Покупка на автомобил - как да знаем че не е крадена?

  • 15 180
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 603
Аз лично нямах време тогава да ходя и да чакам в КАТ. Платих им (на автокъщата) да уредят документите, защото реших, че все пак това е фирма и не би трябвало да има нещо притеснително. Моята кола си е редовна, не е крадена, просто някой е сбъркал една цифричка като е въвеждал за издирване другата кола. Сега си карам с едно удостоверение от ГП, за всеки случай, че тази кола не се издирва.  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 1 395
Сега си карам с едно удостоверение от ГП, за всеки случай, че тази кола не се издирва.  Laughing
Mr. Green

# 32
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 807
Ох,навсякъде е пълно със шматки,не само в БГ.

# 33
  • Мнения: 5 832
Чета и се пуля, чета и се пуля, тва Българията няма да се оправи никой път. Тва не можели да видят, онова не можели да кажат, ами какво търсят там тогава да му се не види #2gunfire Тук ( Испания ) като взимаш кола, отиваш в КАТ преди да си платил каквото и да било и веднага ти казват тая кола крадена ли е, не е ли, независимо за коя държава става дума, хората си имат система. Как в КАТ не могат да кажат крадена ли е, а на границата могат аджеба, или някъде при рутинна проверка, или те с друга система бачкат #Crazy Кви са тея 50 лв. да ти кажат крадена ли е, къде отиват тея пари после, ако не ги дадеш какво става, оказва се крадена ли? Аман от институциите ни дето само се чудят как пари да вземат. Сега сме се наточили на един мерцедес с подозрително ниска цена. Аргументите са приемливи, ама пак ми е съмнителна. И понеже колата е на майната си, изискала съм си номера на рамата предварително, за да не бия път напразно. Друго ми е направило впечатление също. В БГ като отидеш за някоя част и казваш марка, модел и година и хоп, дават частта, която в много случаи се оказва, че не е същата и после се почват едни разправии за замяна ( особено ако не си бил крайно  "нагъл" да си изискаш касова бележка ). Тука като искаш част, хората задължително искат номер на рамата, да няма хънта-мънта после. Да не говорим, че и магазините за части могат да сигнализират за крадена кола, ако им изскочи номер на рама на кола, обявена за крадена ( просто са вързани с полицията и звънят без да се замислят ).

# 34
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 807
Блазе ви.Аз изобщо не оправдавам нашите ама и тия прости италианци вече две години чакаме,започнахме третата да се произнесат нещо по въпроса ни.Ни вопъл,ни стон.Явно е заразно,прихванали са от нашите катаджийчета.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 395
В БГ като отидеш за някоя част и казваш марка, модел и година и хоп, дават частта, която в много случаи се оказва, че не е същата и после се почват едни разправии за замяна ( особено ако не си бил крайно  "нагъл" да си изискаш касова бележка ). Тука като искаш част, хората задължително искат номер на рамата, да няма хънта-мънта после.

В един магазин на мъжа ми колата я бяха търсили по рама за въпросната част. Само че според тяхната справка колата била ауди а6, а не а4. Сега като правих аз справки за колите навсякъде си излизаше а4 неговата. Та да ни имам и магазините Crazy

# 36
  • Мнения: 2
А бе мене ме съмнява,че може да има някаква техническа неизправност по колата и затова да я продава на тази ниска цена – това се среща на много места.Така че по-скоро проверете технически колата отвсякъде,като за това естествено трябва да вземете с вас човек,на който много му сече пипето по техническата част на автомобилите.
Желая ви успех с покупката на колата! Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 1 395
А ние я купихме вече Mr. Green Но темата е актуална за много други хора, затова разчепкваме въпроса още  Peace

# 38
  • Мнения: 2
Ами честито тогава и леко и безаварийно каране! thumbsup

# 39
  • София
  • Мнения: 1 402
и ние сме на вълна оглеждане за автомобил, пазарът на коли втора употреба е трагедия - само каручки, които се рекламират като "безупречни", ама по темата - навсякъде съветът на специалисти е да не се купува автомобил с пренабити/прещамповани номера на рамата/купето - причините могат да бъдат различни, не само, че е бил краден, но това пренабиване се прави винаги, когато се цели прикриване на нещо

наример много често в официалните документи на колата е записана годината на първа регистрация, която може да не съвпадне с реалната година на производство; номерът на рамата/купето показва истинската година на производство и така например може да се окаже, че автомобил е произведен 94, но година на първа регистрация е 97 ... какво е правено с този автомобил три години може само да се гадае

официално този номер на рама/купе се нарича VIN - vehicle identification number, винаги може да го изискате от продавача и да си го проверите в интернет, ето таблици с VIN номера на различни производители: http://www.izmamno.com/vin, те може да съдържат различни хакатеристики, та по този начин може да хванете разминавания между това, което ви се казва и това, което е в действителност; включително може да послужи и като основание за коментиране на цената, в случай че харесате и решите да си купите колата

реални технически характеристики на отделни модели и марки автмобили могат също да се открият в нета - някой по-горе беше споменал http://www.carinf.com като сайт с версия на български

Общи условия

Активация на акаунт