ти отговорили подобно на това, което ще пиша, но знам, че се разбира дали една кола е крадена едва когато се регистрира в КАТ, т.е. чак след покупката и при регистрацията може да се направи справка в общоевропейската база данни, преди това нямало било начин.
На нас ни се случи преди време, като ми купувахме кола - по наше недоглеждане едва в сервизното хале на КАТ се разбра, че номерът на рамата под предната седалка е пренабиван. Ние изобщо не знаехме, че там се гледа, но когато отметнаха подовото покритие с фенерче ясно си личеше, че номерът се дублира.
Висяхме два часа там на тръни, докато текат проверките и имаше всички изгледи да си тръгнем без кола. В крайна сметка така и не ни уведомиха какъв е случаят, дали колата е крадена и какви точно проверки къде правят, но ни пуснаха. 

# 23
  • София
  • Мнения: 1 395
В КАТ са видели че е пренабиван, но ако не е остава шансът да е открадната. Четох и случаи, в които колата е обявена за открадната в чужбина едва след регистрацията й в България. Но така или иначе, най-често вестите, че колата ви е крадена, се получават след регистрацията в КАТ, а не по време на нея Rolling Eyes Мъжът ми е останал с впечатление, че на канала, който е само за трите марки (ауди, бмв, мерцедес) се рпави проверка в Интерпол - дали е така не знам. Иначе проверката важи само за България и при самоинициатива да проверите някоя кола ще ви струва 50лв.
Ние намерихме отговора на въпроса си - стискаме палци. Друго май няма.

Между другото им аонлайн проверки в бази данни за откраднати автомобили. Не са пълни, даже сигурно и половината обявени коли ги няма в тях, но пак е нещо! Ето една такава http://www.stolencars24.eu/

# 24
  • Мнения: 576


А има ли и друг някакъв случай, при който (официално и легално) да се налага пренабиване на номер, освен кражба?  newsm78



В КАТ са видели че е пренабиван, но ако не е остава шансът да е открадната.

Ние намерихме отговора на въпроса си - стискаме палци. Друго май няма.

Между другото им аонлайн проверки в бази данни за откраднати автомобили. Не са пълни, даже сигурно и половината обявени коли ги няма в тях, но пак е нещо! Ето една такава http://www.stolencars24.eu/

# 25
  • Мнения: 527
До колкото знам такива проверки май не правят, само с връзки може да се разбере. Защото ако погледнем от друг ъгъл - по този начин може и самия крадец да отиде да си провери  какво е отразено в регистрите на КАТ. Шантава държава, въртиш се в омагьосан кръг. 

Май само познат може да ви помогне Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 395


А има ли и друг някакъв случай, при който (официално и легално) да се налага пренабиване на номер, освен кражба?  newsm78


Ако колата е удряна така, че да не си личи рамата, или поне не цялата Peace

# 27
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 810
Ох,то да не ви се налага.Нашата кола я издирват от Интерпол Италия.Съответно я прибраха,правиха експертиза,всичко е точно,няма пренабиване на номера,но ни казаха,че не могат да ни я върнат.Ха,познайте какво правимв случая.Ако имаше нещо да те е яд,ама в случая нищо.Няма гаранция.Стискаш палци и това е.

# 28
  • Мнения: 603
Ще споделя моят опит! Купих си кола Ауди 100 през януари 2009 година за сумата от 5000 лв от автокъща. От автокъщата предложиха регистрация срещу 20 лв и аз приех. През март тръгваме командировка до Румъния и при граничен контрол на Дунав мост ни изискаха талона на колата. Върнаха ни в БГ и се почна ходене по мъките. Бяхме задържани като престъпници - крадци на коли, едва ли не... От гранична полиция твърдят, че същото това старо ауди е обявено за издирване в Полша преди 5 години. Освен това моята кола беше цвят бордо, това което търсеха - сив металик. Добре че сме от Русе, че донесоха веднага оригиналния талон и документите за покупка на автомобила. Колата беше задържана от ГП за " неопределен период от време" докато се установи какво точно се случва. Не беше с пренабити номера. Звънях и до Ауди, да питам с какъв цвят е излязла тази кола от завода. След 1000 перипетии и един месец задържана колата (като това било най-минималния възможен срок) се установи, че клявката, която въвеждала номера на рамата е объркала 6 с 8.
Не ми се мисли ако бях тръгнала за Гърция...
Винаги имай едно на ум. Изискай номера на рамата и срещу 50 лв в КАТ се прави проверка дали се издирва колата.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 395
Верчиту, а вие не сте ходили в КАТ да я пререгистрирате и не сте минавали канал, нали?
Защото ние минахме и според тях след това минаване не трябва да имаме притеснения. Интересното е че номерът на рамата не ми го открива в сайтовете като съществуваща кола Crazy (последните 6 цифри са за това), но го отдавам на сайтовете, защото в сервизната книжка е вписан ръчно този номер на рама с печат немски от '98г., когато е произведена колата.

Общи условия

Активация на акаунт